شعار سال نباید در حد حرف باقی بماند

خبر روزانه/زنجان نماینده ولی فقیه در استان زنجان، ریل‌گذاری برای تحقق شعار سال را وظیفه مهم مدیران و افراد صاحب فکر دانست و گفت: شعار سال نباید در حد حرف باقی بماند بلکه این شعار نقشه راه برای برنامه‌ریزی مسئولان و گام برداشتن در این مسیر است. بنابراین انتظار داریم اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده و نتایج به سمع و نظر مردم برسد.

آیت الله علی خاتمی امروز (سه‌شنبه ۴ اردیبهشت ماه) در جلسه شورای اداری استان زنجان با بیان اینکه شعار سال برای تحسین و تقدیس نیست بلکه یک دستور عملیاتی است، اظهار کرد: مسئولان باید در خصوص تحقق مشارکت مردم در تولید، طرح ارائه دهند.

امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه تولید و رونق آن بخش عمده مشکلات را برطرف می‌کند، ادامه داد: البته این امر بدون حضور مردم امکان‌پذیر نیست و آحاد جامعه باید در قبال آن احساس مسئولیت کنند که قطعا در این صورت همه مردم از نتایج کار منتفع خواهند شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان همچنین به اهمیت توجه مسئولان برای ترویج قانون جوانی جمعیت نیز اشاره کرد و یادآور شد: برای داشتن کشوری قدرتمند نیاز به جامعه پویا و بانشاط داریم و این امر محقق نمی‌شود مگر آنکه نرخ رشد جمعیت در عدد قابل قبولی قرار گیرد که این امر مورد تاکید است و در این راستا باید تمهیداتی نیز از سوی دولت و مسئولان اندیشیده شود.

وی به قانون جوانی جمعیت اشاره کرد و گفت: تبیین و اهمیت این موضوع به صورت مکرر بیان شده و نیاز است تا نتیجه اقدامات و فراهم کردن زمینه‌ها پیگیری شود.

خاتمی بر لزوم تشویق جوانان به فرزند آوری تاکید و اظهار کرد: اصل تشویق، رفع نگرانی‌هایی است که جوانان مطرح می کنند، از طرفی نگران معیشت بودن شک کردن به وعده خدا برای روزی رسانی به بندگان است.

او به عملیات وعده صادق و موفقیت آن نیز اشاره کرد و گفت: در این خصوص دوست و دشمن به اقتدار ایران اعتراف کردند از این رو نباید بگذاریم این موضوع فراموش شود. عملیات وعده صادق که پاسخ مشروع ایران بود که حس غرور ملی را تقویت و دل مردم را شاد کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا