چه کسانی نباید کاشت ابرو انجام دهند؟

چه کسانی نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

در طی سال های اخیر عمل های زیبایی مانند محبوبیت زیادی در بین افراد مختلف پیدا کرده اند و دلیل بسیاری از آنها نیز تجربه های موفق عمل های زیبایی اطرافیان بوده است.  بحث زیبایی برای افراد نیز بسیار مورد اهمیت است. تفاوتی ندارد که شما مرد باشید یا زن، یکی از دلایلی که شما میتوانید اعتماد بنفس داشته باشید زیبایی صورت شما است. یکی از دلایلی که باعث میشود صورت فردی زیبا باشد یا مو هایی هستند که روی صورت فرد رشد میکنند. دلیل بعدی که فرد زیبا میشود چشمان آن فرد هستند.

در این میان ابرو ها زینت بخش صورت و چشمان فرد هستند که به فرد اعتماد بنفس میدهند که زیبا هستند و همین موضوع اهمیت کاشت ابرو را افزایش خواهد داد. البته کاربرد ابرو ها به این نکته که فقط زینت بخش هستند ختم نمیشود. ابرو ها کاربرد های دیگری هم دارند که برای مثال ابرو ها اجازه نمیدهند که رطوبت و آب به چشم های شما وارد شوند و از آنها محافظت میکنند. سوال اصلی این است چرا باید به کاشت ابرو رو بیاوریم؟

بر فردی پوشیده نیست که ابرو ها تا چه اندازه می توانند بر زیبایی چشم ها تاثیر بگذارند، این تاثیر تا به اندازه ای مهم است که حتی یکی از شرایط مدلینگ داشتن ابرو های طبیعی و زیبا و بلند است که بتوان آنها را رنگ کرد.سال ها قبل دنیای مد به این سمت رفته بود که ابروهای نازک مورد پسند بودند. اما امروزه همه چیز عوض شده و حالا ابروهای پهن و متراکم مد روز هستند. به همین دلیل افراد به دنبال راه های متنوعی هستند تا ابروهای خود را پهن و پرپشت کنند.

کاشت ابرو یکی از این راه ها است که راه حلی دائمی و بدون هیچ گونه عوارضی را ارائه می دهد. البته برای نتیجه گرفتن قطعی لازم است تا این جراحی در بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران انجام بگیرد. با توجه به این شرایط قابل ذکر نیست که اگر فردی قسمتی یا تمام مو های ابرو های خود را در اثر حادثه ای از دست داده باشد تا چه اندازه اعتماد بنفس خود را از دست میدهد.

خانم هایی که قسمتی از موهای ابرو های خود را از دست میدهند دست به روش هایی میزنند مثل استفاده از آرایش های زیاد برای پوشش کم حجم شدن ابرو یا حتی دست به استفاده از تاتو می زنند؛ اما علم پزشکی این روش ها را رد میکند و را پیشنهاد میکنند. دلیل آن این است که استفاده از روش هایی مانند تاتو یا مواد آرایشی تاثیری دائمی ندارد و باید به طور مکرر انجام شود.

این استفاده ی چند باره و افراطی از مواد آرایشی باعث می شود بعد از گذشت چند سال موهای سالم ابرو هم ضعیف شوند و موهای قوی و ضخیم جای خود را به موهای نازک و شکننده بدهند. می بینیم که این روش ها نه تنها ریزش ابرو را برطرف نمی کند، بلکه بر شدت آن می افزاید. اما عمل زیبایی کاشت ابرو چون از فولیکول های موی خود فرد استفاده می کند، کاملا طبیعی محسوب می شود و هیچ آسیبی به ابروها نمی رساند. ضمن این که با یک بار انجام عمل کاشت ابرو مشکل ریزش ابروی خود را برای همیشه حل خواهید کرد و ابروهای شما ظاهری طبیعی و زیبا پیدا خواهند کرد.

سوالی که برای بیماران ممکن است پیش بیاید این است که چه کسانی مناسب کاشت ابرو هستند و چه افرادی بهتر است از این روش استفاده نکنند یا کاشت ابرو برای کسی ممنوع است و نباید از این روش استفاده کند و یا حتی این سوال پیش بیاید که آیا عمل زیبایی کاشت ابرو محدودیتی هم دارد؟ در ادامه به این گونه سوالات مطرح شده در باب عمل زیبایی کاشت ابرو و یا به عبارتی eyebrow transplant پرداخته و پاسخ داده خواهد شد.

مناسب ترین افراد برای کاشت ابرو

چه افرادی مناسب کاشت ابرو هستند؟ برای پاسخ به این سوال باید به انگیزه افراد اشاره کرد و باید فهمید که چه افرادی مناسب عمل زیبایی کاشت ابرو نیستند. همانطور که اشاره شد خانم ها برای جبران ابرو های از دست رفته خود گاهی دست به روش هایی مثل تاتو کردن می زنند.

ابرو های متقارن و پر پشت علاوه بر مزایایی که در ابتدای این مقاله ذکر شد، این مزیت را هم دارند که فرد را جوان تر و سالم تر نشان می دهند. حتی گفته می شود ابروهای پر پشت و متراکم در آقایان نشان دهنده ی نیروی جوانی و قدرت مردانه است.

همانطور که مشخص است علم پزشکی تاتو کردن را رد کرده و تایید نمی کند.

علت آن هم این است که علاوه بر تمامی مشکلاتی که تاتو می تواند بعد ها برای پوست شما ایجاد کند، مشکل اساسی که تاتو دارد این است که تاتو ثابت است و قابل تغییر نیست و به احتمال زیاد نمی تواند جای خالی موهای ابرو های شما را پر کند و ممکن است از مدل تاتو خود خسته شوید و قصد تغییر آنرا داشته باشید ولی قادر به آن نخواهید بود؛ اما عمل کاشت ابرو مشکل شما را برطرف میکند.

این عمل زیبایی برای اینگونه افراد مناسب است:

درواقع اگر شما از تاتو استفاده کرده باشید و قصد تغییر آنرا داشته باشید بهتر است به عمل زیبایی کاشت ابرو روی بیاورید.

دلیل این امر هم این است که پزشک شما میتواند درست بر روی تاتویی که شما انجام داده اید عمل کاشت ابرو را انجام داده و باعث شود ابرو های شما درست مثل روز اول به رشد خود ادامه دهند و دیگر نیازی به عمل زیبایی کاشت ابرو نداشته باشید. اگر هنوز دچار ابهاماتی در مورد کاشت ابرو هستید، می توانید از طریق ارتباط با پزشکان الو پزشک سوالات خود را با ما مطرح نمایید.

دلایل ریزش ابرو در سنین مختلف چیست؟

همانگونه که متوجه شدید در این مقاله قصد داریم به معرفی کاندیدهای مناسب کاشت ابروی طبیعی بپردازیم ولی قبل از هر چیز لازم است بدانید چه عواملی در ریزش ابرو دخیل هستند چون این فاکتورها، در تعیین صلاحیت شما به شدت تاثیر دارند:

 1. ژنتیک
 2. شیمی درمانی و پرتو درمانی
 3. ریزش در اثر ضربه و جراحت
 4. ابتلا به بیماری پوستی
 5. اصلاح زیاد ابرو و در نتیجه سست شدن ریشه مو
 6. افزایش سن و ضعیف شدن فولیکول‌ها
 7. کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی
 8. استفاده از مواد شیمیایی همانند رنگ، مداد ابرو و …

مناسب ترین کاندید برای کاشت ابرو چه کسی است؟

شاید یکی از متداول‌ترین سوالات بین افرادی که متقاضی انجام کاشت ابرو هستند، درباره کاندید‌های مناسب جهت انجام پیوند ابرو باشد. کاشت ابرو، نسبت به سایر روش‌های زیباسازی ابرو مانند تتوی ابرو یا استفاده از لوازم آرایشی، کاملا ماندگاری بیشتری دارد و اگر در دراز مدت در نظر بگیریم، حتی مقرون به صرفه هم خواهد بود. در ادامه این مقاله، چند معیار به شما معرفی خواهیم کرد که مشخص می‌کند کاندید مناسب کاشت ابرو هستید یا خیر:

 1. یکی از معیار‌ها و شرایط مورد نیاز برای این که فرد متقاضی کاشت ابرو گزینه مناسبی برای انجام آن باشد این است که فرد باید دارای بانک موی مناسب در نواحی مختلف بدن خود و به‌ویژه پشت گوش یا پشت سر باشد. بانک مو باید دارای مو‌های باکیفیت و مقاوم بوده و ترجیحا قطر زیادی نیز داشته باشد.
 2. افرادی که دارای اختلالات یا بیماری‌هایی مانند تیروئید هستند در نتیجه در تولید هورمون نیز مشکل دارند. در چنین شرایطی، ساقه مو ضعیف شده و فرآیند ریزش آغاز می‌شود. لذا تا زمانی که این بیماری‌ها درمان نشوند، نمی‌توان پیوند ابرو را انجام داد.
 3. افرادی که در اثر اتفاق و یا حادثه دچار جراحات در ناحیه ابروی خود شده و به واسطه آن مو‌های ابرو در آن ناحیه را از دست داده‌اند، می‌توانند از کاشت ابرو طبیعی استفاده کنند.
 4. فرد در برابر بیهوشی – معمولا بیهوشی موضعی – بتواند مقاومت کند و حساسیت به این مواد نداشته باشد.
 5. افرادی که به دلایل ژنتیکی و یا در اثر بیماری‌های مختلف دچار ریزش مو در ناحیه ابرو شده‌اند، می‌توانند از پیوند ابرو برای بدست آوردن ابرو‌های پرپشت و جذاب بهره‌مند شوند.
 6. برخی افراد نیز ممکن است به دلایل طبیعی مانند افزایش سن و پیری دچار ریزش مو‌های ابرو شوند که می‌توانند با استفاده از کاشت ابرو طبیعی دوباره به ابرو‌های طبیعی و نرمال خود دست یابند و از آثار جوان‌کننده آن‌ها نیز لذت ببرند.
 7. افردی که از عدم تقارن ابرو‌های خود احساس نارضایتی می‌کنند و به همین جهت قصد ترمیم آن را دارند .

برای اطلاع از  خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره  در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره  تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

کاشت ابرو برای چه کسانی ممنوع است؟

کاشت ابرو طبیعی برای افراد بسیاری مناسب است و برای افراد زیادی این روش می تواند  مفید باشد. در این حالت پزشک متخصص عمل کاشت را به صورت سرپایی و بدون نیاز به بخیه و خونریزی انجام می دهد. کبودی و تورم بعد از پیوند ابرو بعد از دو هفته برطرف می شود و جای نگرانی وجود ندارد.با این شرایط انجام برای افرادی ممنوع است.

اولین گروهی که کاشت مو برای آنها پیشنهاد نمی شود ، افرادی که سن کمتر از ۱۸ سال دارند. دلیل این ممنوعیت بخاطر این است که این گونه افراد در محدوده سنی در حال رشد هستند و اگر کاشت ابرو برای آنها انجام شود ، بعد از مدتی ابروها می ریزد و نتیجه ای بدست نمی آید.

دسته بعدی که در حوزه محدودیت قرار دارند کسانی هستند که دارای بیماری لخته و منعقد شدن خون دارند.اگرچه کاشت ابرو بدون خونریزی انجام نمی شود. اما پزشک متخصص برای انجام مجبور است از داروهای بی حسی و بیهوشی استفاده کند. یا در برخی مواقع  باید برای انجام آن شکاف هایی ایجاد کند و بخیه بزند.

و سایر شرایط دیگری که احتمال دارد اتفاق بیافتد.گاهی بعضی افراد ممکن است که از بیماری رنج می برد ، با انجام کاشت ابرو نه تنها مشکل آنها را برطرف می کند ، بلکه نتایج نامطلوبی برای آنها به بار بیاورد.

بهترین راه برای تشخیص اینکه چه کسانی نمی‌توانند کاشت ابرو انجام دهند، شرکت در جلسه مشاوره با دکتر متخصص کاشت مو است. دکتر در این جلسه با بررسی سوابق پزشکی بیمار و میزان ریزش ابروها تصمیم خواهد گرفت که آیا این روش برای بیمار مؤثر خواهد بود یا خیر. نکاتی که در جلسه مشاوره قبل از کاشت ابرو اهمیت دارند عبارت‌اند از:

سابقه پزشکی متقاضی 

بررسی سابقه پزشکی جهت تعیین روش مناسب کاشت ابرو ضرورت دارد. بیشتر مردان و زنان که دچار ریزش و طاسی مو هستند کاندید مناسب برای کاشت ابرو هستند؛ البته مواردی مانند داروهای مصرفی؛ نوع پوست و یا جراحی‌هایی که قبلاً انجام شده‌اند نیز بایستی ارزیابی شوند. متقاضی باید سابقه پزشکی خود را به طور دقیق و کامل برای پزشک شرح دهد.

بررسی پوست سر 

جهت ارزیابی میزان ریزش مو و تعیین تعداد گرافت مورد نیاز جهت کاشت مو یا ابرو، پوست ناحیه مورد نظر باید بررسی شود. در این مرحله تراکم مو به طور کامل ارزیابی شده و پزشک مقدار موهای نازک را با مقدار موهای ضخیم مقایسه می‌کند. پزشک همچنین میزان نازکی تارهای مو را که در اثر تحلیل فولیکول‌های مو و کاهش ضخامت و طول موها ایجاد می‌شود، بررسی می‌کند.

در صورتی که عارضه‌ای در پوست ناحیه مورد نظر وجود نداشته باشد، روند ارزیابی پوست بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود. در این مرحله پزشک تصویری از خط رویش مو و ابرو جهت کاشت در قسمت‌های بدون مو را به متقاضی نشان خواهد داد. با مشاهده این تصویر متقاضی می‌تواند نکات مورد نظر خود را برای پزشک بیان کند.

نکات اساسی در ارتباط با کاشت ابرو 

توضیحات ارائه شده از جانب پزشک در جلسه مشاوره، باعث رفع ابهام و نگرانی‌های متقاضی می‌شود. پزشک متخصص کاشت مو  به طور کامل و دقیق مراحل کاشت ابرو را در هر مرحله توضیح می‌دهد و همچنین مدت زمان مورد نیاز جهت کاشت ابرو را تعیین می‌کند. پزشک اقدامات مورد نیاز پیش از انجام کاشت ابرو را برای متقاضی شرح می‌دهد.

اقدامات مورد نیاز پس از کاشت ابرو 

پس از ارائه توضیحات در مورد کاشت ابرو از جانب پزشک، در صورتی که فرد تمایل به کاشت ابرو داشته باشد، پزشک توضیحاتی در ارتباط با اقدامات مورد نیاز پس از کاشت ابرو ارائه می‌دهد. در این مرحله پزشک در مورد اقدامات مراقبتی پس از کاشت و همچنین زمان بهبودی اطلاعاتی را در اختیار متقاضی قرار می‌دهد. سپس پزشک به تمام سؤالات متقاضی پاسخ داده و همچنین از چهره او عکس‌برداری می‌کند. عکس‌برداری جنبه‌های مختلف زیبایی و ایرادات موجود در ابرو را به خوبی نشان می‌دهد.

به همراه داشتن یک دوست یا یکی از افراد خانواده در جلسه مشاوره 

بهتر است متقاضی همراه با یک دوست یا یکی از افراد خانواده جهت شرکت در جلسه مشاوره به پزشک مراجعه کند. تجربه نشان می‌دهد که به همراه داشتن فردی که با خصوصیات و روحیات متقاضی آشنا است در دستیابی به نتیجه مناسب در جلسه مشاوره تأثیر بسیار مثبتی دارد. همچنین فرد همراه می‌تواند در برنامه‌ریزی و تعیین زمان مناسب جهت انجام کاشت ابرو به متقاضی یاری رساند.

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟ 

امکان دارد موی ابرو همانند موی سر با گذشت زمان نازک‌تر شود. بنابراین هم مردان و هم زنان در هر سنی با مشکل نازک شدن موی ابرو مواجه هستند. این مساله بر زیبایی صورت تأثیر منفی می‌گذارد و منجر به کاهش اعتماد به نفس در افراد می‌شود.

در ارتباط با میزان پرپشتی ابرو پس از کاشت، تصمیم‌گیری بر عهده متقاضی است. برخی از افراد تصور می‌کنند که کاشت ابرو باعث می‌شود تا ابروها بیش از حد نیاز پرپشت شوند. فرد می‌تواند میزان پرپشتی و نتیجه دلخواه خود را پیش از کاشت تعیین کند. کاشت ابرو بایستی به صورت یکنواخت انجام شود و باعث جوان‌سازی و افزایش زیبایی صورت بشود.

ابروی برخی از افراد در حالت طبیعی نازک می‌باشد. کاشت ابرو راه بسیار مناسبی جهت پرپشت کردن ابرو در این افراد است. به غیر از مواردی مانند افزایش سن و شکل طبیعی ابرو، دلایل استفاده از کاشت ابرو عبارتند از:

 • تریکوتیلومانیا (اختلال کندن مو). این اختلال شامل کشیدن یا کندن موهای ابرو نیز می‌شود.
 • بیماری‌های سیستمیک
 • برداشتن بیش از حد ابروها
 • شیمی‌درمانی یا رادیوتراپی
 • جای زخم ناشی از سوراخ کردن، سوختگی یا تتو

نتیجه کاشت ابرو 

جهت کاشت ابرو با تراکم متوسط به 100 تا 200 گرافت و برای کاشت ابرو با تراکم زیاد به 200 تا 400 گرافت نیاز است.

در بعضی از افراد مقداری کبودی یا ورم برای مدت زمان کوتاهی ایجاد می‌شود. دوره بهبودی پس از کاشت ابرو کوتاه می‌باشد و در این دوره دردی ایجاد نخواهد شد.

مشاهده نتیجه کاشت به صورت کامل، به زمان نیاز دارد ولی نتایج حاصل از کاشت ابرو دائمی می‌باشند. کاشت ابرو باعث بهبود ظاهر و ضخامت ابروها می‌شود. پس از چند هفته مقداری از موهای کاشته شده می‌ریزند. ریزش ابرو مرحله‌ای طبیعی از روند بهبود محسوب می‌شود و موهای جدیدی دوباره رشد خواهند کرد. مشاهده کامل نتیجه کاشت ابرو به یک سال زمان نیاز دارد.

موهای کاشته شده به رشد خود ادامه می‌دهند؛ بنابراین جهت حفظ ظاهر بایستی به طور منظم (حدوداً هر چهار هفته یک‌بار) ابروها کوتاه شوند. چنانچه ابروها به طور منظم کوتاه و مرتب نشوند، موهای کاشته شده به رشد خود ادامه می‌دهند. بنابراین بایستی یک دوره زمانی معین جهت کوتاه کردن ابروها در نظر گرفته شود.

منبع : (https://drgoya.com/blog/)

دکمه بازگشت به بالا