بهترین عینک دوچرخه سواری کدام است؟

دوچرخه‌سواران برای بهبود عملکرد و دقت خود در حین دوچرخه سواری باید از لوازم جانبی دوچرخه استفاده کنند که راحت‌تر رکاب بزنند و بدون نگرانی به اهداف خود برسند. در میان تمام لوازم دوچرخه سواری، عینک دوچرخه سواری یکی از مهم‌ترین لوازمی است که دوچرخه سوار باید برای تشخیص تغییرات جاده در هنگام تابش خورشید داشته باشد. البته لازم به ذکر است که از انواع عینک دوچرخه سواری نه‌تنها برای جلوگیری از تابش نور خورشید، بلکه برای جلوگیری از ورود گرد و غبار، باد و آب استفاده می‌شود تا دید دوچرخه سوار آسیبی نبیند و به خطر نیفتد. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا نکات مهم برای خرید بهترین عینک دوچرخه سواری، انواع عینک دوچرخه سواری، نحوه نگهداری از عینک دوچرخه سواری و مواردی از این قبیل را به شما بگوییم.

برای خرید عینک دوچرخه سواری کافیه به فروشگاه اینترنتی دوچرخستان مراجعه کنید.

به‌طورکلی اگر قصد خرید عینک دوچرخه را دارید باید به لنزهای آن توجه کنید تا بتوانید بهترین شیشه را برای عینک خود انتخاب کنید. امروزه 2 نوع عدسی در بازار ایران و جهان وجود دارد. فتوکرومیک و معمولی. در مرحله بعد باید ببینید که آیا عینک موردنظرتان برای فرم صورت شما مناسب است یا خیر که این موضوع ارتباط مستقیمی با جنس و فرم فریم بهترین عینک دوچرخه سواری دارد. اگر قصد خرید عینک را دارید باید به قیمت آن هم توجه کنید که برای ایرانیان بسیار مهم است، زیرا محصول اصلی با مقیاس دلاری محاسبه می‌شود و به همین دلیل می‌تواند در قیمت آن تاثیر بسزایی داشته باشد.

بهترین عینک دوچرخه سواری | عینک دوچرخه سواری جاینت | عینک دوچرخه سواری جولبو

بهترین عینک دوچرخه سواری و انواع آن

در این قسمت قصد داریم انواع عینک دوچرخه سواری را بررسی کنیم.

عینک با محافظ UV

یکی از خطرناک‌ترین اشعه‌های خورشید برای چشم انسان اشعه UV است. چشم بخش مهم و حساس بدن به‌حساب می‌آید و اگر به مدت طولانی در معرض این اشعه قرار گیرد شما را نابینا می‌کند. عینک دوچرخه سواری با فیلترهای UV از چشمان شما در برابر این اشعه‌ها محافظت می‌کند.

لنزهای پلاریزه

نور خورشید که از سطح مواد براق منعکس می‌شود، اغلب بسیار خطرناک‌تر از نور مستقیم است. متأسفانه میزان نور تابیده شده در حالت عادی بسیار بیشتر از نور مستقیم می‌باشد. عینک‌های پلاریزه می‌توانند این نور منعکس شده را به‌خوبی دفع کنند تا چشمان شما کمتر آسیب‌دیده و خسته نشوند.

عینک‌های آینه‌ای

هنگام دوچرخه سواری در مکان‌های روشن که میزان نور بازتاب شده چندین برابر بیشتر از مکان‌های دیگر است، مانند مناظر برفی، عینک‌های پلاریزه دیگر کارایی ندارند؛ زیرا میزان نور تابشی چندین برابر بیشتر از حد معمول است. لنزهای آینه‌ای این نورها را به‌خوبی فیلتر می‌کنند تا تصویر واضح‌تری ببینید. وقتی وارد قسمت تاریک شوید این را متوجه خواهید شد؛ زیرا همه‌جا تاریکی را خواهید دید.

عینک‌های ضد مه و ضد غبار

یکی از مشکلات اصلی دوچرخه سواران هنگام استفاده از عینک دوچرخه سواری در روزهای بارانی و مه آلود، مه‌گرفتگی عینک است که در برخی موارد دید دوچرخه سوار را کاملا از بین می‌برد. بهترین عینک دوچرخه سواری در این شرایط، عینک‌های ضد مه هستند؛ زیرا لنز آنها اصلا مه نمی‌گیرد.

بهترین عینک دوچرخه سواری | عینک دوچرخه سواری جاینت | عینک دوچرخه سواری جولبو

نکات مهم هنگام خرید بهترین عینک دوچرخه سواری

در زمان خرید بهترین عینک دوچرخه سواری باید به نکات مختلفی توجه کنید که در این قسمت قصد داریم آن‌ها را بررسی کنیم.

قیمت عینک دوچرخه سواری

قیمت در انتخاب بهترین عینک دوچرخه سواری نقش مهمی دارد، قبل از انجام هر کاری بهتر است در مورد بودجه خرید عینک دوچرخه تصمیم بگیرید. اگر برای مدل‌هایی که در محدوده قیمتی شما نیستند، مقداری بودجه وارد کنید، موارد دیگر به طور خودکار از انتخاب شما حذف می‌شوند و انتخاب برای شما آسان خواهد بود.

مقاومت در برابر آب

معمولا در روزهای بارانی قطره‌های آب روی عدسی‌های عینک، مانع از دیدن دوچرخه سواران می‌شود، بنابراین  باید از عینک ضد آب استفاده شود. همچنین این لنزها بخار آب را جذب نمی‌کنند؛ زیرا یکی از مشکلات اصلی دوچرخه سواران، مه‌پاش شدن عدسی‌های عینک است. با خرید این مدل می‌توانید از آن جلوگیری کنید.

رنگ لنز

همان‌طور که می‌دانید هر رنگ لنز برای دوچرخه سواری در مکان خاصی مناسب است، به عنوان مثال: زرد برای مناظر تاریک و ابری مناسب است و دید بهتری را فراهم می‌کند. قرمز همچنین با فیلترکردن نور آبی از خستگی چشمان شما جلوگیری می‌کند. رنگ عینک همچنین به دیدن رنگ‌های مناظر طبیعی با کیفیت بهتر و نزدیک‌تر به رنگ واقعی آن کمک می‌کند.

جنس لنز

همان‌طور که می‌دانید عدسی لنز عینک از شیشه یا پلاستیک ساخته شده است. بنابراین باید جنس شیشه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و همچنین ضد خش باشد. در این صورت قیمت بهترین عینک دوچرخه سواری  را افزایش می‌دهد. یک لنز پلاستیکی سبک ارزان‌تر و رنگ‌بندی بیشتری دارد و بسیاری از افراد آن را به رنگ‌های دیگر ترجیح می‌دهند.

استانداردها و ایمنی

دوچرخه سواری معمولاً در فضای باز انجام می‌شود، بنابراین غیر قابل پیش‌بینی است که کدام مناطق ابری و کدام مناطق آفتابی خواهد بود. در نتیجه، عینک شما باید دارای لنزهای UV، لنزهای پلاریزه و لنزهای ضد مه باشد. یکی از مزایای عینک دوچرخه فیلترکردن این اشعه‌ها است.

اندازه و وزن

به خاطر داشته باشید که عینک هنگام دوچرخه سواری باید کاملا روی صورت شما قرار بگیرد و روی صورت شما حرکت نکند. زیرا تکان‌خوردن عینک ممکن است به شما آسیب بزند. وزن عینک نیز بسیار مهم است، اگر وزن عینک خیلی سبک باشد به‌راحتی از روی صورت می‌افتد و اگر وزن خیلی سنگین باشد باعث ناراحتی چشم و بینی شما می‌شود.

پوشاندن چشم‌ها

این تصور اشتباه است که بهترین عینک دوچرخه سواری فقط از چشم‌ها در برابر نور خورشید محافظت می‌کند. یکی از مهم‌ترین فواید عینک آفتابی جلوگیری از ورود باد و گرد و غبار به چشم است. بنابراین فریم عینک باید به‌اندازه‌ای بزرگ باشد که تمام قسمت‌های چشم را بپوشاند.

جنس و شکل قاب

خوشبختانه فریم عینک دوچرخه در دسته‌ای قرار می‌گیرد که کاری به مد ندارد. این بدان معناست که هر مدلی که بخرید، هرگز از مد نمی‌افتد. به طور کلی وقتی صحبت از جنس و شکل این فریم‌های عینک به میان می‌آید، شما کاملاً آزاد هستید؛ زیرا تنوع بسیار زیادی دارند. پس زیباترین مدل را بدون عجله و بادقت بخرید.

بهترین عینک دوچرخه سواری | عینک دوچرخه سواری جاینت | عینک دوچرخه سواری جولبو

نحوه نگهداری از بهترین عینک دوچرخه سواری

هرگز برای تمیزکردن عینک خود، آن را نشویید، زیرا به برخی از لایه‌های لنز آسیب می‌رساند. بهتر است از یک پارچه نرم و تمیز برای تمیزکردن آن استفاده کنید.

در صورت عدم نیاز، عینک را به فرمان یا لباس آویزان نکنید، زیرا ممکن است عینک بیفتد و بشکند. پس فراموش نکنید که عینک خود را در کیف مخصوص و کیف دوچرخه نگهداری کنید.

اگر عینک شما کش ندارد، بهتر است بند مخصوص عینک بخرید تا هنگام افتادن از چشم شما، آسیب نبیند.

از قراردادن عینک با فریم و عدسی پلاستیکی در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید. زیرا گرما و نور خورشید می‌تواند آسیب جدی به فریم و عدسی عینک شما وارد کند.

معرفی برندهای بهترین عینک دوچرخه سواری

بهترین عینک دوچرخه سواری برای دید بهتر طراحی شده است و می‌توان از آن در ورزش‌های مختلف استفاده کرد. لنزهای جاده عینک آفتابی کنتراست را برای دید بهینه هنگام دوچرخه سواری افزایش داده‌اند. این نوع عینک نه‌تنها برای انواع شکل بینی مناسب و دارای پد بینی است، بلکه لنزهای آن بسیار سبک و مستمر بوده و استفاده طولانی مدت شما را خسته نمی‎کند. در این قسمت تعدادی از برندهای این محصول را معرفی می‌کنیم.

عینک آفتابی ماربلا

این عینک برای صورت‌های کوچک مناسب است. پد بینی روی این عینک آفتابی قابل تنظیم می‌باشد و لنزهای این عینک آفتابی کنتراست بیشتری دارند.

عینک آفتابی نایک

نایک هرساله فناوری‌های جدیدی را برای لباس‌های ورزشی و لوازم جانبی به ارمغان می‌آورد. بنابراین دور از انتظار نیست که عینک‌های این شرکت جزو بهترین عینک دوچرخه سواری باشند. این عینک آفتابی به‌گونه‌ای طراحی شده است که شما نمی‌توانید چیزی جز جاده مقابل خود ببینید و به دوچرخه‌سواران کمک می‌کند تا به‌خوبی روی اهداف خود تمرکز کنند. شیشه استفاده شده در عینک آفتابی نایک از تبخیر لنز با گردش هوا جلوگیری می‌کند. این عینک دارای بند بینی قابل تنظیم متناسب با فرم بینی فرد است.

عینک آفتابی راک

این عینک شیشه‌های قابل تنظیم دارد و با استفاده از مواد ترموکوپل و پوشش ضد شعله برای استفاده در جاده بسیار مناسب است. این محصول ضد آب و مناسب برای محافظت در برابر تابش خیره‌کننده و نور خورشید هستند. این عینک آفتابی می‌تواند مه را بشکند و شنوایی شما را بهبود بخشد.

عینک آفتابی دوچرخه سواری Mr. اسمیت

عینک آفتابی اسمیت بسیار سبک و مناسب برای دوچرخه سوارانی است که از اپتیک کارآمد استفاده  می‌کنند. لنزهای این عینک آفتابی به‌راحتی قابل ارتقا هستند، بنابراین می‌توانید بهترین لنزها را برای دوچرخه سواری خود انتخاب کنید. این محصول با تکنولوژی سبک، ایمن و بسیار بالا تعریف شده است.

عینک آفتابی مائو جیم

لنزهای قابل تعویض این عینک آفتابی گزینه‌های عالی برای شرایط نوری مختلف در اختیار شما قرار می‌دهد. به لطف عدسی‌های قابل‌تعویض عینک آفتابی، می‌توانید در ساعات مختلف روز از چشمان خود در برابر نور خورشید محافظت کنید. بهترین عینک دوچرخه سواری آن‌هایی هستند که قوی، راحت و مناسب باشند و شوک را از خود دور کنند. عینک آفتابی دوچرخه سوار در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف می‌تواند عملکرد دوچرخه سوار را بهبود بخشد. این محصول علاوه بر محدودکردن ورود اشعه ماوراء بنفش به چشمان دوچرخه سوار، باعث سلامتی و افزایش میدان دید در طول مسابقه می‌شود.

معرفی برخی دیگر از برندها و مدل‌های بهترین عینک دوچرخه سواری

در این قسمت برخی از مدل‌‌های دیگر بهترین عینک دوچرخه سواری را به همراه مشخصات بررسی خواهیم کرد.

عینک دوچرخه سواری Oakley

وزن این محصول 100 گرم است و از پلاستیک تشکیل شده است. لنز این عینک از نوع پلاریزه است و برای فضاهایی با نور کم‌کاربرد دارد.

عینک دوچرخه سواری دیزی مدل C5

لنز این عینک از جنس پلاستیک و فریم آن نیز از همین جنس ساخته شده است. عدسی این محصول از نوع پلاریزه است و برای نور کم قابل استفاده است.  رنگ لنز این محصول به‌صورت چندرنگ می‌باشد.

عینک دوچرخه سواری شیمانو

این عینک دارای ابعاد  18 * 15 * 5.5 سانتی‌متر و وزن 50 گرم است. قاب این عینک از پلاستیک ساخته شده و شیشه آن چندین رنگ دارد.

عینک اسپرت تی رکس کد 6207

عینک دوچرخه سواری شیمانو جنس عالی و قیمت مناسبی دارد و استفاده از آن بسیار راحت است. ابعاد آن 13*4*1 سانتی‌متر و وزن 25 گرم می‌باشد. قاب این محصول از جنس پلاستیک ساخته شده است و عدسی آن از نوع پلی کربنات است. این عینک دوچرخه سواری در آب‌وهوای آفتابی، ابری، برفی و مه‌آلود کاربرد دارد.

بهترین عینک دوچرخه سواری | عینک دوچرخه سواری جاینت | عینک دوچرخه سواری جولبو

کلام آخر

دوچرخه سواری یک ورزش تفریحی و شاد است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. این ورزش نیز مانند هر ورزش دیگری نیاز به تجهیزاتی دارد. عینک دوچرخه سواری یکی از وسایل مهم و ضروری در دوچرخه سواری است. چشم مهم‌ترین عضو بدن است، هرگونه آسیب به چشم می‌تواند فعالیت شما را کاملا مختل کند. به همین دلیل دوچرخه‌سواران حرفه‌ای همیشه در حین تمرین از عینک مخصوص دوچرخه سواری استفاده می‌کنند.

اگر دوچرخه‌سوار هنگام دوچرخه سواری دید لازم را نداشته باشد، می‌تواند منجر به حوادث غیر قابل برگشت و تهدیدکننده زندگی شود. به همین دلیل است که متخصصان برای دید بهتر از عینک دوچرخه سواری استفاده می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید اشعه ماوراء بنفش خورشید می‌تواند به دید شما آسیب جدی وارد کند. عینک دوچرخه سواری می‌تواند این اشعه مضر را به‌خوبی فیلتر کرده و از آسیب چشم جلوگیری کند.

یکی از مشکلات اصلی دوچرخه سواران ورود گرد و غبار و ورود حشرات به چشم آن‌هاست. در برخی موارد که دوچرخه سواری با سرعت زیاد در حال رکاب‌زدن است، گردوغبار و حشرات وارد چشمان دوچرخه سوار شده و تعادل او را از بین می‌برد و باعث تصادف می‌شود. پس برای جلوگیری از این حادثه باید از عینک دوچرخه سواری استفاده کنید.

اگر قصد خرید بهترین عینک دوچرخه سواری را نیز دارید، ممکن است در انتخاب این محصول دچار مشکل شوید. ما در این مطلب انواع عینک دوچرخه سواری، نکات موردنیاز هنگام خرید، برندهای مختلف و نحوه نگهداری از این محصول را بیان کردیم تا در زمان خرید بهترین عینک دوچرخه سواری بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

شما می توانید برای خرید و مشاهده قیمت انواع عینک دوچرخه سواری به سایت دوچرخستان بروید.

دکمه بازگشت به بالا