۸ ایراد اصلی آیفون تصویری

با توجه به این موضوع یکی از خدمات بزرگ مجموعه ما تعمیر و عیب یابی آیفون تصویری در انواع و مدل های آن می باشد در این مقاله قصد داریم درباره ایرادات فنی آیفون تصویری و نحوه رفع آن خرابی ها مطالبی را به شما بگویم که اگر از آن تصویری شما دچار هر نوع خرابی شد می توانید در کوتاه ترین و سریع ترین زمان ممکن آن را تعمیر کنید.

آموزش تعمیر آیفون تصویری تابا | تعمیر آیفون تصویری تابا 1892 | تعمیر آیفون تصویری تابا tvd 1040c

خرابی های آیفون تصویری

امروزه برای کارایی بهتر در منازل از آیفون های تصویری استفاده می شود که دارای انواع و مدل های مختلفی می باشند و هر کدام ساختار پیچیده خودشان را دارند. پس میتوان نتیجه گرفت که مشکلات و خرابی هایی که ممکن است برای آیفون تصویری شما در منزل ایجاد شود بسیار متنوع باشد و هر کدام روش تعمیر و عیب یابی خاص خودشان را دارند و در نتیجه باید در اولین قدم با مشکلات و خرابی های رایج آیفون تصویری آشنا شوید تا بتوانید روش تعمیر آن را پیدا کنید.

آیفون تصویری خاموش است

مشکل اولی که ممکن است برای آیفون تصویری شما رخ بدهد و جز متداولترین خرابی ها در زمینه آیفون تصویری است این است که آیفون تصویری در بعضی از مواقع به طور کلی خاموش میشود. به گفته کارشناسان ما ساده ترین مشکلاتی که ممکن است به احتمال فراوان برای آیفون تصویری شما رخ بدهد مربوط به خاموش شدن سیستم کلی آن است. همانطور که می‌دانید آیفون تصویری برای روشن ماندن نیاز به اتصال مستقیم به برق دارد که اگر آیفون تصویری شما خاموش شده باشد می‌توان نتیجه گرفت که آیفون تصویری به بعد اتصالی ندارد و برق به آن نمی‌رسد.

پس به همین دلیل است که آیفون تصویری شما خاموش شده است و روشن نمی شود که در این مواقع باید در اولین قدم به سراغ جعبه فیوز ساختمان خود بروید و از وجود برق در تمامی قسمت های خانه مطمئن شوید. اگر متوجه آن شدید که بعد به درستی در خانه وجود دارد و در همان زمان آیفون تصویری منزل شما خاموش شده است.

باید در این مرحله به سراغ سیم های برق متصل به تغذیه و یا ترانس آیفون تصویری منزل خود را چک کنید. به گفته کارشناسان و تکنسین های این مجموعه در این مواقع ممکن است سیم های برق ترانس شما به طور کامل قطع شده باشد و در بعضی از مواقع ترانس می سوزد که باعث وقوع این مشکل میشود. تنها کاری که در این مواقع میتوان انجام داد این است که باید سیم کشی ترانس تغذیه آیفون تصویری را به طور کامل اصلاح کنید.

برای رفع این مشکل شما باید از یک مولتی متر برای کمک گرفتن در کار خود استفاده کنید که در این زمان باید سیم های متصل شده با آیفون تصویری را به طور کامل بررسی کنید که در این مواقع باید درب پشتی آیفون تصویری را به طور کامل باز کنید و تست های مربوطه را انجام دهید. سیم های مولتی متر را در پشت  تصویری قرار دهید و اگر متوجه آن شدید که مولتی متر جریان برق و متصل بودن سیم ها را نشان می‌دهد.

می‌توان نتیجه گرفت آیفون تصویری از نظر برق به طور کامل مشکلی ندارد و اگر هیچ صدای بوق این شنیدید می‌توان نتیجه گرفت آیفون تصویری از نظر سیم کشی مشکل دارد. اگر سیم کشی های موجود در آیفون تصویری هیچ مشکلی نداشت بهتر است بدانید که در این مواقع به احتمال فراوان خازن و یا برد آیفون تصویری که اصلی ترین قطعه آن است سوخته است.

آموزش تعمیر آیفون تصویری تابا | تعمیر آیفون تصویری تابا 1892 | تعمیر آیفون تصویری تابا tvd 1040c

تصویر آیفون تصویری قطع است

دومین مشکل در آیفون تصویری که ممکن است برای تمامی آنها رخ بدهد و جزو مشکلات متداول در آیفون تصویری است این است که در بعضی از مواقع متوجه آن می شوید که تصویر آیفون تصویری قطع شده است و هیچ تصویری را نمی توانید مشاهده کنید. در این مواقع باید به این نکته بسیار مهم توجه کنید که اگر تصویر دریافتی در تمامی مانیتورهای ساختمان شما و در تمامی طبقات به طور همزمان قطع شده باشد.

می‌توان نتیجه گرفت که در این مواقع به احتمال فراوان مشکل این خرابی از پنل خارجی ساختمان و منزل شما است. در این مواقع به گفته کارشناسان ما به احتمال فراوان برد اصلی پنل خراب شده است که وظیفه آن این است که برق مورد نیاز برای دوربین را تامین میکند اگر خراب شده باشد ممکن است تصویر به طور کامل قطع شود.

پس از اولین قدم در این مواقع باید پنل خارجی ساختمان و آیفون تصویری خود را به طور کامل چک کنید تا هیچ مشکلی وجود نداشته باشد. اما در بعضی از شرایط ممکن است فقط چند واحد در ساختمان دچار این خراب شده باشند که در این مواقع به گفته متخصصین ما به احتمال فراوان مانیتور آیفون تصویری موجود در منزل شما خراب شده است که باعث می‌شود بتوانید تصویر موجود در آیفون را ببینید. به طور مثال ممکن است مشکل از خرابی رله تصویر و یا خرابی خازن های برد تصویر آیفون شما باشد و در بعضی از مواقع ممکن است آی سی آیفون تصویری شما سوخته باشد که باعث وقوع این مشکل می شود.

صدا در گوشی آیفون تصویری نویز دارد

سومین مشکل در آیفون تصویری این است که صدا در گوشی آیفون نویز دار است و به راحتی نمی توان صدا را گوش. اگر این مشکل برای آیفون تصویری شما رخ داد بهتر است بدانید که ممکن است سیم های متصل به گوشی آیفون تصویری دچار اتصالی شده باشند که باعث وقوع این مشکل میشود. همچنین در بعضی از مواقع یکی از دلایلی که باعث وقوع این مشکل می‌شود این است که میکروفون پنل آیفون تصویری دارای مشکل جدی شده است که نمی تواند صدا را به خوبی منتقل کند‌. علاوه بر آن به گفته و متخصصین ما اگر سیم موجود در آیفون تصویری فویل دار نباشد ممکن است باعث کاهش کیفیت صدا در آیفون تصویری شود.

هیچ صدایی بین گوشی آیفون و پنل منتقل نمی شود

چهارمین خرابی در آیفون تصویری درباره رد و بدل شدن صدا بین گوشی آیفون و پنل آن می باشد که جز مشکلات اساسی و مهم در آیفون تصویری است که باید به آن به طور جدی رسیدگی شود و معمولاً برای تمامی مدل ها و برندهای آیفون تصویری رخ می دهد. اگر در تمامی طبقات منزل شما صدای مکالمه از آنها شنیده نشود آهنگ می‌توان نتیجه گرفت که مشکل در پنل ساختمان می باشد و هیچ ربطی به مانیتور منزل شما ندارد. در این مواقع حتماً باید یک متخصص حرفه‌ای در زمینه تعمیر آیفون تصویری را باخبر کنید تا بتواند این مشکل جدی و مهم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما برطرف کند.

برفک داشتن تصویر آیفون تصویری

یکی دیگر از مشکلات و پنجمین مشکل مهم در آیفون تصویری این است که تصویر موجود در مانیتور برفک دارد و یا خط خط است. دلیل اصلی وقوع این مشکل درباره بدون فویل بودن کابل موجود در آیفون تصویری شما می باشد. بهتر است بدانید که فویل دار بودن سیم های موجود در آیفون تصویری باعث میشود کیفیت آن به طور جدی افزایش یابد و اگر بدین صورت نباشد باعث می شود تصویر به خوبی منتقل نشود. یکی دیگر از دلایل برفکی شدن تصویر در آیفون تصویری این است که برد تصویر در پنل خارجی منزل شما خراب و یا سوخته است و همچنین عدم تأمین برق کامل به دستگاه شما ممکن است یکی دیگر از دلایل وقوع این مشکل جدی باشد. در این مواقع موارد گفته شده را به سرعت بررسی کنید و اگر نتوانستید مشکل را برطرف کنید تکنسین های ما را خبر دار کنید.

آموزش تعمیر آیفون تصویری تابا | تعمیر آیفون تصویری تابا 1892 | تعمیر آیفون تصویری تابا tvd 1040c

پنل درب ساختمان سوت میکشد

ششمین مشکل جدی آیفون تصویری این است که در بعضی از مواقع پنل درب ساختمان و منزل شما سوت میکشد. در این مواقع به هیچ عنوان نگران خرابی سیم کشی های ساختمان خود نباشید زیرا به احتمال فراوان مشکل این خرابی در باره میکروفون پنل است زیرا ممکن است خراب شده باشد. معمولاً در این مواقع میکروفون از جای خود خارج شده است و باید توسط یک تعمیرکار حرفه‌ای در محل اصلی خود محکم شود.

درب باز کن آیفون تصویری کار نمی‌کند

هفتمین مشکل جدی و مهم در آیفون تصویری که ممکن است برای تمامی مدل های آن رخ دهد این است که با استفاده از آیفون تصویری نمی توانید درب منزل را باز کنید. اگر متوجه این موضوع شده اید بهتر است بدانید که باید بررسی کنید آیا فقط این مشکل در واحد شما اتفاق افتاده است یا کل ساختمان دچار وقوع این مشکل شده‌اند.

اگر متوجه آن شدیم که این خرابی مربوط به یک واحد است بهتر است بدانید که شاسی دربازکن در قسمت مانیتور دستگاه شما خراب شده است و یا در بعضی از مواقع ممکن است برد تغذیه آیفون شما به طور جدی دچار خرابی شده است که حتماً باید به طور کامل بررسی شود. اما اگر بررسی کردید که برای کل واحدهای ساختمان این مشکل رخ داده است باید بدانید که این مشکل به طور قطعی از رله دربازکن است و یا در بعضی از مواقع ممکن است ترانس درب باز کن منزل و خانه شما سوخته باشد که باعث وقوع این مشکل میشود.

تصویر در آیفون تصویری موج دار است

اگر دچار وقوع این مشکل شده اید بهتر است بدانید که علت اصلی وقوع این مشکل در نویز داشتن سیمهای اصلی آیفون تصویری می باشد که نمی تواند تصویر را به خوبی به مانیتور منتقل کند همچنین ممکن است خازن در برد آیفون تصویری شما مشکل جدی داشته باشد که بتواند یک متخصص آن را بررسی کند.

منبع : http://irancommax1.ir/

دکمه بازگشت به بالا