تاثیر رنگ ها در طراحی داخلی مغازه با گروه معماری مهران طاهری

آشنایی با روانشناسی رنگ ها و آگاهی از تاثیر آن ها بر عواطف و احساسات افراد از دیگر عوامل مهم در طراحی داخلی مغازه است که باید به آن توجه داشت. رنگ ها با قدرت اثری که بر مهم ترین حس انسان یعنی حس دیداری او دارند می توانند مشتریان را برای ورود به مغازه و خرید از آن جا ترغیب کنند.

رنگ ها طیف وسیعی را در بر می گیرند، که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند برای مثال: رنگ قرمز باعث جلب توجه می شود و می تواند مشتریان را به وجد آورد اما باید در شرکت طراحی داخلی مهران طاهری به این موضوع نیز توجه کرد که استفاده ی بیش از حد از این رنگ می تواند موجب اضطراب و سردرگمی مشتریان شود پس باید از این رنگ در طراحی مغازه به حد اعتدال استفاده کرد. مابقی رنگ ها نیز مانند رنگ قرمز هر کدام اثر گذاری خاص خود را در طراحی داخلی مغازه خواهند داشت.

نحوه ی صحیح چیدمان کالا ها در شرکت مهران طاهری:

نحوه ی چیدمان هر مغازه بسته به نوع کالایی که قرار است در آن مغازه به فروش برسد متفاوت است، به عنوان مثال در مغازه ی گل فروشی نحوه ی چیدمان گل ها، محل قرارگیری آن ها و یا تهویه مغازه بسیار متفاوت از یک مغازه لباس فروشی می باشد. چیدمان اجناس در مرحله ی اول به سلیقه ی شخصی طراح و نوع کالا و در مرحله ی بعد به ابعاد مغازه، محل قرارگیری ویترین ها و رگال ها بستگی دارد.

گاهی به دلیل ارزشمند بودن کالا هایی مانند طلا و جواهرات، نحوه چیدمان به گونه ای است که دسترسی  مشتریان به کالا را محدود می کند. با توجه به توضیحات بالا می توان دریافت که امروزه طراحی داخلی مغازه، تاثیر چشم گیری در روند افزایش فروش کالا ها خواهد داشت.

طراحی اتاق های چند منظوره در دکوراسیون داخلی مسکونی

شیوه چیدن وسایل در اتاق های بزرگ یا نشیمن یکسره و ناهارخوری نسبتا مشکل است، زیرا باید کاربردهای مختلف را در یک چهارچوب قرار دهیم. قسمتی از اتاق را برای ناهارخوری در نظر بگیرید و آن را بر روی یک ویترین و یا قفسه ای زیبا متمرکز کنید و قسمت نشیمن را متمرکز بر میز تلویزیون بچینید.

برای آنکه وزن ترکیب بندی اتاق متعادل باشد می توانید این دو قسمت را مقابل هم قرار دهید. می توانید با چیدن مبلمان و یا قرار دادن کاناپه پشت به محل ناهارخوری یک دیوار طبیعی ایجاد کنید. صندلی های ناهارخوری از هر طرف باید به اندازه 90 سانتی متر فاصله داشته باشد تا فضای کافی برای عقب کشیدن صندلی باشد.

دکوراسیون اتاق خواب در طراحی داخلی مسکونی

در طراحی داخلی مسکونی اتاق خواب ها عمدتا به صورت قرینه با یک تخت و دو میزعسلی طراحی می شود، ولی اگر از این مدل در طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی خسته شده اید می توانید برای اتاق خواب تان ابتکار به خر ج دهید، اصولی که برای اتاق خواب باید رعایت شود این است که تخت به اندازه کافی از کمد فاصله داشته باشد تا استفاده از هر دو فضا راحت تر باشد برای گرم کردن فضا از قالیچه کوچک و نرم استفاده کنید.

با چیدمان متفاوت لوازم تزئینی و گلهای طبیعی در اتاق خواب می توانید عسلی ها را به گونه ای متفاوت از هم طراحی کنید، تابلویی را بالای تخت نصب کنید تا بیشتر به تخت نزدیک باشد ، اگر در قسمت پایینی تخت تان جای کافی وجود دارد می توانید مبل راحتی یا یک صندوق زیبا در این قسمت قرار دهید، استفاده از آباژورها در گوشه اتاق بسیار مناسب تر از نورهای سقفی است.

انواع طراحی داخلی اداری در شرکت مهران طاهری:

انواع مختلفی از طرح ها در طراحی میز اداری استفاده می شود. مانند طراحی با شیشه، طراحی با پلاستیک و چوب، طرح هایی که ترکیبی از چند روش هستند و همچنین طرح هایی که دارای رنگ بندی بسیار متنوع و زیبایی هستند. هر یک از طرح هایی که برای جلوه بیشتر ذکر شد نیاز به چیدمان صحیح وسایل و شناخت کافی از رنگ ها و ترکیب آنها و روش صحیح نورپردازی دارد. در طراحی داخلی اداری توجه به نکاتی از جمله تفاوت طراحی اتاق صندلی با اتاق منشیری حائز اهمیت است.

روش طراحی داخلی اداری:

در طراحی اداری میزان تماس افراد به یکدیگر بستگی دارد، افرادی که ارتباط کاری بیشتری با یکدیگر دارند باید به یکدیگر نزدیک باشند. البته این موضوع باید به گونه ای باشد که هر فردی فضای مخصوص به خود را داشته باشد و همچنین فضا باید به گونه ای طراحی شود که فرد احساس راحتی کند و تمام فضای لازم برای تمامی وسایل مورد نیاز خود را داشته باشد. بهترین گزینه انتخاب کابینت های بلند است.

یکی از موارد مهم در طراحی فضای اداری نور، سرما، گرما و صدا است و این موضوع باید در طراحی مورد توجه قرار گیرد و بهتر است از فضا به گونه ای استفاده شود که تمامی قسمت ها از نور طبیعی بهره مند شوند. در زمینه گرما و سرما بستگی به نوع سیستم گرمایشی دارد که اگر ساختمان به درستی ساخته شود در طراحی داخلی ساختمان اداری مشکلی پیش نمی آید وگرنه طراحی باید اینگونه باشد. امتیازها یکی است.

مزایای دکوراسیون داخلی اداری:

امروزه به دلیل محدودیت فضا در ادارات، افراد از دکوراسیون داخلی اداری مدرن استفاده می کنند. بزرگترین مزیت چنین تصمیمی این است که اگر فردی حرکت کند باز هم می تواند با کوچکترین تغییری از همان دکور استفاده کند. از ام دی اف های معمولی با تنوع رنگ بالا اغلب در طراحی دفاتر استفاده می شود. این یک محیط رسمی اما گرم و صمیمی ایجاد می کند.

نقش و اهمیت رنگ ها در طراحی داخلی اداری:

رنگ ها در تمام طراحی های اداری نقش موثری دارند و در این راستا باید از دانشی که از افراد داریم برای انتخاب رنگ های مناسب استفاده کنیم، اغلب در این گونه طرح ها از رنگ های مکمل البته علاوه بر رنگ و طرح استفاده می شود. آنچه انتخاب می شود نیز مهم است، در ادارات و ادارات از طرح های ساده، راه راه یا ترکیب نامنظم خطوط استفاده می شود. دکوراسیون اتاق کار اداری مدرن نسبت به سایر طرح های دکوراسیون اداری محبوبیت بیشتری دارد.

دکمه بازگشت به بالا