اجتماعی

اخذ مصوبه بخشش کل جرایم بانک سرمایه از شورای پول و اعتبار

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: جهت احیای بانک سرمایه کارهای بزرگی انجام شد و بانک سرمایه با حمایت بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در مسیر احیا و ساماندهی و اصلاح قرار گرفته است. این بانک با یک برنامه مشخص و با کمک حاکمیت در یک افق ۵ ساله، از وضعیت زیاندهی خارج و حدود ۱۰هزار میلیارد تومان مثبت خواهد شد.

به گزارش خبر روزانه، دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مازندران که با حضور مدیر کل و روسای ادارات آموزش و پرورش به ریاست استاندار برگزار شد، گفت: دستاوردهای بی‌سابقه‌ای طی یکسال و نیم گذشته در صندوق ذخیره فرهنگیان اتفاق افتاد و برای اولین بار پس از ۱۲ سال حقوق مالکانه فرهنگیان در قالب سهام به آنان اعطا شد و بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریال سود حاصل شد.
  
مدیرعامل صندوق افزود: زمانی که به مدیریت صندوق دخیره فراخوانده شدم، چندین اقدام بنیادین و اساسی مبتنی برشناخت راهبردی در دستور کار قرار گزفت و اکثرا محقق شد.
  
وی در همین زمینه اظهار کرد: مطالبه‌ای که یک میلیون و ششصد هزار فرهنگی عضو صندوق از ما داشتند این بود که حق ما را با اجرای ارزش مالکانه محاسبه و به ما بدهید، که این خواسته دوازده ساله در یک فرایند علمی و اقدام جهادی و تلاش شبانه روزی محقق شد.
  
نجف‌پور با اشاره به زیان‌های سنگین و سنواتی بانک سرمایه گفت: جهت احیای بانک سرمایه کارهای بزرگی انجام شد و بانک سرمایه با حمایت بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در مسیر احیا و ساماندهی و اصلاح قرار گرفته است.
 
وی افزود: طرح احیای بانک سرمایه تدوین و تصویب شد به این معنا که این بانک با یک برنامه مشخص و با کمک حاکمیت در یک افق ۵ ساله، از وضعیت زیاندهی خارج و حدود ده هزار میلیارد تومان مثبت خواهد شد.

نجف‌پور ادامه داد: با مساعدت بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار مصوبه بخشش کل جرایم ناشی از اضافه برداشت بانک سرمایه اخذ شد.
  
وی به مطالبات بیش از ۶ هزار میلیارد تومانی صندوق از دولت اشاره کرد و گفت: با حمایت وزیر از همه سازوکارهای قانونی و ظرفیت دولت و مجلس برای دریافت طلب صندوق استفاده شده و آن شاالله بر اساس برنامه هفتم توسعه طی دو سال وصول خواهد شد.
  
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان همچنین بازیابی اعتماد فرهنگیان نسبت به صندوق، را از دیگر ماموریت های مهم ارکان صندوق طی یک سال و نیم اخیر دانست.
  
نجف پور همچنین گفت: از نظر نظامات مدیریتی ازجمله راهبری، سیاست‌گذاری، بهره‌وری، حمایت، هدایت و کنترل هلدینگ ها و شرکتهای تابعه نیز گام‌های اساسی برداشته شده تا اینکه همگان از سیاست‌ها و اهداف راهبردی صندوق تبعیت کرده و هماهنگ و هم افزا عمل کنند.
  
وی افزود: برای مدیریت چالش‌های راهبردی صندوق سند برنامه استراتژیک کاملا کاربردی تدوین و در حال اجرایی شدن هست تا مسیر کارآمدی و بهره وری و تعالی مبتنی بر عقلانیت سازمانی طی شود.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تأکید کرد: حداقل ۵۰ درصد از برنامه‌هایی که در این سند آمده است اجرا شده که نمونه بارز آن ارزش مالکانه می‌باشد.
  
   وی همچنین گفت: صندوق ذخیره ۴ هولدینگ و بیش از ۶۰ شرکت دارد و حق مسلم همه فرهنگیان هست تا از وضعیت کامل ان آگاهی داشته باشند. بنابراین ما طی این مدت یک اَبَرسامانه شفافیت طراحی و اجرایی شده و تلاش داریم در آینده ، اطلاعات قابل انتشار را در اختیار سهام‌داران قرار دهیم.
  
مدیرعامل صندوق ذخیره همچنین در جمع فرهنگیان مازندران گفت: در حوزه ساخت مسکن برای معلمان، طرح‌های خدمات رفاهی و گردشگری در حال انجام اقداماتی هستیم ودر برخی استان‌ها مانند اصفهان، مشهد پروژه هایی عملیاتی شده و برای توسعه خدمات گردشگری در مازندران هم آمادگی داریم.
  
وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های عظیم سرمایه گذاری به ویژه در حوزه اقتصاد دیجیتال و دریامحور و معدن گفت: در این حوزه‌ها نیز آمادگی برای سرمایه‌گذاری داریم به‌ویژه این‌که توجه به اقتصاد دریا و معادن مورد توجه ویژه رهبر معظم انقلاب است.

انتهای پیام

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا