اجتماعی

رئیس‌جمهور مصر: ایران نقش مؤثری در زمینه استقرار ثبات در منطقه دارد

رئیس‌جمهور مصر: ایران نقش مؤثری در زمینه استقرار ثبات در منطقه دارد

عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر در تماس با رئیسی اظهار داشت: از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از مردم غزه نیز قدردانی می‌کنم و باور داریم که ایران نقش مؤثری در زمینه استقرار ثبات در منطقه دارد.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور در گفت‌وگوی تلفنی با «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری در این کشور را تبریک گفت و برای السیسی آرزوی موفقیت کرد.

«عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر در این مکالمه تلفنی ضمن ابراز خرسندی از فراهم شدن امکان گفت‌وگوی دوباره با رئیسی پس از ملاقات دو رئیس‌جمهور در حاشیه اجلاس همکاری‌های اسلامی در ریاض و نیز قدردانی از تبریک به مناسبت انتخاب مجدد وی به ریاست جمهوری مصر، گفت: ایران و مصر با توجه به جایگاه بالای تاریخی و تمدنی و نیز برخورداری از ظرفیت‌های متنوع می‌توانند نقش مؤثری در استقرار ثبات و امنیت در منطقه ایفا کنند.

رئیس‌جمهور مصر ضمن قدردانی از سیاست جمهوری اسلامی ایران برای تقویت روابط با کشور‌های همسایه و منطقه بر آمادگی کشورش برای برداشتن گام‌های عملی در راستای حل‌وفصل مسائل بین دو کشور تأکید کرد.

السیسی همچنین با اشاره به اینکه مصر همه تلاش خود را برای دنبال توقف حملات به غزه، امدادرسانی به مردم این منطقه و نیز احقاق حقوق فلسطینیان به کار گرفته است، اظهار داشت: از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از مردم غزه نیز قدردانی می‌کنم و باور داریم که ایران نقش مؤثری در زمینه استقرار ثبات در منطقه دارد.

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا