فرمانده جدید تجارت ایران می‌شویم

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران بر اهمیت صنعت نمایشگاهی به عنوان یکی از ابزارها و الزامات توسعه بازار تاکید کرد و گفت: به سمتی می رویم که این نهاد فرماندهی بخش صادرات کشور باشد.

به گزارش خبر روزانه، علی رضا پیمان پاک در مراسم روز جهانی نمایشگاه گفت: سیاست جدید دولت توسعه بازار است و نقش نمایشگاه ها در این حوزه مهم است و باید ادامه یابد.

پیمان پک با بیان اینکه فعالیت ها در دولت سیزدهم کمی با تعریف نقشه راه و برنامه آغاز شده است، گفت: برنامه با اعداد و ارقام برای رسیدن به اهداف دقیق تر است و به راحتی قابل نقد است.

وی با بیان اینکه توسعه تجارت و صادرات نیازمند الزاماتی از جمله زیرساخت های لجستیکی، حقوقی، پولی و بانکی است، گفت: مراکز تجاری، توسعه بازار، نیاز و استقبال هیئت های تجاری، تقویت بخش خصوصی و… ابزار مهمی هستند و نقش ویژه ای دارند. .

معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه نقش سیاست گذاری، هدف گذاری و تعریف محتوا در صلاحیت سازمان توسعه تجارت ایران است، گفت: از بهترین، بهترین و کامل ترین سیاست استفاده کنید. “

پیمانپک افزود: فعالان صنعت نمایشگاهی مجریان بخش های توسعه تجارت هستند که به نماینده تجار و صادرکنندگان تبدیل شده اند و با همکاری سه اتاق بازرگانی، اصناف و تعاونی ها می توانند مسئولیت گسترش بازار را بر عهده بگیرند.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه سازمان توسعه تجارت از اجرای این سیاست حمایت می کند، بر لزوم تشکیل کارگروهی به عنوان واحد مشاوره این سازمان و تهیه بسته های سیاستی و حصول نتیجه تاکید کرد.

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان توسعه تجارت با اشاره به نبود سامانه نرم افزاری مناسب، گفت: همانند سامانه جهانی باید بستر نرم افزاری فراهم شود که افراد مناسب با سازوکار مناسب و حمایت هدفمند شناسایی شوند.

پیمان پک همچنین به عنوان سال 1401 مقام معظم رهبری با عنوان «تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال» اشاره کرد و گفت: بر این اساس حرکت صادرات و تجارت درون دانش باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: دانش بنیان در حوزه تجارت به معنای استفاده از فرصت هایی مانند متاتارها، ارزهای دیجیتال، ورود به فضای b2b، b2c، توزیع مویرگی، خرده فروشی در بازارهای هدف، ورود به بازارهای مقصد و … است.

معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در پایان با بیان اینکه صنعت نمایشگاهی وارد نسل های جدید شده است، افزود: با توجه به اینکه جهان در مسیر جدیدی در حال حرکت است، صنعت و تجارت باید با نوآوری و نوآوری برخورد شود. دیدگاه ها “

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا