اقتصادیبرترینهای کسب و کار

تاریخچه برند و ساعت سازی ادوکس

تاریخچه برند ساعت مچی ادوکس

شرکت ساعت سازی ادوکس در سال 1884 تاسیس شد بدست یک ساعت ساز ماهر، کریستیان روفلی فلوری در شهر بیل بین. در سال 1900 او ساعت شنی را بعنوان سمبل و لوگوی ساعت ادوکس برگزید. در سال 1921، پس از فوت کریستیان فلوری، شرکت به روبرت هوفمن هاگ رسید. در سال 1950، شرکت ادوکس به کارخانه های تولیدی بزرگتری منتقل شد. در 1961، ادوکس ساعت مشهور دلفین را اجرا کرد. در 1983، ویکتور استرامبینی کنترل شرکت را با خرید سهام از ASUAG بدست گرفت و شرکت را به منطقه Jura از سوئیس منتقل کرد. از سال 1983، ادوکس بصورت خانوادگی اداره می شود. در 1998، ادوکس کوچکترین ساعت تقویم دار جهان را ساخت.

ساعت ادوکس | ساعت ادوکس دیجی کالا | ساعت ادوکس زنانه

کلکسیون های ساعت ادوکس

    Les Bémonts

    Les Genevez

    Les Fontaines

    Les Combes

    Classiques

تاریخچه برند ساعت ادوکس

از زمان تاسیس در 1884 در Biel سوئیس، برند ادوکس نماد ظرافت، پویایی و رقابت فنی فوق العاده بوده است. در سال 1884،  کریستیان فلوری ساعت ساز متولد شهر گرنچن سوئیس بود، شهر ساعت، و او تولیدی ساعت خودش را تاسیس کرد. شهر بیل مکان مورد علاقه او برای شرکتش بود. برگی دیگر از هنر ساعت سازی در این شهر ساعت شکوفا شد. روفلی فلوری یک ساعت ساز با استعداد و ماهر بود.

هیچکس مواد اولی را با چنین سلیقه ای تصفیه نمی کرد. کمی بعد، روفلی فلوری امتیاز نامه ای برای برند ادوکس و ساعت شنی گرفت. ادوکس نامی بیاد ماندنی و تلفظش در همۀ زبانها راحت بود و چون کوتاه بود به ساعت های جیبی زیبایی و سبک خاصی می داد. کلمۀ ادوکس از زبان یونان باستان گرفته شده، به معنی «ساعت – Hour».

پس از مرگ بنیانگذار در 1921، کارخانه توسط بانکداری بنام روبرت کوفمن هاگ توسعه داده شد. این فرد نوگرا در راس شرکت خیلی زود فهمید که ساعت جیبی پر افتخار با ساعت مچی جایگزین خواهد شد. ادوکس تنها برندی در جهان بود که تولیدات خود را بر روی ساعت مچی متمرکز کرد. با هشیاری از این توسعۀ جدید در بازار، برند ادوکس موفق تر از گذشته نیز شد به به یک شرکت محدود در 1927 تغییر کرد. پس از جنگ جهانی دوم، تقاضا برای ساعت های ادوکس رو به گسترش گذاشت. بخاطر تولید بالا و سرمایه گذاری درست، فنی ترین ساعت های جهان در بهار 1955 ساخته شدند.

در سال 1961، مهندسان اداکس یک ساعت ضد آب توسعه دادند، که از هسته سیستم محافظت می کرد، و از یک ترکیب دولایه ضد آب تشکیل شده بود. بخاطر این سیستم ضد آب متحولانه، دیگر هسته سیستم نیاز به پیچ نداشت و کارکردن با آن ساده تر و راحت تر بود. این نو آوری فنی، بهمراه جداره دولایه زیرین بخش های اصلی کلکسیون ساعتهای ضد آب و ورزشی هستند که به آن دلفین (Delfin) می گویند. دلفین تا 500 متر عمق، ضد آب هست.

تا این لحظه، رکورد این شاهکار فنی شکسته نشده است. از آن پس، ورزشکاران آبی و مشتریان ثروتمند از طرفداران این گونه ساعت ها بوده اند. این سرآغاز 50 سال رابطۀ کهن بین ادکس و دنیای قایق های لوکس جهان بوده است. یک داستان عاشقانۀ بی پایان که با نوآوری ایده ها و طرح های جدید و همچنین تکامل فنی رشد می کند. ادوکس از همان ابتدای تاسیس آینده را تصور کرده بود.

در سال 1965، خواهرزادۀ روبرت کوفمن هاگ، ویکتور فلوری لیچتی مدیر عامل شرکت شد. ویکتور سرمایه گذاری های شایان توجهی در مطالعۀ مدیریت و رقابت فنی بین مهندسان و ساعت سازان کرد. در سال 1969، اولین نتایج این سرمایه گذاری های مشهود شدند. مهندسان ادوکس یک ساعت ضد آب بسیار مقاوم ساختند بر اساس فولاد ضد زنگ چندین بار مقاوم شده، که به آن پرندۀ آبی می گفتند (Bluebird). این ساعت از جدارۀ دولایۀ زیرین ضربه گیر تشکیل شده. پرندۀ آبیِ بسیار مقاوم، متشکل از یک سطح مقاوم در برابر خش است که به ساعت یک نمای جدید می دهد.

اولین ساعت GMT جهان: در اوایل دهه هفتاد میلادی، ادکس اولین ساعت GMT واقعی جهان را ارائه داد بنام ژئوسکوپ. صفحه اش نمایانگر یک کپی واقع گرایانه از جهان از نمای قطب جنوب است. قاره هایی مانند امریکا، آسیا، اروپا، افریقا، استرالیا و همچنین نیوزیلند را می تواند در آن شناسایی کرد.

صفحه می چرخد طی 24 ساعت، مانند چرخیدن زمین به حول محور خویش. زمان GMT (نصف النهار مبدأ) بهمراه موقعیت خورشید در روی صفحۀ ساعت معین شده اند. این ساعت یکی از پر طرفدارترین ها بوده و متخصصان کلکسیون رقم های بسیار بالایی را بر روی آن می گذارند. بخاطر این نو آوری، ادوکس یکی از پر اهمیت ترین تولید کننده های ساعت در سوئیس شده و تا به امروز از شناخته شده ترین ها بوده است بخاطر پیشرفت و توسعۀ مداوم آن.

بازپس گیری استقلال: متاسفانه ادوکس تحت تاثیر بحرانی که صنعت تولید ساعت سوئیس را در دهه 70 میلادی مختلل کرده بود قرار گرفت. در 1973 همۀ سهام ادوکس به ASUAG فروخته شد (امروزه با نام گروه سواچ شناخته می شود)، شاخص ترین اتحادیه ی تولید کنندگان ساعت در سوئیس. این شراکت موفقیت مورد انتظار را نتیجه نداد.

در سال 1983، ویکتور استرامبینی، مدیر عامل ادوکس، همۀ سهام ادوکس را از ASUAG (گروه سواچ) خرید. ادوکس بالاخره دوباره مستقل شد. ویکتور بلافاصله بر روی خصوصیات برند سنتی ادوکس تمرکز کرد: همجوشیِ پویایی، ظرافت و نو آوری فنی با کیفیت عالیِ دست ساز بودن. ویکتور استرامبینی ریاست ادوکس را به Les Genevez در قلب Jura ی سوئیس منتقل کرد. تا به امروز، ساعت های ادوکس توسط ساعت سازان ماهر با دست سر هم می شوند در کارگاه هایی در لس جنِوِز.

کوچکترین ساعت تقویم دار جهان: در سال 1998، کمی پیش از هزارۀ جدید، ادوکس یک نقطۀ تحولانه ای را رقم زد. کوچکترین ساعت تقویم دار جهان بنام  Les Bémonts Ultra Slim به وجود آمد. این مورد با کالیبر 26000/27000 (تنها 1.4 میلیمتر) کوچکترین ساعت با تقویم جهان است! رکوردی که تا کنون شکسته نشده است و یک ساعت کلاسیک برای دوستداران ساعت های مچی ظریف. ساعتی با راحتی بی همتا.

نکات مهم خرید ساعت ادوکس

از آنجا که مدل‌های مختلف ساعت Edox تنوع قیمت بالایی دارد قبل از خرید باید مشخص کنید که چقدر می‌خواهید برای خرید ساعت هزینه کنید به این ترتیب تصمیم‌گیری و انتخاب برای شما ساده‌تر می‌شود. مساله دیگر انتخاب نوع ساعت مچی‌ای است که قصد خرید آن را دارید تنوع ساعت‌های ادوکس بسیار زیاد است، کلاسیک، رسمی، اسپرت، مجلسی و… قبل از خرید باید بدانید ساعت خود را برای چه مصرفی لازم دارید و دقیقا می‌خواهید کجا آن را روی مچ ببندید در غیر اینصورت تصمیم‌گیری  برای شما دشوار خواهد شد.

ادوکس به عنوان یک برند باسابقه و شناخته شده همواره طعمه کلاهبرداران بوده و مدل‌های تقلبی زیادی با این نام راهی بازار شده است به همین دلیل هنگام خرید این ساعت باید دقت داشته باشید تا گرفتار فریب کلاهبرداران نشوید. اگر ساعتی ارزان‌تر از قیمت بازار است نشان دهنده آن است که شما با یک مدل تقلبی مواجه هستید.

ساعت‌های ادوکس از بهترین آلیاژ ساخته می‌شوند و وزن مشخصی دارند اگر ساعت سبک‌تر از حد معمول باشد احتمالا فیک است. ساعت‌های ادوکس کارت گارانتی و خدمات پس از فروش دارند که هنگام خرید باید در اختیار شما قرار بگیرد، حتما از اصل بودن بسته بندی و دفترچه راهنمای محصول مطمئن شوید. دفترچه ادوکس کپی نبوده و از کاغذ باکیفیت برای تولید آن استفاده شده است.

بهترین محل برای خرید ساعت ادوکس

بهترین مکان برای خرید ساعت ادوکس اصل فروشگاه‌های اینترنتی تخصصی است که محصولات را قبل از عرضه بررسی می‌کنند و بعد از کنترل کیفیت به فروش می‌رسانند. گالری معتبر خانه ساعت که شعبی هم برای بازدید حضوری هم دارند برای خرید ساعت اصل گزینه خوبی به شمار می‌آید که خیال شما را از خرید محصول باکیفیت راحت می‌کند. قبل از خرید حتما مدل‌های مختلف ساعت ادوکس را از نظر قیمت، کاربری و قابلیت‌ها مقایسه کنید تا هنگام خرید بهترین آن‌ها را برای خود انتخاب کنید.

اگر مدل خاصی از این ساعت‌ها چشم شما را گرفته و دوست دارید آن را بخرید باید بگوییم انتخاب بسیار خوبی است که نه تنها برای سال‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید بلکه طراحی این ساعت‌ها به شکلی است که به راحتی از مد نمی‌افتد و همیشه قابل استفاده هست. قطعات ساعت ادوکس با به روزترین تکنولوژی‌های روز دنیا ساخته شده و به شکل دستی مونتاژ می‌شوند ترکیب زیبایی از اصالت و به روز بودن که منجر به تولید ساعت‌های بی‌نظیری شده که هم اکنون مشاهده می‌کنید. موتور کوارتز، مکانیکی فرقی نمی‌کند هر چیزی که شما بخواهید در بین محصولات ادکس یافت می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا