تامین امنیت با دوربین مداربسته

تامین امنیت با دوربین مداربسته یکی از مهم‌ترین عوامل تأمین‌کننده امنیت در اماکن مختلف است که استقبال از آن به دلیل جلوگیری از جرایم مختلف، توسط افراد و سازمان‌ها بسیار زیاد است. دوربین‌های مداربسته را در فروشگاه‌های بزرگ و ساختمان‌های تجاری مختلف برای حفاظت و جلوگیری از سرقت به کار می‌برند.

همچنین شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف که دارای بخش‌های متنوعی هستند از دوربین مداربسته برای کنترل و نظارت بر عملکرد کارمندان شرکت استفاده می‌کنند. دوربین‌های مداربسته را در فروشگاه‌های بزرگ و ساختمان‌های تجاری مختلف برای حفاظت و جلوگیری از سرقت به کار می‌برند. همچنین شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف که دارای بخش‌های متنوعی هستند از دوربین مداربسته برای کنترل و نظارت بر عملکرد کارمندان شرکت استفاده می‌کنند.

چرا دوربین مداربسته نصب کنیم؟

1. پیشگیری از سرقت و جرم

با نصب دوربین مداربسته در ناحیه‌های حساس، امنیت محل کار و زندگی را افزایش می‌دهید. همین امر موجب پیشگیری از اعمال خرابکارانه و نفوذ غیرمجاز می‌شود. می‌توان گفت یکی از اصلی‌ترین مزایای نصب دوربین مداربسته جلوگیری از سرقت‌های احتمالی در منزل و محل کار است. درصورتی‌که سرقتی رخ دهد با در اختیار گذاشتن فیلم دوربین‌های مداربسته در یافتن سارقین به پلیس کمک خواهید کرد. در برخی ادارات حفاظت از اطلاعات و اسناد و مدارک از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. نصب دوربین مداربسته در این نوع سازمان‌ها و ادارات در حفاظت از این اسناد کمک می‌کند.

2. نظارت در زمان واقعی

هدف اصلی نصب دوربین مداربسته نظارت در زمان واقعی در یک محیط کاری و تجاری یا صنعتی است. در واقع مالکین و صاحبان کسب‌وکار این امکان را خواهند داشت تا ناظر همه اتفاقات را در لحظه وقوع باشند. برای مشاهده اتفاقات نیازی به استخدام یک فرد به طور ویژه نیست. مشاهده تصاویر می‌تواند از طریق کامپیوتر، لپ‌تاپ، تلفن همراه و… از راه دور نیز انجام شود. دوربین‌های مختلف زوایا و مناطق گوناگونی از مکان موردنظر را تحت پوشش قرار می‌دهند که کار نظارت را تکمیل می‌کنند.

3. افزایش بهره‌وری کارکنان

برای یک کسب‌وکارهایی مانند فروشگاه‌ها، کارخانه‌ها، هتل یا سوپرمارکت، داشتن نظارت از طریق دوربین مداربسته بهره‌وری کارکنان را افزایش می‌دهد. کارمندان شما با آگاهی از اینکه بدون حضور شما، تحت‌نظر هستند، بهتر کار خواهند کرد. در برخی از فروشگاه‌های بزرگ نیاز است که نحوه عملکرد کارکنان بخش فروش رصد شود. اگر اشکال و یا خطایی در نحوه ارائه خدمات وجود دارد شناسایی و رفع شود.

اما در بعضی مشاغل نحوه توجه و عملکرد مشتریان بسیار مهم است. کارفرما با بررسی رفتار مشتریان درمی‌یابد که مشتریانش به کدام محصولات توجه بیشتری دارند. اگر علاقه‌مند هستید که بر فعالیت کارکنان و مشتریانتان نظارت داشته باشید بهتر است به فکر نصب دوربین مداربسته باشید.

4. شواهد و مستندات

در صورت وقوع جرم، دوربین مداربسته شواهدی ارائه می‌کند که نشان می‌دهد جرم به چه نحوی رخ‌داده است. همچنین برای ردیابی مجرمان به مقامات مربوطه کمک می‌کند. از سوی دیگر، شواهد موجود در یک فیلم دوربین مداربسته می‌تواند در ارائه حکم عادلانه به قضات کمک کند. با نصب دوربین مداربسته افرادی که در آن محیط رفت آمد دارند، زندگی و یا کار می‌کنند، احساس امنیت بیشتری دارند. به‌طورکلی با خیالی آسوده به انجام فعالیت و زندگی‌شان می‌پردازند.

5. حوادث داخلی مشاغل

حوادث ناهنجار مختلفی در مشاغل گوناگون واقع می‌شود که مزیت نصب دوربین مداربسته کاهش و پیشگیری از آنهاست. خشونت، سرقت و… اتفاقات ناگواری است که ممکن است در محل کار رخ دهد. همچنین با بررسی تصاویر به‌صورت هفتگی یا ماهانه از فعالیت‌های بیهوده و غیرمفید کارکنان می‌توان مطلع شد. این دسته از فعالیت‌ها موجب کاهش راندمان کاری خواهد شد که باید به نحوی اصلاح شوند.

6. رسیدگی به اختلافات

اختلافات بین کارکنان، مدیران و ارباب‌رجوع از اتفاقات اجتناب‌ناپذیر است. در چنین مواقعی باید پیش از آنکه اوضاع از کنترل خارج شود، علت اختلاف مشخص گردد. از مزایای نصب دوربین مداربسته کشف شهودی این اختلافات و رسیدن به توافق عادلانه است.

7. افزایش مشتری

در فضاهای فروشگاهی وجود دوربین مداربسته می‌تواند کمک کند تا مشتریان با حس امنیت بیشتری مراجعه کنند. علاوه بر این افزایش کیفیت محصولات بر اساس نیازهای واقعی مشتریان گام مؤثری در جلب مشتریان بیشتر است. مزیت دیگر نصب دوربین مداربسته در پارکینگ فروشگاه‌هاست. این موضوع باعث اعتماد مشتریان می‌شود تا با خیالی آسوده خرید کنند. انتقال حس ارزشمندی و امنیت به مشتریان یکی از راه‌های توسعه و افزایش فروش و کسب درآمد بیشتر است.

8. کاهش هزینه‌های امنیتی

نصب دوربین مداربسته با کاهش هزینه‌های مرتبط با امنیت و حفاظت همراه است. نصب دوربین مداربسته به معنای کاهش تعداد پرسنل امنیتی است که در محل کار موردنیاز است. با وجود دوربین‌های پیشرفته‌ای که در بازار موجود است جزئیات بیشتر و بهتر از گذشته ثبت می‌شوند. امکان دید در شب دوربین‌های مداربسته یک قابلیت مفید برای نظارت شبانه است. بهترین دوربین مداربسته دید در شب را می‌توانید با بررسی سایر مشخصات آن انتخاب کنید.

9. افزایش کیفیت نظارت بر مناطق پرخطر

استفاده از دوربین مداربسته در مناطق پرخطر مزایای بیشتری دارد. این امر در کارخانه‌ها و مشاغلی که با کالاهای خطرناک و مواد شیمیایی سروکار دارند رایج است؛ بنابراین، اگر احساس می‌کنید نظارت بر مناطق ممنوعه برای پرسنل شما ایمن نیست، می‌توانید دوربین مداربسته نصب کنید.  دوربین‌ها به شما کمک می‌کنند برای بهره‌مندی از سیستم خود، مناطق حادثه‌خیز را شناسایی کنید. در نتیجه امنیت سرمایه‌گذاری خود و همچنین کارمندان خود را افزایش می‌دهید.

علاوه بر این، می‌توانید با استفاده از دوربین‌های مداربسته نصب شده در مناطق پرخطر از مشتریان خود نیز محافظت کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که مشتریان جدید ممکن است درک بهتری از فرضیات محیط نداشته باشند؛ بنابراین ممکن است ناآگاهانه به مناطق غیرمجاز دسترسی پیدا کنند. از مزیت‌های نصب دوربین محافظت از کارکنان و مشتریان در برابر دسترسی به مناطق پرخطر است.

10. شناسایی موارد مشکوک و گمشده

نصب دوربین مداربسته در برخی اماکن پرتردد کمک می‌کند در صورت جاماندن وسائل و یا وجود شیء مشکوک به‌موقع اطلاع‌رسانی شود. برخی از بمب‌گذاری‌ها با رهاکردن کیف یا بسته‌ای در مکان شلوغ انجام می‌شود. حفاظت کلی برخی مکان‌ها مانند فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن، مترو و… با وجود دوربین‌های مداربسته بسیار کامل‌تر شده است.

شرکت پویش رایان داتیس یکی از مراکز تخصصی در زمینه فروش دوربین مداربسته بولت، دوربین مداربسته دام و دیگر انواع دوربین‌ها در بالاترین کیفیت و بهترین قیمت است. ما در پویش رایان داتیس آماده هستیم تا هرگونه سؤالی در مورد دوربین‌های مداربسته را پاسخ بدهیم. شما می‌توانید به سایت ما به آدرس   https://www.datisint.com/ مراجعه کرده یا اینکه با شماره تماس 02174856  با ما در ارتباط باشید.

دکمه بازگشت به بالا