استایل خیابانی چیست؟ ترند استایل خیابانی 2023

اگر جزو افراد اهل مد و فشن باشید حتما استریت استایل یا استایل خیابانی به گوشتان خورده است اما شاید معنی آن را ندانید, اگر میخواهید بدانید استایل خیابانی یا مد خیابانی چیست و به چه تیپ هایی استایل خیابانی میگویند این مطلب را از دست ندهید.

امروزه استایل خیابانی جایگاه ویژه ای در دنیای مد دارد و افراد با مدل لباس های متفاوت بر اساس سلیقه شخصی استایل خاصی برای خود میسازند.

استایل خیابانی، یکی از محبوب‌ترین اصطلاحات دنیای مد در قرن بیست‌ویکم است. هرکسی درک خاص خود را در مورد این اصطلاح مد دارد، در همۀ زمان‌ها، زنان و مردانِ علاقه‌مند به مد وجود داشته، هستند و خواهند بود، که در میان جمعیت برجسته می‌شوند، دیگران را الهام می‌بخشند و سبک خیابانی را ایجاد می‌کنند.

همان‌طور که افراد، فردیت خود را با لباس نشان می‌دهند و تکه‌ای از دنیای درون خود را به نمایش می‌گذارند.

بهترین سایت های خرید لباس زنانه | حراج لباس زنانه | خرید اینترنتی لباس زنانه ارزان وپرداخت درب منزل

استایل خیابانی چیست؟

استایل خیابانی را میتوان یک نوع خاص از استایل نامید که از فرهنگ فشن بریتانیا سرچشمه گرفته است. استایل خیابانی به تنهایی یک سبک وسیع است که با فشن رایج و معمول شباهت و تفاوت هایی دارد. فشن خیابانی معمولا بر پایه فردگرایی شکل می گیرد و چندان به ترندهای رایج هر دوره وابسته نیست.

خیلی از افراد استایل خود را با الهام گرفتن از استریت استایل ها میسازند و بهتر است بدانید استایل خیابانی ثابت نمیماند و به سرعت در حال تغییر است. اولین بار استایل خیابانی در لندن دیده شد و امروزه مهمترین نقاط جهان که به استایل خیابانی میپردازند را میتوان میلان, ژاپن, لندن, پاریس و نیویورک را نام برد.

مد خیابان، دقیقاً به معنای نامش است. این مد است که از خیابان‌ها تکامل یافته، نه از نمایش‌های باند یا طراحان. واقعاً در فرهنگ جوانان دهه‌های اخیر، ریشه‌های خود را دارد. مد خیابانی، خِلاف مدهای دیگر، تنها یک سبک لباس‌پوشیدن را پوشش نمی‌دهد، بلکه طیف وسیعی از سبک‌ها را در بر می‌گیرد. همۀ این سبک‌ها، منحصربه‌فرد هستند و به‌وسیلۀ جوانانی که این سبک لباس‌پوشیدن را دوست داشتند ایجاد شده‌اند. مد خیابانی یا استایل خیابانی، در حال حاضر به‌وسیلۀ طراحان بزرگ لباس شناخته شده است و بر دنیای مدهای بالا تأثیر می‌گذارد.

بهترین سایت های خرید لباس زنانه | حراج لباس زنانه | خرید اینترنتی لباس زنانه ارزان وپرداخت درب منزل
استایل خیابانی ترند 2023

جرقه ساخت اولین استایل خیابانی از کجا بود؟

مدِ سبک خیابانی، برای اولین بار چه زمانی ظاهر شد؟ تاریخچۀ سبک خیابانی، مفروضات متعددی دارد، یکی از استنباط‌های گسترده این است که سبک خیابانی در انگلستان، در دهۀ پنجاه و در دورۀ بازسازی پس از جنگِ کشور ظاهر شد.

زمانی که اولین اختلافات با سیاست‌های دولتی، بیش‌تر به تضادهای شدید تبدیل شد. و نسل جدید، همراه با ایجاد خرده فرهنگ‌های مختلف که روند جدیدی از کار دستی “خودت انجام بده” شکل گرفت، جوانان، شروع به دوختن لباس‌های جدید و بازسازی لباس‌های کهنه، با توجه به دیدگاه‌های موسیقی، سیاسی و غیرۀ خود کردند.

پس از آن، سبک خیابانی به جوانان اجازه داد آزادانه دیدگاه‌ها و شخصیت خود را بیان کنند و شروع به اعمال نفوذ قابل‌توجهی بر دنیای مد بالا کرد.

نگاهی دیگر به تاریخچۀ مد سبک خیابانی بیان می‌کند که استایل خیابانی در دهۀ 80-90 در ژاپن ظاهر شد و عمدتاً مبتکر سازندگان سبک خیابانی، جوانان شورشی بودند که شروع به پوشیدن لباس به سبک غربی کردند و می‌خواستند در برابر اصول و دیدگاه‌های مربوط به آرمان زیبایی ژاپنی مقاومت کنند.

دورۀ پس از جنگ در ژاپن، به دلیل ظهور شرکت‌های تبلیغاتی با رواج سبک زندگی غربی، سبک‌های موسیقی جدید، که تأثیر مستقیمی بر تغییر سبک لباس می‌گذارد، که آزادی و تنوع بیش‌تری را به ارمغان می‌آورد، قابل‌توجه است.

از آن زمان، تمام گرایش‌های مدِ روزِ جوانان، علاقۀ خاصی را در طراحان، استایلیست‌ها و تولیدکنندگان جدید لباس برانگیخت. همراه با آن، خرده فرهنگ‌های مختلف، بسته‌به ترجیحات موسیقی جداگانه (هیپ هاپ، درایو) و انواع ورزش های شدید (موج سواری و اسکیت بورد) ظاهر شد.

تنوع گرایش‌های شیک و جوان، به‌طور قابل‌توجهی بر توسعۀ مد تأثیر می‌گذارد. استایل خیابانی، بالاترین آزادی برای ابراز وجود است و تنوع، و تصمیمات سبک جدیدی را ارائه می‌دهد.

بهترین سایت های خرید لباس زنانه | حراج لباس زنانه | خرید اینترنتی لباس زنانه ارزان وپرداخت درب منزل

استایل خیابانی جی جی حدید

12 نکته برای مد سبک خیابانی شما

 1. کت‌های رنگارنگ

وقت آن است که برخی از سبک‌های عالی را به یاد بیاوریم. فیلم‌ها، منابع عالی الهام‌بخش مد سبک خیابانی بودند و با فیلم‌ها، این لباس‌های استایل خیابانی با رنگ‌های تند و قدرتمند بازمی‌گردند. ساختن یک استریت استایل زنانه نیازمند آن است که هنگام خرید لباس زنانه دقت و خلاقیت به خرج دهید.

هم‌چنین، می توانید یک ژاکت بلند کیمونو بپوشید تا مد خیابانی خود را با تاثیر مد ژاپنی، زیبا کنید.

 1. سبک‌های شل

یکی دیگر از مدهای استایل خیابانی برای الهام گرفتن، کت و شلوار سایز بزرگ است. این سبک، در دختران معجزه می‌کند.

توصیه می‌شود کت و شلوار خاکستری را با یک جفت کفش معمولی و یک تاپ سفید، ست کنید. و ترکیب رنگ خاکستری-سفید را با لوازم جانبی کنتراست روشن بشکنید. این سبک، یک زن قدرتمند، مستقل و سخت‌کوش را به نمایش می‌گذارد و با این مد خیابانی، می‌توانید تحسین‌های زیادی را به دست آورید.

 1. هودی بزرگ

به یاد داشته باشید که هیچ روندی برای همیشه دوام نمی‌آورد. طراحان مدرن، هر روز به وجود می‌آیند. بنابراین، هر روز هزاران مدِ سبک خیابانی به دنیا می‌آیند.

مد خیابانی، هودی‌ مردانه و زنانه بزرگ با شلوارک سه چهارم، کفش‌های کتانی و جوراب‌های بلند، هرگز از مد نمی‌فتد. انتخاب رنگ مهم نیست بزرگ است، اما به رنگ سفید یا مشکی می‌رود تا در کانون توجه قرار بگیرد و هم‌چنین مطمئن شوید که چیزی اضافه می‌کنید که رنگ را خراب می‌کند.

 1. بدون لباس‌های مارک‌دار

گاهی‌اوقات، به لباس بدون مارک هم فرصت بدهید تا این روند را هدایت کند. هنگام خرید لباس مردانه و زنانه خلاقیت شما مهمتر از مارک لباسی است که میخرید. از خلاقیت وقتی نوبت به مد خیابانی می‌رسد شما دو انتخاب دارید. یا از لباس‌های با صدای بلند یا برند استفاده کنید تا به مد استایل خیابانی بپیوندید یا کاملاً بی‌صدا باشید.

 1. ترکیبی از لباس‌های ورزشی

برای مقابله با سبک‌های کلاسیک، از لباس‌های ورزشی استفاده کنید. درست، مانندِ مد سبک استایل Street بالا، این سبک هم، عناصر مشخصۀ خود را معرفی می‌کند. به‌عنوان مثال، کت جین کلاسیک را با کلاه راننده کامیون ترکیب کنید. انتخاب رنگی را با کیف، گوشواره و ناخن ایجاد کنید که به زیبایی کت جین آبی را نمایان می‌کند.

 1. بافت‌های مخلوط

روی دسته‌ای از پارچه‌های مختلف بچینید. چیزی شبیه بافتنی آجدار، چاپ پوست مار، ابریشم، چرم، پشم، و غیره. به ما اعتماد کنید، واقعاً فوق‌العاده شیک خواهد بود. هم‌چنین می‌توانید با انتخاب رنگ‌های خود جسورانه عمل کنید یا برای ظریف‌تر کردن ترکیبِ بافت، همۀ آن‌ها را در یک سایه نگه دارید.

 1. پاپ رنگی

اگر می‌خواهید استایل شما، شخصیت داشته باشد، از رنگ‌هایی که با هم ترکیب می‌شوند، چشم‌پوشی کنید. قوانین را زیر پا بگذارید و نئون‌ها، رنگ‌های خنثی و موارد دیگر را در یک لباس ترکیب کنید تا متمایز شوید.

 1. بلیزر با سه راهی گرافیکی

کت بلیزر روی یک تی‌شرت گرافیکی همراه با شلوار جین، می‌تواند ظاهر شگفت‌انگیزی داشته باشد. فرقی نمی‌کند به کجا می‌روید، اما بدون زحمت مناسب است که هم معمولی و هم لباس پوشیده است.

 1. تک‌رنگ

یک سایه را انتخاب کنید و به دنبال آن بروید! شما مجبور نیستید موهای‌تان را با هم هماهنگ کنید. این لباس به سبک استایل خیابانی باعث می‌شود تا لباس‌های روز را سریع‌تر بپوشید و هم‌چنین می‌توانید بدون صرف زمان زیاد، لباس‌های سر تا پا را ست کنید.

 1. ژاکت روی شانه

ژاکت خود را مانند مانتویی با آستین در نظر بگیرید که روی بازوهای شما میفتد و روشی ساده برای پوشیدن آن است که باعث گرمازدگی شما نمی‌شود، اما هم‌چنان پوشش کاملی به شما می‌دهد.

 1. نیم تاک

چه یک ژاکت، چه یک پیراهن یقه‌دار، آن قسمت جلوی وسط تاپ خود را آزاد بگذارید و شاهد افزایش سطحِ مد سبک خیابانی خود باشید.

 1. عینک آفتابی

اگر احساس می‌کنید لباس‌تان چیزی را از دست داده است، آن را با یک عینک آفتابی ترکیب کنید. آنها حتی بهتر با لباس شما هماهنگ می‌شوند و هم‌چنین راحت‌تر از آرایش چشم استفاده می‌شوند.

این چند نکته برای مد استایل خیابانی است تا تا از آن‌ها الهام بگیرید. این روش‌های زیبا را امتحان کنید تا تمام ظاهر مد خیابانی خود را به زیبایی به نمایش بگذارید.

اگر دستان شما مایل‌به انجام برخی جادوها در طراحی مد هستند تا یک روند ایجاد کنند، می‌توانید یک طراح مد موفق شوید و همه را با کارهای خود مسحور کنید.

در نهایت…

مد استایل خیابانی را می‌توان به‌عنوان سبک خاصی از لباس تعریف کرد که یک رویکرد جامع به مد است و شامل سبک‌هایی است که متقاطع هستند، و با مد رایج تفاوت دارند و بر اساس فردگرایی، با هرگونه تمرکز سخت و محدود بر روندها انتخاب می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا