انواع روش های تصفیه آب چیست؟ انتخاب بهترین تصفیه آب سال 1401

انواع روش های تصفیه آب چیست؟ انتخاب بهترین تصفیه آب سال 1401 : آب آشامیدنی سالم حق مسلم همه ماست. امروزه به دلیل ورود انواع آلودگی به آب های آشامیدنی و اثر آن بر سلامت خرید تصفیه آب خانگی بسیار ضروری است. برای تصفیه آب آشامیدنی انواع روش های مختلف وجود دارد که هر کدام تا حدی میتوانند آب را تصفیه نمایند. روش اصولی و بسیار عالی در تصفیه آب روش اسمز معکوس است که امروزه در فرآیند تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این مطلب انواع روش های تصفیه آب را بیان کرده ایم.

روش های مختلف تصفیه آب خانگی

 در میان روش های تصفیه آب انواع روش های سنتی و مدرن وجود دارد که احتمالا بسیاری از ما از آن ها در زندگی روزمره استفاده کرده ایم. با اینکه خرید تصفیه آب خانگی بهترین و مطمئن ترین روش تصفیه آب در دراز مدت می باشد اما زمانی که به روش اسمز معکوس دسترسی نداریم استفاده از برخی روش های تصفیه آب می تواند از استفاده آب آلوده بهتر باشد. برخی از این روش ها در زیر آن ها را معرفی کرده ایم :

  • جوشاندن آب

سنتی ترین روش تصفیه آب که از دیر باز مورد استفاده قرار می گرفته است روش جوشاندن آب برای تصفیه آب است. در این روش برخی مواد مضر موجود در آب از بین رفته و یا تقبل مییابند. اما این روش نمی تواند آب را تا حد بسیار زیادی برای سلامتی شما ایمن کند. در صورتی که در جایی هستید که امکان استفاده از آب سالم را ندارید این روش خالی از لطف نخواهد بود.

  • عمل فیلتراسیون در دستگاه تصفیه آب

خرید فیلتر تصفیه آب و فیلتراسیون یکی از روش های موثر برای تصفیه آب است و در صورت استفاده از فیلترهای چندگانه مناسب در پاکسازی آب از ترکیبات موثر است. این روش از فرآیندهای شیمیایی و فیزیکی برای تصفیه آب و ایمن ساختن آن برای مصرف انسان استفاده می کند. فیلتراسیون هم ترکیبات بزرگ و هم آلاینده های کوچک و خطرناکی را که باعث بیماری می شوند با یک فرآیند صافی ساده و سریع از بین می برد.

از آنجایی که فیلتراسیون تمام املاح معدنی را از بین نمی برد، آبی که فیلتر شده است در مقایسه با آب تصفیه شده با روش های دیگر سالم تر تلقی می شود. این یکی از روش های موثر تصفیه آب است که از فرآیند جذب شیمیایی استفاده می کند که به طور موثر ترکیبات ناخواسته را از آب حذف می کند. در مقایسه با اسمز معکوس، فیلتراسیون برای حذف انتخابی ترکیبات ملکولی بسیار کوچکتر مانند کلر و آفت کش ها موثر است.

عامل دیگری که باعث می شود فیلتراسیون هزینه کمتری داشته باشد این است که نیازی به انرژی زیادی برای تقطیر و اسمز معکوس ندارد. این یک روش اقتصادی برای تصفیه آب است زیرا آب کمی در طول تصفیه از بین می رود البته خرید تصفیه آب خانگی بسیار ایمن تر از فیلتراسیون محدود است.

  • عمل تقطیر در تصفیه آب

تقطیر یک روش تصفیه آب است که از گرما برای جمع آوری آب خالص به شکل بخار استفاده می کند. این روش با این واقعیت علمی مؤثر است که آب دارای نقطه جوش کمتری نسبت به سایر آلاینده ها و عناصر بیماری زا موجود در آب است.

آب در معرض یک منبع حرارتی قرار می گیرد تا زمانی که به نقطه جوش خود برسد. سپس آن را در نقطه جوش می گذارند تا تبخیر شود. این بخار برای خنک شدن به داخل کندانسور هدایت می شود. پس از خنک شدن، بخار به آب مایع تبدیل می شود که برای نوشیدن تمیز و بی خطر است.

مواد دیگری که نقطه جوش بالاتری دارند به صورت رسوب در ظرف باقی می مانند. این روش در از بین بردن باکتری ها، میکروب ها، نمک ها و سایر فلزات سنگین مانند سرب، جیوه و آرسنیک موثر است. تقطیر برای افرادی که به آب خام و تصفیه نشده دسترسی دارند ایده آل است.

این روش دارای مزایا و معایب مختلف است .یک نقطه ضعف قآبل توجه این است که فرآیند تصفیه آب کند است. علاوه بر این، برای کارکرد تصفیه به یک منبع حرارتی نیاز دارد. اگرچه منابع ارزان انرژی در حال توسعه هستند، تقطیر همچنان یک فرآیند پرهزینه برای تصفیه آب است. این تنها زمانی ایده آل (موثر و کم هزینه) است که بخواهید مقادیر کمی آب را تصفیه می کند (برای تصفیه در مقیاس بزرگ، تجاری یا صنعتی ایده آل نیست).

  • عمل کلر زنی در تصفیه آب

 کلر یک ماده شیمیایی قوی است که سال هاست برای تصفیه آب برای مصارف خانگی استفاده می شود.  کلر یک روش موثر تصفیه آب است که میکروب ها، انگل ها و دیگر موجودات بیماری زا موجود در آب زیرزمینی یا شیر را از بین می برد.

آب را می توان با استفاده از قرص های کلر یا کلر مایع تصفیه کرد.  به عنوان یک محصول تصفیه کننده آب، کلر ماده بسیار ارزان و موثر است . با این حال، هنگام استفاده از مایع یا قرص کلر برای تصفیه آب آشامیدنی باید احتیاط کرد. به عنوان مثال، افرادی که از مشکلات تیروئید رنج می برند باید قبل از استفاده از این محصول با یک پزشک مشورت کنند .

روش اسمز معکوس در تصفیه آب خانگی

روش های مطرح شده در فوق شاید بتوانند تا حدی میکروب ها را از آب حذف کنند اما امروزه برای رسیدن به یک آب سالم و ایمن با درصد حذف آلاینده ها تا بیش از 99 درصد خرید تصفیه آب خانگی بسیار لازم و ضروری است. خرید دستگاه های تصفیه آب خانگی از روش اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده می کنند.

خرید بهترین تصفیه آب خانگی فراب کالا

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب در میان برند های مختلف دستگاه های تصفیه آب کار آسانی نیست. برای در امان ماندن از خرید های بی کیفیت پیشنهاد می شود خرید تصفیه آب  خود را از فرآب کالا به عنوان عرضه کننده تصفیه آب خانگی  در ایران می باشد تهیه کنید. فرآب کالا با حذف واسطه ها بهترین برند های دستگاه تصفیه آب را با بهترین قیمت و خدمات پس از فروش به مشتریان عرضه می کند.

منبع: فراب کالا

دکمه بازگشت به بالا