سبک دکوراسیون فرانسوی

دکوراسیون سبک فرانسوی از گذشته تا امروز یکی از پرطرفدارترین شیوه ها برای چیدمان منزلمی باشد.این سبک به علت پایبندی اصول و گذشته فرهنگی و داشتن اصالت فرانسوی مورد توجه افرادی است که علاقه زیادی به فرهنگ فرانسه و روحیه اشرافی و تجملی دارند . در این مطلب از دکونیوز ویژگی ها، رنگ بندی، نورپردازی، استانداردها و اصول مهم در چیدمان اتاق خواب، سالن پذیرایی، سرویس بهداشتی و آشپزخانه سبک خانه های فرانسوی را بررسی خواهد نود. علاوه براین، عکس و مدل های متنوع از دکوراسیون منزل به سبک فرانسوی نیز در طول متن ارائه خواهد شد.

آنچه در این مطلب خواهید آموخت:

اصول دکوراسیون به سبک فرانسوی بر پایه اصالت و شکوه است. در این سبک که جزو پرهزینه ترین می باشد، تمامی وسایل و اکسسوری ها باید لوکس اشرافی باشند. استفاده از وسایل قدیمی عتیقه خود نمایان اصالت این سبک از طراحی می باشد.

استفاده از مبلمان های باشکوه ، لوسترهای مجلل ، آینه و شمعدان های فلزی با آویز های کریستالی باشکوه و همچنین بهره از انواع دکوری های لوکس در چیدمان منزل به سبک فرانسوی همگان را عاشق و شیفته این نوع می کند.

تشخیص این استایل شاید برای افراد سخت باشد، ولی چیزی که در نگاه اول تمام بینندگان را در آن مجذوب خود میکند شکوه و اشرافیت این خانه هاست.

کلیک کنید و با آشنا شوید.

ویژگی های دکوراسیون فرانسوی

اگر شما قصد دارید از سبک فرانسوی در دکوراسیون منزل خود بهره ببرید بهتر است ویژگی های آن را بدانید:

  • بارزترین ویژگی دکوراسیون منزل به سبک فرانسوی اشرافیت و تجملاتی بودن آن است که مستلزم صرف هزینه زیادی برای شماست.  پس قبل از شروع کار بودجه ای که برای این کار در نظر گرفتید را به طراح خود اطلاع دهید.
  • در انتخاب این سبک باید توجه داشت که ویژگی های آن با نقشه ساختمان مدنظر هماهنگی داشته باشد.  بلندی سقف ها، وجود پنجره های بزرگ و پرنور، گچبری های باشکوه و اصیل و شومینه های زیبا از الزامات این سبک به شمار میروند. شاید بتوان طراحی شومینه و  گچبری را در این مرحله به فضای داخلی ساختمان اضافه نمود؛ ولی ارتفاع سقف ها و جود پنجره ها باید جزو خصوصیات ساختمان باشد .
  • در دکوراسیون داخلی منزل به سبک فرانسوی توجه به جزئیات بسیار مهم است.  رعایت ترکیب رنگی اجزا، تهیه مبلمان، فرش، میز و دیگر وسایل منزل مطابق با این سبک ( که در همین مقاله راجب خصوصیات هر کدام توضیح داده شده ) و تکمیل شدن آن با اکسسوری های لوکس و فاخر از دیگر ویژگی های چیدمان فرانسوی می باشند.

رنگ بندی دکوراسیون فرانسوی

در دکوراسیون خانه های سبک فرانسوی استفاده از محدوده خاصی از رنگ ها مرسوم است .

استفاده از رنگ های ملایم و روشن که بیشتر تسکین دهنده هستند؛ مانند رنگ های یاسی، سبز زمردی، سبز ، خاکستری، آبی، آبی روشن و نقره ای که همگی نقش مهمی را ایفا میکنند. این طیف رنگی که اغلب خنثی هستند، در کنار یک رنگ براق دور قاب ها و آینه ها و درخشش لوسترها، شمعدان ها و دکوری ها و خطوط گل های برجسته روی پارچه های فاخر پرده ها، مبل و روتختی ها بیش از پیش نمایان می شود و زرق و برق فضا را دوچندان می نماید.

چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

کفپوش، دیوارها و سقف در سبک فرانسوی

همانطور که قبلاً گفتیم جزئیات در این سبک طراحی بسیار مهم است پس قبل از چیدمان هر گونه وسیله در محیط باید به شکوه فضای داخلی ساختمان پرداخته شود. استفاده از رنگ های خنثی در دیوارها بهترین گزینه است. این دیوارها میتواند پوشیده از طرح ها و الگوهای تکرار شونده باشد، اما بهترین پیشنهاد طراحان در ساده بودن دیوار و استفاده از طرح های زیبا در سقف است که فضای فوق العاده ای را به وجود می آورد.

انجام گچبری های زیبا و آینه کاری و نصب قاب های نقره ای، طلایی یا برنزی بسته به ترکیب رنگ انتخابی در دیوارها بسیار مناسب این سبک است.

از مناسب ترین برای طراحی سبک خانه های فرانسوی می توان به لمینت، پارکت، گرانیت سرامیکی براق یا سنگ های براق اشاره کرد. توجه به پنجره ها و درها نیز در این مرحله مهم است چون باید با بقیه اتاق چه از نظر رنگ چه از نظر طرح همخوانی داشته باشد. زیرا در این سبک از طراحی استفاده از وسایل بی کیفیت هیچ جایگاهی ندارد و جلوه کار نهایی را از بین خواهد برد .

چیست؟

فرش و مبل سبک فرانسوی

مبل های مناسب برای این نوع دکوراسیون باید اشرافیت این سبک را به رخ بیننده بکشد. مبل های گران قیمت سلطنتی با پایه های باریک دارای انحنا و منبت کاری از بهترین نوع مبل ها برای استفاده در این نوع دکوراسیون هستند. پارچه این مدل مبلمان ها اکثرا ساده هستند اما از بهترین جنسها انتخاب می شوند.

در چیدمان منزل به سبک فرانسوی مبل مخمل یا ابریشم با گل های برجسته با ترکیب پرده های شیفون و ارگانزا  زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، ولی پارچه های بدون طرح  امروزه بیشتر مورد استقبال افراد قرار گرفته است .

با توجه به استفاده از بهترین کفپوش ها در این سبک بسته به اندازه محیط که می تواند سالن بزرگ یا اتاق خواب کوچکی باشد می توان از فرش یا قالیچه با طیف رنگی متناسب با رنگ انتخابی خود با طرح های گل و گیاه استفاده کرد.

چیست؟

نورپردازی دکوراسیون منزل به سبک فرانسوی

در این چیدمان خانه فرانسوی با توجه به سقف بلند خانه ها، استفاده از رنگ های روشن و خنثی و وجود پنجره های بزرگ نورگیر فضای زنده و آرامی را می توان تجربه کرد و وجود نور شومینه طراحی شده می تواند آرامش فضا در شب را به ارمغان بیاورد.

طراحان در دکوراسیون به سبک فرانسوی بیشتر از لوسترهای برنزی با کریستال های آویزان یا لامپ های کف با سایه ای از آویزها و پارچه ها استفاده می کنند و همچنین استفاده از شمعدان های عتیقه روی دیوار ها یا روی شومینه در این سبک رایج است .

در این سبک از طراحی استفاده از نور زیاد برای فضاهای رسمی تر و  نشان دادن جلوه و شکوه فضا و در فضاهای شخصی با نور ملایم تر جهت حفظ حریم شخصی اعمال می شود.

برگرفته از : atrixconcept

اکسسوری سبک دکوراسیون فرانسوی

در چیدمان منزل به سبک فرانسوی اکسسوری ها جایگاه ویژه ای دارند و استفاده از وسایل مدرن در تزئینات و دکوراسیون از شاخصه های این سبک است. استفاده از عتیقه جات در صورت هماهنگ کردن با فضا بسیار مناسب این دکوراسیون بوده و قرار گرفتن شمع ها و جاشمعی های فلزی براق بر روی دیوار، فضاهای رمانتیکی را برای ما می آفریند.

در دکوراسیون داخلی منزل به سبک فرانسوی می توان از اکسسوری های متعددی با توجه به کاربرد فضا و هماهنگی جنس و رنگ اکسسوری ها با وسایل اتاق بهره برد. مثلا در اتاق خوابی که تخت و پاتختی آن از چوب است، قرار دادن اکسسوری های چوبی مانند قاب عکس ها ، فقسه ها با تلفیقی از عروسک های تزئینی دارای مهره و توری بسیار جذاب است که در هر قسمت به آن اشاره خواهد شد .

را از دست ندهید

سالن پذیرایی سبک فرانسوی

امروزه دکوراسیون سالن پذیرایی و اتاق نشیمن که در اغلب خانه ها در یک محیط نهایتا یا تفکیک دو دست مبل انجام میگیرد جزو پرهزینه ترین مخارج خانه است. با توجه به رسمی تر بودن محیط پذیرایی نسبت به اتاق های دیگر در منزل استفاده دکوراسیون سبک فرانسوی در آن بسیار متناسب با سلیقه ایرانی ها می باشد.

انتخاب وسایل مختصر ولی گران قیمت، چیدمان زیبای مبل ها با توجه به نقطه کانونی شومینه، میزهای شیشه ای گرد با انواع کریستال ها و چینی های دکوری روی آن، لوستر هایی با آویزه های کریستالی براق، آینه ها و شمعدان های اشرافی کنار آن، عتیقه جات فلزی و وسایل چوبی بازسازی شده ارزشمند، فرش ها و پرده های فاخر و در آخر وجود اکسسوری های کریستالی با نورپردازی جذاب روی شومینه می تواند یک فضای اشرافی منطبق با این سبک باشد.

تجسم این حد از اشرافیت و زیبایی فقط میتواند با دیدن عکس های این نوع چیدمان میسر باشد. در زیر تعدادی عکس از چیدمان های فاخر مربوط به سبک فرانسوی آمده تا شما را بیشتر مجذوب این سبک نماید.

دکوراسیون اتاق خواب سبک فرانسوی

در چیدمان اتاق خواب به سبک فرانسوی نیز مانند سالن پذیرایی باید به اصل خودداری از شلوغی و استفاده از وسایل کم ولی لوکس، زیبا و گران قیمت باز هم توجه شود. وجود پنجره یا پنجره های بزرگ باز هم در این سبک حرف اول را می زند که در اکثر موارد رو به یک بالکن باز میگردد .

استفاده از تخت خواب چوبی با منبت کاری های زیبا، یا تخت هایی با پارچه دوزی سلطنتی با روتختی حریر با گل های طلایی یا طرح های اشرافی با سایبانی از تور روی تخت که می تواند دارای گل هایی همسان با روتختی باشد یا دارای لبه های طلایی باشد بسیار مناسب دکوراسیون سبک فرانسوی است.

استفاده از وسایل تزئینی و آباژورهای لوکس در کنار تخت خواب و روی پاتختی به ذرق و برق فضا می افزاید و میز آرایش با انواع اکسسوری های تزئینی همراه با آینه ای بزرگ مناسب گوشه اتاق است.

در صورتی که فضای زیادی در اتاق خواب موجود است استفاده از یک مبل یا حتی یک نیم ست در اتاق خواب برای خلوت کردن بسیار مناسب است. وجود گل های زیبا متناسب با رنگ اتاق ویا ست شده با کوسن های تخت جلوه اتاق را لطیف و معطوف شدن نورپردازی روی دیوار اتاق خواب توسط شمعدان های دیواری فضا را رمانتیک میکند.

اتاق کودک فرانسوی

یکی از بهترین سبک ، سبک فرانسوی است چون وجود انواع وسایل با جزئیات زیاد که همگی باید در دید باشد خصوصا برای چیدن سیسمونی وجود دارند.

وسایل چوبی کودک یا نوزاد باید از بهترین ها با رعایت تمام نکاتی که گفته شد از بابت شکل پایه ها، رنگ بندی ، سایبان بالای تخت که بسار مناسب برای کودک است و مثل پشه بند عمل می نماید، تهیه گردد.

استفاده از فرش یا قالیچه با رنگ محدود و خنثی و پرهیز از انتخاب طرح های کارتونی با رنگ های تند برای کف اتاق و قراردادن انواع قفسه ها برای قرار دادن عروسک ها یا دیگر اسباب بازی ها یا کتاب های کودک و وجود انواع آباژورها و سبدهای چوبی برای نگهداری لباسها میتواند از آیتم های اتاق کودک در این سبک باشد که با کمک عکس بیشتر می توانید با این نوع دکوراسیون آشنا شوید .

آشپزخانه سبک فرانسوی

در سبک فرانسوی اغلب آشپزخانه ها حالت جزیره ای دارند و جدا از خانه نمی باشند. استفاده از بهترین چوب ها در تهیه کابینت ها و یا بازسازی کابینت های چوبی قدیمی ارزشمند به بهترین نحو می تواند نشان دهنده این سبک از دکوراسیون باشد. رنگ روشن و خنثی این دکوراسیون با رعایت نور زیاد در آشپزخانه به واسطه وجود پنجره یا بالکن در آشپزخانه محیط راحتی برای آشپزی فراهم می کند.

تمیز کردن این آشپزخانه ها کار راحتی نیست زیرا اکسسوری ها در آشپزخانه به سبک فرانسوی شامل ظروف و وسایل آشپزخانه است که در قفسه های باز یا حتی روی کابینت ها به شکل زیبایی چیده شده است. استفاده از قفسه ها و ویترین های فراوان همراه با چینی ها و کریستال های زیبا از شاخصه های این سبک است که با گل آرایی تکمیل می گردد که می تواند با نورپردازی ویترین ها  جلوه ای منحصر به فرد پیدا کند.

سرویس بهداشتی و حمام سبک فرانسوی

در سبک دکوراسیون فرانسوی اشرافیت به داخل حمام و سرویس بهداشتی هم رخنه کرده و جایی از خانه را خالی از زرق و برق باقی نگذاشته است. همانطور که در عکس ها مشخص است لوسترهای آویزدار همراه با آینه و شمعدان و شیرآلات طلایی براق و کمد ها و قفسه های شکیل همراه با برق سنگ کف وان حمام همگی حاکی از روح اشرافی این سبک است .

دفتر کار سبک فرانسوی

این نوع سبک دکوراسیون بیشتر در دفتر کار داخل خانه ها استفاده می گردد زیرا بسیار پر هزینه و بسیار مدیریتی است و با جزئیات زیادی که دارد مناسب برای ادارات معمولی حتی برای اتاق مدیریت نمی باشد.

با توجه به توضیحات کافی که راجع به انتخاب وسایل در این سبک دادیم  میتوانید در عکس ها به راحتی مشاهده کنید که وسایل همگی با کیفیت و گرانقیمت انتخاب گردیده و ویژگی مشترکی که در همه این دفاتر دیده می شود استفاده از قفسه های کتاب شکیل است که می تواند با دکوری های مختلفی ادغام شود.

بالکن و حیاط به سبک فرانسوی

در این مقاله نیز لازم دیدیم بعد از پرداختن به دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی نگاه کوتاهی به دکوراسیون بالکن و حیاط به این سبک داشته باشیم.

ویژگی های دکوراسیون محیط حیاط یا بالکن در این سبک دارای ویژگی هایی است:

  • مشخص کردن محدوده باغچه و وجود راهروها در میان گیاهان
  • دیوارکشی های گیاهی توسط انواع کاج یا شمشاد
  • نظم در چیدمان گیاهان و قرارگیری آنها
  • هرس و توپیاری گیاهان

قراردادن انواع گلدان های سنگی یا آبنماهای زیتقریبا برای هر یک از ما، فرانسه حسی عاشقانه، ظریف، منحصر به فرد و فضایی لوکس و تجملاتی را تداعی می کند.
سبک فرانسوی بدون عظمت و شکوه قلعه ها، زندگی گذشتگان، زیبایی های جذاب و قهرمانان شجاع و اصیلش هیچ ماهیت و حس آرامش بخشی نخواهد داشت.
سبک فرانسوی در طراحی دکوراسیون داخلی یک فضای پر زرق و برق و پیچیده را ایجاد‌می‌کند. ظرافت و زیبایی از ویژگی‌های خاص فرانسوی‌ها است.

دکوراسیون ظریف و اشرافی با سبک فرانسوی

اگر ظرافت، کمال و اشرافیت مواردی هستند که شما به آن ها علاقه دارید، پس باید بگوییم که اجرای سبک فرانسوی در فضای داخلی شما کاملا مناسب خواهد بود. این سبک در ایران نیز بسیار طرفدار‌دارد و در روزگار قدیم نیز به شدت مورد توجه شاهان قاجار قرار‌گرفته‌بود.
سبک فرانسوی نه تنها توانست قلب ساکنین فرانسه را تسخیر کند، بلکه در بخش های دیگر جهان نیز محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرد. در این بخش به بارزترین روش های ایجاد این سبک زیبا و پر طرفدار می پردازیم.

ویژگی های اساسی سبک فرانسوی

یکی از اصلی ترین ویژگی های سبک فرانسوی، هزینه بالای طراحی داخلی و دکوراسیون آن از مبلمان‌گرفته تا عناصر تزئینی کوچک است. در این سبک تعداد زیادی پارچه مانند پارچه مخملی و پارچه ابریشمی گل برجسته در ترکیب با شیفون و ارگانزا وجود دارد.
یکی دیگر از ویژگی های این سبک انواع گچبری، حاشیه زینتی و گل و بوته است. قسمت جدا ناپذیر این سبک در طراحی داخلی آینه ها و نقاشی‌ها، قاب های حک‌شده با طلا، نقره و یا برنز‌است. علاوه بر این، چینی و کریستال اغلب به عنوان لوازم جانبی در این سبک مورد استفاده قرار می گیرد.

 در ادامه ویژگی های اساسی سبک فرانسوی

سبک داخلی فرانسوی از وسایل روشنایی متنوعی مانند آویزهای ساخته‌شده با شمعدان، لامپ های کف با سایه‌های اصلی پارچه ها و آویزهای کریستال استقبال‌می‌کند. در این سبک وجود سقف های بلند و یک پنجره بزرگ از اهمیت بالایی برخوردار است.
از دیگر مشخصه های دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی استفاده ی فراوان از چوب است. در این سبک میزها مانند میز ناهارخوری، جلومبلی و عسلی، میز آرایش و… و همینطور صندلی‌ها، مبلمان و حتی تخت خواب ها نیز همراه با وسایل تزئینی دکوری و حکاکی‌های زیبا از چوب ساخته‌می‌شوند. چوب یکی از مهمترین مصالح به کار‌رفته در دکوراسیون داخلی سبک فرانسوی‌است.

مبلمان خاص در سبک طراحی دکوراسیون داخلی فرانسوی

در سبک طراحی داخلی فرانسوی قطعا باید از مبلمان ویژه ای استفاده‌کرد. که شامل صندلی های چوبی و فلزی با پایه ها و پشتی های منحصر به فرد‌باشد. میزهایی با پایه‌های باریک و گرد، صندلی‌های راحتی و مبل‌هایی با اشکال مختلف و به همراه عناصر دکوراتیو فلزی و اثاثیه‌ای که با پارچه‌های گران قیمت آراسته‌شده‌اند.
حتما لازم نیست که تمام مبلمان خانه را به یک رنگ انتخاب کنید؛ نکته اصلی و قابل توجه هارمونی داشتن قطعات مبلمان با یکدیگر است؛ همچنین در این طراحی از اتصال اشیا با سبک ها و دوره های مختلف کاملا استقبال می شود.

طرح رنگی به سبک فرانسوی

قانون اصلی در هنگام انتخاب رنگ به منظور طراحی یک اتاق به سبک فرانسوی محدودیت رنگ است. در سبک فرانسوی، اولویت رنگ های پاستلی هستند و در جاهای معمول نیز از سفید عاجی استفاده می کنند. (رنگ های پاستلی رنگ های روشن و ملایمی هستند که به رنگ های خنثی بسیار نزدیک اند، این رنگ ها بسیار ظریف، جذاب، لطیف و شیرین هستند).
در این سبک رنگ یاسی، سبز زمردی، سبز، خاکستری، آبی، آبی روشن و نقره ای کاملا مناسب هستند. هنگام انتخاب سایه ها باید به خاطر داشته باشید که سبک فرانسوی سبکی است که بیش از همه به ظرافت توجه می کند و به هیچ عنوان سبکی مبتذل و عوام پسند نیست.

تزئین اتاق نشیمن به سبک فرانسوی

اتاق نشیمن به سبک فرانسوی کاملا لوکس است و ظرافت و شیک بودن از ویژگی های اصلی آن محسوب می شود.
وسایل اصلی در این اتاق باید صندلی، یک مبل کوچک، یک میز به شکل بیضی و یا گرد و در صورت امکان یک شومینه باشد که روی آن شمعدان، قاب عکس و دیگر عناصر دکوراتیو کوچک قرار می گیرند.
در بالای شومینه یک تصویر و یا یک آینه همراه با قاب مربوط به سبک فرانسوی آویزان کنید. قرار دادن یک میز کوچک شیشه ای در اتاق نشیمن که در آن ظروف چینی گذاشته شده نیز کاملا مناسب خواهد بود.

پنجره ها و لوستر در دکوراسیون فرانسوی

پنجره های موجود در اتاق نشیمن باید تا حد امکان باز باشند تا اتاق از نور فراوانی برخوردار شود، با این وجود آن ها باید به زیباترین شکل ممکن تزئین شوند. وجود پرده های زیبا باعث ایجاد جذابیت خاصی در فضا می شود، اما طراحی پرده ها باید به نحوی باشد که بتوان به راحتی آن ها را باز کرد و نور درخشان خورشید را به درون اتاق دعوت کرد.
منابع روشنایی باید به اندازه ای باشند که شب هنگام هم مانند یک روز آفتابی، نور کافی را در اختیار داشته باشید.
دکور اصلی اتاق نشیمن شما می تواند یک لوستر زیبا و بزرگ کریستالی باشد که نورهای رنگین کمانی آن در تمام اتاق نشیمن بازتاب می کند.

طراحی اتاق خواب به سبک فرانسوی

اتاق خواب در سبک فرانسوی اتاقی شیک و جذاب و در عین حال کم وسیله و اصیل است. معمولا یک تخت خواب با پوشش بالایی پارچه ای و حتی سایبانی شیک ساخته شده با پارچه های شفاف و تزئین شده با گلدوزی های طلایی، توری و حاشیه دار در اتاق خواب قرار می گیرد.
چنین مجموعه ای معمولا شامل میزهای کنار تخت خواب با پایه های منحنی، دراور و یا یک میز آرایش با آینه است.
لامپ های کناری تخت و یا آباژورها با رنگ های زیبا می توانند یک ویژگی و زیبایی منحصر به فرد به مجموعه اتاق خوابتان ببخشند.

وسایل یک اتاق خواب فرانسوی به چه صورت باید باشد ؟

کمدها و قفسه ها در اتاق خواب  می توانند همزمان عتیقه، شیک و مد روز باشند، با درب های تزئین شده با الگوهای گل که از طرح رو تختی ها، پرده ها و یا تخت خواب تقلید شده است. به عنوان یک قاعده کلی، در اتاق خواب از گچ بری های سنگین استفاده نکنید.
داشتن یک قرنیز ساده سقف زیبا ترین و مناسب ترین گزینه برای اتاق خواب است.  طراحی اتاق خواب به شیوه فرانسوی ها، به طور کلی در دو سبک کلاسیک و مدرن انجام می شود. اتاق خوابی که به سبک فرانسوی طراحی می شود باشکوه و لوکس بنظر خواهد رسید و در طراحی جزئیات بسیار دقیق خواهد بود زیرا دقیق بودن از ویژگی های اصلی فرانسوی هاست.

اکسسوری در سبک فرانسوی

طبیعتا همانطور که انتظار می رود استفاده از عناصر دکوراتیو یا همان وسایل تزئینی در سبک طراحی داخلی فرانسوی از جایگاه خوبی برخوردار است.
برای تزئین کردن فضا می توانید از مجسمه های شیشه ای و چینی، جعبه های کوچک فلزی و حکاکی شده جواهر، پرده های کهنه، پارچه های دستبافت توری برای قرار دادن روی میز ها و کمدها استفاده کنید و سپس گلدان های کوچک با گل های زیبا و خوشبو را روی این میزها قرار دهید.

وسایل تزئینی در دکوراسیون فرانسوی

در این جا و برعکس جاهای دیگر، قفسه های باز مناسب برای ظروف چینی هستند، چرا که زیبایی ظروف در این قفسه ها به خوبی دیده می شود. کوسن های تزئینی با گلدوزی دستی و روبان و مهره عناصر تزئینی عالی دیگری هستند که با آن ها می توانید سایه های استفاده شده در اتاق را با یکدیگر ترکیب کنید.
همچنین درنظر داشته باشید که عتیقه جات و دکوراسیون فرانسوی دو بخش جدایی ناپذیر در طراحی دکوراسیون داخلی در سراسر دنیا محسوب می شوند و با کنار هم قرار گرفتن، یکدیگر را تکمیل می کنند، اما هماهنگ کردن این دو به دقت و تجربه فراوانی نیاز دارد.

اکسسوری در اتاق خواب سبک فرانسوی

همانطور که پیش از این نیز به آن اشاره کرده ایم در طراحی اتاق خواب به سبک فرانسوی توجه ویژه ای به اکسسوری (لوازم جانبی) می شود.
یکی از این علاقه مندی ها عروسک های تزئین شده با روبان، مهره و توری است که بسیار ارگانیک به نظر می رسند.
فرانسوی ها با روکش هایی از پارچه های براق و شیک یک حس شیرین و مخصوص در دکوراسیون تخت خواب خود ایجاد می کنند؛ تعداد بسیار زیادی از انواع کوسن های تزئینی با رنگ و سایه های مختلف متفاوت در اتاق خواب وجود دارد، رنگ هایی که مطابق با تم اصلی اتاق انتخاب می شوند.
به عنوان یک قاعده، پنجره باید با یک پرده پوشانده شود. پرده ها سنگین هستند و گاهی اوقات حتی آستر دوزی نیز می شوند؛ رنگ آن نیز باید با یکی از بالش های روی تخت مطابقت داشته باشد.

روشنایی در اتاق خواب به سبک فرانسوی

روشنایی در اتاق خواب باید روی دیوار ها متمرکز باشد. لوستر کریستالی در اتاق خواب مناسب نیست، چرا که نور باید کم و مناسب باشد و فضا دنج و صمیمی جلوه کند.
در نظر داشته باشید که مدرن بودن در این سبک از طراحی نکته بسیار مهمی است. مدرنیته قسمت اعظم و مهم سبک فرانسوی است چه آن را در روش دکوراسیون خانه‌ هایمان و چه در پوشش و تزئینات به کار ببریم. به طراحی حساب شده که در عین حال ظریف و محتاطانه است فکر کنید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک فرانسوی

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه به سبک فرانسوی در هر آپارتمانی امکان پذیر خواهد بود، در این جا وسایل باید از خطوط صاف تشکیل شده و با عناصر طلا کاری شده باشند.
بخشی اصلی این سبک از آشپزخانه قطعات مصنوعی آن است، که با شیشه های مختلف و درب های حک شده ترکیب شده اند. تمام پارچه ها باید به طور منحصر به فردی طبیعی باشند.
این امر در مورد حوله ها، سفره ها و پرده صدق می کند. به عنوان مواد تکمیل کننده، شما باید از چوب، کاشی، سنگ و یا مواد ساختگی با کیفیت بالا استفاده کنید.

در ادامه دکوراسیون آشپزخانه به سبک فرانسوی

فضای ناهار خوری آشپزخانه را می توان با یک میز گرد سنتی که با پایه های جالب طراحی شده و همچنین صندلی های این سبک تزئین کرد؛ برای تزئینات داخلی باید از پارچه های گران قیمتی مانند مخمل، کتان و یا ابریشم گل برجسته استفاده کرد.
مانند هر جای دیگری تابلوهایی از سنگ طبیعی، چوب و یا آجر قدیمی برای این مکان مناسب است.
ظروف چینی که در قفسه های آشپزخانه قرار می گیرند، یک ایده عالی و نهایی برای تمام مجموعه آشپزخانه خواهند بود.

با سبک دکوراسیون فرانسوی اتاق خواب بیشتر آشنا شوید - مجله بلج

دیوار های در دکوراسیون به سبک فرانسوی

دیوارها در طراحی داخلی به سبک فرانسوی مانند هر مکان دیگری، جلوه خاصی را در فضا ایجاد می کنند. در این سبک آن ها با رنگ مات و یا نیمه مات رنگ آمیزی شده اند؛ در اغلب موارد نیز از کاغذ دیواری استفاده می شود.
اغلب طراحان قاب های بزرگ یک ستون مخصوص روی دیوار را تزئین می کنند؛ جایی که لامپ ها، آینه ها و یا نقاشی ها را در آن جا قرار می دهند.

در سبک فرانسوی کفپوش باید گران باشد

لمینت، پارکت، گرانیت سرامیکی براق و یا سنگ های صاف و صیقلی گزینه های ایده آلی برای کف خواهند بود.
روی این کفپوش ها معمولا قالیچه های کوچک با الگوی گیاهان را قرار می دهند. یک کفپوش ارزان تر می تواند تصویر کلی یک اتاق را به میزان قابل توجهی خراب کند.
ایده تزئین سقف به سبک فرانسوی می تواند بسیار متنوع باشد. در نهایت باید بدانید برای رسیدن‌به جزئیات جذاب در دکوراسیون فرانسوی راه پیچیده‌ای انتظار شما را نمی‌کشد. با انتخاب راهی ساده اما دقیق می‌توانید به هدف خود برسید.

حتما ببینید : interiordesignmagazines.eu

کلام آخر

در بسیاری از موارد سبک ها نیاز به کشف ویژگی هایشان ندارند و با اولین نگاه خود را فاش می سازند، اما طراحی دکوراسیون به سبک فرانسوی با یک نگاه ساده قابل تشخیص نیست؛ بنابراین پیش از انتخاب این سبک برای منزلتان با دقت در مورد آن تحقیق کرده و باید ها و نبایدهای آن را به خوبی بشناسید.
درست است که اغلب افراد سبک فرانسوی را به تجمل آن می شناسند و تجمل مستلزم هزینه های گزاف است، با وجود آن باید به شما این نوید را بدهم که با بودجه های نه چندان زیاد نیز می توانید این سبک دکوراسیون داخلی را در خانه خود پیاده کنید، فقط کافی است کمی خلاقیت داشته باشید.

پایان بخش :

سبک فرانسوی در طراحی دکوراسیون داخلی + عکس

سوالات متداول

ویژگی سبک فرانسوی در طراحی دکوراسیون چه چیز می باشد؟

در طراحی داخلی به سبک فرانسوی یک فضای پر زرق و برق و پیچیده وجود دارد ظرافت و زیبایی از ویژگی‌های خاص فرانسوی‌ها است.

یکی از اصلی ترین ویژگی های سبک فرانسوی چیست؟

یکی از اصلی ترین ویژگی های سبک فرانسوی، هزینه بالای طراحی داخلی و دکوراسیون آن از مبلمان گرفته تا عناصر تزئینی کوچک است.

متریال جذاب مورد استفاده در این سبک چیست؟

انواع گچبری، حاشیه زینتی و گل و بوته است. قسمت جدا ناپذیر این سبک در طراحی داخلی آینه ها و نقاشی ها، قاب های حک شده با طلا، نقره و یا برنز است.

در دکوراسیون داخلی فرانسوی از چه نوع مبلی استفاده می شود؟

در سبک طراحی داخلی فرانسوی قطعا باید از مبلمان ویژه ای استفاده کرد که شامل صندلی های چوبی و فلزی با پایه ها و پشتی های منحصر به فرد باشد.

اولویت رنگ در سبک فرانسوی چه می باشد؟

قانون اصلی در هنگام انتخاب رنگ به منظور طراحی یک اتاق به سبک فرانسوی محدودیت رنگ است.
در سبک فرانسوی، اولویت رنگ های پاستلی هستند و در جاهای معمول نیز از سفید عاجی استفاده می کنند.

وسایل اصلی در اتاق نشیمن به سبک فرانسوی چیست؟

وسایل اصلی در این اتاق باید صندلی، یک مبل کوچک، یک میز به شکل بیضی و یا گرد و در صورت امکان یک شومینه باشد که روی آن شمعدان، قاب عکس و دیگر عناصر دکوراتیو کوچک قرار می گیرند.

آیا شما آموزش طراحی نما با نرم افزار یا طراحی داخلی را هم دارید؟

بله ، هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می کنیم . برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

  • با و لوکس
  • قراردادن انواع نیمکت ها یا مبلمان با رعایت شرایط توضیح داده در قسمت مبلمان های مناسب این سبک

در این قسمت سعی شده با نشان دادن عکس ها نظم موجود در این سبک در رویش گیاهان را به شما نشان دهیم.

مدل سبک دکوراسیون فرانسوی مدرن و کلاسیک

 

محتوای خب روزانه نمایش تیتر محتوا
دکمه بازگشت به بالا