آموزش ساخت لباس مرد عنکبوتی بازگشت به خانه

لباس جدید مرد عنکبوتی را چگونه درست کنیم؟

فیلم جدید مرد عنکبوتی حاوی حقایق پنهان بسیار زیادی است. با میلی جون همراه باشید تا به بررسی حقایق پنهان فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست بپردازیم. اکران این فیلم مجدد طرفداران خرید لباس مرد عنکبوتی را افزایش داد.

بالاخره و پس از مدت‌ها انتظار، فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست به اکران عمومی درآمد و مردم سراسر جهان می‌توانند آن‌را در سینما ها تماشا کنند. این فیلم بیست و هفتمین فیلم از فیلم‌های دنیای سینمایی مارول است؛ همچنین این فیلم سومین فیلم از مجموعه فیلم‌های مردعنکبوتی است که به صورت مشترک توسط سونی، و ساخته می‌شود و در دنیای سینمایی مارول جریان دارد.

شایعات بسیار زیاد و متعددی در رابطه با داستان فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست وجود داشت؛ ما در تریلر های منتشر شده شاهد حضور گرین گابلین، دکتر اختاپوس، مرد شنی، لیزارد(مارمولک)، و الکترو بودیم. تمامی شخصیت‌هایی که از آن‌ها نام بردیم، درواقع ابرشرور های فیلم‌های قدیمی مرد عنکبوتی بودند که در سه‌گانه‌ای که توبی مگوایر نقش مرد عنکبوتی را ایفا می‌کرد و یا دو فیلم مرد عنکبوتی که اندرو گارفیلد نقش مرد عنکبوتی را ایفا می‌کرد حضور داشتند. در ادامه با رازهای فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست همراه میلی جون بمانید.

نکته‌هایی که باید بدانید!

حقایق پنهان فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست

می‌توانید فهرست حقایق پنهان فیلم راهی به خانه نیست را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

حقایق پنهان فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست

اگر تابه حال فیلم‌های دنیای سینمایی مارول را دنبال کرده باشید قطعا متوجه شده‌اید که این فیلم‌ها حاوی حقایق پنهان خیلی زیادی هستند. اگر یک طرفدار قدیمی باشید یا حتی بهتر از آن، یک طرفدار کمیک بوک قدیمی باشید احتمالا متوجه خواهید شد که این حقایق تا چه حد زیاد و مخفی هستند. تنها طرفداران واقعی می‌توانند برخی از آن‌ها را بیابند. در برخی مواقع، نکته‌هایی در فیلم‌های مارول وجود دارد که چندین سال پس از اکران فیلم کشف می‌شوند.

حقایق فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست نیز همانند دیگر فیلم‌ها بسیار زیاد و البته جذاب هستند. اکنون قصد داریم تا برخی از جذاب‌ترین حقایق پنهان فیلم Spider Man No Way Home را برای شما جمع‌آوری و شرح دهیم.

واضح است که این نوشتار قصد دارد به حقایق دیده نشده فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست و شامل اسپویل برخی از بخشهای فیلم خواهد بود.

کنترل خسارات

حقایق پنهان فیلم Spider Man No Way Home

یکی از جالب‌ترین حقایق دیده نشده فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست مربوط می‌شود به لحظه‌ای که فردی با بازی آرین موید در نزدیکی خانه زن‌عمو می فریاد می‌زند: مامور فدرال! از اولین لحظاتی که او شروع به صحبت کردن می‌کند، مشخص می‌شود که او یکی از اعضای کنترل خسارات است. کنترل خسارت سازمانی است که وظیفه پاکسازی و تمیزکاری خرابی‌های انتقام جویان و دیگر ابرقهرمانان پس از نبرد هایشان را دارد. این سازمان برای اولین بار در سال 1988 در کمیک‌ها به وجود آمد و در رویداد های مختلفی مسئول رفع خسارات وارد شده توسط ابرقهرمانان بود.

سازمان کنترل خسارات در کمیک‌ها توسط شیلد تشکیل شده بود اما در فیلم مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه شاهد این بودیم که این سازمان توسط دولت اداره می‌شود. همچنین در آن فیلم ما شاهد این بودیم که این سازمان قرارداد جدیدی دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهد مسئول تمیزکاری و رفع خسارات نیویورک پس از نبرد نیویورک باشند؛ این اتفاق به طور غیرمستقیم باعث شد آدریان تومز به تجهیزات فضایی دست یابد و به مرور به کرکس تبدیل شود.

اکران مجدد از سری جدید این فیلم بازهم باعث افزایش فروش ست ایفای نقش مرد عنکبوتی شده است.

هاوارد استارک بر دیوار دبیرستان

بازگشت پیتر پارکر به دبیرستان برای اتمام سال آخر پس از لو رفتن هویتش بسیار پر تنش است. یکی از  حقایق دیده نشده فیلم Spider Man No Way Home این است که هنگاهی که در یک سکانس در دبیرستان پیتر، اگر به پشت سر معلمان نگاه کنید می‌توانید تصویر هاوارد استارک را در کنار دیگر چهره‌های الهام بخش دنیای واقعی ببینید. این دومین بار است که چنین اشاره‌ای در فیلم‌های مرد عنکبوتی رخ می‌دهد؛ در فیلم مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه نیز در همچین مکانی، ما شاهد تصویر بروس بنر در کنار دیگر افراد الهام بخش دنیای واقعی بودیم. در ادامه با برخی دیگر از ایستراگ های فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست همراه ما بمانید.

نیک فیوری خارج از سیاره است

هنگامی که پیتر پارکر از مامور کنترل خسارات درخواست می‌کند تا با نیک فیوری صحبت کند، او پاسخ می‌دهد که نیک فیوری خارج از سیاره است.

اگرچه در فیلم پیشین مرد عنکبوتی ما شاهد نیک فیوری واقعی بودیم که در سفینه اسکرال‌ها لم داده است و تفریح می‌کند اما همچنان مکان دقیق او یک راز باقی مانده است. ما در قسمت پایانی سریال وانداویژن شاهد یک اسکرال بودیم که از مونیکا رمبو درخواست می‌خواهد تا با نیک فیوری در فضا ملاقات کند؛ احتمالاً در سریال تهاجم مخفی که سال آینده در دیزنی پلاس عرضه خواهد شد، تمام رازهای مربوط به نیک فیوری برای ما آشکار خواهد شد.

نام واقعی ام جی

ما اکنون نام واقعی ام جی را در دنیای سینمایی مارول می‌دانیم. او میشل جونز نیست! بلکه او میشل جونز واتسون نام دارد. این قضیه به کمیک‌ها و البته فیلم مرد عنکبوتی ساخته سم ریمی اشاره دارد. ام جی در کمیک‌ها و فیلم قدیمی مرد عنکبوتی مری جین واتسون یا ام جی واتسون نام داشت.

مت مورداک

مدت‌ها بود که از حضور مت مورداک در سومین فیلم از فیلم‌های مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول صحبت شده بود. شایعات و تصاویر لو رفته و کسانی که ادعا می‌کردند در ساخت فیلم دخیل هستند و قصد افشای حضور او را دارند. کمی پیش از اکران فیلم، کوین فایگی حضور مت مورداک با بازی چارلی کاکس را رسما در توییتر اعلام کرد؛ البته که او مشخص نکرد که مت مورداک در کدام فیلم یا سریال حضور خواهد داشت.

حضور مت مورداک تا پیش از اکران این فیلم، یکی از حقایق دیده نشده فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست بود. اما پس از اکران فیلم، به طور واضح حضور او در این فیلم رسما تایید شد و همه شاهد او بودیم. او در این فیلم تنها یک وکیل بود و هیچ‌گاه تبدیل به دردویل یا بیباک نشد. در سکانسی که یک آجر به سمت او پرتاب می‌شود و مت مورداک آن را روی هوا می‌گیرد، پیتر از او می‌پرسد که تو چجور وکیلی هستی؟ و مت به او پاسخ می‌دهد: “یک وکیل واقعاً خوب!”

لباس گرین گابلین

ظاهر ابتدایی گرین گابلین در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست دقیقا همانند ظاهر او در فیلم مرد عنکبوتی محصول سال 2002 است. اما ما در سکانسی می‌بینیم که او از خشم بسیار بالا ماسک خود را می‌شکند. پس از آن، شاهد گرین گابلین با لباس جدیدی هستیم که از دو رنگ سبز و بنفش تشکیل شده است. شاید از خود بپرسید که چرا همچین موردی را در لیست حقایق فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست جای داده‌ایم؛ اما باید گفت که این لباس جدید، دقیقا همانند لباس گرین گابلین در کمیک‌ها است!

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (: Spider-Man: No Way Home) فیلمی آمریکایی در ژانر است که بر پایهٔ کاراکتر از ساخته شده و در سال ۲۰۲۱ منتشر شد. تولید این فیلم به‌طور مشترک بر عهدهٔ و بوده و به وسیلهٔ توزیع شده‌است. این فیلم دنبالهٔ (۲۰۱۷) و (۲۰۱۹) است و از این لحاظ، در محسوب می‌شود.

کارگردانی راهی به خانه نیست بر عهدهٔ از فیلم‌نامه‌ای نوشتهٔ و است و در آن در نقش ، در کنار ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، و ایفای نقش می‌کنند. در این فیلم پارکر از (کامبربچ) درخواست می‌کند تا هویت خود را پس از افشای عمومی در دور از خانه از طریق جادو مخفی کند که در نهایت منجر به بازشدن ناگهانی می‌شود و سایر کاراکترها از دنیاهای موازی وارد دنیای پارکر می‌شوند.

ساخت سومین فیلم مرد عنکبوتی از دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۱۷ حین ساخت بازگشت به خانه در نظر گرفته شده بود. تا اوت ۲۰۱۹، مذاکرات میان سونی و مارول استودیوز—که با هم فیلم‌های مرد عنکبوتی را تولید می‌کنند—برای اصلاح قراردادشان با خروج مارول استودیوز از این پروژه به پایان رسید. با این وجود، واکنش منفی طرفداران یک ماه پس از آن منجر به بستن یک قرارداد جدید میان دو کمپانی شد. در آن زمان برنامه‌ریزی شده بود که جان واتس، کریس مک‌کن، اریک سامرز و تام هالند برگردند.

مراحل فیلم‌برداری در اکتبر ۲۰۲۰ در شهر نیویورک آغاز شد و سپس در همان ماه به آتلانتا منتقل شد و در مارس ۲۰۲۱ به پایان رسید. راهی به خانه نیست به مفهوم مولتی‌ورس می‌پردازد و دنیای سینمایی مارول را به مجموعه‌ای از ارتباط می‌دهد. بازیگران متعددی—از جمله بازیگران قبلی مرد عنکبوتی، مگوایر و گارفیلد—نقش خود را از زمان حضور در فیلم‌های مرد عنکبوتی به کارگردانی و دوباره ایفا می‌کنند. بازگشت مگوایر و گارفیلد موضوع گمانه‌زنی‌های شدید مردم بود و علی‌رغم افشای اطلاعات زیادی از این فیلم، سونی و مارول سعی کردند تا آخرین لحظه مشارکت آن‌ها را انکار کنند.

مراسم افتتاحیهٔ مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست در ۱۳ دسامبر ۲۰۲۱ در تئاتر فاکس ویلیج لس آنجلس برگزار شد و در ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ به عنوان بخشی از دنیای سینمایی مارول در ایالات متحده منتشر شد. این فیلم نقدهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد و در زمینهٔ داستان، کارگردانی، سکانس‌های اکشن و نقش‌آفرینی و شیمی بین بازیگران مورد ستایش قرار گرفت.

این فیلم بیش از ۱٫۸ میلیارد دلار در سراسر جهان فروخت و به و پرفروش‌ترین فیلم سونی پیکچرز تبدیل شد. راهی به خانه نیست چندین رکورد گیشه از جمله رکوردهایی بین فیلم‌های اکران‌شده در طول همه‌گیری کویید-۱۹ را به نام خود ثبت کرد. این فیلم جوایز و نامزدی‌های مختلفی را کسب کرد و همچنین در نامزد دریافت جایزهٔ بود. دنباله‌ای از این فیلم در حال توسعه است.

پس از افشای هویت مردعنکبوتی توسط اکثر مردم وی را یک قاتل و تهدید قلمداد می‌کنند؛ در نتیجه، پارکر و اطرافیان او با مشکلاتی رو به رو می‌شوند. ام‌جی، زن عمو مِی و نِد بازداشت و تحت بازجویی قرار می‌گیرند، اما با کمک که یک وکیل است اتهامات آنها برداشته می‌شود. پارکر، ام‌جی و ند به دبیرستان بازمی‌گردند، ولی به دلیل جنجال‌های اخیر، درخواست پذیرش آن‌ها برای دانشگاه رد می‌شود.

پیتر برای درست کردن اوضاع، به سنکتوم می‌رود تا از کمک بگیرد. او از استرنج درخواست می‌کند تا کاری کند که مردم هویت او را فراموش کنند. استرنج توضیح می‌دهد که می‌تواند با اجرای طلسمی این کار را انجام دهد اما همه کسانی که مرد عنکبوتی را می‌شناسند تحت تأثیر طلسم قرار خواهند گرفت. وانگ به او هشدار می‌دهد که اجرای این طلسم بسیار خطرناک است؛ اما استرنج به اخطار وانگ توجه نمی‌کند و طلسم را اجرا می‌کند.

در حین اجرای طلسم، پیتر با حرف زدن در مورد اینکه حداقل نزدیکانش از طلسم مستثنا باشند، باعث حواس‌پرتی استرنج و برهم خوردن طلسم می‌شود و استرنج به زحمت طلسم خراب شده را در جعبه ای کنترل می‌کند و سپس متوجه می‌شود پیتر درحالی به سراغ او آمده که حتی با هیئت پذیرش برای تجدیدنظر تماس نگرفته و این باعث عصبانیت او می‌شود و پیتر را از سنکتوم بیرون می‌کند. حال پیتر تصمیم می‌گیرد یکی از مدیرهای اِم‌آی‌تی را پیدا و متقاعد کند تا دست کم اپلای ند و ام‌جی را بپذیرند اما وقتی موفق به دیدار با یکی از آنها می‌شود مورد حملهٔ قرار می‌گیرد.

اکتاویوس از رویارویی با او متوجه می‌شود که این مردعنکبوتی همان پیتر پارکری نیست که قبلاً با او مبارزه کرده بود؛ با این وجود مبارزه بین او و مردعنکبوتی ادامه پیدا می‌کند تا اینکه در مبارزه، فناوری نانوی مردعنکبوتی از لباسش جدا می‌شود و به بازوهای مکانیکی اکتاویوس پیوند می‌خورد و مردعنکبوتی از این طریق با کنترل آن‌ها او را مهار می‌کند. کمی بعد با ورود و حملهٔ به مردعنکبوتی، استرنج از درگاهی ظاهر می‌شود و مردعنکبوتی را به سنکتوم منتقل و اکتاویوس را کنار سلولی که را نیز اسیر کرده در آنجا زندانی می‌کند. استرنج توضیح می‌دهد که قبل از اینکه بتواند طلسم خراب شده را مهار کند، طلسم افرادی را از جهان‌های دیگر که هویت مرد عنکبوتی را می‌دانند احضار کرده‌است؛ سپس او به پارکر، ام جی و ند دستور می‌دهد تا آنها را بیابند و دستگیر کنند. پارکر و را پیدا کرده و اسیر می‌کند.

مروری بر فصل های سریال مرد عنکبوتی

۹. مردعنکبوتی شگفت‌انگیز ۲ (The Amazing Spider-Man 2)

 • سال تولید: ۲۰۱۴
 • کارگردان: مارک وب
 • بازیگر نقش مرد عنکبوتی: اندرو گارفیلد

پس از اینکه شهر نیویورک تحت محاصره اسکورپ قرار می‌گیرد، از پیتر پارکر (اندرو گارفیلد) خواسته می‌شود که اقدامی کند و قهرمانی باشد که شهر از او توقع و همزمان به آن نیاز دارد. پارکر که تنها فکر و ذکرش گوئن استیسی (اما استون) است، از قبول مسئولیت مردعنکبوتی بودن سر باز می‌زند و فقط از کسانی محافظت می‌کند که به آنها اهمیت می‌دهد.

مردعنکبوتی شگفت‌انگیز ۲ یکی از فیلم‌هایی‎ست که طرفداران بر سر آن اختلاف نظر زیادی دارند. دخالت‌های بیش از حد سونی باعث شده تا فیلم تبدیل به چیزی بین داستانی شود که کارگردان مارک وب قرار بود بگوید و آنچه استودیو می‌خواست ببیند. انتخاب «دین دی‌هان» برای بازی در نقش چنین شخصیت شروری واقعا عجیب بود. شخصیت الکترو با بازی «جیمی فاکس» انگار فقط نوشته شده بود تا تهدید دیگری هم در شهر وجود داشته باشد. سکانس آخر هم که تلاش شده بود تا در آن همه‌چیز بهم مرتبط شود، در نهایت تبدیل به یک آشفتگی شلوغ و بی‌معنی شده بود.

۸. مردعنکبوتی ۳ (Spider-Man 3)

 • سال تولید: ۲۰۰۷
 • کارگردان: سم ریمی
 • بازیگر نقش مرد عنکبوتی: توبی مگوایر

بر خلاف دو فیلم دیگر سه‌گانه‌ی مردعنکبوتی سام ریمی، دفاع از مردعنکبوتی ۳ کار سختی است. به عنوان آخرین فیلم یک مجموعه، اتفاقات زیادی برای تبدیل به یک پایان متمایز از سه‌گانه توبی مگوایر رخ می‌دهد. گفته می‌شود که در این فیلم، مردعنکبوتی به‌اندازه‌ی دشمنانش قوی است، اما در واقع این شرورهای فیلم مردعنکبوتی ۳ هستند که مشکل دارند. طرح داستان این فیلم می‌توانست فرصت خوبی برای تمرکز بر نورمن آزبورن (ویلم دفو)، هری آزبورن (جیمز فرانکو) و انتقال نقش گرین گابلین از پدر به پسر باشد. در این صورت فرنچایز با رویارویی پارکر با نزدیک‌ترین دوستش به پایان می‌رسید. اما متاسفانه ریمی برنامه‌های دیگری داشت.

به جای پیروی از یک خط داستانی به دنبال دو فیلم قبل، دو شرور دیگر وارد داستان می‌شوند. با ورود ونوم و مردشنی به فیلم، مردعنکبوتی ۳ داستانی را که واقعاً باید می‌گفت به دست فراموشی می‌سپارد و کمیت را فدای کیفیت می‌کند. به این ترتیب ارتباط این فیلم با باقی فیلم‌هایی که مگوایر در آن‌ها نقش پارکر را بازی کرده بود، می‌گسلد و فیلم از آن‌چه شخصیت مردعنکبوتی قرار بود نشان دهد جدا فاصله می‌گیرد. شاید این همان چیزی بود که ریمی واقعا قصد داشت به اجرا درآورد، اما به نظر می‌رسد که نتوانسته به خوبی دیدگاه خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارد.

۷. مردعنکبوتی: بازگشت به خانه (Spider-Man: Homecoming)

 • سال تولید: ۲۰۱۷
 • کارگردان: جان واتس
 • بازیگر نقش مرد عنکبوتی: تام هالند

قبل از اینکه مردعنکبوتی: راهی به خانه نیست خود را به‌عنوان فیلمی معرفی کند که همه در سال ۲۰۲۱ انتظارش را می‌کشند، تام هالند باید پس از اولین حضور رسمی‌اش در کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (۲۰۱۶) خود را در جایگاه مردعنکبوتی جدید دنیای سینمایی مارول بشناساند. هالند احتمالا دقیق‌ترین نسخه‌ی مارول از پارکر دنیای کامیک است:  پسری با چشم‌های درشت، قیافه‌ای بچه‌سال و بیش از حد مشتاق که زندگی دوگانه‌ای به‌عنوان دانش‌آموزی دبیرستانی و مردعنکبوتی مهربان محله دارد.

ممکن است ظاهر پسرانه و شخصیت انفجاری این بازیگر با بازیگران قبلی نقش مردعنکبوتی متفاوت باشد، اما مردعنکبوتی: بازگشت به خانه همچنان همان داستانی را روایت می‌کند که در همه‌ی فیلم‌های مردعنکبوتی گفته می‌شود، فقط با یک شخصیت پدر و شروری جدید در بازی. با وجود اینکه این فیلم به حد کافی برای مخاطبان امروزی پر زرق و برق و مدرن است، اما آنقدری بدیع نیست که بتوان آن را گامی رو به جلو برای دنیای سینمایی مارول دانست.

نسخه هالند از پارکر به مذاق کسانی خوش آمد که یا از طریق تجربه زندگی خود توانستند با شخصیت او ارتباط برقرار کنند یا از این شاکی بودند که مگوایر و گارفیلد اصلا نتوانستند به شخصیت «بچه دبیرستانی اجتماع‌گریز» مردعنکبوتی دست پیدا کنند. جدای از این دو مورد، ممکن است کسانی که مشتاق بودند تا درباره‌ی شخصیت پارکر بیشتر بدانند هم کم‌کم او را دوست داشته باشند. درهرحال مردعنکبوتی: بازگشت به خانه یک مردعنکبوتی امروزی را به مخاطبان امروزی نشان می‌دهد که قرار است مقدمه‌ای برای عصر جدید دنیای سینمایی این شخصیت باشد.

۶. مردعنکبوتی شگفت‌انگیز (The Amazing Spider-Man)

 • سال تولید: ۲۰۱۲
 • کارگردان: مارک وب
 • بازیگر نقش مرد عنکبوتی: اندرو گارفیلد

حضور کوتاه گارفیلد در دو فیلم به عنوان اسپایدرمن همچنان بحث برانگیز است و درباره‌ی میراث او در این نقش همچنان در بین طرفداران اختلاف نظر وجود دارد. اولین فیلم او کاملا با داستان کلاسیک تبدیل پارکر به مردعنکبوتی مطابقت دارد هرچند گارفیلد نسبت به مگوایر بسیار پخته‌تر ایفای نقش می‌کند، بازی او به عنوان مردعنکبوتی این حس را منتقل می‌کند که پارکر شیطنت‌ها و رفتارهای پسرانه‌اش (که هالند بعد از او اجرا کرد) را از دست داده و خونسردی ظاهری این بازیگر هم هیچ شباهتی به واکنش‌های احساسی و انفجاری پیتر پارکر دنیای کامیک نداشت. مردعنکبوتی شگفت‌انگیز نشان داد که گارفیلد برای نقش مردعنکبوتی مناسب‌تر از نقش پیتر پارکر جوان بوده است.

این فیلم جزء یکی از کم‌ریسک‌ترین فیلم‌های مارول هم به حساب می‌آید. داستانی قدیمی، مجموعه بازیگران شناخته‌شده و طرحی داستانی که اصلا خودش را به چالش نمی‌کشد. شاید «مردعنکبوتی شگفت‌انگیز» برای تازه‌واردان به ژانر ابرقهرمانی شروع خوب و سرراستی باشد، اما وقتی به پتانسیل‌هایی که داشت نگاه می‌کنیم، درمی‌یابیم که شاید فیلم حیف شده باشد.

۵. مردعنکبوتی (Spider-Man)

 • سال تولید: ۲۰۰۲
 • کارگردان: سم ریمی
 • بازیگر نقش مرد عنکبوتی: توبی مگوایر

قبل از توسعه‌ی دنیای سینمایی مارول، ریمی داستان ارجینال ساده‌ای‌ را ارائه کرد که موضوعی منحصربه‌فرد را به نمایش می‌گذاشت. این داستان زندگی عریان یک قهرمان را از طریق داستانی جذاب نشان می‌داد، مضافاً به شخصیتی که در کمیک از پارکر تصویر شده بود وفادار بود.

مگوایر در نقش پارکر قوی‌تر از نقش مردعنکبوتی ظاهر شد و مشروعیت قهرمانی از سطح خیابان را به تصویر می‌کشید. تمرکز مگوایر بر جنبه‌های شخصی زندگی پارکر است، زمانی که لباس عنکبوتی را نپوشیده. او به جنبه‌های انسانی مردعنکبوتی می‌افزاید. دیدن زندگی روزمره‌ی پارکر در حالی که سعی دارد شخصیت عنکبوتی خود را از دیران مخفی نگه دارد، لحن انسانی فوق‌العاده‌ای به نقش ابر قهرمانی مگوایر بخشیده است.

۴. مردعنکبوتی: دور از خانه (Spider-Man: Far From Home)

 • سال تولید: ۲۰۱۹
 • کارگردان: جان واتس
 • بازیگر نقش مرد عنکبوتی: تام هالند

قبل از اکران «مردعنکبوتی: راهی به خانه نیست»، «مردعنکبوتی: دور از خانه» جانی به سه‌گانه‌ی بازگشت به خانه هالند می‌دمد و به او کمک می‌کند تا با خودش در این نقش راحت‌تر باشد. هالند در این فیلم در مقایسه با «مردعنکبوتی: بازگشت به خانه» پیچیدگی‌های کمتری دارد، که در نتیجه فرصتی برای او فراهم می‌آید تا شخصیت پارکر را فراتر از نوجوانی مضطرب که مسئولیت‌های ابرقهرمانی به او داده شده، به تصویر بکشد.

درست است که «مردعنکبوتی: دور از خانه» در بعضی دقایق به فیلمی نوجوانانه تبدیل می‌شود، اما در کل هالند را وادار می‌سازد تا از پیله‌ی نقش پارکر که طی فیلم قبل در آن پنهان شده بود، بگذرد و بیشتر در قالب مردعنکبوتی فرو رود. این فیلم مشخصاً از اشتباهات و ایرادات فیلم قبل درس عبرت گرفته است.

استودیو مارول این‌بار نشان داد زمانی که واقعا بخواهد صحنه‌هایی نفس‌گیر از طریق جلوه‌های ویژه تولید کند، چه اتفاقی می‌افتد. به جای دست‌وپازدن‌های مستأصل پس از شکست در فیلم «مردعنکبوتی: بازگشت به خانه»، دنباله‌ی این فیلم فرصتی در اختیار هالند می‌گذارد تا با این فیلم انفرادی ثانویه تکانی به خود بدهد و به مردعنکبوتی‌ای تبدیل شود که برای پیشبرد فرانچایز و دنیای سینمایی مارول به آن نیاز بود.

۳. مردعنکبوتی ۲ (Spider-Man 2)

 • سال تولید: ۲۰۰۴
 • کارگردان: سم ریمی
 • بازیگر نقش مرد عنکبوتی: توبی مگوایر

این بهترین فیلم بلند مگوایر در نقش مردعنکبوتی است و خودش هم این را می‌داند. مردعنکبوتی ۲ به خوبی پا را از پیش درآمد خود فراتر گذاشته و بدون شک با تمام کارهایی که رایمی به‌درستی در فرنچایز مردعنکبوتی انجام داده، پیش رفته است. رایمی و مگوایر جذاب در اوایل دهه ۲۰۰۰ به بهترین نحو ممکن فیلمی فوق‌العاده را بر اساس کمیک بوک خلق کردند. حتی می‌توانیم کمی فراتر رویم و ادعا کنیم که مردعنکبوتی ۲ احتمالاً بزرگترین اکران استودیو مارول قبل از سال ۲۰۰۸ به حساب می‌آید. این فیلم نه تنها راه را برای حضور ژانرهای کمیک بوکی بر پرده‌ی سینما هموار کرد بلکه نشان داد که مردعنکبوتی واقعا درباره‌ی چیست.

دکمه بازگشت به بالا