بازسازی ویلا قدیمی

چرا ویلا را بازسازی کنیم؟

بازسازی ویلا یا نوسازی ویلا می تواند یک ویلای نوساز به شما بدهد. ویلاها به دلیل وزن کم در مقایسه با آپارتمان ها و ساختمان های بلند معمولا نیازی به پی های خیلی بزرگ و سازه های سنگین ندارند. البته این به معنای کم اهمیت بودن ساختار ویلاها نیست. این فقط باعث کاهش وزن آنها می شود. به همین دلایل، عمر یک ویلا معمولاً بسیار بیشتر از آپارتمان های معمولی است و معمولاً بیش از 30 یا حتی 50 سال عمر دارند.

فضای داخلی ویلاها ممکن است با گذشت زمان فرسوده شده باشد و حتی چیدمان ویلاها نیز نیاز به تغییر داشته باشد. راه حل مناسب تعمیر ویلای قدیمی یا تعمیر ویلاها می باشد.

مزیت بازسازی ویلاهای قدیمی عبارتند از

  • در هزینه و زمان صرفه جویی کنید
  • عدم نیاز به پروانه ساختمان و تغییر کاربری برای ساخت ویلا
  • جلوگیری از اتلاف منابع طبیعی و کاهش آلودگی محیط زیست

بنابراین بازسازی ویلاهای قدیمی راهکاری مناسب و بهینه در این زمینه است.

تفاوت های بازسازی ویلا و نوسازی ویلا را بیان کنید

بازسازی ویلا و نوسازی ویلا ممکن است در عبارت بسیار شبیه به هم باشند اما تفاوت های اساسی بین این دو وجود دارد.

به مرور زمان علاوه بر نمای بیرونی ویلا، فضای داخلی آن مانند لوله کشی، سیم کشی و سایر فضاهای داخلی ویلا نیز دچار پوسیدگی شده و خراب می شوند.

در عملیات بازسازی ویلا تنها ظاهر ویلا تغییر خواهد کرد یا اصلاح بخشی از پلان ویلا انجام می گیرد و معمولا پلان ویلا دست نخورده باقی می ماند.

در نوسازی ویلا در اکثر موارد تمامی زیرساخت ها و قسمت های داخلی سازه ویلا تعویض و نو می شود. در برخی موارد چیدمان تغییر کرده و در برخی موارد تمامی فضاها به جز قاب و فونداسیون تجدید شده است. یعنی با نوسازی ویلا، یک ویلای جدید با متریال جدید و همچنین پلان ها و فضاهای جدید پیدا خواهید کرد.

بسیاری از ویلاهای قدیمی با نقشه های قدیمی نیازمند نوسازی هستند. نوسازی ویلا تقریباً مشابه طراحی نقشه اولیه ویلاست.  مشاوره با کارشناسان مجموعه ی تهران گاردن می تواند به شما در تشخیص اینکه باید ویلای خود بازسازی یا نوسازی کنید، کمک خواهد کرد.

چه زمانی باید نوسازی ویلا انجام شود؟

اگر از پلان قدیمی ویلای خود خسته شده اید و فضای ویلا دیگر مناسب شما نیست. اگر تمام قسمت های ویلا قدیمی و پوسیده باشد; و باید ویلا را نوسازی کنید. باید از همین امروز شروع کنید. راه حل بهتر و راحت تر در این مورد این است که ویلا خود را نوسازی کنید یا ویلای خود را بازسازی کنید.
شما می توانید با کاهش تقریبا یک دهم یا کمتر هزینه ساخت ویلا، ویلای خود را نوسازی کنید. ویلای جدید بگیر بله درست شنیدید در واقع پس از بازسازی ویلا، یک ویلای نوساز خواهید داشت; تمامی قطعات جدید و به روز هستند و تقریباً 20 تا 30 سال آینده ویلای شما را تضمین می کنند.

مدت زمان لازم برای بازسازی ویلای قدیمی

اتلاف وقت و هزینه با یک مدیریت خوب کنترل می شود. در ابتدای امر بازسازی خانه ویلایی قدیمی یا ویلای خود از تیم بازسازی برنامه منظمی از لیست اقدامات موردنیاز به همراه هزینه و مدت زمان انجام آن طلب کنید.

هزینه تعمیر و بازسازی ویلای قدیمی

قیمت بازسازی ویلا قدیمی براساس درصد بازسازی ویلای شما محاسبه می شود. گاهی بازسازی به آشپزخانه و تعمیر کابینت آن محدود می شود که هزینه بسیار کمتری خواهد داشت.

معمولا در تعمیر ویلاهای قدیمی که دارای امکانات قدیمی هستند توصیه می شود که تعمیرات اساسی در امکانات انجام شود.

در این صورت ممکن است هزینه های شما اندکی افزایش یابد. اما شما سال ها راحت و آرام هستید و هر از چند گاهی آسیب لوله ها، لوازم خانگی شما را اذیت نمی کند و با اعصاب بسیار کوچک هزینه های کوچکی نخواهید داشت.

سبک های مختلف بازسازی ویلا

بازسازی ویلا های قدیمی برای بهسازی و بازسازی در نظر گرفته نشده است و گاهی اوقات برای اهداف دیگری در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال بازسازی حفاظتی و بازسازی سبکی نوعی بازسازی محسوب می شود.

بازسازی های حفاظتی به طور کلی کل ساختمان را شامل می شود و بازسازی داخلی بخشی از آن است و هدف حفاظت و استحکام ساختمان است.

بازسازی سبکی روش دیگری است که در آن کمترین تغییر ایجاد می شود و فقط باید قطعات قدیمی تعمیر شوند. از این روش در مرمت بناهای تاریخی استفاده می شود و کمتر در ساختمان های مسکونی استفاده می شود.

برای بازسازی ویلا چه تعمیراتی نیاز است

نکته مهم بعدی در بازسازی ویلا تعمیراتی است که برای ویلا مورد نیاز است. برای انجام این کار توصیه می شود در صورت لزوم سیم کشی، لوله کشی و عایق را با استفاده از متخصص تاسیسات برقی و مکانیکی تعمیر یا تعویض کنید.

اگر احساس می کنید به نور بیشتری در ویلای خود نیاز دارید، می توانید از یک مهندس خانه بخواهید که نور را به قسمت های تاریک خانه شما اضافه کند. همچنین با مشاوره با پیمانکار می توانید محل قرارگیری ستون ها و دیوارهای باربر را مشخص کرده و در صورت نیاز دیوارهای بدون بار را بردارید و در نتیجه فضای بزرگتر و مدرنتری داشته باشید.

بازسازی دیوار و سقف و کف ویلا

گام بعدی در مرمت ویلاها به ویژه در مورد ساختمان های قدیمی، رفع ترک ها و مشکلاتی است که ممکن است در اثر تغییرات دما یا زلزله ایجاد شود. در این صورت پس از اطمینان از سلامت سیستم نسبت به ترمیم گچ دیوارها و سقف اقدام نمایید. در مرحله بعد کاغذ دیواری و رنگ آن را انتخاب کنید. همچنین کف ویلا را از نظر سلامت بررسی کنید و در صورت لزوم روکش را تعویض کنید.

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه از آن قسمت‌هایی از خانه یا ویلا است که در برابر رطوبت و آشپزی آسیب‌پذیر است و از آنجایی که مادر خانواده بیش از دیگران در آن وقت می‌گذراند، نیاز به بهسازی و استفاده دارد.
دیوارها و پلان آشپزخانه را در صورت نیاز تغییر دهید که به کاربردی تر شدن آشپزخانه و ایجاد تنوع در ظاهر فضا کمک می کند. مرحله بعدی تغییر کابینت، کف و طراحی سقف آشپزخانه با کاربر است.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

این امر با تعمیر امکانات ویلا به ویژه در سرویس ها و سرویس های بهداشتی، در درجه اول به صرفه جویی بهینه در مصرف انرژی و آب کمک می کند. سپس با تعویض کاشی ها حمام زیباتری خواهید داشت.

بازسازی اتاق نشیمن و پذیرایی

طراحی های جدید سقف اتاق نشیمن با استفاده از گچ یا کناف می تواند با تغییر دیوارها و ایجاد فضاهای جدید و تخریب فضاهای غیرقابل استفاده و افزودن آنها به فضاهای نشیمن، شکل اصلی اتاق نشیمن خانه شما را به شدت تغییر دهد. ايجاد كردن.

اگر قصد تغییر پلان فضای نشیمن را ندارید، می توانید با تغییر متریال اصلی این فضا با هزینه کمتر شاهد تغییر چشمگیری باشید. با تغییر رنگ دیوارها یا استفاده از کاغذ دیواری، تغییر کف، تغییر سیستم روشنایی در اتاق نشیمن.

حرف آخر

بازسازی یا نوسازی ویلاهای قدیمی مقرون به صرفه تر از طراحی و اجرای ویلا باشد. زمانی که از نظر هزینه دچار محدودیت هستید بازسازی ویلا یا نوسازی آن بهترین راه حل برای شما خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا