برترینهای کسب و کارعمومی

معرفی بهترین هدیه با بودجه کم برای عزیزانتان

ده نمونه از بهترین گیاهانی که برای هدیه دادن و سورپرایز اصفهان مناسب هستند!

بیشتر افراد ترجیح می‌دهند یک “گیاه مخصوص نگهداری در آپارتمان” یا باکس گل ارزان در اصفهان را به عنوان هدیه انتخاب کنند. گیاهان گلدار مربوط به فضای سبز بیرون، معمولا فصلی هستند یا به صورت درخت و درختچه بوده که حمل آن دشوار است. گیاهان چند ساله آپارتمانی، بهترین گزینه در انتخاب یک هدیه ماندگار هستند.

گیاهانی که مراقب از آن‌ها دشوار نباشد و در هر محیط و شرایط زیستی، به آسانی زنده بمانند و رشد کنند. گیاهان آپارتمانی مقاوم و زیبا مانند: پتوس یا پوتوس، سانسوریا، گندمی، زامیفولیا، آگلونما، فیکوس آلاستیکا، نخل شامادورا، یوکا، پاپیتال و کالانکوئه کریسمس، از جمله گیاهان آپارتمانی مخصوص هدیه دادن هستند. گیاهان جز بهترین هدایا به شمار می‌آیند که ممکن است تا سال‌های طولانی در کنار عزیزان شما بمانند. با هدیه دادن یک گیاه به کسی که دوستش دارید، به او ثابت کنید که آرامش و سلامتی او برای شما بسیار مهم است.

این هدیه قرار نیست بعد از مدتی تکراری شود و یا در گوشه‌ای از کمد یا در انبار منزل قرار بگیرد. گیاه، همیشه در پرنورترین قسمت منزل نگهداری می‌شود و شخصی که هدیه را می‌گیرد با دیدن گیاه همیشه به یاد شما خواهد بود. در این مقاله قصد داریم شما را به شناخت ده نمونه از مقاوم‌ترین و زیباترین گیاهان مناسب برای هدیه دادن و قیمت باکس گل رز اصفهان آشنا کنیم.

باکس گل اصفهان | خرید اینترنتی از بازار گل اصفهان | قیمت گل رز در اصفهان

چه نوع گیاهی برای هدیه دادن مناسب است؟

بیشتر افراد ترجیح می‌دهند یک “گیاه مخصوص نگهداری در آپارتمان” را به عنوان هدیه انتخاب کنند. گیاهان گلدار مربوط به فضای سبز بیرون، معمولا فصلی هستند یا به صورت درخت و درختچه بوده که حمل آن دشوار است. گیاهان چند ساله آپارتمانی، بهترین گزینه در انتخاب یک هدیه ماندگار هستند. گیاهانی که مراقب از آن‌ها دشوار نباشد و در هر محیط و شرایط زیستی، به آسانی زنده بمانند و رشد کنند. گیاهان آپارتمانی مقاوم و زیبا مانند: پتوس یا پوتوس، سانسوریا، گندمی، زامیفولیا، آگلونما، فیکوس آلاستیکا، نخل شامادورا، یوکا، پاپیتال و کالانکوئه کریسمس، از جمله گیاهان آپارتمانی مخصوص هدیه دادن هستند.

چند نکته قبل از خرید و تهیه گل و گیاه آپارتمانی برای هدیه

بیشتر افراد با اهدای یک گیاه آپارتمانی موافق هستند. اما قبل از تهیه گیاه باید به تمام شرایط شخصی که می‌خواهیم به او هدیه بدهیم، توجه کنیم. بسیاری از گیاهان آپارتمانی سمی هستند. خوردن یا جویدن برگ یا قسمتی از ساقه این گیاهان ممکن است موجب گلودرد، تورم زبان و مجاری تنفسی و در نهایت تنگی نفس یا حتی مرگ شود.

گیاهی مانند: دیفن باخیا، خرزهره و فیلودندرون در این دسته قرار می‌گیرند. چنین گیاهانی می‌تواند برای کودکان و حیوانات خانگی خطرناک باشند. برخی دیگر از گیاهان هنگام گلدهی ممکن است ایجاد حساسیت کنند یا دست زدن به برگ و ساقه گیاه موجب خارش و قرمزی پوست می‌شود. قبل از انتخاب گلدان باید به رنگ و حالت گلدان توجه کنید. رنگ گلدان باید با سلیقه فردی که می‌خواهید به او هدیه دهید، نزدیک باشد. اگر شناخت کافی از سلیقه او ندارید به سراغ رنگ‌های متداول بروید. گلدان رنگ سفید معمولا برای کاشت گیاه و دکوراسیون منزل مناسب‌تر است.

باکس گل اصفهان | خرید اینترنتی از بازار گل اصفهان | قیمت گل رز در اصفهان

نکاتی در مورد تزئین گیاه، قبل از هدیه دادن و وسایل تزئین

همیشه بهتر است قبل از هدیه دادن دسته گل و یا یک گیاه آپارتمانی، آن را تزئین کنیم. تزئین کردن یک آداب مرسوم است؛ که علاوه بر افزودن زیبایی، بار معنایی و جنبه احترام به شخص متقابل را به همراه دارد.

امروزه برخی گلفروشی‌ها کار تزئین گیاه را انجام می‌دهند. اما برخی افراد مایلند که با سلیقه و خلاقیت خودشان، گیاهی که می‌خواهند به شخصی هدیه دهند را تزئین کنند. گیاهی که شما انتخاب کردید، ممکن است از گیاهان بلند با برگ‌های پهن باشد یا گیاهی کوتاه با برگ‌های کوچک و یا از گیاهان گلدار یا بالارونده و آویز باشد. هنگام کادو پیچی یا تزئین کردن گلدان گیاه، حتما باید به اندازه، شکل و نوع گیاه دقت کنید. گیاهان آویز، مانند پتوس یا پاپیتال را می‌توان در گلدان‌های آویزان حمل کنید و فقط با یک پاپیون ساده و یک کارت پستال آن‌ها را تزئین کرد.

گیاهی مثل زامیفولیا را می‌توانید در سبد‌ها یا گلدان‌های حصیری قرار دهید و درون حصیر و اطراف گلدان را از کاغذ‌های رنگی پر کنید. چسباندن صدف، نقاشی کردن، چسباندن پاپیون و روبان و کادو پیچ کردن گلدان با کاغذ کادو نیز به زیبایی هدیه می‌افزاید. سعی کنید از تزئینات شلوغ پرهیز کنید. تزئینات نباید موجب آسیب به گیاه شود. تزئینات شما می‌تواند با مناسبت‌ها هم خوانی داشته باشد. مثلا روی گلدان سفید گیاهتان، اشکال هندوانه و انار بکشید تا یک هدیه مناسب برای شب یلدا باشد. در کل همه چیز بستگی به سلیقه و خلاقیت خودتان دارد.

ده نمونه از گیاهان آپارتمانی مقاوم و زیبا، مناسب برای هدیه

پتوس یا پوتوس: گیاهی مقاوم، زیبا و سریع الرشد است. گیاه پتوس، گیاهی رونده است که برخی آن را در محیط کار یا حتی اتاق خواب نگهداری می‌کنند. علت این است که گیاه پتوس جز گیاهان تصفیه هوا محسوب می‌شود و در دفع سموم موجود در هوا مانند: بنزن، فرمالدئید و زایلن موثر است. برای انتخاب گیاه پتوس جهت هدیه دادن، از سالم بودن برگ‌ها و عدم وجود آفت روی برگ‌ها و ساقه گیاه، مطمئن شوید.

سعی کنید از گلدان‌های پهن و دهنه گشاد استفاده کنید. گلدانی که قابلیت آویز کردن دارد، مناسب‌تر است. برخی از گیاهان پتوس، به وسیله یک چوب خزه دار در مرکز گلدان، به شکل ستون تزئین شده‌اند. در این مورد حتما در هنگام جابه جای گلدان دقت کنید تا مبادا چوب مرکزی تکان نخورد. می‌توانید گلدان این گیاه را جهت هدیه دادن، با کاغذ کادو، ربان رنگی و یا پاپیون تزئین کنید.

سانسوریا: یکی از مقاوم‌ترین و متنوع‌ترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه به کم آبی، نور کم، عدم رطوبت و تغیرات شدید دمایی، بسیار مقاوم است. عمر طولانی و ظاهر مدرن گیاه، باعث شده است تا همیشه مورد انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی قرار بگیرد. گیاه سانسوریا در رنگ‌ها، اندازه‌ها و شکل‌های مختلف، قابل تهیه است. بهتر است بدانیم، این گیاه در جدول گیاهان تصفیه هوای محیط قرار می‌گیرد.

برای ارقام بلند سانسوریا بهتر است گلدان‌های استوانه‌ای را مد نظر قرار دهیم، چرا که این شکل از گلدان‌ها، جلوه بهتری به گیاه می‌دهند. سانسوریا‌های کوتاه را در گلدان‌های کروی با دهانه گشاد بکارید. این گلدان‌ها، فضا را برای تولید پاجوش‌های دیگر فراهم می‌کند. برای تزئین گلدان، از کاغذ کادو و انواع پاپیون و ربان می‌توان استفاده کرد.

گندمی یا عنکبوتی: گیاه عنکبوتی جز گیاهان مقاوم و ماندگار است. این گیاه برای افراد مبتدی در نگهداری از گیاهان آپارتمانی مناسب است. این گیاه را می‌توان به صورت آویز از سقف یا روی میز بلند یا پایه نگهداری کرد. گیاه گندمی نیز جز گیاهان تصفیه هوا است. بیشتر افراد برای گیاه گندمی از گلدان‌های آویز به رنگ سفید استفاده می‌کنند. برای هدیه دادن این گیاه می‌توانید یک کارت پستال را در میان برگ‌ها قرار دهید. همچنین به شاخه‌های آویزان گیاه که حامل جوانه‌های تکثیر است، می‌توانید وسایل کوچک و سبک رنگی از جنس کاغذ بچسبانید.

زامیفولیا: برای انتقال انرژی مثبت و احساس خوب به عزیزانتان، گیاه ماندگار و مقاوم زامیفولیا را پیشنهاد می‌کنم. این گیاه همیشه سبز، مناسب برای اداره، هتل، دانشگاه و محیط آپارتمان است. زامیفولیا به کم آبی و نور کم مقاوم است. زیبایی این گیاه، به شکل ساقه‌ها و نوع گلدان بستگی دارد. مردم با سلیقه جنوب کشور برای هدیه دادن گیاه خود، آن را درون سبد‌های حصیری ساخته شده از برگ‌های درخت خرما قرار می‌دهند.

امروزه خوشبختانه این صنعت بار دیگر رونق گرفته و در جای جای کشور، حتی از طریق سایت‌های اینترنتی می‌توان سبد‌ها و زنبیل‌های حصیری را تهیه کرد. گلدان‌های حصیری برای تزئین گیاه زامیفولیا بهترین انتخاب است.

آگلونما: این گیاه به همیشه سبز چینی معروف است. در برابر کم آبی و نور کم به خوبی مقاوم است. یکی از ویژگی‌های مهم آن، زیبایی برگ‌ها، فرم متراکم گیاه و تنوع در آن است. جابه جایی آن بسیار آسان است و به بهترین شیوه می‌توان گلدانش را کادو پیچ کرد. گلدان‌های سفید یا کرم به زیبایی گیاه می‌افزایند.

دکمه بازگشت به بالا