دریافت شناسه کالا با افزونه اختصاصی حسابدار اپ

در این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه دریافت شناسه کالا از طریق افزونه ی اختصاصی حسابدار اپ و سایت stuffid بپردازیم. امروزه اکثر فعالان اقتصادی به نوعی با قوانین مالیاتی درگیر هستند.  برای درک بهتر نحوه دریافت شناسه کالا در سامانه مودیان، ابتدا تعاریف مختصری ارائه می کنیم.

از ابتدای سال 1402، صدور صورتحساب های الکترونیکی در سامانه مودیان اجباری شد. سامانه مودیان یک سامانه آنلاین است که توسط سازمان امور مالیاتی برای ثبت و مدیریت اطلاعات مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی ایجاد شده است. این سامانه به عنوان مرجع اطلاعات مالیاتی شناخته می شود.

مودیانی که کارپوشه فعال در سامانه مودیان دارند می توانند صورتحساب های الکترونیکی صادر شده را به راحتی در سامانه مودیان ثبت کنند. توجه فرمائید که سامانه مودیان از الگوهای صورتحساب های الکترونیکی پشتیبانی نمی کند و مودیان می بایست صورتحساب های خود را از طریق نرم افزار واسط سامانه مودیان و یا خدمات شرکت های معتمد مالیاتی صادر و به سامانه مودیان ارسال نمایند.

بنابراین، تمامی اشخاصی که مشمول قانون پایانه های فروشگاهی هستند باید در این سامانه ثبت نام کرده و کلیه فاکتورهای خود را به صورت الکترونیکی ثبت و ارسال نمایند. هدف از راه اندازی سامانه مودیان، افزایش شفافیت در ثبت اطلاعات مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی است. در صورت عدم رعایت این قانون، جرائم مالیاتی در انتظار خواهد بود.

قبل از ارسال فاکتور در سامانه مودیان، افراد باید شناسه کالا و خدمات و شناسه یکتای حافظه مالیاتی دریافت کنند. پس از اخذ شناسه کالا، می توان از طریق یک نرم افزار واسط، صورتحساب های الکترونیکی را به راحتی در سامانه مودیان ارسال کرد. روند دریافت شناسه کالا تقریبا پیچیده و خسته کننده است. اگر به دنبال راهی آسان و بدون دردسر برای دریافت شناسه کالا هستید، مجموعه حسابدار اپ این خدمات را در سراسر ایران به مودیان عزیز ارائه می دهد. کافی است مشخصات خود را برای ما ارسال کنید تا سریعا و بدون دردسر کد شناسه کالا را دریافت نمایید.

در ادامه مقاله، انواع روش های دریافت شناسه کالا و خدمات بررسی خواهد شد.

دریافت شناسه کالا برای سامانه مودیان

همانطور که قبلا توضیح دادیم، تمامی صورتحساب ها باید به صورت الکترونیکی به سامانه مودیان ارسال شوند. یکی از الزامات صدور صورتحساب الکترونیکی، دریافت شناسه کالا و خدمات است. متولی ارائه شناسه کالا و خدمات در اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، وزارت صنعت، معدن و تجارت(صمت) می باشد.

شناسه کالا، کدی است که برخی ویژگی های اساسی کالا مانند نوع، جنس، مدل و نام تجاری در آن درج شده است. این ویژگی ها در شرح تجاری کالا آمده است. اگر هنوز با شناسه کالا آشنا نیستید، می توانید به بارکد روی جعبه گوشی تلفن همراه خود رجوع کنید. عدد 13 رقمی زیر بارکد، همان شناسه کالای یکتا و مخصوص گوشی شما است.

از سال 1392 و پس از تصویب قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دریافت شناسه کالا برای تولیدکنندگان و واردکنندگان اجباری شده است. در واقع، هر کالایی قبل از ورود به بازار باید شناسه کالا را از سازمان توسعه تجارت دریافت نماید. مقامات مربوطه از طریق شناسه کالا می توانند

محصولات را از مبدأ (تولیدکننده) تا مقصد (مصرف کننده نهایی) ردیابی کنند. شناسه کالا به عنوان زبان مشترک و عامل شناسایی کالا در زنجیره تجاری کشور عمل می کند. برای صدور صورتحساب های الکترونیکی ما نیاز به دو کد اختصاصی شناسه کالا و شناسه یکتای حافظه مالیاتی داریم.بنابراین برای هر فاکتور فروش دریافت شناسه کالا و یا خدمات الزامی می باشد. شاید این سوال برای شما نیز پیش اید که این کد مهم را چطور می توان دریافت نمود.دریافت شناسه کالا و خدمات از چند طریق امکان پذیر می باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم:

  • برای دریافت شناسه عمومی کالا به سایت stuffid.tax.gov.ir مراجعه نمائید و فایل اکسل مروبطه را دانلود نمائید.
  • برای دریافت شناسه اختصاصی کالا به سایت  ntsw.ir  مراجعه نمائید
  • برای دریافت شناسه عمومی و اختصاصی خدمات به مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات  portal.gs1-ir.org مراجعه نمائید
  • استفاده از افزونه ی اختصاصی حسابدار اپ

راحت ترین روش برای دریافت شناسه کالا سامانه مودیان

قطعاً تا این بخش از مقاله، به اهمیت دریافت شناسه کالا و خدمات در صدور صورتحساب های الکترونیکی پی برده اید. اما روند دریافت شناسه کالا برای بسیاری از مودیان گیج کننده است. به همین دلیل، مجموعه حسابدار اپ با طراحی یک افزونه اختصاصی، گام مهمی در تسهیل فرایند دریافت شناسه کالا و خدمات برداشته است.

روش کار این افزونه به این صورت است که شما نام کالا را جستجو می کنید و شناسه عمومی و اختصاصی مربوطه را را در افزونه دریافت می نمایید. به همین راحتی و تنها با یک جست و جوی ساده میتوانید شناسه کالای خود را بیابید دیگر نیازی به گشت و گذار در سایت های مختلف و باز کردن لینک های متوالی صرفاً برای دریافت یک شناسه کالا نیستید.دیتای افزونه ی حسابدار اپ نیز از سایت stuffid.tax.gov.ir دریافت می شود

افزونه حسابدار اپ به صورت روزانه آپدیت می شود و تمامی دیتاهای آن نیز به روز هستند، شاید این سوال برای شما پیش اید که چرا به جای سایت stuffid باید از حسابدار اپ استفاده نمائیم اگر تمامی اطلاعات یکسان می باشند؟

برای دریافت شناسه کالا از طریق سایت stuffid می بایست وارد محیط سایت شوید و بعد از ورود کد دو عاملی یک فایل اکسل را دانلود نموده و درون فایل اکسل با حجم وسیعی از اطلاعات اقدام به جست و جوی شناسه کالای خود نمائید.در صورتی که موتور جست و جوی حسابداراپ کار شما را راحت نموده است و شما می توانید با تایپ محصول مورد نظر و کلیک بر روی دکمه ی جست و جو به شناسه یکتای خود بدون زحمت دسترسی پیدا کنید.توجه نمائید استفاده از این خدمات در سایت حسابدار اپ کاملا رایگان بوده وارائه ی این افزونه تنها جهت رفاه حال مودیان گرامی می باشد.

درخواست شناسه اختصاصی با حسابدار اپ

در بخش قبل، از موتور جست و جوی حسابدار اپ برای دریافت شناسه کالا و خدمات سامانه مودیان صحبت کردیم و نحوه ی استفاده از آن را هرچند خیلی ساده بود اما توضیح دادیم. این افزونه قدرتمند حاوی تعداد بسیار زیادی از شناسه های کالا و خدمات است و در فواصل زمانی کوتاه به روزرسانی می شود. با این حال، برخی کالاها و خدمات نه در این افزونه و نه در سایت stuffid.tax.gov.ir موجود نیستند. پس تکلیف مودیان در این موارد چیست؟ دو راه وجود دارد:

راه اول که کمی سخت و گیج کننده است، این است که مودی به سایت portal.gs1-ir.org/account/login مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را تا انتها انجام دهد. البته قطعاً در مسیر ثبت نام با مشکلات متعددی در این خصوص روبرو خواهد شد و اغلب کاربران نمی توانند تا انتهای ثبت نام پیش روند..

راه دوم که سریع تر و راحت تر است، استفاده از خدمات مجموعه حسابدار اپ در این زمینه می باشد. شما می توانید با درخواست شناسه اختصاصی از این مجموعه، در زمانی کوتاه به شناسه مورد نظر خود دست پیدا کنید.البته از آنجائیکه دریافت شناسه اختصاصی پیچیده و زمان بر می باشد استفاده از این خدمات رایگان نمی باشد.مجموعه حسابدار اپ جهت رفاه حال کاربران این خدمات را در کمترین زمان و با حداقل هزینه انجام میدهد.

کلام آخر

شناسه کالا و خدمات، کد منحصربفردی است که سازمان صنعت، معدن و تجارت برای رهگیری صورتحساب‌های الکترونیکی کالاها و خدمات در کشور صادر می‌کند. با توجه به الزام صدور صورتحساب الکترونیکی برای صاحبان کسب و کار از سوی سازمان امور مالیاتی، دریافت این صدور فاکتورهای فروش ضروری است. با این حال، نحوه اخذ این کد یکتا یکی از چالش‌های پیش روی مودیان است. بسیاری در این زمینه با ابهامات و سوالاتی مواجه می‌شوند که منجر به زمان بر شدن دریافت شناسه کالا و خدمات می شود.

مجموعه حسابدار اپ برای تسهیل روند دریافت شناسه کالا و خدمات به صورت عمومی و اختصاصی، افزونه‌ای طراحی کرده که با یک کلیک می‌توان به شناسه مورد نظر دست یافت. در صورت عدم دسترسی به شناسه اختصاصی در این افزونه، می‌توانید درخواست خود، مبنی بر دریافت شناسه اختصاصی کالای موردنظر را  به کارشناسان ما بسپارید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه برسید.

توجه فرمائید که استفاده از افزونه ی اختصاصی حسابدار اپ کاملا رایگان می باشد ولی در صورتیکه شناسه ی مورد نظر محصول خود را پیدا نکردید باید شناسه اختصاصی دریافت کنید. در این خصوص می توانید روند دریافت شناسه اختصاصی را با پرداخت هزینه ای ناچیز به کارشناسان ما محول کنید.کارشناسان ما با توجه به تجربه مکرر در این حوزه، آشنایی کامل با این فرآیند داشته و در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به اخذ شناسه خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 92 40 00 91-021 یا از طریق وب‌سایت

 hesabdar.app با ما در ارتباط باشید.

منبع : https://hesabdar.app/id-of-goods-and-services/

دکمه بازگشت به بالا