بین الملل

تاکید پادشاه اردن بر «نقش آمریکا در برقراری آتش‌بس فوری در غزه»

پادشاه اردن در دیدار با رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا بر «نقش مهم واشنگتن در پیشبرد تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بسی فوری در نوار غزه» تاکید کرد.

به گزارش خبر روزانه، عبدالله دوم، پادشاه اردن در دیداری که با چارلز براون، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا داشت، بر نقش مهم واشنگتن در پیشروی در مسیر برقراری آتش‌بسی فوری در غزه تاکید کرد.

در این دیدار به اقدامات منطقه‌ای و بین‌المللی که در چارچوب رویکردی جامع برای جنگ علیه تروریسم انجام شدند، پرداخته شده و همینطور سازوکارهای تقویت همکاری‌های نظامی و دفاعی میان دو کشور اردن و آمریکا و نیز شرایط موجود در منطقه بررسی شدند.

همچنین به گزارش خبرگزاری «پترا» اردن، در این دیدار ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن، جعفر حسان، رئیس دفتر عبدالله دوم، یوسف الحنیطی، رئیس ستاد مشترک ارتش اردن و نیز یائل لمپرت، سفیر آمریکا در اردن حضور داشتند.

ارتش رژیم صهیونیستی بیش از ۷۰ روز است که نوار غزه را هدف حملات شدید قرار داده و در نتیجه این حملات وحشیانه و ویرانی گسترده زیرساخت‌ها، شرایط انسانی هر روز بحرانی‌تر می‌شود.

وزارت بهداشت غزه پیشتر تعداد کل شهدای غزه از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی را بیش از ۱۹ هزار و ۴۵۰ تن و زخمی‌ها را بیش از ۵۲ هزار تن اعلام کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز تاکنون به کشته شدن ۴۵۸ تن در درگیری‌ها در نوار غزه اذعان کرده است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا