معرفی انواع تصفیه هوا جی پلاس در مدل های برتر 450 و 670

تصفیه هوا جی پلاس از محصولات ارائه شده توسط شرکت گلدیران بوده و در بهبود هوای تنفی افراد نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. در طول روز معمولا مدت زمانی حدود 8 ساعت یا بیشتر و مدت زمانی بیش از این را در منزل هستید؛ البته اگر فضای کار شما سرپوشیده باشد. مدتی که در شهر تردد می‌کنید و یا در فضای آزاد هستید معمولا خیلی کمتر از زمانی است که در یک محیط بسته همانند منزل یا اداره هستید. پس حتی اگر در شهری با هوای آلوده زندگی می‌کنید، باز هم می‌توانید هوایی سالم را نفس بکشید.

فقط کافی‌ست که بدانید چگونه هوای محیط خود را پاکیزه نگه دارید، و البته برای خرید یک تصفیه هوای مناسب می‌توانید از تصفیه هوا جی پلاس بهره ببرید. طی این مقاله با انواع محصولات تصفیه هوا جی پلاس در مدل های مختلف آشنا خواهید شد. جهت آشنایی بیشتر با مشخصات و اطلاعات هر کدام از دستگاه های جی پلاس، تا انتهای این مقاله با تهویه نظری همراه باشید.

معرفی تصفیه هوا جی پلاس

اهمیت استفاده از تصفیه هوا زمانی مشخص میشود که در شهری با هوای دائما آلوده زندگی کنید و یا به علت داشتن شرایطی خاص مثل حضور افراد مسن، بیمار و کودکان در خانه نیاز باشد که هوا برای آنان پاک کنید. اگر هوای شهر شما یا محیط شما به هر دلیلی دچار آلودگیست بهتر است تا فرصت فراهم است از این دستگاه کاربردی برای داشتن هوایی پاک‌تر استفاده کنید. با استفاده درست از انواع تصفیه هوا امکان تنفس عمیق عاری از هرگونه آلودگی را خواهید داشت.

تصفیه هوا جی پلاس مدل gap-j670i

دستگاه تصفیه هوا قادر است ذرات گرد و غبار و دود را از محیط حذف نماید، بنابراین برای محیط های دارای دود، گرد و غبار، آلودگی و سایر ذرات آلوده کننده ریز مثل مواد موجود در فضای داخلی، محیط همراه با دود سیگار، سالن نشیمن (تالار) و … مناسب است. این دستگاه قادر به کاهش احتمال بروز خطرات ناشی از دود زیاد سیگار، گرد و غبار است و در نتیجه سلامتی شما و خانواده را حفظ میکند. دستگاه تصفیه هوا با فیلتر اولیه یون نقره و نیز فیلتر کنترل کننده اصلی یا HEPA مجهز شده است.

در ضمن، ماژول رطوبت ساز متناسب با شرایط و نیازهای مختلف، به طور موثر و کارآمد ذرات آلوده کننده هوا را از بین می برد و سطح این ذرات را به مقدار PM 2.5 کاهش داده و نیز بوی بد سیگار را از بین می برد تا هوایی که تنفس می کنید، تمیز و تازه باشد. پس در ادامه به سادگی با نحوه عملکرد تصفیه هوا جی پلاس آشنا خواهید شد.

تصفیه هوا جی پلاس مدل gap-j450i

مقدار فضایی که یک دستگاه تصفیه هوا در یک ساعت می‌تواند پاکسازی کند، در دستگاه‌های مختلف متفاوت و بین 30 تا یکصد متر مربع متغیر است. دستگاه تصفیه هوای جی‌پلاس مدل GAP-450IK با حجم هوای خروجی 300 متر مکعب‌برساعتی خود برای فضایی با مساحت 39 مترمربع مناسب است. این دستگاه دارای تکنولوژی آیونایزر برای کاهش ذرات معلق محیط است. فیلتر پیشرفته کربن اکتیو و حسگرهای پیشرفته‌ی آن‌هم امکان جذب ذرات ریز درشت ناشی از آلاینده‌های هوا، گردوغبار و موی حیوانات را مهیا می‌سازد.

به‌طورکلی، دستگاه GAP-450IK با فیلترهای سه‌گانه خود، ذرات معلق هوا، گازهای شیمیایی، گردوخاک و باکتری‌ها را جذب می‌کند و با از بین بردن بوهای نامطبوع محیط همچون بوی سیگار و غذا به پاک‌سازی هوا می‌پردازد. البته این دستگاه تصفیه هوا، فیلتر هپا (HEPA) هم دارد که یکی از مؤثرترین فناوری‌های موجود در جهان است و قدرت پاک‌سازی ۹۹.۹۷ درصدی آلودگی‌ها را دارد. از دیگر ویژگی‌های این سیستم تصفیه هوا می‌توان به سنسورهای رطوبت، میزان سطح آب و تشخیص غلظت ذرات آلاینده در محیط اشاره کرد.

نکات مهم قرارگیری تصفیه هوای جی پلاس

پیش از تهیه و خریداری محصولات جی پلاس به استانداردهای محل قرارگیری دستگاه شامل موارد زیر توجه فرمایید:

 • لازم است تصفیه هوای جی پلاس در محلی قرار گیرد که از طرفین، بالا و قسمت پشت دستگاه 30 سانتی متر فضای آزاد وجود داشته باشد.
 • اگر دستگاه شما در محلی قرار می‌گیرد که مملو از دود است، می‌بایست فیلترهای آن را در بازه‌های کوتاه مدت‌تری خریداری و تعویض کنید.
 • طی یک استفاده‌ی عادی، معمولا برای یک محیط طبیعی، 8 ساعت در روز از دستگاه استفاده می‌شود.
 • زمان استفاده از تصفیه هوای جی پلاس لازم است دستگاه حدود 2 متر از دستگاه‌هایی که مانند تلویزیون دارای امواج هستند، فاصله داشته باشد تا از بروز تداخل‌های الکتریکی جلوگیری شود.
 • تصفیه ‌هوا جی پلاس را در محلی قرار دهید که حسگر آن در معرض باد مستقیم نباشد.
 • به طور کلی تصفیه هوا نیاز به سرویس و پاکسازی دوره‌ای دارد.

علل خرابی تصفیه هوا جی پلاس

شاید یک روز حس کنید که دستگاه شما کار نمی‌کند و از کار افتاده است، برای بررسی تصفیه هوا جی پلاس خود چند نکته که در ادامه توضیح می‌دهیم را بررسی کنید:

1- اگر برق وارد تصفیه هوا Gplus نمی‌شود، دوشاخه برق چک را کنید که درست وصل شده باشد.

2- در صورتی که زمان تعویض فیلتر رسیده باشد، چراغ تعویض فیلتر چشمک می‌زند و دستگاه شروع به کار نمی‌کند. بعد از تعویض فیلتر کلید reset را نگه دارید تا چراغ نشانگر تعویض فیلتر خاموش شود تا دستگاه مجدد شروع به کار کند.

کلید reset در مدل GAP-J450: هم‌زمان نگه داشتن کلیدهای Humidify + Auto

کلید reset در مدل GAP-J670 هم‌زمان نگه داشتن کلیدهای Ions + Humidify

3- اگر تعویض فیلتر انجام داده‌اید ولی دستگاه روشن نمی‌شود موارد زیر بررسی شود :

 • احتمال دارد کلید reset را فشار نداده‌اید تا چراغ فیلتر خاموش شود و دستگاه شروع به کار کند.
 • ممکن است هواکش پشتی (درپوش فیلترها) به تصفیه هوا جی پلاس نصب نشده باشد.

استعلام قیمت و خرید تصفیه هوا جی پلاس از تهویه نظری

تهویه نظری، تولید کننده انواع کانال سازی و دریچه هوا شامل تولید انواع دریچه بازدید کولر، دریچه توزیع هوا، دریچه های کنترل و هدایت هوا، کانال سازی (کانال سازی)، دریچه زیر فن کویل، دریچه خورشیدی، دمپر کانال موتوری، جت نازل، دمپر ضد آتش فیوزی، دریچه ضد انفجار، دمپر کانالی صنعتی، دریچه سقفی گرد تخت آلومینیومی، دریچه هوا ، دریچه کولری، دریچه تایل آرمسترانگ، لوور پادری، دریچه هوای تازه (باران گیر), دریچه خطی، کلاهک دودکش، هود صنعتی، کانال سازی صنعتی , دريچه بازديد تاسیسات، دریچه سقفی چهارگوش كلاف دور باز آلومینیومی و است. با برقراری ارتباط امکان بهره مندی از مشاوره رایگان و تهیه بهترین نوع تصفیه هوا جی پلاس را خواهید داشت.

سوالات متداول

در این بخش به سوالات احتمالی شما در خصوص دستگاه تصفیه هوا جی پلاس پاسخ خواهیم داد.

دستگاه تصفیه هوا جی پلاس رو از کجا بخرم؟

شرکت تهویه نظری با ارائه بهترین تصفیه هوا جی پلاس جهت ارائه مشاوره خرید و استعلام قیمت در اختیار شما عزیزان است.

معنی رنگ نشانگر کیفیت هوا در تصفیه هوا جی پلاس چیه؟

 •     قرمز:  کیفیت هوا ضعیف است.
 •     زرد:  کیفیت هوا بد است.
 •     سبز:  کیفیت هوا خوب است.
 •     آبی:  کیفیت هوا عالی است.

روشن کردن تهویه هوا جی پلاس مدل 670 چطوریه

دو شاخه برق را به پریز وصل کرده و کلید روشن/خاموش را جهت راه اندازی فشار دهید.

با هر بار فشار دادن کلید روشن شدن دستگاه، به مدت 30 ثانیه نشانگر کیفیت هوا در حالت چشمک زن، رنگ قرمز، زرد، سبز و آبی را نشان می دهد و در حالت “هوشمند” قرار میگیرد.

برای هر حالتی به جز حالت آماده Ready mode، کلید را فشار دهید تا دستگاه از حالت کنونی به وضعیت آماده برگردد و متوقف شود.

وضعیت خواب تصفیه هوا در دستگاه های جی پلاس چگونه است؟

کلید mode را جهت قرار گرفتن در وضعیت خواب فشار دهید تا sleep روشن شود. در این مدل، نور چراغ sleep کاهش یافته و سایر چراغ‌ها خاموش میشوند.

این محصول یک حسگر نور دارد و در شب نیاز به فعال نمودن حالت خواب نمی باشد، این حسگر به حالت خودکار روشنی لامپ را کاهش داده و سرعت باد را در محیط تاریک تنظیم می نماید تا در خواب کاربر خللی ایجاد نشود.

بین مدل تصفیه هوا جی پلاس 450 IK و 670IK کدوم بهتره ؟

نمیشه به طور کلی اعلام کنیم کدام مدل تصفیه هوای جی پلاس بهتر است. اینکه محیط شما چند متر است اهمیت زیادی دارد. محیط پیشنهادی برای مدل GAP-670IK، متراژ 52 متر و برای مدل GAP-450 IK متراژ 39 متر است. میزان صدای دو دستگاه با هم تفاوت دارد و میزان صدای GAP-670 IK کمی بیشتره. مدل GAP-450IK فیلتر مرطوب کننده هم داره. میزان هوادهی مدل GAP-670IK، میزان 400 متر مکعب بر ساعت و برای مدل GAP-450IK میزان 300 متر مکعب بر ساعت است.

دکمه بازگشت به بالا