پکیج های ابتدایی حرف آخر

امروزه تغییرات اساسی در تمام زمینه های زندگی رخ داده است. حوزه تعلیم و تربیت در تمامی نظام های آموزشی دنیا از ارزش بالایی برخوردار بوده و توسعه یافته است. زیرا تربیت نیروی انسانی خلاق برای توسعه و پیشرفت هر کشوری به نظام آموزشی بستگی دارد.

متاسفانه این حوزه در ایران چندان مورد توجه قرار نگرفته است. استفاده از روش های سنتی و منسوخ شده و عدم استفاده از روش های نوین ،گواه عدم توسعه در عرصه آموزش است. حرف آخر برای اولین بار در کشور با روش های فناوری اطلاعات و دنیای دیجیتال، سبک جدید تدریس به صورت مفهومی و شهودی را استارت زده  است.

موسسه حرف آخر بعد از تولید و انتشار پکیج های راهنمایی و کنکور، اقدام به تدریس محتوای مقطع ابتدایی کرده است. اهمیت دوره ابتدایی به دلایل زیادی بیشتر از مقطع راهنمایی و کنکور است. حرف آخر به همین دلیل بهترین و جدید ترین روش های آموزشی را برای تدریس دروس مهم ابتدایی از قبیل ریاضی، علوم و ادبیات انتخاب کرده است.

مقطع ابتدایی سنگ بنای سایر مقاطع تحصیلی است. علاقه با محیط آموزشی، موفقیت تحصیلی، دستیابی به موقعیت های اجتمای و اقتصادی به روزهای تحصیلی دوره ابتدایی بستگی دارد. این مهم نیز به میزان یادگیری و ارتباط دانش آموزان با دروس مهم مرتبط است. روش های منسوخ شده در آموزش باعث ایجاد شکاف بزرگ بین دانش آموزان با دروس مهم مانند ریاضی و علوم شده است.

با افزایش پایه تحصیلی این شکاف بزرگتر و در کنکور، که سرنوشت تحصیلی و کاری آنها به آزمون سراسری بستگی دارد، بزرگتر میشود. بنابراین میزان موفقیت و پیشرفت دانش آموزان به میزان آموزش و یادگیری آنها در دوره ابتدایی دارد.

موسسه حرف آخر از جدید ترین روش های آموزشی برای تدریس دروس ابتدای استفاده کرده است. این روش ها بر پایه یادگیری مفهومی و بصری است. یعنی دانش آموزان برای یادگیری مطالب کتاب نیازی به حفظ کردن محتوای ندارند. برای اولین بار در کشور، از پویانمایی و انیمیشن سازی و ایجاد محیطی شاد در پکیج های ابتدایی استفاده شده است.

ریاضی ابتدایی حرف آخر

متد ریاضی حرف آخر برای مقاطع راهنمایی و کنکور، استفاده از روش های مفهومی بوده است. این سبک برای دانش آموزان ابتدایی نیز ایجاد شده است. حفظ کردن فرمولهای متعدد یکی از دلایل مهم، عدم یادگگیری ریاضی در نظام آموزش رسمی کشور بوده است. به همین دلیل درس ریاضی برای اکثریت دانش آموزان درسی استرس زا و پر اضطراب بوده و تاثیر منفی بر روند موفقیت تحصیلی انها داشته است.

استاد عبدالرضا منتظری برای آموزش ساده ریاضی الگوهای مفهومی را ایجاد کرده است. کل ریاضی دوره ابتدایی از پایه اول تا ششم با همین سبک تدریس شده است. دانش آموزان میتوانند به سادگی قوانین ریاضی را بدون حفظ کردن مطالب یاد بگیرند.

محتوای ریاضی ابتدایی توسط استاد منتظری طراحی و توسط مدرسان خوب ریاضی کشور استاد نصیری و پوریا مظفریان تدریس شده است.  انیمیشن سازی قدرت آموزش و یادگیری در این پکیج ها را افزایش داده است. دانش آموزان به صورت بصری میتوانند اشکال و قواعد ریاضی را درک کنند.

فناوری جدید آموزشی در دروس ابتدایی حرف آخر باعث تقویت حافظه تصویری و بلند مدت شده است. یعنی آنچه دانش آموزان یاد میگیرند به دلیل تاثیر قوی بر حافظه بلندت مدت، به ندرت فراموش میشود. تمامی دروس ریاضی توسط مدرسان تدریس و علاوه بر آن فعالیت ها و تمرین های کتاب حل میشود.

علوم ابتدایی حرف آخر

علوم ابتدایی از پایه اول تا ششم توسط دو مدرس برتر کشور، مهندس پیمان کامیار، مدرس فیزیک حرف آخر و استاد رضا شعبانی مدرس زیست شناسی کشور تدریس شده است. مباحث درس علوم بسیار جذاب و شیرین است و دانش آموزان با این درس به صورت علمی جهان پیرامون خود را کشف میکنند. بنابراین روش تدریس و اطلاعات مدرس از فاکتورهای لازم و ضروری در این درس است.

پویانمایی و استفاده از انیمیشن های سه بعدی در تدریس علوم، به خوبی اهمیت و آموزش این درس را برای دانش آموزان ایجاد کرده است. پدیدههای طبیعی، فیزیکی و زیستی با روش های بصری حرف آخر دریچه جدید از یادگیری را برای دانش آموزان فراهم ساخته است. علوم ابتدایی پیش نیاز، علوم دوره راهنمایی محسوب میشود. یادگیری مفهومی این درس در دو مقطع ابتدایی و راهنمایی، به موفقیت و کسب رتبه در کنکور دانش آموزان کمک میکند.

فارسی ابتدایی حرف آخر

یادگیری دروس دیگر در پایه های اول و دوم ابتدایی به یادگیری فارسی بستگی دارد. چون قدرت تجزیه  و تحلیل دانش آموزان به کسب آموزش الفبای فارسی مرتبط است. استاد محسن منتظری دبیر ادبیات کشور، به زیبایی و روش های جذاب و ساده توانسته ادبیات پایه اول تا ششم را به خوبی تدریس کند. برای افزایش جذابیت آموزشی، از عموهای فتیله ای(لاماسی ها) دعوت به همکاری شده تا کل روند آموزش بر پایه پرسش و پاسخ به جهت تقویت یادگیری سریع باشد.

بنابراین دانش آموزان ابتدایی میتوانند با کسب آموزش جدید با روش های نوین و مفهومی و تجربه مدرسان بسیار قوی کشور، فصل جدیدی از یادگیری را تجربه کنند.

دکمه بازگشت به بالا