جزئیات فراخوان اجباری کی‌یف برای سربازی مردان اوکراینی مشخص شد

وزیر دفاع اوکراین گفت، این کشور بر روی داده‌هایی کار می‌کند تا فهرستی از افراد واجد شرایط برای سربازی را تهیه کند و بدین ترتیب به همه این اشخاص چه در داخل و چه در خارج، پیام اخطاری ارسال شود.

به گزارش خبر روزانه، «رستم اومروف» وزیر دفاع اوکراین طی مصاحبه اختصاصی با یکی از رسانه‌های داخلی این کشور این اظهارات را عنوان کرد و از برنامه‌های خود پرده برداشت.

وزیر دفاع اوکراین افزود: مردم اغلب متوجه نمی‌شوند چه کسی واجد شرایط است، چه کسی از پیش سرباز بوده و چه کسی کهنه‌سرباز است. به همین خاطر، ما روی داده‌هایی کار می‌کنیم که این افراد مشخص شوند.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ایجاد چنین داده‌هایی ممکن است در نهایت به ارسال اخطار از طریق تلفن‌های هوشمند منجر شوند، جوابی مثبت داد و گفت: راه‌حل‌های فنی برای عملی کردن آن در دست بررسی است.

اومروف ضمن تاکید بر مسئله «برابری و عدالت»، خاطرنشان کرد که این مکانیسم بهود یافته برای جذب و استخدام سربازان، اوکراینی‌های خارج از کشور را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: وزارت دفاع اوکراین در حال حاضر دسته‌بندی افرادی را که به آنها نیاز دارد، می‌سنجد و این افراد در بازه سنی ۲۵ الی ۶۰ سال قرار دارند. اگر نسبت به همین دسته‌بندی تصمیم بگیریم، همه اخطار دریافت خواهند کرد. تمرکز ما بر روی مجازات کسی نیست، بلکه تمرکز بر این مسئله است که چگونه فرصت‌هایی را ارائه دهیم تا نگرانی‌های امنیتی را برای همه اعضای ارتش حل‌وفصل کنیم. این هدف ما است.

رستم اومروف پیشتر در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی بیلد عنوان کرد: مردان اوکراینی ۲۵ الی ۶۰ ساله در آلمان و یا سایر کشورهایی که واجد شرایط برای ارتش اوکراین هستند، باید به کشور بازگردند و در ارتش استخدام شوند.

هم‌چنین «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در آخرین کنفرانس خبری سال جاری میلادی در کی‌یف با اشاره به موضوع بسیج نیروهای اوکراینی عنوان کرد: فرماندهان به دنبال ۴۵۰ هزار الی ۵۰۰ هزار نفر نیروی تازه‌ نفس برای ارتش اوکراین هستند. مسئله حساس و پرهزینه‌ای است. البته به جزئیات بیشتری نیاز دارم تا از این اقدام حمایت کنم و تا همین الان هم ۵۰۰ هزار نیرو در خط مقدم حضور دارند.

پیش از این هم «الکسی دانیلوف» دبیر شورای امنیت و دفاع ملی اوکراین گفته بود، کی‌یف با دو شرکت خصوصی، قراردادهایی را امضا کرده تا برنامه‌های جدیدی را برای افرادی که از خدمت سربازی فرار کرده‌اند، پیاده کند. وی تاکید کرد که این برنامه‌ها را در راستای رسیدگی به کمبود نیروها و خسارات سنگینی که در میدان نبرد به بار آمده، انجام می‌دهد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا