دستگاه اکسیژن ساز صنعتی پرتابل

اکسیژن ساز

اکسیژن ساز دستگاهی است که توسط پمپ مخصوص هوای داخل محیط را به درون خود مکیده و با جداسازی اکسیژن درون هوا نسبت به تولید اکسیژن اقدام می نماید. در حقیقت پس از مکیده شدن هوا درون دستگاه تولید اکسیژن، این هوا از محفظه های پودر زئولیت عبور داده میشود. پودر زئولیت ، اکسیژن 21 درصدی موجود در هوای ورودی را از گازهای دیگر هوا جدا کرده و به سمت محفظه های دیگر هدایت می نماید.

به تعریف دیگر دستگاه اکسیژن ساز وسیله ای است که اکسیژن را از منبع گاز (به طور معمول هوای محیط) متمرکز می کند و با از بین بردن انتخابی نیتروژن برای تهیه یک جریان گاز غنی از اکسیژن ، استفاده می شود.

ژنراتورهای اکسیژن، اکسیژن گازی را از هوای فشرده در محل تولید می کنند و یک جایگزین مقرون به صرفه ، مطمئن و ایمن را برای منابع سنتی گاز اکسیژن مانند سیلندرها یا مایع کریوژنیک ارائه می دهند. کمپرسور بعنوان یکی از مهمترین تجیهزات درون دستگاه مولد اکسیژن موجود، فشار و درصد اکسیژن را در محفظه ها بالا برده و خلوص اکسیژن داخل دستگاه را به 94 درصد و فشار آن را به شدت بالا می برد.

اکسیژن ساز اصطلاحی است که به جای کلمه ی لاتین oxygen Concentrator استفاده میشود. اما معنای لغوی این واژه “ تغلیظ اکسیژن ” است که بدلیل رایج بودن اکسیژن ساز از این واژه استفاده میشود. اکسیژن ساز ها اکسیژن را از هوا جدا می کنند تا بتواند گاز را در زمان واقعی وارد فرآیندهای صنعتی کند یا در مخازن تحت فشار ذخیره کند. ژنراتورهای اکسیژن در ده ها کاربرد صنعتی از معدن طلا گرفته تا آبزی پروری تا پشتیبانی زندگی استفاده می شود.

هوای معمولی محیط از 78٪ نیتروژن ، 21٪ اکسیژن و سایر گازهای کمیاب مانند آرگون و 2CO تشکیل شده است. به منظور حذف نیتروژن و گازهای کمیاب ، از ژنراتور اکسیژن استفاده می شود. کوچکترین ژنراتورهای اکسیژن از یک قوطی نوشابه بزرگتر نیستند ، در حالی که اکسیژن سازهای صنعتی می توانند یک اتاق را پر کنند. با این حال ، همه ژنراتورهای اکسیژن یک هدف دارند: تهیه یک منبع ایمن از گاز اکسیژن متمرکز.

مشاغلی که به گاز اکسیژن فله نیاز دارند اغلب با خرید مخازن گاز از شرکت های دیگر که با استفاده از ژنراتور اکسیژن صنعتی این مخازن را پر می کنند ، شروع به کار می کنند. اگر نیاز آنها به اکسیژن خالص زیاد و مداوم باشد ، خرید سیستم تولید اکسیژن در محل مقرون به صرفه تر است.

یکی از نمونه های دستگاه اکسیژن ساز صنعتی آن بیمارستانهایی هستند که اکسیژن را به اتاق بیماران منتقل می کنند. به جای استفاده از اکسیژن کپسولی ، اکثر بیمارستانها دارای یک یا چند ژنراتور اکسیژن صنعتی در ساختمان هستند. از سیستم لوله های تحت فشار برای انتقال اکسیژن به هر اتاق استفاده می شود.

فرآیند تولید اکسیژن در دستگاه اکسیژن ساز

فرایند تولید اکسیژن توسط این دستگاه مطابق تصویر زیر در 5 مرحله انجام می شود:

 1. هوا را از محیط می گیرد.
 2. اکسیژن را فشرده می کند.
 3. نیتروژن هوا را از آن خارج می کند.
 4. نحوه تحویل هوا را تنظیم می کند.
 5. اکسیژن خالص را تأمین می کند.

شرکت ما بعنوان طراح و تولید کننده دستگاه اکسیژن ساز صنعتی ؛ نیمه صنعتی و خانگی در ایران فعالیت میکند.

مزایای استفاده از دستگاه اکسیژن ساز

 • اطمینان از خلوص اکسیژن
 • دستگاهی ایمن و بی خطر برای محیط زیست
 • فراهم کردن اکسیژن کافی برای دستگاه های تولید ازن
 • استفاده درصنایعی مانند: فولاد، شیشه و سرامیک، کاغذ سازی، پزشکی و …
 • کمک به تصفیه آب آشامیدنی و آب استخر ها
 • در حوضچه های پرورش ماهی
 • در مراکز پژوهشی و آزمایشگاه ها

موارد پزشکی و سلامت مانند:

 • تنظیم و تصفیه گردش خون برای سالمندان و کودکان
 • کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی
 • جلوگیری از افزایش فشار خون
 • مبارزه با بیماری‌های آسمی یا هر مشکل تنفسی
 • رساندن جریان خون کافی به بافت بدن و تنظیم آن
 • ایجاد شفافیت و زیبایی بخشیدن به پوست
 • جلوگیری از استرس و تنش‌های روزمره و تاخیر در روند پیری
 • مورد استفاده برای خانم‌های باردار جهت کمک به رشد و سلامت سیستم عصبی جنین
 • تقویت حافظه و افزایش طول عمر
 • بازگرداندن عملکرد نرمال به ریه‌های آسیب دیده اشخاص سیگاری.

انواع ژنراتورهای اکسیژن

ژنراتور اکسیژن جذب نوسان فشار Pressure Swing Adsorption Oxygen Generator (PSA)

PSA متداول ترین روش تولید اکسیژن در مقیاس صنعتی است. ژنراتورهای PSA نیتروژن را از هوای محیط داخل یک مخزن تحت فشار پر از زئولیت جدا می کنند. زئولیت یک ماده معدنی طبیعی یا مصنوعی است که به عنوان “غربال مولکولی” عمل می کند. این توانایی در “مرتب سازی” مولکول ها بر اساس اندازه است که باعث می شود زئولیت بسیار مفید باشد.

مولکولهای نیتروژن بزرگتر توسط مواد غربال جذب می شوند در حالی که مولکولهای اکسیژن کوچکتر از آن عبور کرده و جمع آوری می شوند. سپس با فشار آزاد می شود ، مولکول های نیتروژن به جو منتقل می شوند و مخزن دوباره تحت فشار قرار می گیرد. استفاده از PSA 90 تا 95 درصد گاز اکسیژن ایجاد می کند. با تکرار این فرآیند تصفیه میتوان تا بیش از 99٪ اکسیژن “خالص” دست یافت.

به عنوان یک نکته جانبی ، می توان از فرآیند PSA برای تولید نیتروژن با جمع آوری مولکول های نیتروژن و تخلیه اکسیژن استفاده کرد. PSA همچنین در سنتز تجاری بزرگ هیدروژن مورد استفاده در پالایشگاه های نفت و در تولید آمونیاک برای کود استفاده می شود.

اکسیژن ساز ممبرانی

اکسیژن ساز ممبرانی یک جریان هوای فشرده را برای ما ایجاد می کند که از طریق مواد نیمه تراوا عبور می کند و اجازه عبور مولکول های خاص را می دهد. تحت فشار ، مولکولهای اکسیژن کوچکتر از غشا عبور می کنند ، فیلتر شده و جمع آوری می شوند و جریان نیتروژن از انتهای مخالف غشا خارج می شود. در حالی که ژنراتورهای نوع ممبرانی چندان رایج نیستند ، اما قابل اطمینان تر هستند زیرا هیچ قطعه متحرکی وجود ندارد که بتواند خراب شود.

اکسیژن ساز شیمیایی

اکسیژن ساز شیمیایی دستگاهی است که با واکنش شیمیایی اکسیژن را آزاد می کند. محفظه ای از نمک های معدنی به نام “سوپراکسید” یا کلرات سدیم مشتعل می شود. با گرم شدن ، تا زمانی که ترکیب مصرف نشود ، اکسیژن می دهند.

به دلیل ماندگاری طولانی ، پایداری و اندازه کوچک (به اندازه یک قوطی نوشابه) از ژنراتورهای شیمیایی اکسیژن در هواپیماهای تجاری استفاده می شود. هر ژنراتور روی صندلی ها نصب شده است و می تواند اکسیژن کافی را برای 2-3 ماسک به مدت 10-20 دقیقه تولید کند.

یک دستگاه مشابه شمع اکسیژن نامیده می شود. این دستگاه با استفاده از همان اصل آزادسازی اکسیژن با گرما کار می کند و به عنوان منبع اکسیژن ایمنی شخصی در معادن ، زیردریایی ها و ایستگاه فضایی استفاده می شود.

اجزای دستگاه اکسیژن ساز

فیلترها

این دستگاهها با فیلترهای متفاوتی تولید و عرضه میشوند. جذب گرد و غبار و آنتی باکتریالهای موجود در هوا و دیگر آلودگیها، از جمله وظایف این فیلترها است. بسیاری از این فیلترها قابل شستشو و استفاده مجدد هستند و شما پس از خرید دستگاه باید با توجه به دستورالعملها و زمانهایی که از طرف شرکت سازنده پیشنهاد شده است به تعویض فیلترها بپردازید.

کمپرسور هوا

کمپرسورها وظیفه مکیدن هوای محیط به داخل دستگاه را دارند. دانستن این نکته خالی از لطف نیست که کمپرسورها بعد از فیلترهای تصفیه گرد و غبار و آلودگی قرار دارند و وظیفه آنها از این نقطه شروع میشود. در هنگام خرید دستگاه اکسیژن ساز باید به میزان صدایی که کمپرسور تولید میکند دقت کنید. هیچ کس دوست ندارد در کنار دستگاهی که سر و صدای بالایی تولید میکند زندگی کند یا بخوابد حتی اگر این دستگاه اکسیژن صد درصد را به سمت شما بفرستد.

سیلندرهای زئولیت

این سیلندرها با تکنولوژی خاصی که در آنها به کار رفته، عمل خلوص بخشیدن به هوا و ساخت اکسیژن را انجام میدهند.

مخزن اکسیژن

اکسیژنی که در این فرایند ساخته میشود به صورت مستقیم به بیرون پمپ نمیشود. این اکسیژن در مخزنی ذخیره میشود تا میزان خروجی مشخص شود و سپس این عمل انجام شود.

فلومتر

فلومتر در واقع ابزاری است که در اختیار شما قرار میگیرد تا میزان خروجی اکسیژن را مشخص کنید. شما میتوانید بر اساس نیازی که به خلوص اکسیژن و مساحت محل نصب دارید این فشار را بالا و پایین ببرید. دستگاههای اکسیژن ساز بر اساس حداکثر میزان خروجی اکسیژن و بر مبنای لیتر در دقیقه طبقه بندی میشوند.

مخزن مرطوب کننده

اکسیژن خروجی از دستگاه از آبی که درون لیوان مرطوب کننده قرار دارد میگذرد. شما باید به طور منظم و هر چند روز یکبار شلنگ داخل لیوان را بشویید و تمیز کنید. همچنین آبی که داخل مخزن است حتما باید آب مقطر یا آبی که با دستگاه تصفیه خانگی تصفیه شده باشد، باشد. توجه کنید که ریختن آب معمولی و شیر خانگی درون مخزن مرطوب کننده علاوه بر آسیب رساندن به آن کارایی دستگاه را هم پایین می‌آورد.

اکسیژن ساز بیمارستانی

اکسیژن ساز بیمارستانی یک دستگاه پزشکی است که به منظور متمرکز کردن اکسیژن موجود در هوای محیط طراحی شده تا گاز اکسیژن غنی شده را به صورت مستمر برای بیمارانی که سطح اکسیژن خونشان پایین است، تامین کند. بسیاری از افراد از جمله بیماران حاد ریوی ، آسمی ، پونومونی ، قلبی و نیز در برخی موارد افراد سالم نیز جهت رفع خستگی روزانه می توانند از این دستگاه استفاده کنند .

هوای محیط اطراف ما از ترکیب حدود ۷۸‎٪ نیتروژن، ۲۱‎٪ اکسیژن و ۱‎٪ آرگون تشکیل شده است. دستگاه تولید اکسیژن  برای جدا کردن اکسیژن از نیتروژن و آرگون و ارائه ی تا ۹۶‎٪ اکسیژن خالص طراحی شده است . این جداسازی توسط یک کمپرسور هوا به همراه دو مخزن پر شده از زئولایت انجام میشود.

کمپرسور هوای محیط را به داخل دستگاه می مکد و مواد معدنی متخلخل زئولایت مولکول های نیتروژن را از هوای تحت فشار جذب میکنند و به گاز اکسیژن اجازه عبور میدهند. هنگامی که اکسیژن استخراج شد ، فشار هوا کم میشود و نیتروژن از مخازن زئولایت به هوا بازگردانده میشود. این فرایند آرام به دستگاه اجازه میدهد تا دوز بالایی از اکسیژن(۹۶‎٪) را به عنوان خروجی ارائه دهد که تقریبا پنج برابر بیشتر از درصد اکسیژن موجود درهوا است.

باید دقت کنید که در محیطهای بیمارستانی که امکان نصب کپسول اکسیژن برای بیماران وجود ندارد (و یا نصب آن باعث خطراتی میشود) بهتر است که از دستگاههای اکسیژن ساز استفاده شود. همچنین بیمارانی هستند که احتیاج به فشار اکسیژن بالاتر از حد معمولی به صورت مداوم دارند. برای رفاه حال آنها و همچنین برای کم کردن هزینه ها بهتر است که از دستگاههای بیمارستانی اکسیژن ساز استفاده شود.

چند مثال از شرایط حاد که در آن برای استفاده کوتاه مدت از اکسیژن درمانی نیاز به استفاده از دستگاه اکسیژن ساز می باشد:

 • آسم: این وضعیت جایی است که مجاری تنفسی شما ملتهب شده و شروع به تولید مخاط زیاد می کند ، که این امر تنفس را دشوار می کند. در حالی که تعدادی دارو وجود دارد که می توانند آسم را درمان و کنترل کنند ، یک دستگاه اکسیژن ساز می تواند سطح بالایی از اکسیژن را در جریان خون بیمار در حالی که مبتلا به حمله آسم بوده یا قبلا داشته اند پمپاژ کند.
 • پنومونی: ذات الریه یک عفونت است که در آن یکی از کیسه های هوایی ریه ها و یا هر دو آنها دچار التهاب می شوند و در بسیاری از موارد آنها را با مایع پر می کنند. اکسیژن درمانی برای بسیاری از بیماران مبتلا به ذات الریه تجویز شده است و نتایج بالینی خوبی را مشاهده کرده اند.
 • سندرم پریشانی تنفسی (RDS): RDS یک اختلال تنفسی است که بیشتر نوزادان را متاثر می کند ، به ویژه نوزادانی که شش هفته یا بیشتر زودتر از تاریخ زایمان متولد می شوند. نوزادانی که از RDS رنج می برند، سورفکتانت کافی (مایع پوشش دهنده ریه) ایجاد نمی کنند و باعث می شوند ریه های آنها سقوط کرده و تنفس آنها سخت تر شود. اکسیژن درمانی با استفاده از اکسیژن ساز به پمپ اکسیژن در جریان خون و ریه نوزادان کمک می کند تا عوارض بعدی را کاهش دهد.

دیسپلازی ریوی (BPD): نوزادان مبتلا به RDS نیز بیشتر در معرض ابتلا به BPD هستند. این یک بیماری شدید ریه است که نیاز به حمایت طولانی مدت از تنفس دارد.

در برخی موارد ، پس از جراحی ، ممکن است برای مدت کوتاهی به اکسیژن نیاز داشته باشید..

برخی از بیماریهای مزمن که نیاز به استفاده طولانی مدت از غلظت اکسیژن دارند عبارتند از:

 • بیماری انسدادی مزمن ریوی (COPD): COPD حدود 16 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار می دهد ، اما اکسیژن ساز می تواند درمان موثری باشد. وقتی COPD دارید ، آسیب مزمن ریه دارید که جذب اکسیژن کافی را برای ریه ها دشوار می کند. در نتیجه ، شما می توانید در تنفس مشکل داشته باشید و اکسیژن درمانی از طریق دستگاه اکسیژن ساز می تواند به شما کمک کند.
 • فیبروز کیستیک: این بیماری جزو بیماری های ارثی می باشد و باعث آسیب دستگاه گوارش و ریه می شود. این یک بیماری نادر است که بر سلول های بدن مسئول تولید مخاط ، عرق و آب گوارشی تأثیر می گذارد. مایعات تغییر می کنند که منجر به محلول چسبناک تر و ضخیم تری می شود که مجاری ، لوله ها و گذرگاه های فرد مبتلا را می بندد.
 • آپنه (Apnea) خواب: آپنه خواب یک اختلال خواب است که می تواند جدی باشد و باعث شود که تنفس فرد بطور پراکنده در طول خواب متوقف و شروع شود. معمولاً درمان این بیماری فشار مداوم مثبت راه هوایی (CPAP) ، کاهش وزن و ورزش فیزیکی است ، اگرچه برخی از افراد مبتلا به آپنه خواب ممکن است به اکسیژن درمانی نیاز داشته باشند.

انواع اکسیژن سازهای تولیدی

اکسیژن سازها برای کاربرد های مختلف طراحی و ساخته میشوند. آنها احتیاج به مواد خاص و اضافه‌ای ندارند و تنها با یک منبع برقی میتواند اکسیژن مورد نیاز را تامین کنند. دستگاه نیتروژن ساز صنعتی دستگاههای تولید اکسیژن معمولا در دو مدل پرتابل و ثابت و با حجمهای مختلف ساخته میشوند. مزیت مدلهای پرتابل یا متحرک این است که میتوانید آن را در اتاقهای مختلف قرار دهید و با هزینه یک دستگاه، چندین اتاق را اکسیژن رسانی کنید.

اکسیژن ساز خانگی قابل حمل ( پرتابل)

به لطف پیشرفت های چشمگیر حوزه پزشکی ، اکسیژن سازهای امروزی جمع و جور ، کوچک ، بی صدا و سبک هستند ، اما هنوز هم حداکثر مطابقت و عملکرد بالا را ارائه می دهند. متراکم کننده های قدیمی اکسیژن حجیم و سنگین هستند ، این امر برای بیمارانی که در مسافرت یا خارج از خانه نیاز به اکسیژن درمانی دارند مشکل است.

شما به طور کلی خروجی غلظت اکسیژن را بر حسب LPM (لیتر در دقیقه) اندازه گیری می کنید. پزشک شما تعیین می کند که چه میزان اکسیژن نیاز دارید ، که ممکن است در حالت استراحت ، هنگام خواب و هنگام ورزش متفاوت باشد. اکسیژن سازهای خانگی با ظرفیت های مختلفی تولید میشوند که عبارتند از ۳ لیتری، ۵،۸ و ۱۰ لیتر در دقیقه. این دستگاه ها عموما دارای لوازم جانبی از جمله : فیلترها ، مرطوب کننده ، سوند نازل و… هستند.

دلایل زیادی برای استفاده از اکسیژن ساز وجود دارد و پزشکان می توانند اکسیژن درمانی را در شرایط مختلف پزشکی به بیماران خود توصیه کنند. به طور معمول ، ریه های انسان اکسیژن هوا را جذب کرده و آن را به جریان خون منتقل می کنند. اگر در شهرهای بزرگ و صنعتی زندگی میکنید حتما تجربه روزهای آلوده و خطرناک را دارید. روزهای زیادی که بخاطر مشکلات وارونگی و آلودگی هوا، بسیاری از فعالیتهای شهری تعطیل میشود. بیشتر ما چنین روزهایی را در تهران تجربه کردیم و همه به دنبال راه حلی برای این مشکل میگردیم.

شاید راه حل دم دستی و ساده این باشد که به دستگاه اکسیژن ساز پناه ببریم. امکان تغییر شرایط و بهبود هوای شهر چندان در دسترس شهروندان نیست و احتیاج به سیاست گذاری دارد اما ما میتوانیم در خانه یا محل کارمان (اگر اتاق یا فضای کوچک باشد) از دستگاههای تولید اکسیژن پرتابل و خانگی استفاده کنیم.

البته باید بدانیم که هوای اطراف ما در شرایط نرمال هم از اکسیژن خالص انباشته نیست و بیشترین درصد هوا را نیتروژن با 78 درصد تشکیل میدهد و تنها در جنگلها و فضای سبز وسیع است که این درصد تغییر میکند. پس استفاده از دستگاه اکسیژن ساز خانگی شما را به تجربه‌ای فراتر از شرایط عادی خواهد رساند.

این دستگاهها همانند یک فیلتر که بر روی هوای اطرافمان قرار گرفته باشند کار میکنند. آنها هوای اطراف را به درون خود میمکند و با تغییراتی که در آن شکل میدهند، درصد اکسیژن را در هوای خروجی بالا میبرند.

اکسیژن ساز صنعتی

شرکت ما تولید کننده برتر انواع اکسیژن ساز صنعتی برای استفاده در بسیاری از صنایع مانند پرورش ماهی، مراکز درمانی و بیمارستان ها، برشکاری اکسیژن، مشعل های هیدروژن – اکسیژن در صنعت شیشه سازی، مراکز پژوهشی و آزمایشگاه ها …و … فعالیت دارد.

مولد اکسیژن برای ازن ژنراتور

ازن روشی بسیار مؤثر برای تصفیه باکتریولوژیکی می باشد و در انواع شرایط روزمره مانند از بین بردن بو تا اطمینان از آب آشامیدنی تمیز و با کیفیت خروجی از شیر مفید میباشد. ازن همچنین از نظر محیطی بی خطر است و این باعث می شود آن را برای تصفیه آب در مقادیر بسیار زیاد برای آب آشامیدنی و هم فاضلاب صنعتی، یعنی به طور مثال در کشتارگاههای صنعتی، مناسب باشد. اکسیژن خالص در فرآیند ساخت ازن استفاده می شود. به همین منظور و برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید صفحه ازن ساز را مطالعه کنید.

اکسیژن ساز گرید پزشکی

اکسیژن گرید پزشکی مورد استفاده در بیمارستان ها یا مراقبت های بهداشتی خانگی دارای مجوز فارماکوپه ایالات متحده است. الزامات USP این است که سطح اکسیژن بین 90 تا 96 خالص باشد و بقیه آن از آرگون و هیدروژن تشکیل شده است. بیش از 300 پی پی ام CO2 یا هرگونه گاز یا مولکول دیگر مجاز نیست.

اکسیژن ساز برای تنفس اکسیژن

ایستگاه فضایی بین المللی ، زیردریایی ها و غواصان SCUBA همگی برای تولید هوای تنفس به ژنراتورهای اکسیژن تکیه می کنند. از آنجا که آنها سیستم های بسته ای هستند ، هر کدام در ترکیب با “اسکرابرهای دی اکسید کربن” برای حذف CO2 عمل می کنند و سطح اکسیژن را به 20.9 درصد هوای اکسیژن دار بر می گردانند.

اکسیژن ساز برای مزارع پرورش ماهی و آبزی پروری

ماهی ها و دیگر حیوانات دریایی مانند انسان ها برای زنده ماندن به اکسیژن نیاز دارند. با رواج مزارع پرورش ماهی ، “پرورش دهندگان ماهی” باید مطمئن شوند که آبزی هایشان اکسیژن مناسب برای زنده ماندن را دریافت می کنند. قبل از اینکه پرورش ماهی در مقیاس صنعتی انجام شود ، پرورش دهندگان منطقه ای از آب را در حاشیه دریاچه حصار کشی می کردند تا صید خود را افزایش دهند. با استفاده از اکسیژن ساز های صنعتی ، پرورش دهندگان اکنون این توانایی را دارند که در استخرهای آب اکسیژنه ساخته شده توسط انسان ماهی پرورش دهند. منفعت برای پرورش دهندگان تراکم بیشتر موجودی در منطقه کوچکتر و رشد سریعتر ماهی است.

اکسیژن ساز برای آب آشامیدنی

پس از بازیابی آب از زیرزمین به طور معمول فیلتر و اکسیده می شود و مستقیماً به کاربر نهایی پمپاژ می شود. در دستگاه های آب شیرین کن مدرن ، آب در سیستم های بسته لوله کشی و فیلتراسیون، تصفیه می شود. به این معنی که آب هیچ گونه تماسی با هوای اطراف ندارد و بنابراین در مقابل آلودگی هوا، کیفیت آب تغییری نمی کند. اکسیژن با استفاده از سیستم های بسته، 95٪ اکسیژن خالص در سطح 7 ppm در لیتر در آب مخلوط می شود و قبل از توزیع آن به کاربر نهایی ، اکسیژن کامل آب را فراهم میکند.

مولد اکسیژن برای تصفیه فاضلاب

تصفیه و تمیز کردن فاضلاب فرایندی پیچیده است ، که در آن اکسیژن نقش مهمی ایفا می کند. پساب را می توان با استفاده از فیلترهای زیستی تصفیه کرد. فیلترهای زیستی به اکسیژن خالص نیاز دارند تا در حد امکان کارآمد شوند. ضافه کردن اکسیژن به طور مستقیم در فاضلاب باعث افزایش اثرات حذف آلاینده ها می شود.

در تصفیه خانه های فاضلاب از ژنراتورهای اکسیژن برای تأمین اکسیژن اضافی به باکتری ها استفاده می شود که باعث تجزیه بیولوژیکی می شود. اگر اکسیژن اضافی در طول فرآیند اضافه شود ، باکتری ها لجن را به CO2 و آب سریعتر تجزیه می کنند.

اکسیژن ساز برای صنعت فولاد

ژنراتورهای اکسیژن صنعتی به چند روش در فرآیند تولید فولاد مورد استفاده قرار می گیرند. کوره های اکسیژن برای کربن زدایی ، فرایند کاهش کربن در فلزات در حالت مذاب استفاده می شود. اکسیژن همچنین برای افزایش نرخ ذوب در کوره ها و کاهش پوسته پوسته شدن هنگام گرم کردن مجدد کوره ها استفاده می شود.

اکسیژن ساز برای استخراج طلا

معادن استخراج طلا در مقیاس صنعتی از ژنراتور اکسیژن در طی فرآیند شستشوی سیانور استفاده می کنند. محلول سدیم-سیانید در سنگهای خرد شده با طلا با اکسیژن مخلوط می شود تا طلا از سنگ خارج شود.

اکسیژن ساز برای جوشکاری

برش و جوشکاری اکسی استیلن فلزات از سوخت مایع و اکسیژن برای افزایش دمای شعله استفاده می کند تا فلز در نقطه نوک جوش ذوب شود. از این ذوب می توان برای جوشکاری یا برش فلز استفاده کرد.

اکسیژن ساز برای شیشه سازی

مانند جوشکاری ، شیشه سازی نیز نیاز به گرمای بالایی برای ذوب شیشه دارد. اکسیژن برای افزایش دمای شعله در کوره ها و مشعل هایی که برای شکل دادن به قطعات شیشه استفاده می شود ،مورد استفاده قرار میگیرد.

اکسیژن ساز برای تولید خمیر و کاغذ

Delignification فرآیند استخراج لیگنین از مواد گیاهی در یکی از مراحل مورد نیاز برای ساخت کاغذ از درختان است. مقدار زیادی اکسیژن در این فرایند مورد نیاز است ، و همچنین چندین مرحله بعدی در تولید خمیر کاغذ

قیمت اکسیژن ساز

اکسیژن ساز ها به دلیل مزایای قابل توجه، مورد علاقه اکثر کاربران است. به طور گسترده ای در پشتیبانی احتراق متالورژی ، صنایع شیمیایی ، حفاظت از محیط زیست ، مصالح ساختمانی ، صنایع سبک ، درمان پزشکی ، آبزی پروری ، بیوتکنولوژی ، تصفیه فاضلاب و سایر زمینه ها استفاده می شود.

با توجه به شرایط مختلف میتوانید تصمیم درست و بصرفه‌ای بگیرید. قیمت و برند دستگاههای اکسیژن ساز متغیر و گوناگون است و شما میتوانید با صرف هزینه‌ای از چهار میلیون تومان تا 36 میلیون تومان، یک دستگاه خوب مناسب برای کاربردی که دارید تهیه کنید. کارشناسان فروش ما در خدمت شما هستند تا برای خرید و نصب این دستگاه کمکتان کنند.

چند نکته درباره استفاده از ژنراتورهای اکسیژن

استفاده از این دستگاهها به راحتی و سهولت استفاده از هر وسیله برقی دیگری است. تنها کافی است آنها را به برق بزنید و روشن کنید تا تجربه متفاوتی را داشته باشید. اما رعایت چند نکته میتواند شما را به کارایی بهتری از دستگاهتان برساند.

 • هرگز دستگاه را در کنار وسایلی همچون جارو برقی که گرد و خاک و پرز زیادی را در خود دارند قرار ندهید.
 • دستگاه را در نزدیکی وسایل گرمازا قرار ندهید.
 • نور مستقیم خورشید کارایی دستگاه را کاهش میدهد.
 • هرگز دستگاه اکسیژن ساز را وقتی روشن است تکان ندهید.

پکیج پرتابل اکسیژن

این روزها آنچه بیش از همه در جامعه احساس می‌شود، همدلی و مشارکت همگانی برای غلبه بر بحران کرونا است و این مهم تنها در سایه مسئولیت شناسی تک تک شهروندان و مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها تحقق می‌یابد. شرکت ما در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود در جهت مبارزه با بحران کرونا و با توجه به نیاز مبرم مراکز درمانی و بیمارستانی کشور به تجهیزات تولید کننده اکسیژن مورد نیاز بیماران، با تلاش و همت متخصصان و مهندسان خود اقدام به تولید و ارسال پکیج اکسیژن ساز(پکیج تولید اکسیژن)  اقدام نموده است تا بتواند گامی در جهت تحقق بخشیدن به هدف این روزها یعنی “کرونا را شکست می­دهیم” بردارد.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات سیستم‌های بیمارستانی در کشور با توجه به ساختار قدیمی آنها، کمبود فضای فیزیکی برای نصب تجهیزات تولید اکسیژن می‌باشد چنین شرایطی و شرایط اپیدمی ما را بر آن داشت که برای رفع موانع اقدام به طراحی و ساخت سیستم‌های پرتابل اکسیژن سازهای  بیمارستانی را در دستور کار خود قرار دهیم.

ویژگی‌های پکیج پرتابل اکسیژن ساز

 • دارای پنل ورودی برق و سیستم کابل کشی مناسب جهت تجهیزات نصب شده در کانتینر
 • سیستم اکسیژن ساز به روش PSA و در ظرفیت‌های 100 تا 600 لیتر بر دقیقه
 • عدم نیاز به آماده سازی و ساخت اتاق جهت نصب دستگاه‌ها
 • قابلیت حمل، نصب و راه اندازی آسان در مراکز بهداشتی
 • اجرای پایپینگ مناسب استیل زنگ نزن بین تجهیزات
 • دارای سیستم عایق حرارتی، برودتی و صوتی
 • دارای سیستم‌های تهویه و تخلیه هوای گرم
 • قابلیت کارکرد در تمامی نقاط آب و هوایی
 • نصب و راه اندازی در کمترین زمان ممکن
 • طراحی مناسب و بهینه با حداقل هزینه
 • دارای سیستم روشنائی داخل کانتینر

دستگاه اکسیژن ساز پرتابل بیمارستانی

دستگاه اکسیژن ساز همانطور که از نامش پیادست برای ساخت اکسیژن بکار میرود. اکسیژن ساز بیمارستانی در واقع برای بیمار کاربرد و تولید شده است. دستگاه اکسیژن پرتابل با مخزن نگهدارنده 5 لیتری مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه اکسیژن ساز

نحوه کارکرد

این دستگاه با استفاده از برق اقدام به تولید اکسیژن خالص می نماید.

کاربرد

بیماران تنفسی که احتیاج به استفاده مداوم از اکسیژن دارند می توانند از این دستگاه استفاده نمایند.

ساخت

دستگاه در موجودیت بازار مدل چینی و آمریکایی می باشد.

امید است در آینده نمونه ایرانی در بازار تهیه شود.

اطلاعات بیشتر دستگاه اکسیژن ساز به زبان سایر سایت ها

اکسیژن سازها دستگاه های پزشکی هستند که اکسیژن موجود در هوای محیط را متمرکز می کنند تا گاز اکسیژن غنی شده را برای بیماران تامین کنند.

دو نوع اصلی از اکسیژن سازها وجود دارند:

    اکسیژن سازهای ثابت

    قابل حمل(پرتابل)

اغلب اکسیژن سازهای خانگی،از نوع ثابت هستند.و میتوانند برای تولید اکسیژن ،به صورت مداوم و یا پالسی مورد استفاده قرار بگیرند.برای بهره بردن حداکثر از اکسیژن تراپی،بهتر است از لوازم جانبی اکسیژن ساز مانند فیلتر، مرطوب ساز ،لوله ی اکسیژن و غیره استفاده کرد.امروزه،اکسیژن تراپی به کمک انواع متعدد اکسیژن ساز ها،بسیار راحت و بدون دردسر شده است.برای بیمارانی که از آمفیزم،بیماری مزمن انسداد ریه(COPD)و یا سایر بیماری های تنفسی رنج می برند، اکسیژن سازها یکی از تجهیزات ضروری پزشکی است. بیماران حاد ریوی، پونومی، آسمی ،قلبی وحتی افراد سالم نیز جهت رفع خستگی روزانه می توانند از این دستگاه استفاده کنند.

اکسیژن ساز ها زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که بیمار طبق تجویز پزشک متخصص در شرایطی خاص برای پاسخگویی بدن خود نیازمند اکسیژن باشد. تعداد ساعتی که پزشک برای اکسیژن درمانی تجویز می کند می توانید از 1 تا 24 ساعت در روز بسته به شرایط بیمار متفاوت باشد درصورتی که بیمار نیاز به استفاده از اکسیژن ساز را داشته باشد حتما باید نسبت به خرید این دستگاه اقدام نماید.

قیمت دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی

دستگاه های اکسیژن ساز همانند سایر محصولات با توجه به کیفیت و برند دارای قیمت متفاوتی خواهند بود. قیمت دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی را می توانید از مجموعه ما جویا شوید. این مجموعه بر اساس برندهای خوب و محصولات با کیفیت فعالیت می نماید تا بتواند به بیماران و بیمارستان ها خدمات خوبی را ارائه نماید. اکسیژن ساز قابل حمل بودن از ویژگی های این دستگاه به شمار میرود که به راحتی و بدون نیاز به پر کردن کپسول اقدام به تولید اکسیژن برای بیمار خواهید نمود. از این محصول می توان در بیمارستان و خانه های دارای بیمار مورد استفاده قرار بگیرد.

قیمت این محصول نسبت به تهیه کپسول بیشتر می باشد ولی به دلیل راحت بودن و بدون نیاز به پر نمودن مخازن از دلایلی بوده است که مشتریان به سوی خرید این محصول پرداخته اند. اگر شما هم به دنبال تجهیزات برای بیمار خود هستید ، باید بدانید که در این وبسایت وسایل تنفسی مورد نظر آمده است. دستگاه اکسیژن ساز یکی از محصولاتی است که در این قسمت معرفی گردید. از دیگر محصولات می توان به کپسول اشاره نمود.

اکسیژن ساز

اکسیژن ساز به دستگاهی گفته میشود که توانایی ایجاد اکسیژن برای بیمار را خواهد داشت. اکسیژن ساز به دستگاه معرفی شده در این بخش می گویند که در دو نوع ثابت و پرتابل عرضه شده است. باید خاطر نشان کرد که برخی از مشتریان به ست کپسول تنفسی که برای بیماران استفاده می شود ، اکسیژن ساز خواهند گفت که با دستگاه فوق کاملا متفاوت می باشد.

دستگاه اکسیژن ساز از قیمت بالایی برخوردار است ولی مزایا و راحتی آن موجب خواهد شد که برخی از مصرف کنندگان برای خرید آن ، هزینه را بپردازند. جابجایی و پرهیز کردن از پر کردن کپسول می تواند یکی از این دلایل باشد. اکسیژن ساز را در دو نوع چینی و آمریکایی ارائه نموده ایم تا مشتریان با توجه به میزان هزینه مورد نظر بتوانند خرید خود را انجام دهند. در صورتی که قصد خرید این محصول را دارید ، می توانید با ما در ارتباط باشید و با کارشناسان ما ارتباط برقر نمایید. پینشهاد می کنیم قیمت کپسول اکسیژن ۴۰لیتری را مشاهده نمایید.

محتوای خب روزانه نمایش تیتر محتوا
دکمه بازگشت به بالا