بهترین روش یادگیری زبان کره ای

7 روش عالی برای یادگیری خودآموز زبان کره‌ای

آیا شما آماده هستید تا به تنهایی و با کتاب های آموزشی کره ای شروع به یادگیری زبان کره‌ای کنید؟ به همه زبان آموزان کره‌ای مبتدی، متوسط و پیشرفته که مطالعه این مقاله را شروع کرده‌اند، تبریک می گوییم. اجازه دهید ما راه تبدیل شدن به معلم کره‌ای شخصی خود را به شما نشان دهیم. به عبارتی دیگر مسیر خودآموزی زبان کره‌ای را به شما نشان خواهیم داد. ما در این مقاله موثرترین تکنیک‌ها را برای یادگیری سریع زبان کره‌ای طبقه‌بندی کرده‌ایم و انچه را که باید هنگام خرید کتاب کره ای بدانید آورده ایم.

خرید کتاب اموزش زبان کره ای | کتاب کره ای | کتاب کره ای ایهوا

7 روش مطمئن و واقعی برای خودآموزی زبان کره‌ای

تسلط به زبان کره‌ای کاملاً امکان‌پذیر است، حتی اگر هنوز بیش از یک زبان خارجی نمی‌توانید صحبت نکنید. حتی اگر تک زبانه باشید و فقط انگلیسی بلد باشید. فراگیری این زبان امکان‌پذیر است. با انتخاب اینکه کدام یک از روش‌های زیر برای شما و علایق، سطح مهارت و سبک یادگیری ترجیحی شما مناسب‌تر است، شروع کنید.

1. الفبای کره‌ای یا هانگول را یاد بگیرید

한글 یا هانگول الفبای کره‌ای است. این الفبا از زمان سلسله چوسون در قرن پانزدهم پس از میلاد مورد استفاده قرار گرفته است و از 14 صامت و 10 مصوت تشکیل شده است، گفته می شود که علمی‌ترین الفبای جهان است که تقریباً هر صدای انسان را تقلید می‌کند و آنقدر دقیق است که یادگیری آن بسیار آسان است.

چرا یادگیری الفبای کره‌ای به عنوان اولین گام موثر است؟

دانستن الفبای کره‌ای برای خواندن زبان کره‌ای ضروری است. در ابتدا ممکن است استفاده از الفبای رومی برای تلفظ کلمات کره‌ای آسان‌تر باشد، اما به سرعت متوجه خواهید شد که این کار پایدار نیست. هر چه سریع‌تر الفبای کره‌ای را یاد بگیرید، تجربه یادگیری شما راحت‌تر و مؤثرتر خواهد بود. همچنین خواهید دید که الفبای رومی در مورد زبان کره ای محدودیت‌های جدی دارد، به خصوص با توجه به اینکه صداهای بسیار متفاوتی دارد. در واقع، برخی از صامت‌ها دارای سه تمایز هستند.

به عنوان مثال، ㄱ، ㅋ، ㄲ را در نظر بگیرید. حرف اول، ㄱ یا 기역 (giyeok) صدایی بین g و k دارد. بسته به اینکه این حرف در کجای یک کلمه قرار دارد، تلفظ آن متفاوت است. صدای میانی ㅋ یا 키읔 (kieuk) صدایی شبیه به k دارد، اما با آسپیراسیون قوی‌تر، مانند k بسیار قوی‌تر است. صدای آخرین حرف ㄲ یا 쌍기역 (ssanggiyeok) در انگلیسی وجود ندارد، بنابراین باید با آن آشنا شوید. به طور خلاصه استفاده از الفبای رومی ممکن است منجر به اشتباهات تلفظی شما شود.

چگونه یادگیری الفبای کره‌ای با ما کمک خواهد کرد؟

یادگیری هانگول ساده است و  تنها چیزی که نیاز دارید این است که حروف‌ها و صداهای مرتبط با آنها را به خاطر بسپارید. برای ایجاد یک ارتباط سمعی و بصری، مدتی را صرف نوشتن مجموعه‌ای از نمادها و تلفظ همزمان صداهای آن‌ها کنید. این ویدیو را تماشا کنید تا تلفظ خود را تأیید کنید.

سپس به نوشتن کلمات ساده ادامه دهید. آن را آسان و سرگرم کننده کنید و صرف نظر از سطح زبان کره‌ای خود به تمرین ادامه دهید. حتی پس از تسلط بر ضربات و صداها، نوشتن را متوقف نکنید. برای فعال نگه داشتن حافظه خود باید به تمرین ادامه دهید. اگر یک مبتدی مطلق هستید؛  از پوسترهای واقعی فیلم کره‌ای استفاده کنید و کلمات را با صدای بلند بخوانید. کلمات زیادی وجود ندارد که طاقت فرسا شود، اما دانستن اینکه محتوا معتبر است، به شما انگیزه می‌دهد.

اگر یک زبان آموز مبتدی یا متوسط ​​هستید: پنج تا 10 دقیقه در روز را صرف خواندن یک متن کامل کره‌ای با صدای بلند کنید. با متونی که ابتدا می‌فهمید همانند کتاب‌های کودکان شروع کنید و بعداً به سراغ محتوای دشوارتر بروید. اشکالی ندارد اگر همه چیز (یا حتی چیزی) را درک نکنید. به یاد داشته باشید، این تمرین هانگول بیشتر از تمرین درک مطلب است. این کار را تکرار کنید تا بتوانید متن را بدون مکث بخوانید.

اگر یک زبان آموز متوسط/پیشرفته هستید: از آهنگ های کارائوکه در YouTube با اشعار به زبان کره‌ای در پایین استفاده کنید و با هم آواز بخوانید. آهنگ‌های K-Pop مورد علاقه خود را برای لذت بیشتر پیدا کنید. سرعت آن به اندازه‌ای سریع است که تمرکز بر خود خواندن نیست، بلکه بر خواندن سریع و دقیق است.

منابع محبوب برای یادیگری الفبای کره‌ای

منابع آنلاین متعددی برای کمک به شما در تسلط به الفبای کره‌ای وجود دارد. صفحه ویکی پدیا هانگول (Hangul Wikipedia) یک نمای کلی بسیار جامع از الفبا ارائه می دهد. بهتر از آن، قوانین اصلی تلفظ کره‌ای ویکی کتاب‌ها (Wikibooks Essential Korean Pronunciation Rules ) ترکیب خوبی است که برای شروع کافی است.

اگر در انبوهی اطلاعات غرق شدید، Learnlangs دوره‌های آموزشی رایگانی را ارائه می‌کند تا به شما کمک کند به تدریج بیاموزید. جدای از آموزش الفبای شما، درس‌های آنها به شما کمک می‌کند تا بفهمید چگونه یک هجای کره‌ای بسازید، چگونه به زبان کره‌ای بنویسید و چگونه صداهای کره‌ای و کلمات اصلی کره‌ای را تلفظ کنید.

2. روی یک سیستم یادگیری خوب سرمایه گذاری کنید

داشتن راهنماهای مناسب در مسیر شما برای آموزش زبان کره‌ای مهم است. آن را در دسترس داشته باشید و مطمئن شوید که آن را هر روز مرور می کنید.

چرا انتخاب یک سیستم یادگیری خوب مهم است؟

یک روش زبان خوب به شما کمک می‌کند تا به تدریج و پیوسته یاد بگیرید. یک روش زبانی خوب باید برنامه درسی دقیقی داشته باشد و به تدریج کلمات، ساختارها و اصطلاحات جدید را به ترتیب پیچیدگی معرفی کند. هدف این است که شما را قادر سازد تا زمانی را برای جذب محتوای جدید اختصاص دهید و پایه و اساس مناسبی را برای آینده ایجاد کنید. به این درس‌ها به عنوان عناصر سازنده فکر کنید.

چگونه یک سیستم یادگیری خوب انتخاب کنیم؟

مهم نیست که کدام سیستم مطالعه را انتخاب می کنید، این نکات کلیدی هستند که باید به آن توجه داشته باشید.

مطالعه کنید؛ برنامه درسی را دنبال کنید و حتماً قبل از رفتن به درس بعدی، محتوای جدید را کاملاً یاد بگیرید. هدف این است که دانش جدید را فرا بگیرید و منفعل نباشید. بهتر است بتوانید خود را بیان کنید تا اینکه صرفاً آنچه گفته شده را بفهمید. به یاد داشته باشید، هدف از یادگیری زبان، توانایی برقراری ارتباط است.

منظم باشید؛ هر روز حداقل 20 دقیقه را به یک درس یا موضوع جدید اختصاص دهید. اختصاص دادن جلسات کوتاه به یادگیری زبان کره‌ای موثرتر از صرف دو ساعت کامل در هفته فقط یک بار است.

یادداشت بردارید و آنها را مرور کنید؛ یکسری عناصر جدید برای به خاطر سپردن سریع وجود خواهد داشت، بنابراین مطمئن شوید که برای حفظ کردن آنها وقت صرف کرده‌اید.

منابع محبوب برای انتخاب یک سیستم یادگیری خوب

هیچ روش قطعی برای فراگیری زبان کره‌ای وجود ندارد. چیزهای زیادی وجود دارد، اما ما سه مورد بسیار توصیه شده داریم که می توانید آنها را بررسی کنید. این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام روش برای شما بهتر جواب می‌دهد و موثرتر است.

اگر قصد دارید از کتابچه راهنمای استفاده کنید تا درک خود را از گرامر کره‌ای عمیق تر کنید، روش “Yonsei” برای شما مناسب است. این کتاب‌ها با تمرکز بر گرامر کره‌ای، ابزارهای مناسبی را در اختیار شما قرار می‌دهند تا بدانید زبان کره‌ای در سطح حرفه‌ای چگونه کار می‌کند و بر زیر و بم ساختار جملات کره‌ای تسلط پیدا کنید. برای مبتدیانی که به دنبال یک رویکرد گرامری عمیق هستند، این ممکن است راه حل خوبی باشد، اما به خاطر داشته باشید که اگر این روش آنطور که انتظار داشتید کارآمد و پویا نباشد، می توانید هر زمان که بخواهید به سمت روش دیگری بروید.

از سوی دیگر اگر هدف شما این است که سریعا بتوانید به زبان کره‌ای صحبت کنید، روش “Sogang” را انتخاب کنید. با تمرکز بر توسعه مهارت‌های گفتاری، این سری از کتاب‌ها به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس را برای بیان اولین کلمات کره‌ای خود ایجاد کنید. این روش غنی از محتوا و بسیار بصری است، این یک روش بسیار موثر برای آموزش زبان سرزمین صبح آرام است.

3. فیلم‌های درام کره‌ای تماشا کنید

درام‌های کره‌ای یک راه سرگرم کننده و جذاب برای یادگیری زبان کره‌ای و شروع به درک فرهنگ کره‌ای است. به هر حال درام‌ها زیبا هستند. البته زندگی کره‌ای لزوماً همیشه اینگونه نیست.

چرا تماشای فیلم‌های درام کره‌ای موثر است؟

تماشای درام (یا هر ویدیویی در این ژانر فیلم) یک روش لذت بخش برای تحریک مهارت‌های شنیداری کره‌ای شما و آشنایی با تلفظ کره‌ای است. همچنین نشانه‌های بصری مانند عبارات، حرکات و مناظر را دریافت خواهید کرد تا به شما در درک معنی کمک کنند. ما قول می‌دهیم، هر چه بیشتر تماشا کنید، بیشتر متوجه خواهید شد.

اگر شما به طور فعال از آنها برای مطالعه استفاده کنید، می‌توانید از آنها برای یادگیری منفعلانه و معمولی استفاده کنید. آنها آنقدر سرگرم کننده هستند که اعتیاد به برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی زبان خود را با محتوای کره‌ای جایگزین می کنید. این یعنی فراگیری کره‌ای تا زمانی که این کار را به روشی هوشمندانه انجام دهید (که در بخش «چگونه فیلم‌های درام کره‌ای تاثیر می‌گذارند» در زیر به آن اشاره خواهیم کرد، به سرعت توانایی‌های گفتاری خود به خود و شهودی را فقط از طریق شنیدن زبان کره‌ای بسیار توسعه خواهید داد. به راحتی می‌توان دید که چگونه تماشای درام با سرگرم کننده‌تر کردن یادگیری زبان، دشواری یادگیری زبان را از بین می برد.

چگونه تماشای فیلم‌های درام کره‌ای در یادگیری زبان موثر خواهد بود؟

با انتخاب یک درام که دوست دارید شروع کنید. اگر در درام‌های کره ای تازه کار هستید، می‌توانید در مورد آنها در MyDramaList بخوانید. عناوینی که جالب به نظر می‌رسند را جستجو کنید و به سایت پخش مورد علاقه خود بروید تا ببینید آیا در آنجا موجود است یا خیر. همیشه می‌توانید کانال‌های تأیید شده YouTube و وب‌سایت‌های رسمی ایستگاه‌های تلویزیونی کره را مشاهده کنید.

زیرنویس را هوشمندانه استفاده کنید: وقتی برای اولین بار شروع به تماشا کردید، زیرنویس را خاموش کنید. یک صحنه را چند بار تکرار کنید و ببینید چقدر می توانید درک کنید. (شاید متوجه شوید که بعد از چند بار مشاهده، بیشتر از ابتدا متوجه می‌شوید!) هنگامی که تا آنجا که ممکن است فهمیدید، زیرنویس‌ها را به زبان کره‌ای باز کنید و دوباره تماشا کنید (البته در صورت موجود بودن) و پس از آن برای آخرین بار فیلم را به زبان انگلیسی تماشا کنید.

یادداشت بردارید: آیا کلماتی هست که هنوز نفهمید؟ ساختار جمله‌ای که اشتباه متوجه شده‌اید؟ آنها را یادداشت کنید و مطالعه کنید. به خصوص در ابتدا، شما عبارات مفید، واژگان، ساختارها و حتی حقایق فرهنگی را از جلسات مطالعه خود به دست خواهید آورد. مطمئن شوید که همه آنها را فهرست کرده و یادداشت‌های خود را به طور منظم مرور کنید. با گذشت زمان، شما قادر خواهید بود کلمات بیشتر و بیشتری را شناسایی کنید و یک پایگاه داده ذهنی کره‌ای قابل توجهی بسازید.

4. به انجمن‌های تبادل زبان بپیوندید

جوامع تبادل زبان بسترهای خوبی برای یادگیری زبان و فرهنگ کشور مورد علاقه شما هستند.

چرا پیوستن به انجمن‌های تبادل زبان موثر است؟

جدای از ایجاد دوستی، اهمیت تعامل انسانی در این گروه‌ها چیزی است که به نتیجه گیری کمک می کند. گروه‌ها و انجمن‌ها به تقویت تعهد طولانی مدت برای یادگیری زبان کره‌ای کمک می کنند. به آن به عنوان یک ابزار انگیزشی اضافی فکر کنید. اگر برای غلبه بر برخی استرس خود در تبادل زبان به دنبال کمک هستید، ویدیوی زیر را بررسی کنید. 10 شروع کننده مکالمه مفید را یاد خواهید گرفت تا مطمئن شوید که مکالمه را ادامه می دهید و دوست جدید خود را تحت تأثیر قرار می دهید.

5. استفاده از فلش کارت‌ها (Flashcards)

فلش کارت‌ها فقط برای دانش آموزان راهنمایی نیستند. برای هر زبان آموزی مفید خواهد بود. اگر شک دارید کافیست فقط یکبار امتحان کنید.

چرا استفاده از فلش کارت‌ها موثر است؟

فلش کارت‌ها حافظه شما را از طریق تداعی بصری تحریک می کنند. ایده این است که اطلاعات را در مغز بسوزانید و یادآوری فعال را توسعه دهید. با گذشت زمان پس از چندین بار دیدن آن، مغز شما مفهومی را که از یک فلش کارت آموخته است، به خاطر می آورد.

6. به هنرمند K-Pop مورد علاقه خود گوش دهید

کی‌پاپ (پاپ کره‌ای) چیزی بیش از یک روند موسیقی جهانی است که برخی از بزرگ‌ترین نام‌ها و ستاره‌های روی زمین در آن حضور دارند. این همچنین کلید شما برای تسلط به زبان کره‌ای است.

7. ایجاد اعتماد به نفس و ساخت واژگان با کلمات انگلیسی-کره‌ای

مقابله با زبان کره‌ای یا هر زبان دیگری کار ساده‌ای نیست. به همین دلیل به عنوان یک مبتدی، بسیار مهم است که با آنچه می دانید شروع کنید.

برگرفته شده از: فروشگاه کتاب زبان کادن

محتوای خب روزانه نمایش تیتر محتوا
دکمه بازگشت به بالا