آشنایی با شرایط اجاره ماشین در دبی

اگر این مطلب را می‌خوانید، به احتمال زیاد از همراهان پروپاقرص اجاره ماشین در دبی هستید. شاید هم ما خوش شانسیم و در آینده‌ی نزدیک افتخار ارائه‌ی خدمات اجاره خودرو در دبی را به شما
درهرصورت از این که همراه ما هستید صمیمانه خوشحالیم. اینجا از پارکینگ در دبی شروع می‌کنیم و تمامی نکات مهم و سوالات پرتکراری که در دبی بعد از اجاره خودرو در دبی نیاز می‌شود را مرور می‌کنیم و در آخر هم می‌گوییم که داستان هزینه‌ی کمتر شنیده شده‌ی سالک چیست؟

نحوه‌ی پارک و هزینه پارکینگ در دبی

کجا پارک کنم؟ قوانین دبی درباره‌ی پارک کردن چه سخت‌گیری‌هایی دارد؟

فرض کنیم که ماشینی را در دبی از سعادت رنت اجاره کردی، حالا حتما پارک ماشین یکی از دغدغه‌هاست چون در خیلی از معابر دبی هیچ ماشینی پارک نیست و راننده‌ای که تا حالا تجربه‌ی رانندگی در دبی را نداشته گیج می‌شود.

پارکینگ‌های دبی به زون‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.

 • پارکینگ‌های رایگان: معمولا بسیاری از مال‌های دبی همچون دبی مال به صورت 24 ساعته و امارات مال و سیتی سنتر برای 3 ساعت اول و ایستگاه‌های مترو رایگان هستند.
 • پارکینگ‌های اطراف مناطق تجاری: شهرداری دبی پارکینگ‌هایی را در اطراف مراکز خرید دبی تعبیه کرده است که به پارکینگ‌های تجاری معروف‌اند. این پارکینگ‌ها به زون A برای پارک با مدت زمان کوتاه و زون B پارک برای مدت زمان طولانی‌تر.
 • پارکینگ‌های غیر تجاری: در مناطقی مسکونی، جاده‌ها و گردشگری پارکینگ‌هایی با زون C و D موجود هستند که از ساعت 8 صبح تا 22 در تمام ایام هفته فعالیت دارند.
 • پارکینگ‌های ویژه: در مناطق ساحلی، باستانی و تاریخی قرار دارد که با زون‌های E، F و G شناسایی می‌شوند.

در جدول زیر ساعتکاری پارکینگ‌ها را مشاهده می‌کنی.

انواع پارکینگ‌های دبی مدت زمان
پارکینگ‌های نوع A 8:00 تا 22:00
پارکینگ‌های نوع B 8:00 تا 22:00
پارکینگ‌های نوع C 8:00 تا 22:00
پارکینگ‌های نوع D 8:00 تا 22:00
پارکینگ‌های نوع E 8:00 تا 18:00
پارکینگ‌های نوع F 8:00 تا 18:00
پارکینگ‌های نوع G 8:00 تا 22:00

همینجا خوبه بدونی که در دبی پارکینگ‌ها انواع مختلفی دارن که اگر هیچ تصوری از پارکینگ‌ها نداری و دوست داری بیشتر بدونی لطفا برو صفحه‌ی انواع پارکینگ در دبی رو ببین چون خیلی متنوع هستن، هر سوالی هم بود در قسمت نظرات سریع جوابگو هستیم.

هزینه‌ی پارکینگ فرودگاه دبی

دبی 3 فرودگاه داره که به ترمینال 1، ترمینال 2 و ترمینال 3 معروف هستند. بیشتر ایرانی‌ها در ترمینال 1 حضور پیدا می‌کنن. در این ترمینال 4 پارکینگ داره که طبق قوانین دبی تحویل و عودت تمامی خودروهای اجاره‌ای باید در پارکینگ مخصوص خودروهای اجاره‌ای انجام بشه.
ورود خودروهای اجاره‌ای به لاین اصلی پروازهای ورودی و خروجی شامل 5 هزار درهم جریمه است که از سمت پلیس دبی خواهد بود. در نتیجه حتماً خودرو در پارکینگ مخصوص خودروهای اجاره‌ای که در زمان ورود به فرودگاه با تابلوهای راهنما مشخص شده به متصدی شرکت تحویل بدید، همچنین هزینه‌ی پارکینگ برعهده مشتری است که حدود 15 الی 45 درهم بسته به میزان زمان پارک شما در پارکینگ فرودگاه‌های دبی متفاوت خواهد بود.

اگر قصد پارک ماشین در خیلی از خیابان‌ها را داشته باشی باید هزینه‌ی پارکینگ پرداخت کنی و پارک کردن در بسیاری از خیابان‌ها هم ممنوع شده؛ خب مشکلی نیست هزینه‌ی پارکینگ را پرداخت و پارک می‌کنیم؛ اما هزینه‌ی پارک در دبی را چطور پرداخت کنیم؟

چطوری باید هزینه‌ی پارک ماشین را در دبی پرداخت کنی؟

روش شماره یک از طریق سیم کارت:

روش شماره دو از طریق پرداخت نقدی با سکه:

 • توجه کنید در روزهای یکشنبه که روز تعطیل امارات است، تمام مال‌های دبی و زون‌های مخصوص پارک نیز رایگان هستن.
 • از ساعت 10 شب تا 8 صبح در هر نقطه‌ای پارک کنی نیاز به پرداخت هزینه نیستی و رایگان است.
 • هر نوع پارکینگ در دبی قوانین خاصی داره برای مثال پارک کردن ماشین در شب در برخی پارکینگ‌ها رایگان است؛ پس نوع و به عبارتی به لوکیشن پارکینگ دقت کن.
 • امکان استفاده از پارکینگ دبی مال به صورت کاملا رایگان است و البته پارکینگ‌های VIP رایگان نیستند.
 • معمولا مال‌های دبی برای 2 الی 3 ساعت ابتدایی رایگان هستند که می‌توانید در زمان ورود به این پارکینگ‌ها میزان هزینه مازاد رو مطالعه کنید.
 • در ابتدا میبایست هزینه پارکینگ رو پرداخت کنید و در صورت عدم پرداخت باید 150 درهم جریمه پرداخت کنی.
 • پارک کردن در مکان‌هایی که خط‌کشی پارک نداره و تابلو ویلچر هست، ممنوعه و در صورت پارک 5000 درهم جریمه داره.

هزینه‌ی سالک

در حال حاضر 8 دروازه‌ی سالک در دبی وجود داره که اگه خودرو از اونها عبور کنه شامل هزینه‌ی سالک میشه؛ دروازه‌ها رو در اینجا به شما معرفی می‌کنیم:

 • پل گارهود Al Garhoud Bridge
 • الممزار جنوبی Al Mamzar South
 • الممزار شمالی Al Mamzar North
 • الصفا Al Safa
 • آل برشا Al Barsha
 • دروازه آل مکتوم Al Maktoum
 • ورودی تونل فرودگاه Airport Tunnel Gate
 • جبل علی Jabel Ali

دیپوزیت هم اگر فراموش کردی چی بود به ودیعه‌ی نقدی گفته می‌شه که در ایران یا در امارات به‌صورت ریال یا درهم پرداخت کردی. دیپوزیت بعد از 25 روز با کسر هزینه سالک و جریمه‌های احتمالی برگردانده می‌شود.

اجاره خودرو لوکس در دبی | اجاره ماشین در دبی قیمت | اجاره ماشین لامبورگینی در دبی

هزینه‌ی بنزین در دبی

راهنمای سیم‌کارت در دبی

برای خرید سیمکارت در دبی کافیه به فروشگاه‌ها، اطلاعات هتل و فرودگاه‌ برید و با توجه به حجم و قیمت، خرید خود را داشته باشی. البته می‌تونید سیمکارت همراه اول و ایرانسل خود را در حالت رومینگ بزارید و دیگر سیم‌کارتی نخرید.

لطفا برای اطلاعات بیشتر روی بنر بزن.

قوانین رانندگی در دبی

پیش از آن که برای اجاره خودرو در دبی اقدام کنی، باید با قوانین رانندگی در دبی آشنا باشی. در واقع عدم رعایت قوانین در شهر دبی می‌تونه منجر‌به اعمال جریمه‌های سنگینی بشه. می‌تونی با خوندن اطلاعاتی که بهت میدیم راحت‌تر رانندگی کنی.

 1. جهت رانندگی در دبی از سمت راست هست. (خودروها از سمت راست خیابان حرکت می‌کنن.)
 2. نشستن کودکان زیر 13 سال روی صندلی جلو ممنوعه.
 3. کودکانی که بین 4 تا 8 سال سن دارن باید روی صندلی مخصوص کودک بنشینن. (می‌تونی از همکارای ما بخوای که براتون صندلی کودک بیاریم.)
 4. بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان جلو الزامیه.
 5. برقراری تماس تلفنی پشت فرمان فقط از طریق بلوتوث مجازه.
 6. علائم و چراغ راهنمایی که در تمام دنیا به یک معنیه پس توجه باید کنید بهش.
 7. توجه به سرعت مجاز (در خیابان‌های دبی بین 40 تا 80 کیلومتر بر ساعت، اتوبان‌ها بین 110 تا 130 کیلومتر بر ساعته.)
 8. رانندگی در حالت مستی ممنوعه.
 9. رانندگی با خودروهای کثیف و بدون کارواش ممنوعه.
 10. در هنگام عبور عابر پیاده در خیابان، راننده موظف به ایست کامل است تا عابر پیاده به صورت کامل از خیابان عبور کنه.
 11. تغییر مسیر ناگهانی در خیابان و عبور از خط‌های ممتد ممنوع و شامل جریمه می‌شه.
 12. استفاده از چراغ راهنما کاملا اجباریه.
 13. استعمال دخانیات در خودرو ممنوعه.

تاریخ برگشت ودیعه ضمانت

دیپوزیت پرداختی شما بعد از تحویل به خودرو به ما بعد از25 روز کاری براتون واریز میشه.

محل تحویل و عودت خودرو اجاره ای کجاست؟

وقتی که دارید رزرو می‌کنید، محل تحویل و عودت ماشین رو خودتون انتخاب می‌کنید.

هزینه‌های جانبی مرتبط با اجاره خودرو در دبی چیست؟

واضح است که هزینه‌ی اجاره‌ی هر نوع خودرو متفاوت است که حین رزرو با توجه به قیمت و نیاز ماشین رزرو می‌شود اما هزینه‌ی دیگری هم در این رابطه هست؟

اینجا هزینه‌هایی که ممکن است بر اساس سبک سفر شامل اجاره کننده شود رو بررسی کردیم:

هزینه کارواش و بنزین

خودرو کارواش رفته و با بنزین پر یا نیمه پر به شما تحویل داده میشه. ماشینو باید هم تمیز و هم با همون میزان بنزین به شرکت تحویل بدید. در صورتی که تمیز نباشه هزینه کارواش به مبلغ 25 درهم گرفته می‌شه. اگر بنزینش به همون میزان تحویل به شما نباشه بسته به مبلغ روز بنزین از دیپوزیتتون کم می‌شه.

هزینه‌ی تحویل و عودت خودرو

اگر از سعادت رنت اقدام به کرایه ماشین در دبی کرده باشی حتما در جریان هستی که در هر لوکیشنی امکان تحویل و عودت خودرو وجود داره ؛ اما نکته این است که در دبی تحویل و عودت در شعبه JVC یا پارگینک‌های شرکت رایگان است و اگر جای دیگری مد نظر داشته باشی هزینه‌ی ناچیزی بابت ترانسفر گرفته می‌شود.

هزینه‌ی کیلومتر مازاد

با کرایه ماشین در دبی از سعادت رنت به صورت استاندارد هر راننده امکان استفاده از ماشین به میزان  250 کیلومتر در روز را دارد و برای مثال اگر 5 روز خودرو اجاره شده باشد در مجموع 1000 کیلومتر می‌تواند رانندگی کند.  در واقعیت هم خیلی به ندرت پیش آمده که کسی نیاز به کیلومتر مازاد داشته باشد و بابت این موضوع نیازی نیست نگران باشی.

تمدید رزرو خودرو

اگر در سفر متوجه شدی روزهای بیشتری به ماشین نیاز داری این امکان وجود دارد که با ما در تماس باشی تا در صورت رزرو نبودن ماشین آن را مجددا برای شما رزرو کنیم. اما سعی کنید از چند روز قبل بابت تمدید به کارشناسان سعادت رنت در تهران تماس بگیرید چون در زمان های پیک تعطیلات شاید خودرو از قبل رزرو داشته باشه و نتونیم خودرو را برای شما تمدید کنیم.

چند نکته هم خوبه در این بخش درباره اجاره ماشین در دبی از سعادت رنت بیان بشه:

مدارک خودرو

در زمان تحویل خودرو یک برگ قرارداد با اطلاعات درج‌شده کامل به شما تحویل داده می‌شود که این برگه حکم مدارک خودرو را دارد و در صورت نیاز برای ارائه به پلیس این برگه کافی است. حتماً همیشه آن  را همراه خود داشته باشید

متصدی‌های فارسی زبون ما تا پایان اقامت شما در دبی به صورت 24 ساعته و بدون نیاز به هیچ هزینه ای پاسخگو و راهنمای شما هستن.

جمع بندی

هر چیزی که باید برای اجاره ماشین هاچبک در دبی بدونی‌رو اینجا کامل توضیح دادیم، امیدواریم سوالی در رابطه با هزینه‌های مازاد اجاره خودرو در دبی از سعادت رنت باقی نمونده باشد با این وجود هر موردی بود در قسمت نظرات هم پاسخگو هستیم.

دکمه بازگشت به بالا