برترینهای کسب و کارعمومی

سلاح‌های بازی پابجی موبایل

معرفی کامل سلاح‌های پابجی

برنده و نفر اول شدن در پابجی به هیچ وجه کار آسانی نیست. مجموعی از عواملی چون استعداد، مهارت و حتی شانس باید دست به دست هم دهند تا چنین رویایی محقق شود. اما فارغ از تمامی این موارد، باید شناخت کاملی از نحوه دریافت یوسی پابجی ارزان و سلاح‌ها بازی و نقاط قوت و ضعف آن‌ها هم داشته باشید چرا که به هر حال آن‌ها مهم‌ترین یار و یاورتان در طول بازی هستند که بقای شما به آن‌ها وابسته است. در ادامه ابتدا به معرفی کامل تمامی سلاح‌های بازی در چند دسته‌بندی مختلف شامل تپانچه‌ها، شاتگان‌ها، سلاح‌های تک‌تیرانداز و رایفل‌ها پرداخته و در پایان هر بخش مقایسه‌ای کاملی بین ویژگی‌های هر سلاح هم خواهیم داشت.

خرید ۳۰۰ یوسی رایگان | خرید یوسی | خرید یوسی ارزان در ایران

تپانچه‌ها و هفت‌تیرها

کلت و هفت‌تیر‌ها راحت‌ترین سلاح‌هایی هستند که می‌توانید در هر کدام از نقشه‌های پابجی پیدا کنید. این سلاح‌ها که جز در ابتدای بازی کاربرد چندانی هم ندارند، جایگاه مخصوص خودشان را در اینونتوری شما اشغال می‌کنند و در نتیجه برداشتن آن‌ها مانع از گرفتن سلاح‌های دیگر نمی‌شود. در زیر تمامی پیستول‌ و هفت‌تیرهای پابجی لیست و معرفی شده است.

P18C

کلت کمری P18C قدرت زیادی ندارد اما ظرفیت زیاد خشاب آن و سرعت شلیک بالا آن را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای میخکوب‌ کردن دشمنان در پشت پناه و کشتن حریفان نیمه‌جان تبدیل می‌کند. این سلاح همچنین از گلوله‌های 9 میلی‌متری استفاده می‌کند که با برخی سلاح‌های SMG مشترک است.

P1911

کلت تاریخی و دوست داشتنی P1911 در واقع پلی بین کلت‌های مدرن امروزی و هفت‌تیرهای کهنه و قدیمی به حساب می‌آید که قدرتی بالا را به ازای سرعت شلیک کم و خشاب‌های کوچک‌تر در اختیارتان قرار می‌دهد. در شروع بازی و زمانی که سلاح بهتری پیدا نکردید، همین سلاح قدیمی می‌تواند تعیین کننده مرگ و زندگی‌ باشد. کالیبر 45 کلت 1911 هم با برخی از سلاح‌ها چون Vector است.

P92

پی 92 هم از لحاظ ظاهری و هم عملکرد بسیار شبیه P18 است تنها با این تفاوت که این کلت سرعت شلیک کمتر و در عوض قدرت نفوذ بالاتری دارد. در نتیجه وقت خود را برای انتخاب بین این دو سلاح هدر ندهید. بدیهتا این کلت هم مشابه برادرش از گلوله‌های 9 میلی‌متری برای شلیک استفاده می‌کند.

R1895

مثل تقریبا تمامی بازی‌های شوتر دیگر،‌ استفاده از هفت‌تیرهای پابجی هم ریسک‌های خاص خودش را دارد. به عنوان مثال، هفت‌تیر بزرگ R1895 که از تیرهای 7.62X39 میلی‌متری بهره می‌برد، قدرت بی‌نظیری دارد اما لگد بسیار زیاد آن نشانه‌گیری دقیق را بسیار دشوار می‌کند. از لگد و نشانه‌گیری سخت هم بگذریم، سرعت شلیک پایین و خشاب‌گذاری بسیاری طولانی آن اعصابی پولادین می‌خواهد.

R45

مخصوص نقشه میرامار (Miramar)
ریوالور شش تیر و مخصوص نقشه میرامار همان سلاحی است که تمامی خواسته‌‌هایمان از R1895 را در خود دارد. اول از همه، R45 بارگذاری بسیاری سریع‌تری دارد که در نتیجه مدت زمان به مراتب کمتری طول می‌کشد تا آماده شلیک شود. مگسک خوب R45 هم این سلاح را برای درگیری‌های میان برد به گزینه‌ای بسیار مناسب تبدیل می‌کند. خوشبختانه این ریوالور از گلوله‌های کالیبر 45 استفاده می‌کند که پیدا کردن آن‌ها راحت‌تر از گلوله‌های 7.62 است.

Skorpion

شاید در نگاه اول قرار دادن اشکورپیون در لیست تپانچه‌ها و هفت‌تیرها منطقی نباشد اما این سلاح ساخت جمهوری چک در واقع ترکیبی از تپانچه و مسلسل به حساب آمده و به عبارتی آن را Machine Pistol می‌نامند. بنابراین در پابجی هم با برداشتن این سلاح خاص با یک تیر دو نشان می‌زنید: یک مسلسل قدرتمند دارید که جای دو سلاح اصلی شما را هم پر نمی‌کند.

اشکورپیون در حالت پایه خشاب‌هایی 20 تیره دارد که می‌توانید ظرفیت آن را با اتچمنت‌های داخل محیط بازی به 40 هم برسانید. تنها نقطه ضعف و مشکل اصلی این تپانچه-مسلسل این است که سرعت خشاب‌گذاری بسیار پایینی دارد و نمی‌توانید به عنوان یک سلاح سرعتی و جایگزین روی آن حساب باز کنید.

Deagle

قدرتمندترین سلاح کمری بازی را مشاهده می‌کنید. دیگل بالاترین دمیج ممکن را میان تمام هفت‌تیرها و تپانچه‌های بازی دارد، در حدی که تنها دوبار هدشات کردن با آن کافیست که یک هلمت لول 3 به کل نابود شود. این سلاح توسط خشاب هفت تیره خود (که تا ده قابل ارتقاست) و لگد بالایش محدود شده، اما می‌توانید مطمئن باشید که با آن در دقایق اولیه هر بازی می‌توانید دمار از روزگار رقبایتان در آورید.

Flare Gun

نادرترین «هفت‌تیر» بازی که کاربردی متفاوت با سایر سلاح‌های این دسته دارد. اگر خوش‌شانس باشید و یکی از این‌ها پیدا کنید، با شلیک آن به هوا یک ایر دراپ (Air Drop) دریافت خواهید کرد. اگر در سیف زون باشید، ایر دراپ یک جعبه لوت خواهد بود و اگر خارج از سیف زون باشید، یک ماشین زره پوش BRDM-2. به یاد داشته باشید که با شلیک کردن آن به سمت یک بازیکن، هیچ صدمه‌ای به او وارد نخواهد شد.

کدام بهتر است؟

هر کدام از این تپانچه‌ و هفت‌تیرها ویژگی‌های مثبت و منفی خاص خود را دارند که انتخاب بین آن‌ها گاهی اوقات تنها به مهارت و سلیقه شما بستگی دارد. اما در هر صورت اگر می‌خواهید تمامی این سلاح‌ها را از لحاظ قدرت، سرعت شلیک، ظرفیت خشاب، برد و پایداری با هم مقایسه کنید؛ در جدول زیر در هر بخش به سلاح‌ها امتیاز دادیم که قطعا به کارتان خواهد آمد.

P18C P1911 P92 R1895 Skorpion R45 Deagle
قدرت 1 2.5 2 3 1 4 5
برد 1 1 1 1 1.5 2 2
پایداری 2.5 1.5 2.5 2 2 1.5 1
سرعت شلیک 4 3.5 3.5 2 5 2 2
گنجایش تیر 3.5 1.5 3 1.5 2 2 1.5
اتچمنتها 2 2 2 1 3 1 2
امتیاز کل 14 12 14 10.5 14 12.5 13.5

مسلسل‌ها (Sub Machine Guns)

مسلسل‌ها سریع و سبک و به اندازه‌ای هم قدرتمند هستند تا در درگیری‌ها جان شما و دوستانتان را نجات دهند. اما کاربرد اصلی این گروه از سلاح‌ها در نبردهای نزدیک است. در نتیجه اگر سلاح سنگینی مخصوص مسافت‌های دور به همراه دارید، داشتن SMG‌های زیر کاملا توصیه می‌شود.

Vector

وکتور دقیقا ثابت می‌کند که هیچ وقت نمی‌توانید خر و خرما را با هم داشته باشید. این مسلسل قدرت نسبتا خوب، سرعت شلیک بالا و لگد بسیار کم اما تنها 13 گلوله در هر خشابش دارد. بنابراین در هنگام لوت کردن ساختمان‌ها و دنیای بازی بهتر است اولین اولویت‌تان پیدا کردن خشاب‌های بزرگ‌تر باشد. وکتور یکی از ساده‌ترین سلاح‌های بازی است و تیراندازی با آن نیاز به مهارت خاصی ندارد فقط حواستان باشد که دستتان را همیشه روی ماشه نگه ندارید چرا که این 13 تیر بسیار زودتر از آنچه فکرش را بکنید، شلیک می‌شوند.

در نهایت بزرگترین مزیت وکتور این است که اتچمنت‌های بسیاری از دوربین‌ها گرفته تا انواع گریپ‌ها روی آن نصب می‌شوند و در نتیجه این سلاح آمریکایی بهترین گزینه بازی برای درگیری‌های نزدیک است.

UMP9

سلاح آلمانی UMP9 در فواصل نزدیک کارایی وکتور را ندارد اما در عوض برد بیشترش آن را به گزینه‌ای نسبتا مناسب برای زدن اهداف دورتر تبدیل می‌کند در حالی که کنترل آن به اندازه رایفل‌ها هم سخت نیست. همچنین این مسلسل در اکثر نقاط نقشه به راحتی پیدا می‌شود و منبع تغذیه آن هم همان گلوله‌های رایج 9 میلی‌متری است. اگر از گریپ (Grip) و کامپنسیتور (Compensator) هم برای UMP9 استفاده کنید، دیگر لگد و لرزش آن هم چندان به چشم نمی‌آید.

Tommy Gun

اگر می‌خواهید دهه‌های 60 و 70 آمریکا را دوباره زنده کنید و حس یک گانگستر واقعی را داشته باشید، تامی گان دقیقا مخصوص شماست. گلوله‌های قدرتمند تامی گان این اطمینان را به شما می‌دهد بازیکن بیچاره‌ای که در پشت مگسک قرار گرفته نمی‌تواند قسر در برود. اما متاسفانه نمی‌توانید هیچ اتچمنتی روی آن نصب کنید و مهم‌تر از آن، تامی گان لگدی غیر قابل‌ پیش‌بینی دارد که هر فردی نمی‌تواند با آن کنار بیاید.

Micro Uzi

میکرو یوزی پابجی همان سلاح سبک و معروفی است که تقریبا همه ما با خصوصیات آن آشنا هستیم. گلوله‌های شلیک شده از یوزی به اندازه‌ کافی قدرتمند نیستند تا بتوان از آن برای زدن بازیکن‌های دارای جلیقه ضد گلوله استفاده کرد. اما سرعت آتش بسیار زیاد آن باعث می‌شود که میکرو یوزی در همان ابتدای بازی یکی از بهترین گزینه‌های برای به رگبار بستن بازیکنان سرگردان دیگر باشد.

اما از آنجایی که تقریبا کنترل آن در هنگام نشانه‌گیری غیر ممکن است، توصیه می‌کنیم بدون زدن دکمه راست موس و بدون هدف‌گیری تیراندازی کنید.

VSS Vintorez

سلاح تک تیرانداز VSS Vintorez که ریشه‌های آن به شوروی سابق باز می‌گردد، به ندرت در پابجی پیدا می‌شود اما این کمیاب بودن دلایل خاص خودش را هم دارد. برای مثال اگر موفق به پیدا کردن این سلاح شوید، دیگر نیازی نیست به دنبال دوربین و صدا خفه‌کن بگردید چرا که VSS هر دو آن‌ها را همراه خود دارد. همچنین این تفنگ‌های تیرهای 9 میلی‌متری فرو صوتی شلیک می‌کند که ترکیب آن با صدا خفه‌کن باعث می‌شود اهداف شما هیچ وقت متوجه موقعیت شما نشوند.

اما در عوض برد VSS و قدرت آن به هیچ وجه قابل مقایسه با دیگر سلاح‌های تک‌تیرانداز نیست و برای همین توصیه می‌کنیم از آن در نبرد‌های نزدیک و به عنوان یک SMG استفاده کنید. در نتیجه ترجیح دادیم آن را در این بخش لیست کنیم.

PP-19 Bizon

  • گلوله: 9 میلی‌متری
  • مخصوص نقشه‌های Erangel و Vikendi

این SMG خوراک تیراندازی سریع و دقیق در برد کوتاه است. Bizon از اتچمنت‌های مربوط به خشاب یا گریپ پشتیبانی نمی‌کند، اما به خودی خود خشابی بزرگ و لگد بسیار قابل مدیریتی دارد و اصلا به آن‌ها احتیاج نخواهید داشت. این سلاح که تنها از اتچمنت‌های دوربین و سر لوله پشتیبانی می‌کند، به سرعت می‌تواند به سلاحی مرگبار برای مبارزات برد کوتاه تبدیل شود. تنها نکته‌ای که درباره این سلاح باید به یاد داشت این است که دمیج آن از مواردی همچون UMP9 و Vector پایین‌تر است، اما اینجاست که خشاب باظرفیتش به دادتان می‌رسد.

MP5K

  • گلوله: 9 میلی‌متری
  • مخصوص نقشه Vikendi

جدیدترین SMG بازی که از بسیار شبیه Vector کار می‌کند. فرق این سلاح آلمانی با وکتور این است که هر گلوله‌اش دمیج بالاتری به حریف وارد می‌کند، اما در عوض نرخ آتش پایین‌ترش باعث می‌شود که DPS کمتری با آن داشته باشید. با این حال، خشاب بزرگ‌تر MP5K با ۳۰ گلوله (قابل ارتقا تا ۴۰) می‌تواند آن را بستگی به موقعیتی که درش هستید به سلاح قابل اعتمادتری تبدیل کند.

کدام بهتر است؟

درست مانند تپانچه‌ها، مسلسل‌های پابجی نیز هر کدام مشکلات و خوبی‌های خودشان را دارند. در جدول زیر هم می‌توانید مقایسه‌ای بین تمامی سلاح‌های بالا داشته باشید تا شاید راحت‌تر بتوانید سلاح مورد علاقه خود را پیدا کنید.

Vector UMP Tommy Uzi VSS Bizon MP5K
قدرت 2 1.5 2.5 1 1.5 2.5 1.5
برد 1.5 1.5 1.5 1 2 1.5 1.5
پایداری 4.5 3 3 3.5 2 2 4.5
سرعت شلیک 4.5 3.5 3.5 5 2 3 4
گنجایش تیر 1.5 3 5 2.5 1.5 4 2.5
اتچمنت 5 4 1 3 3.5 2 5
امتیاز کل 19 16.5 16.5 16 12.5 15 19

منابع مقاله:

dundle.com

amazon.de

دکمه بازگشت به بالا