راه اندازی و نصب اکانت IPTV در تلویزیون هوشمند

برای مشاهده کانال های تلویزیونی می توانید بدون نیاز به تهیه دستگاه های گیرنده دیجیتالی، میتوانید با خرید IPTV و از طریق یک ارتباط با کیفیت اینترنت، امکان دیدن شبکه های تلویزیونی را برای خود فراهم کنید. در صورتی که تلویزیون اسمارت شما از نوع سیستم عامل WEBOS و یا دارای سیستم عامل ANDROID TV است،  با نصب کردن نرم افزار مناسب، اکانت IPTV خود را به آسانی بر روی تلویزیون اسمارت خود نصب و راه اندازی کنید.

در مقاله پیش رو به معرفی برخی برنامه ها و روش نصب و راه اندازی IPTV درتلویزیون می پردازیم. پیش از اینکه به موضوع اصلی بپردازیم، به این نکته باید اشاره کنیم که برخی از این برنامه ها رایگان و برخی نیاز به تهیه لایسنس دارند که می توانید از طریق سایت SIBIPTV اقدام به تهیه لایسنس این برنامه ها کنید.

نرم افزار های IPTV مخصوص تلویزیون اسمارت با سیستم عامل WEBOS

  1. نرم افزار SMART IPTV
  2. نرم افزار IPTV SMARTERS PRO
  3. نرم افزار SS IPTV

نرم افزار SMART IPTV و روش نصب

نرم افزار SMART IPTV یکی از بهترین و کاربر پسند ترین نرم افزار های غیر رایگان است که برروی تلویزیون های هوشمند LG و اندروید تیوی نیز قابل استفاده است . ظاهرا این نرم افزار نیز محیط کاربری جذابی دارد و نحوه کار با آن بسیار آسان است . ولی اپ استور سامسونگ متاسفانه این نرم افزار را پشتیبانی نمی کند .

نحوه استفاده از برنامه SMART IPTV

بعد از نصب و را ه اندازی نرم افزار SMART IPTV وارد سایت siptv.eu/mylist شوید و لینک اکانت خود را در بخش url لینک M3U اکانت و در بخش mac address نیز مک ادرس نوشته شده در صفحه اول برنامه Smart iptv خود را قرار دهید . حالا گزینه SEND را بزنید . نحوه نصب اکانت iptv در این برنامه به همین سادگی است. حال وارد تلویزیون هوشمند شوید و برنامه را یک بار ببندید و مجدد اجرا کنید . لیست پخش اکانت شما شروع به لود شدن می کند. بعد از لود شدن پلی لیست شبکه ها نمایش داده میشود که با زدن دکمه Groups دسته بندی شده نمایش داده می شود.

نرم افزار IPTV SMARTERS PRO و روش نصب

این نرم افزار برای انواع مختلف سیستم عامل ها در دسترس است. برای نمونه سیستم عامل Webos برای تلویزیون های الجی و سامسونگ. یکی از ویژگی های این برنامه قابلیت دسته بندی شدن شبکه ها و نصب آسان ان است. این برنامه دارای نسخه رایگان است و نیازی به خرید لایسنس آن نخواهید داشت.

برای نصب اکانت IPTV در این نرم افزار کافی است مشخصات اکانت iptv تحویل داده شده را به صورت تفکیک شده فقط یکبار وارد کنید و وارد برنامه شوید . مشخصات تفکیک شده به این صورت است :

USERNAME

PASSWORD

URL : PORT

بعد از نصب اکانت ایپی تیوی ، صفحه ای برای شما لود می شو که شامل سه قسمت LIVE  SERIES MOVIES است . در هر قسمت می توانید محتوای شبکه زنده یا فیلم و سریال مورد نظر خود را شناسایی کنید .

نرم افزار SS IPTV  و نحوه نصب

برنامه رایگان SS IPTV بر روی تلویزیون های اسمارت LG و SAMSUNG قابل استفاده است . این برنامه مجانی بوده و نیازی به تهیه لایسنس آن نخواهید داشت .

برای نصب این برنامه بعد از نصب ان ،  وارد بخش تنظیمات برنامه شوید . گزینه GET CODE را بزنید و کد دریافتی را در سایت مربوط به برنامه وارد کنید .
حالا باید پلی لیست M3U را وارد کنید و نامی را برای ان انتخاب کنید و ذخیره کنید . بعد از ان وارد برنامه میشوید و ان را ریلود کنید . در صورت مشکل داشتن در نصب ، می توانید با تیم سیب آیپی تیوی در سایت SIBIPTV مراجعه کنید .

نرم افزار BAY IPTV و نحوه نصب

برنامه BAY IPTV قابل نصب بر روی تلویزیون هوشمند الجی و سامسونگ بوده و دارای 7 روز به صورت رایگان قابل استفاده است که بعد از تمام شدن لایسنس ، می توانید از طریق سایت SIBIPTV اقدام به تهیه ان کنید .

برای نصب اکانت ایپی تیوی روی این برنامه،  باید به سایت آن مراجعه کنید و لینک M3U اکانت خود را اپلود  کنید. بعد از بارگزاری به برنامه برگردید و یک بار برنامه را بسته و مجدد باز کنید. برای کسب آموزش کامل نصب می توانید به سایت سیب آیپی تیوی مراجعه و به صورت تصویری نحوه نصب را مشاهده کنید.

 نرم افزار SET IPTV و نحوه راه اندازی

این برنامه دارای محیط کاربری بسیار جذاب و استفاده از ان بسیار لذت بخش است. استفاده از برنامه Set iptv به مدت هفت روز رایگان بوده و بعد از ان باید لایسنس را از طریق سایت سیب آیپی تیوی تمدید کنید. برای استفاده از این برنامه باید لینک m3u خریداری شده اکانت آیپی تیوی خود را در سایت مربوطه وارد کنید و بعد برنامه را یک بار ببندید و مجدد باز کنید. همچنین می توانید برای دیدن آموزش تصویری نحوه نصب به سایت سیب آیپی تیوی مراجعه کنید و با نصب سریع وآسان اشنا شوید.

نحوه تست کیفیت نرم افزار IPTV :

برای بررسی کیفیت پخش هر کدام از نرم افزار های فوق بهتر است ابتدا عملکرد آن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید . برای این کار کافی است با تهیه تست IPTV و نصب آن بر روی نرم افزار مورد نظر با امکانات آن آشنا شوید و در صورتی که از عملکرد آن رضایت داشتید نسبت به تهیه لایسنس مادام العمر آن اقدام کنید.

منبع: سایت سیب ایپی تیوی

دکمه بازگشت به بالا