انتخاب قالیشویی خوب

چهار اصل مهم در انتخاب قالیشویی

شهریور ماه یکی از ماه هایی است که تقاضای و سفارش های قالیشویی در‌ کرج در آن  زیاد است. و پیدا کردن یک قالیشویی خوب و نظافت منزل ، و آماده شدن برای فصول سرد بسیار مهم است. اما چطور یک قالیشویی معتبر و خوب پید کنیم؟ چطور به قالیشویی اطمینان کنیم؟
یک از دغدغه های تحویل فرش به انتخاب قالیشویی تمیز، استفاده از مواد مناسب وعدم شستشو با آب چاه و کثیف می باشد.

سابقه و اعتبار قالیشویی

سابقه قالیشویی اطلاعات بسیاری درباره عملکرد آن به شما می دهد. یک قالیشویی متخلف دوام زیادی نمی آورد. و توسط مراجع ذی ربط پلمپ می شود. هر چه سابقه فعالیت شرکت بیشتر باشد. شرکت های معتبر از مواد شوینده مناسب استفاده می کنند. کارخانه قالیشویی بزرگ از تجهزیات مناسب و روز استفاده می کنند. و احتمال آسیب فرش دیدن فرش کاهش می یابد.

همچنین قالیشویی های بزرگ از دستگاه های تسویه آب جداگانه استفاده می نمایند. یکی از قالی شویی هایی که از دستگاه ها و سیستم تسویه آب برای شستشوی فرش ها استفاده  می کند، کارخانه قالیشویی ادیب می باشد.

مجوز از اتحادیه قالیشویان

دقت نمایید که قالیشویی حتما از مراجع ذی ربط مانند مجوز های لازم را کسب کرده باشد. قالیشویی های مجاز زیر نظر اتحادیه فعالیت دارند. و عملکرد آنها کنترل می شود. همچنین در صورت بروز مشکل و اختلاف، اتحادیه قالیشویان پیگیری های لازم را به عمل می آورد.

استفاده از مواد شوینده مناسب

استفاده از مواد شوینده مناسب برای شستشوی فرش بسیار مهم است. برخی قالیشویی ها با استفاده از مواد ارزانتر و پایین آوردن قیمت های شستشو، زمینه پوسیده شدن فرش را فراهم می کنند. دقت نمایید شرکتی که خدمات قالیشویی را برای شما انجام می دهد فرش شما را موادشویی نکند. و فرش شما حتما آبکشی شود، تا مواد شوینده کاملا از فرش خارج شود.

لازم به ذکر است ماندن مواد شوینده در فرش و استفاده از موادی مانند آب ژاول و… فرش را به سرعت پوسیده کرده و از عمر مفید فرش می کاهند.

استفاده از تجربه دیگران

از دوستان و آشنایانتان سوال کنید! از تجربه های مثبت و منفی بپرسید.

جستجو در اینترنت

جستجو در اینترنت یک روش بسیار کارآمد برای پیدا کردن قالیشویی منامسب می باشد! شاید بگوئید صفحات وب پر از  تبلیغات و دروغ می باشد! چطور میتوان اطمینان کرد؟! در پاسخ باید گفت درست است که مطالب تبلیغاتی و دروغ در فضای اینترنت و مجازی وجود دارد. اما بسیاری از مردم نظر های صحیح و تجربیات خود را در اینترنت به اشتراک می گذارند.

تخفیف آنلاین:

با ثبت سفارش آنلاین در این سایت، برای شستشوی انواع فرش و خشکشویی و شستشوی مبل، ۲۰% تخفیف بگیرید!!! اگر در سراسر تهران و کرج و تبریز زندگی می کنید. در هر ساعت از شبانه روز کافیست به سایت کارخانه قالیشویی ادیب مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت کنید. تا از نزدیکترین شعبه برای شما سرویس اعزام شود.

مشتریان عزیز در نظر داشته باشید. که خدمات آنلاین قالی شویی از قبیل قالیشویی و مبل شویی و خشکشویی مبلمان آنلاین با ۲۰% تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات ما در سراسر تهران صورت می گیرد.
علاوه بر شعبات  شعبه  و  ادیب ما آماده برای ارائه خدمات به شما دوستان عزیز می بهترین قالیشویی برای شستشوی انواع فرش‌ها کجاست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ پاسخ به این سوال که در ادامه به آن می‌پردازیم؛ قطعا به انتخاب درست و شایسته شما کمک خواهد کرد.

با نزدیک شدن به فصل پایانی سال شاید یکی از دغدغه‌های همشهریان عزیز ما پیدا کردن در سطح شهر است که بتوانند با خیال راحت و با اطمینان از سطح کیفیت و میزان اعتبار این مراکز، فرش و قالی‌های خود را برای شستشو به آن بسپارند.

در کلان شهری مانند تهران که سطح تبلیغات با توجه به بستر گسترده آن بسیار زیاد است؛ انتخاب یک قالیشویی با فاکتورهایی که بتوان با تکیه بر آن نیازهای خدمات قالیشویی خود را به آن سپرد؛ بسیار سخت شده است. اما با استناد به مواردی مانند بررسی مجوزهای قالیشویی، نظرات مشتریان سابق و میزان تجربه و سابقه‌کاری تا حدودی می‌توانید از انتخاب شایسته و درست خود مطمئن شوید.

بهترین قالیشویی در تهران

برای انتخاب بهترین قالیشویی چند فاکتور مهم وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید. یکی از این فاکتورها برای همشهریان پایتخت نشین ما، کیفیت بالای خدمات به نسبت قیمت مناسب است.

یکی دیگر از فاکتورها مهم، تضمین کیفیت سرویس‌ها و خدمات ارائه شده است. در واقع ارائه ضمانت‌نامه از سوی قالیشویی به منزله اعتماد به کیفیت خدمات ارائه شده برای ، پرده، فرش و انواع قالی است. با تکیه بر این قبیل موارد است که می‌توان بهترین قالیشویی تهران از نظر مردم را انتخاب کرد.

مشخصه های قالیشویی خوب

در کل ویژگی های یک قالیشویی خوب متعدد هستند، اما فاکتوری که آن‌ها را از یکدیگر متمایز ‌می‌کند؛ اعتبار این مراکز و کیفیت خدمات است. لحاظ کردن این فاکتورهای مهم سبب ‌می‌شود تا یک مجموعه به برترین قالیشویی از دیدگاه مشتریان تبدیل شود.

روش‌های متنوع و جدید بازاریابی و تبلیغات، هرگز به اندازه مشتری مداری و سطح بالای خدمات ارائه شده نمی‌تواند در جذب مشتری موثر باشد. این روزها مردم پایتخت برای اعتماد کردن به قالیشویی‌ها و سپردن ارزشمندترین و بهترین قالی منزل خود به این مراکز، نیازمند اطلاعات کافی در مورد نحوه شستشوی فرش‌ها هستند.

از این رو انتخاب بهترین قالیشویی در تهران از نظر مشتریان، قالیشویی است که قیمت گذاری خدمات آن‌ها منصفانه و بر اساس نرخ‌های اعلام شده از سوی اتحادیه قالیشویی است. آن‌ها انتظار ندارند در پایان کار، بنا به دلایل نامشخص و یک‌بارهزینه‌های اضافی پرداخت کنند.

همچنین مردم انتظار دارند تا مواردی مانند شرایط و نحوه حمل و نقل فرش و قالی، کیفیت شستشو و سلامت فرش‌های آن‌ها نیز تضمین شود.

بنابراین اگر مرکزی ادعایی مبنی بر قرار داشتن در لیست بهترین قالیشویی در تهران را دارد؛ باید علاوه بر جلب رضایت مشتریان بابت خدمات ارائه شده خود، هزینه و قیمت گذاری خدماتش نیز شفاف و روشن باشد.

ویژگی های یک قالیشویی مجاز

با توجه به افزایش قیمت کالاهای خانگی مانند فرش، علی الخصوص نوع دستباف آن، این روزها میزان تخلفات در این حوزه نیز افزایش پیدا کرده است. پس به همشهریان عزیز توصیه ‌می‌کنیم که برای واگذاری فرش های خود به قالیشویی ها دقت بیشتری کنند. پس به این منظور قبل از تماس با قالیشویی و سپردن قالی‌ها موارد زیر را بررسی نمایید.

  • قالیشویی‌های مجاز دارای یک شماره جواز از اتحادیه قالیشویان هستند که به راحتی ‌می‌توانید با تماس با اتحادیه، کد مرکز مورد نظر را استعلام کرده و یا ‌می‌توانید از طریق وبسایت رسمی ‌آن قالیشویی، این کار را انجام دهید.
  • معمولا پرسنل حمل و نقل قالیشویی با لباس‌های فرم مخصوص، کارت پرسنلی و ماشین مخصوص کارخانه که دارای مشخصه‌های لازم روی بدنه مثل شماره تلفن، نام و نماد قالیشویی هستند مراجعه ‌می‌کنند.
  • در هنگام تحویل گرفتن فرش‌ها از شما، رسید سربرگ داری که حاوی مشخصات کارخانه مانند شماره ثبت و شماره مجوز است؛ به مشتری ارائه ‌می‌شود. بهتر است قبل از امضا، تمام مفاد مندرج در برگه رسید را به دقت مطالعه کرده و در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهام با کارشناسان و یا تیم پشتیبانی تماس بگیرید. بنابراین تمام اطلاعات مندرج در رسید را کاملا چک کنید و با کارت یا مشخصات قالیشویی مطابقت دهید و سپس آن را امضاء کنید.
  • در رسید برخی از قالیشویی‌ها، بندی برای بیمه‌ نامه در نظر گرفته شده است که این بند ضمانت بیشتری به مشتری بابت تعهد پرداخت خسارات احتمالی ‌می‌دهد. این موضوع در مورد فرش‌های دستباف که ارزش بالاتری دارند، اهمیت بیشتری پیدا ‌می‌کند.
  • قالیشویی خوب در تهران معمولا مرکزی است که خدمات حمل و نقل خود را به صورت رایگان و با بهترین کیفیت ممکن ارائه ‌می‌دهد. در این قالیشویی‌ها، فرش‌های شسته شده به‌ شکل لول و کاور شده تحویل مشتری خواهند شد.
  • پروسه شستشوی فرش در ایام عادی سال، زمان تقریبی ۴۸ ساعته دارند؛ اما در روزهای پایانی سال به دلیل تعدد سفارشات ممکن است، زمان آن افزایش پیدا کند. این موضوع در هنگام قبول سفارش از طریق مامورین حمل و نقل به شما ابلاغ می‌شود.

نکته پایانی

شاید برخی از افراد تجربیات ناخوشایندی از سپردن فرش به قالیشویی مانند کج شدن شیرازه، پوسیده شدن ریشه، درهم آمیختگی رنگ قالی و… را داشته باشند. این اتفاقات ناخوشایند به ما اهمیت این انتخاب درست و لزوم استفاده از خدمات بهترین قالیشویی را پررنگ‌تر می‌سازد.

دکمه بازگشت به بالا