بهترین میز و صندلی برای درس خواندن کودکان

راهنمای خرید میز تحریر استاندارد و مناسب برای شما

با شروع سال تحصیلی والدین باید زمان و مکان مناسب و ثابتی را برای درس خواندن بچه ها در نظر بگیرند. برخی از کودکان تکالیف روزانه خود را به حالت دراز کش و یا روی میز ناهار خوری انجام می دهند. انجام تکالیف در این وضعیت و نداشتن یک مکان ثابت برای درس خواندن باعث حواس پرتی کودکان شده و آسیب های جبران ناپذیر به ستون فقرات می رساند، بنابراین بهتر است کودکان تکالیف خود را در اتاقشان و بر روی میز تحریر کودک استاندارد انجام دهند تا مشکلی برای وضعیت جسمیشان به وجود نیاید. اگر قصد خرید میز تحریر را دارید این بخش از را که درباره راهنمای خرید میز تحریر استاندارد است و نکات بسیاری را در بر گرفته است را مطالعه کنید.

قیمت میز تحریر کودک | قیمت میز تحریر کودک تاشو‬‎ | میز تحریر

 هنگام خرید میز و صندلی تحریر به نکات زیر توجه کنید:

صندلی باید دو قوس مقعر و محدب داشته باشد:

صندلی میز تحریر باید ارگونومیک و دو قوس مقعر و محدب داشته باشد، قوس محدب را بپوشاند و قوس مقعر تحدب پشت را در بر گیرد. اگر پشتی صندلی صاف باشد، می توانید از بالشتک های مخصوص پشت صندلی برای پر کردن قوس کمر استفاده نمایید.

عرض صندلی بستگی به اندام فرد دارد:

نشیمنگاه صندلی باید 90 درصد طول ران را بگیرد. اگر نشیمنگاه صندلی کمتر از 90 درصد باشد سبب مشکلات عظلانی و اگر بیش از این مقدار باشد به زانو فشار می آید. عرض نشیمنگاه صندلی معمولا باید 47، 48 سانتی متر باشد اما عرض بستگی به این دارد که فرد چقدر چاق یا لاغر است.

 طول صندلی بستگی به قد فرد و استخوان ران فرد دارد:

طول صندلی به قد فرد و استخوان ران فرد بستگی دارد. اما معمولا طول صندلی 40 سانتی متر است اما ممکن است برای افراد بلند قد بیشتر و برای کسی افراد کوتاه قد، کمتر باشد. ارتفاع صندلی هرقدر باشد، زانو باید در زاویه 90 درجه قرار بگیرد.

رویه صندلی نباید سفت و یا خیلی نرم باشد:

رویه صندلی شما نباید بیش از حد نرم و یا سفت باشد. جنس رویه صندلی باید قابلیت ارتجاعی داشته باشد و زمانی که با انگشت فشار ملایمی به صندلی وارد می کنید، انگشت شما باید یک یا دو سانتی متر فرو برود و بعد هم به حالت اولیه اش بازگردد.

 ارتفاع پشتی صندلی باید کتف ها را بپوشاند:

ارتفاع پشت صندلی باید کتف ها را پوشانده و تا مهره 7 گردن باشد. هنگام مطالعه فرد باید فاصله چشم تا روی کتاب به حدی باشد که گردن بیش از 20 درجه خم نشود. اگر می خواهید گردن را بیشتر خم نکنید، باید سطح میز مطالعه را بالا بیاورید یا از رحل (نگه دارنده کتاب) یا یک سطح چوبی استفاده کنید.

سطح رویه میز باید بزرگ باشد:

اگر می خواهید از یک میز برای مطالعه و کامپیوتر استفاده کنید و نمی توانید جدا گانه میز کامپیوتر یا لپ تاپ بخرید باید سطح رویه میز بزرگ تر باشد.

 پشتی صندلی بهتر است قابلیت تنظیم داشته باشد:

هنگام نشستن فرد روی صندلی باید زاویه ساق پا و زانو 90 درجه و زاویه ران و بدن بین 90 تا 110 درجه به سمت عقب باشد و کف پا کامل روی زمین قرار بگیرد . بنابراین اگر پشتی صندلی قابلیت تنظیم دارد، بهتر است در فواصل زاویه بین 90 تا 110 درجه قرار بگیرد، اگر زاویه 90 درجه باشد فرد دچار اسپاسم عضلانی پشت و کمر می شود.

صندلی باید محکم باشد:

صندلی باید محکم و از جنس فلز، چوب یا. . . باشد. صندلی نباید گوشه تیز داشته باشد و بهتر است دارای دسته باشد و اسکلت اصلی آن منحنی باشد. صندلی فرفورژه را اصلا استفاده نکنید.

 چه جنس برای میز تحریر مناسب است؟

بهترین انتخاب برای میزهای کار میز های چوبی یا با روکش چوب هستند، زیرا در این میزها امکان سر خوردن کتاب ها کمتر است. میز تحریر لمینت یا ام دی اف مقرون به صرفه، با دوام است و مقاومت آن بیش از چوب می باشد . یک لمینت با کیفیت در مقابل فشار بالا تحمل و استقامت زیادی دارد با اینکه ممکن است ضخامت کمتری داشته باشد.

هنگام خرید میز به رنگ و مدل آن توجه کنید:

هنگام خرید میز تحریر حواس تان به رنگ و مدل آن باشد زیرا شما نمی توانید هر روز میز تحریر خود را عوض کنید.

میز تحریر کشو دار را انتخاب کنید:

میز تحریری را انتخاب کنید که ساده باشد و تعدادی کشو داشته باشد زیرا برای نگهداری لوازم التحریر، کاغذ، کتاب و. . . کشو مورد نیازتان می شود.

 میز تحریر را از فروشگاه های معتبر بخرید:

میزهای تحریر قیمت های متفاوتی دارند. قیمت میزهای تحریر به جنس آنها بستگی دارد. هرچه جنس میز بهتر و از برند معروف تری باشد، گران تر است. شما می توانید بر حسب سلیقه خود و فرزندتان سفارش ساخت میز را به نجار دهید. سعی کنید میز تحریر را از فروشگاه های معتبر که محصولات با کیفیت بالا ارائه میدهند خریداری کنید.

صندلی ثابت برای کودکان ایمن تر هستند:

صندلی چرخ دار برای افرادی که می خواهند به قسمت های دیگر میز دسترسی بیابند، بهتر است و این صندلی ها سرعت را بالاتر می برند اما صندلی ثابت برای کودکان امنیت بهتری دارند زیرا ممکن است کودکان در حرکت های مختلف با صندلی چرخ دار آسیب ببینند.

ارتفاع میز تحریر باید مناسب باشد:

میزی را تهیه نمایید که وقتی کودکتان پشت آن می نشیند، به شانه و دست هایش فشاری وارد نشود و بدون اینکه به بدنش فشار اضافی وارد شود، دست هایش روی میز قرار بگیرند و مچ و آرنج در امتداد هم بوده و آرنج و بازو یک زاویه حدود ۱۱۰ درجه ایجاد کند. اگر ارتفاع میز تحریر کوتاه تر باشد، دست ها به سمت پایین آویزان و سر و گردن کودک اذیت می شودو اگر ارتفاع میز بلندتر باشد باعث شده شانه بالاتر قرار بگیرد و درد کتف و شانه بیشتر شود.

میز تحریر را با توجه به متراژ اتاقتان تهیه کنید:

میز تحریر را با توجه به متراژ اتاقتان انتخاب نمایید، اگر اتاق شما بزرگ باشد، می توانید نمونه های بزرگ تری انتخاب کنید. در اتاق کوچک میز تحریرتان را در گوشه ها و بخش های غیر قابل استفاده اتاق قرار دهید.

بهترین صندلی میز تحریر را برای مطالعه بچه‌ها انتخاب کنید

اگر از شمار والدینی هستید که مشغول مبله کردن خانه و خرید وسایل آن هستید، هرگز به موضوع تهیه صندلی میز تحریر مناسب برای فرزندانتان بی‌توجهی نکنید و این موضوع را پشت گوش نیندازید. بیشتر والدین به دنبال این هستند که ارزان‌ترین صندلی میز تحریر ممکن را برای بچه‌ها پیدا کنند. چون فکر می‌کنند که بزرگ کردن بچه برایشان گران تمام می‌شود و به عنوان پدر و مادر باید تا جایی که ممکن است، صرفه‌جویی و برای آینده فرزندان پول ذخیره کنند. دسته‌ای دیگر از والدین هستند که به هماهنگی و ست بودن دکور و لوازم منزلشان بیش از هر چیز دیگری اهمیت می‌دهند. برخی از خانواده‌ها هم سنتی دارند که از وسایل بچه‌های نسل پیشین خانواده و فامیل برای فرزند خود استفاده می‌کنند و تلاششان بر این است که این سنت را برای نسل‌های بعد هم حفظ کنند.

اگر جزو این گروه‌هایی هستید که گفتیم، توصیه ما به شما این است که اهمیت تهیه یک صندلی میز تحریر مناسب و به‌روز را نادیده نگیرید.

در انتخاب صندلی میز تحریر سلامت کودک در اولویت است

به هر حال، اگر خوب فکر کنید، همه این ملاحظات نسبت به حفظ سلامت و روند آموزش فرزند شما در درجه دوم اهمیت قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید که کودک شما باید چیزهای زیادی فراگیرد و ساعت‌های بسیاری صرف مطالعه و انجام دادن تکالیف مدرسه کند تا برای ورود به دنیای بزرگسالان آماده شود. شاید شما نخواهید باور کنید که جواهر ارزشمند کوچک شما هیچ وقت به عنوان بزرگسال طبقه‌بندی شود. ولی او احتیاج دارد هر چیزی را بیاموزد که شما در گذشته به عنوان کودک آموخته‌اید، به اضافه مهارت‌ها و دانشی که برای ورود به دنیای مدرن به آن‌ها نیاز دارد. پس لازم است صندلی میز تحریر برای بچه‌ها چیزی باشد که برای نشستن آن‌ها برای چند ساعت متوالی در روز راحت و مناسب باشد.

تکالیف مدرسه کودک به اندازه وظایف شما در محل کار بااهمیت است

اگر در محیط اداری و دفتری کار می‌کنید، پس اهمیت صندلی مناسب برای ساعت‌ها نشستن را در کار خود درک می‌کنید. تکالیف مدرسه یا مطالعه کودک شما هم چیزی از آن اهمیت کم ندارد.

درباره راحتی حرف زدیم، ولی صندلی همچنین باید محافظ سلامت و استقرار درست بدن کودک نیز باشد. این یک واقعیت است که صندلی راحت همیشه به معنای صندلی محافظ سلامت نیست. مثال خوب در این زمینه تشک‌های آبی هستند که شاید خیلی راحت و لوکس به نظر رسند ولی گاهی باعث مشکلات کمر می‌شوند. به این دلیل که در استحکام و پایدار بودن بدنه ضعف دارند.

اگر فرزند شما قصد دارد زمان قابل توجهی را پشت میزش بگذراند، سلامت و رشدش را به خطر نیندازید. شیک، زیبا و لوکس بودن نباید تنها ملاک انتخاب صندلی شما باشد.

زمان نشستن روی صندلی میز تحریر نباید طولانی‌تر از زمان بازی شود

صرف زمان کافی برای بازی یا ورزش و هر نوع فعالیت بدنی، سپری کردن زمان پشت میز را برای فرزند شما آسان‌تر می‌کند و آرامش بیشتری برای او پشت میز به ارمغان می‌آورد. بنابراین مطمئن شوید که زمان مطالعه با زمان فعالیت فیزیکی آن‌ها متناسب باشد.

برخی از والدین این فضا را به کودکان می‌دهند که پشت میز تحریرشان بازی کنند، رنگ‌آمیزی کنند و کارهای سرگرم‌کننده دیگری انجام دهند که به نظرشان جالب است. این گروه از والدین لازم می‌دانند انعطاف‌پذیر باشند. اما دسته‌ای دیگر فکر می‌کنند میز تحریر باید فقط برای درس خواندن باشد. آن‌ها تفکیک فضای بازی و سرگرمی از درس خواندن را باعث افزایش تمرکز بچه‌ها می‌دانند.

عضو هر کدام از این دسته‌ها که هستید و فرزندتان هر مقدار زمانی که پشت میز تحریرش سپری می‌کند، اهمیت انتخاب صندلی مناسب را در نظر داشته باشید.

 منبع : فروشگاه اینترنتی میز و صندلی اپن مارکت

محتوای خب روزانه نمایش تیتر محتوا
دکمه بازگشت به بالا