قراردادهای اتوبوس، ون، تاکسی و موتور برقی را دنبال می‌کنیم

آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا زاکانی شهرداری تهران صبح امروز (چهارشنبه، ۲۲ آذرماه) در حاشیه برگزاری جلسه هیات دولت در پاسخ به سوالی درخصوص کاهش آلودگی هوای تهران، گفت: عمده برنامه‌های ما برای کاهش آلودگی هوا مبتنی بر برقی‌سازی تهران، خروج صنایع آلاینده و ایجاد شرایط بهبود برای ظرفیت تهران با توسعه فضای سبز استوار است.

وی افزود: به نحوی که آلاینده‌ها را کاهش داده و فضای سبز را توسعه بدهیم که برای آن یک مسیر روشن را دنبال می‌کنیم. در حوزه توسعه فضای سبز میانگین این کار در سال‌های قبل ۷۰۰ تا ۸۰۰ هکتار بود. ما سال اول ۱۲۵۰ هکتار، سال گذشته ۱۵۰۰ هکتار و امسال نیز ۲۰۰۰ هکتار فضای سبز پیرامون تهران را افزایش می‌دهیم.

شهردار تهران بیان کرد: در حوزه برقی سازی نیز یک بسته بزرگ شامل اتوبوس، ون و تاکسی را در برنامه داریم. آنچه شهرداری‌ تهران دنبال می‌کند بیش از ۲۰۰۰ اتوبوس برقی، ۱۰ هزار ون برقی، ۲۵ هزار تاکسی برقی از امسال آغاز و تا پایان سال آینده به پایان می‌رسد.

وی ادامه داد: ما با دو حالت روبرو هستیم؛ در ساعت پیک مصرف کمبود برق داریم و در ساعت غیر پیک مصرف حجم بالایی از برق در اختیار ما قرار دارد.

زاکانی گفت: شارژ خودروهای برقی در ساعات غیر پیک مصرف از برق اضافی انجام می‌شود. علاوه بر اینکه ما صحبت از استقرار زباله سوز و تغییر روشنایی شهر تهران با لامپ‌های کم مصرف نیز فعال هستیم و در این خصوص هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

شهردار تهران عنوان کرد:‌ از سال گذشته تا به امروز ۱۸۶۰ اتوبوس تحویل گرفتیم که کمتر از ۱۰۰۰ دستگاه آن‌ها در خط فعال بود و در حال حاضر بیش از ۳ هزار اتوبوس داریم که ۲۰۵۰ دستگاه آن در خط فعال است.

وی افزود: حدود ۷۰۰ اتوبوس جدید به خطوط اتوبوسرانی اضافه شد اما این کفایت حمل و نقل عمومی تهران را نمی کند، لذا قرارداد ۲۱۹۴ اتوبوس برقی، ۱۰۰۰۰ ون، ۲۵۰۰۰ دستگاه تاکسی و ۱۰۰ هزار موتور برقی را به صورت گسترده دنبال می‌کنیم که هم به رفع آلایندگی و هم رفع مشکلات ترافیکی کمک می کند و از همین امسال واردات آن‌ها شروع می شود و نهایتا داخلی‌سازی می شود.

زاکانی با بیان اینکه مطلوبیت ناوگان خدمات رسانی تهران بالا می رود گفت: از امسال واردات شروع می شود و تا سال دیگر تمام می شود یعنی از بهمن ما امسال آغاز و تا سال دیگر تمام می شود لذا میزان اتوبوس های ما به بیش از آنچه که در گذشته در بالاترین سطح بوده می رسد.

شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: با تصحیح خطوط و ایجاد ظرفیت‌های جدید ناوگانی به ویژه در مترو ۷۹۱ دستگاه واگن قرار بسته شد و از سال بعد وارد خدمات می‌شود و ۱۱۳ واگن ملی هم به آن اضافه می شود که بدنه ۲۱ واگن در حال تکمیل است، لذا؛ شرایط تهران را از لحاظ حمل و نقل عمومی برای سال آینده متحول شده خواهیم دید.

 

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا