“دلمیکرون” سویه نیست

به گزارش شاف، نشریه آنلاین هندی «فرست پست» در این رابطه نوشت: نام دلمیکرون از ترکیب نام سویه های کورونا ویروس دلتا و اومیکرون گرفته شده است.

یکی از مقامات بهداشتی هند اخیراً از Delmicron به عنوان ترکیبی از پیک همزمان سویه های دلتا و آمیکرون نام برده است که اروپا و ایالات متحده را در نوردیده است.

کدام سازمان بهداشت درباره دلمیکرون نظر داده است؟

نه تنها سازمان بهداشت جهانی (WHO)، بلکه مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده نیز هنوز در مورد این بیانیه در مورد تشکیل سویه جدیدی از ویروس کرونا به نام دلمیکرون اظهار نظر نکرده اند.

کارگروه ملی کووید-19 در هند و شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) هنوز از واژه delmicron استفاده نکرده اند.

کلمه delmicron از کجا آمده است؟

تمام گزارش‌های اخیر با استفاده از کلمه delmicron بر اساس نقل قولی از دکتر شاشانک جوشی، یکی از اعضای کارگروه Quid 19 در ماهاراشترا، هند است.

بر اساس گزارش ها، دکتر جوشی در بیانیه اخیر خود گفت: دلمیکرون ترکیبی از سویه های آمیکرون و دلتای کروناویروس است که باعث افزایش بیماری کووید 19 در اروپا و آمریکا شده است.

در حالی که برخی گزارش‌ها به گونه جدیدی از ویروس کرونا به نام delmicron اشاره می‌کنند، دکتر جوشی در مورد آن صحبتی نکرده است. به نظر می رسد دکتر جوشی در واقع در مورد مشروط گفته می شود که پیک دلتا و آمیکرون هر دو میزان بروز کووید 19 را در یک منطقه خاص افزایش می دهد.

بنابراین، دلمیکرون سویه جدیدی از کروناویروس نیست و اساساً شرایطی است که در آن دلتا و آمیکرون (1) به طور همزمان در یک بیمار مبتلا به کوید 19 و (2) شناسایی می‌شوند، یا به سرعت در یک ناحیه پخش می‌شوند.

آیا ترکیب دلتا و آمیکرون (دلمیکرون) علائم خاصی دارد؟

تاکنون علائم دیگری به دلیل قرار گرفتن در وضعیت دلمیکرون گزارش نشده است.

دلمیکرون علائمی مشابه علائم سویه های آمیکرون و دلتا دارد که برخی از آنها به شرح زیر است:

* دمای بدن بالا

سرفه های مداوم

* از دست دادن یا تغییر بویایی یا چشایی

* سردرد

* آبریزش بینی

* گلو درد

مطالعات اخیر نشان داده است که هر دو سویه دلتا و آمیکرون ویروس کرونا به سرعت منتقل می شوند. با این حال، در دو مطالعه اخیر، محققان بریتانیایی گزارش کردند که احتمال ابتلای افراد مبتلا به سویه آمیکرون به ویروس کرونا بیشتر از افراد آلوده به سویه دلتای این ویروس است. کمتر به بیماری شدید مبتلا می شوند.

دکمه بازگشت به بالا