برای کابینت سفید چه دستگیره ای خوبه؟ به همراه معرفی مدل ها

برای کابینت سفید چه دستگیره ای خوبه ؟

کابینت های سفید یکی از گزینه هایی است که در هنگام طراحی کابینت برای هر خانواده ایرانی از طرف طراح یا کابینت ساز پیشنهاد می‌شود، دلیل این کار شاید این مطلب باشد که همیشه سادگی بهترین گزینه است. رنگ های خاص همیشه جذاب هستند ولی شاید به خاطر این که اهل ریسک کردن های بی مورد نیستیم رنگ سفید را برای کابینت های آشپزخانه خود انتخاب می‌کنیم، بعد از طراحی و اجرای کابینت نوبت به خرید دستگیره کابینت برای کابینت های سفید خود میرسد که ما در این نوشته مدل ها ومتد هایی برای راحتی انتخاب شما ذکر کرده ایم امیدواریم بعد از مطالعه این نوشته بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین رنگ برای دستگیره کابینت سفید

قبل از انتخاب بهترین رنگ ها برای کابینت سفید و مقایسه آن ها با یکدیگر این نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید که سلیقه شما حرف اول رو در هر نوع طراحی و دیزاین میزند، ممکن است یک رنگ از نظر کارشناسان و معماران بهترین باشد ولی با سلیقه شما سازگاری نداشته باشد، شما نباید آن را انتخاب کنید چون کسی که در طولانی مدت از یک محصول استفاده می کند شما هستید.

کابینت سفید با دستگیره نقره ای

رنگ نقره ای یا کروم براق یکی از رنگ هایی است که با هر طراحی میتواند هماهنگی ایجاد کند دستگیره های نقره ای به روش الکتروشیمیایی آبکاری می‌شوند در هنگام نظافت آن ها باید این نکته را در نظر بگیرید که به دلیل آبکاری های شیمیایی نباید مواد اسیدی وسفید کننده ها در تماس باشند چون موجب تغییر رنگ و حالت می‌شود.

دستگیره مشکی برای کابینت های سفید

مشکی و سفید دو رنگی هستند که همیشه با هم در تصاد بودند، انتخاب این رنگ برای دستگیره جهت نصب به روی کابینت های سفید یک انتخاب عالی و هوشمندانه است، و زمانی این انتخاب به بهترین حالت نزدیک می‌شود که بتوانید دستگیره های سایز بزرگ انتخاب کنید تا به خوبی خود را روی درب های کابینت نشان دهد. آبکاری های  دستگیره های مشکی مات و سفید مات به روش الکترواستاتیک یا کوره ای انجام می‌شود، این نوع آبکاری دارای مقاومت بسیار بالایی است و در مقابل استفاده های مکرر در طولانی مدت تغییر رنگ و حالت پیدا نمی کند. فقط تنها عاملی که موجب تخریب لایه پایانی یا  آبکاری دستگیره می‌شود ضربه فیزیکی است.

کابینت سفید با دستگیره طلایی

رنگ طلایی به دلیل زیبایی و جذابیت ظاهری که دارد نه تنها نزد مصرف کننده های ایرانی بلکه در کل جهان یک رنگ بسیار پر طرفدار برای اکسسوری و لوازم دکوری منزل است، دستگیره کابینت در کنار اینکه یک وسیله کاربردی است به عنوان نگین آشپزخانه شما نیز میتوان مطرح کرد، بنابراین رنگ طلایی به روی کابینت های سفید یک انتخاب عالی است. آبکاری های طلایی در دو حالت براق و مات انجام می‌شود که رنگ طلایی براق به روی کابینت های هایگلاس سفید براق یک انتخاب هوشمندانه و زیبا است.

روش های آبکاری رنگ طلایی متفاوت است، این دستگیره ها علاوه بر آبکاری های معمولی الکتروفورتیک به روش پی وی دی نیز آبکاری می‎شوند که یک روش نوین در صنعت ساخت یراق آلات کابینت است، در این نوع آبکاری تغییر رنگ و حالت اتفاق نمی‌افتد و همواره ثابت و بدون تغییر می‌ماند.

دستگیره برای کابینت های سفید قهوه ای

کابینت های سفید قهوه ای و کابینت های که علاوه بر رنگ سفید، طرح چوبی و قهوه ای دارند یک مدل پر طرفدار برای کابینت سازان و معمار هستند، برای انتخاب دستگیره برای این نوع کابینت ها دو نوع انتخاب از لحاظ رنگ دارید، یا باید یک رنگ مشخص برای هر دو قسمت انتخاب کنید و یا اینکه برای قسمت های چوبی و قهوه ای رنگ متناسب خود مانند طلایی، مشکی انتخاب کنید و برای قسمت های سفید کابینت نیز طبق نکاتی که در این نوشته گفته شده، اقدام به انتخاب و خرید دستگیره نمایید.

دستگیره برای کابینت های نئوکلاسیک سفید

کابینت های نئوکلاسیک یکی از بینظیر ترین و زیبا ترین نوع طراحی در بین انواع مدل های امروزی و کلاسیک محسوب می‌شود. برای انتخاب دستگیره جهت نصب به روی کابینت های نئوکلاسیک سفید انتخاب دستگیره تک پیچ در کنار دستگیره های دو پیچ معمولا گزینه مناسبی است به این صورت که برای درب های کشو از دستگیره های تک پیچ و برای سایر درب های از دسته کابینت های دو پیچ انتخاب کنید. در انتخاب رنگ برای کابینت و کمد های سبک نئوکلاسیک به هماهنگی دستگیره با سایر عناصر محیطی مانند نوع آویز‌های آشپزخانه، رنگ شیرآلات، طرح و رنگ صفحه کابینت و بین کابینتی ها دقت کنید. رنگ زیتونی آنیک و مشکی مات گزینه های خوبی برای این مدل ها هستند.

کابینت های هایگلاس سفید و انتخاب بهترین رنگ دستگیره

اولین انتخابی که برای باز و بست کردن درب های کابینت های هایگلاس و مدرن در نظر گرفته می‌شود مگنت یا آهنربای فشاری درب کابینت است، ولی این مکانیزم های به دلیل معایبی که دارند اصلا توصیه نمی‌شوند به جای آن ها می‌توان از دستگیره های مدرن خطی برای افزایش زیبایی آشپزخانه خود استفاده کنید. رنگ هایی براق مانند کروم یا نقره ای براق و طلایی براق را می‌توان با خیالی راحت یه روی درب های کابینت هایگلاس سفید نصب کرد. برای بزرگتر نشان دادن محیط مخصوصا در آشپزخانه های کوچک استفاده دستگیره های بلند توصیه می‌شود.

دستگیره کابینت سفید طوسی

کابینت های سفید طوسی در واقع از دو رنگ تشکیل شده اند رنگ طوسی یکی از شیک ترین رنگ ها برای طراحی کابینت مدرن و هایگلاس است، رنگ دستگیره کابینت سفید طوسی میتواند از نظر هر کس متفاوت باشد به عنوان مثال میتوانید از دستگیره های طلایی استفاده کنید مخصوصا رنگ طلایی براق ولی رنگی که این روز ها بسیار مورد استقبال بود رنگ طوسی است، دستگیره های طوسی همانند رنگ های مشکی و سفید به روش الکترواستاتیک آبکاری می‌شوند و دارای مقاومت بسیار بالاییی هستند بماند که در مقابل ضربه امکان رنگ پریدگی وجود دارد.

دستگیره کابینت سفید طلاییی

کابینت های سفید طلاییی نوعی از کابینت نئوکلاسیک هستند از ورقه های ممبران سفید در کنار ابزار های طلایی رنگ طراحی و ساخته می‌شوند، بهترین سبک دستگیره برای این مدل کابینت دستگیره های سرامیکی سفید و یا کرمی با پایه های طلایی براق است. هماهنگی دستگیره های سرامیکی با رنگ  کابینت سفید صدفی و طلایی زیبایی بی نظیری به آشپزخانه شما می‌بخشد.

در پایان امیدواریم که با انتخاب درست بتوانید دستگیره مورد نظر خود را داشته باشد و بدانید که سلیقه حرف اول را در طراحی می‌زند پس به سلیقه و انتخاب خود اعتماد کامل داشته باشد.

دکمه بازگشت به بالا