انتخاب کاشی بین کابینتی بر اساس رنگ کابینت

انتخاب کاشی بین کابینتی بر اساس مدل آشپزخانه

کاشی بین کابینت پنل یا پوششی است که به دیوار پشت اجاق گاز یا قسمت های دیگر می چسبد. کاربرد آن محافظت از دیوار در برابر رطوبت و چربی ست.اخیرا این مورد به یکی از جاهای کلیدی که مورد توجه طراحان داخلی ست، تبدیل شده است. از متریال های مختلف به عنوان کاشی بین کابینتی میتوان استفاده کرد برای مثال سنگ های طبیعی مانند گرانیت و مرمر،چینی،کاشی های سرامیکی، فلز، شیشه، اکریلیک و … هر کدام از اینها مزایا و معایب خاص خود را دارد قبل از انتخاب نهایی بررسی کنید که هر کدام از متریال در موقعیت های مختلف چگونه خواهند بود؟ برخی از افراد کاشی بین کابینتی براق می پسندند و برخی مات؛ به نظر شما کدام در دکوراسیون داخلی بهتر است.

انواع بین کابینتی‬‎ | بین کابینتی pvc‬‎ | بین کابینتی برای کابینت سفید‬‎

طرح های مختلف بین کابینتی آشپزخانه

بیشتر کاشی ها از سرامیک،چینی یا خاک رس ساخته شده اند. این روزها چینی ها از همه بیشتر محبوب اند. نسبت به سرامیک منافذ کمتری دارند و محکم ترند،آب کمتری در آن ها نفوذ میکند، تنوع رنگ بالایی دارد ، در مقاب رنگ پذیری مقاومند. فکر کنید که چه طرحی ایجاد کنید که با بقیه آشپزخانه هارمونی بیشتری داشته باشد. در اینجا طرح های مختلف برای نصب کاشی  بین کابینت که به صورت کاشی ست، آورده شده است:

این مدل کلاسیک و بدون تاریخ انقضاست و برای کاشی پشت چسب دار مناسب است وفضا را وسیع تر نشان میدهد. می توانید برای این طرح از کاشی های کوچک یا بزرگ استفاده کنید. در مورد کاشی های بزرگ به خاطر داشته باشید که تمیز کردنشان ساده تر ست،کنتراست کمتری با دوغاب ایجاد میکند و ظاهر یک پارچه تری دارد.

 مزیت کاشی بین کابینتی آجری

 برای کاشی های بزرگ یا کوچک مناسب است و ظاهر مدرن تری دارد و حس تقارن به آشپرخانه می دهد. موزاییک ها معمولا در سایز 3 در 3 یا کوچکتر هستند، بافت و طرح قوی دارند و باعث ایجاد ظاهر چند بعدی می شوند ولی تمیز کردن آنها کمی سخت است.

 کاشی بین کابینتی تیغ ماهی

 کاشی های تیغ ماهی مانند کاشی های مستطیلی با زاویه مشخص، بریده نمی شوند، آنها ظاهری پیچیده تر ایجاد می کنند.

در این الگو، کاشی ها به صورتی بریده و کنار هم قرار داده میشوند که شکل حرف V ایجاد کنند. این زاویه باعث ایجاد تمایز این مدل از مدل herringbone می شود. استفاده از کاشی بین کابینتی می تواند تاثیر بسیار زیادی روی آشپزخانه و فضای زندگی شما ایجاد کند. برای بودجه های مختلف، انتخاب های مختلفی در فروشگاه ها موجود است.

 هماهنگی کاشی بین کابینتی با کف یا کابینت

 انتخاب المان های مکمل برای دکور، مانند انتخاب لباس در صبح است! روشن و راحت یا تیره و با شکوه؟

طرح های الهام بخش، رسمی یا راحت را دوست دارید؟ از آن دسته افرادی هستید که از طرح های میکس و خاص لذت میبرید یا سنتی و قدیمی؟ اکسسوری ها را فراموش نکنید. هماهنگ بودن کاشی بین کابینتی با آشپزخانه یک موضوع سلیقه ای و نسبی ست دکور آشپزخانه چیزی ست که می توانید با آن شخصیت خود را نمایش دهید چون زمان زیادی از وقت خود را در آن میگذرانید، هم آشپزی میکنید و هم با خانواده و دوستان در این فضا جمع می شوید به همین دلیل اگر کسی بخواهد خانه شما را بخرد، آشپزخانه اولین جایی ست که به آن توجه میکند. بنابراین هماهنگی صحیح بین آشپزخانه با کاشی بین کابینتی اهمیت دارد. برای قرار دادن این دو عنصر کنار هم،سه گزینه وجود دارد.

  1. میتوانید با استاندارد قدیمی پیش بروید و برای یکی از آنها از یک سطح خنثی استفاده کنید و برای دیگری از الگو یا رنگ .این کار مثل ست کردن شلوار جین مشکی با بلوز گل گلی و رنگی ست. تصور کنید یک کابینت مشکی با کاشی های آبی یا یک کابینت قهوه ای با موزاییک های شیشه ای با طرح خطی زیبا میشود.
  2. از طرف دیگر ممکن است هر دو سطح الگو داشته باشد. این انتخاب کمی جسورانه است اما اگر درست انجام شود، نتیجه خیره کننده است. برای اینکار پیشنهاد ما این است: متریال هایی انتخاب کنید که در سایه مشابه باشند یعنی یکی از عناصر حداقل در یک رنگ با عنصر دیگر هماهنگ باشد مثلکابیت های رنگ کرم کوارتزیتی، در کنار کاشی بین کابینتی های سنگی و شیشه ای .
  3. هماهنگ کردن کاشی بین کابینتی با کابینت است. اگر کابینت مورد علاقه خود را پیدا کردید، چرا بالای آن را جذاب تر نکنید؟ مخصوصا اگر کابینت از جنسی مانند گرانیت است نتیجه خیره کننده خواهد بود.
    حالا از کجا باید شروع کرد؟طراحان پیشنهاد میکنند اول یک عنصر به عنوان عنصر اصلی و مرکزی انتخاب شود. بهترین روش، شروع کردن از قسمت های کابینت است. متریال ها، رنگ ها و الگوهای زیادی برای انتخاب وجود دارد گزینه ها برای انتخاب کاشی بین کابینتی هم نامحدود است.

بهتر است اول کابینتها نصب شوند. به هر حال اگر از موزاییک به خصوصی خوشتان امده است، میتوانید کار را با همان شروع کنید. آشپزخانه و حمام هر خانه؛ خلاقیت و شخصیت صاحب خانه را نشان می دهد. موقع انتخاب عناصر، باید تعادل را رعایت کنید تا ارزش فروش خانه را بالاتر ببرید. گزینه هایی که میتوانید انتخاب کنید بی نهایت هستند امیدواریم از پروسه کار هم به اندازه نتیجه لذت ببرید.

انتخاب نهایی همیشه یک چالش است، از انتخاب رنگ گرفته تا استایل و طراحی جزییات.

انتخاب کاشی بین کابینتی ایده آل هم سخت است. دنیایی از کاشی بین کابینتی های موزاییکی و مرمر و … وجود دارد. برای انتخاب بهترین گزینه، این راهنما را بخوانید

کاشی بین کابینتی های فلزی که موزاییک هایی با ظاهر فلز هستند، نمایی مدرن به فضا میدهند. اگر رنگ های سر زنده دوست دارید،تضاد رنگی قوی برای کابینت ها انتخاب کنید

برای اینکه رنگها مشخص تر باشند، از متریال هایی استفاده کنید که جذابیت بصری یا انعکاس رنگ خوبی داشته باشند

اگر ظرافت را میپسندید، کاشی سرامیکی انتخاب کنید که با کاشی های کف هماهنگ باشد. کاشی بین کابینتیها میتوانند روی کل دیوار یا فقط از قسمت مورد نظر تا زیر کابینت ها نصب شوند. امروزه بیشتر از کاشی بین کابینتی سفید براق به همراه کاشی های سه بعدی استفاده می شود.

چه بخواهید دستی این کاشی ها را رنگ کنید و بچسبانید و چه از نمونه های آماده ی کارخانه ای استفاده کنید، گزینه های زیادی از نظر رنگ و بافت در اختیار دارید

کاشی بین کابینتی های بالای اجاق گاز، میتوانند ظاهر خوبی ایجاد کنند.
بالای اجاق گاز فضای خوبی ست که از کاشی بین کابینتی هایی که جلب توجه میکنند استفاده کنید

 انتخاب درست کاشی آشپزخانه

 با استفاده از مرمر، سنگ یا کاشی های طبیعی میتوانید ظاهری طبیعی به آشپزخانه خود بدهید. آجرچین یا چیدمان به صورت سنگ فرش میتوانید ظاهری طبیعی ایجاد کند. به یاد داشته باشید که اگر از محصولات طبیعی استفاده کنید که منافذ دارند،مواد غذایی و روغن میتواند در آنها نفوذ کند.میتوانید از فروشگاه ها دیدن کنید تا ببینید که چه طرح ها و متریال هایی برای استفاده موجود است. این راهنما کمک میکند انتخاب کاشی بین کابینتی راحتتر شود. رنگ و ظاهری طبیعی، به بهتر شدن دکوراسیون آشپزخانه شما کمک میکند کاشی بین کابینتی ای انتخاب کنید که کابینت ها، کابینت، کف و لوازم شما را بهتر و خوشایندتر نشان دهد. هرچقد ظرافت بیشتری در رنگ ها و طرح های خود به کار ببرید، کاشی بین کابینتی آشپزخانه شما را زیباتر نشان خواهد داد

دکمه بازگشت به بالا