پروسه خرید ضایعات آلومینیوم چگونه است؟

آیا برای فروش ضایعات خود دنبال یک مرکز معتبر خرید ضایعات می گردید!؟

بخشی از محصولاتی که متشکل از وسایل پلاستیکی، فلزی، پارچه‌ای و غیره می‌شوند که خصوصیات محصولات سالم را نداشته و برخی از آن‌ها قابلیت فروش دارند، ضایعات می‌گویند. برای پیدا کردن خریدار ضایعات آهن معمولا کار سختی ندارید.

 به‌ عنوان‌مثال اتومبیل‌ها، بعضی از لوازم خانگی، مصالح ساختمانی و تعداد قابل توجهی از مواد و وسایل دور ریختنی نیز جز ضایعات به‌حساب می‌آیند که خصوصیت تمام این مواد این هست که قسمت قابل بازیافت دارند که می‌توان از آن قسمت در بعضی مشاغل استفاده کرد. یکی دیگر از این نوع ضایعات، ضایعات آلومینیومی می باشد. خرید ضایعات آلومینیوم خود را به مجموعه تفکیک سبز بسپارید، این مجموعه از در شهر تهران می باشد.

آلومینیوم یکی از مهمترین فلزاتی است که قابلیت بازیافت مجدد برای چندین بار متوالی را داشته و می توان گفت 75 درصد  از کل آلومینیوم تولید شده همچنان در چرخه مصرف قرار دارند، چرا که این ضایعات پس از بازیافت هیچ گونه تفاوتی با فلز تازه استخراج شده از معدن ندارد و می‌تواند مجدد درچرخه تولید قرار گیرد، به همین دلیل جمع‌آوری ضایعات آلومینیوم اهمیت بالایی دارد.

در رابطه با قیمت روز ضایعات آلومینیوم بایستی خاطر نشان شویم که این نوع ضایعات درصدی از قیمت شمش در بازار و بورس را تشکیل می دهند بنابراین طبیعی است که قیمت لحظه ای ضایعات آلومینیوم با تغییر شاخص بورس تغییر کند. بهترین خریدار ضایعات آهن در ایران را به شما در ادامه معرفی خواهیم کرد.

برای فروش ضایعات آلومینیوم خود می‌توانید با مراجعه به شرکت تفکیک سبز و یا تماس با شماره‌های موجود در سایت با خریدار ضایعات آلومینیوم ارتباط برقرار کنید تا برای قیمت‌گذاری و خرید ضایعات آلومینیوم شما در محل حاضر شود، شرکت تفکیک سبز با پیشنهاد بهترین قیمت و پرداخت نقدی در محل حاضر به خرید انواع ضایعات چدن و آلومینیوم شما می‌باشد.

تقسیم‌بندی ضایعات آلومینیوم در بازار قراضه : در بازار قراضه، ضایعات آلومینیوم به دو دسته کلی ضایعات آلومینیوم نرم و آلومینیوم خشک دسته‌بندی می‌کنند و کلا ضایعات آلومینیومی را می‌توان متشکل از: ضایعات پروفیل، ظرفی، کابلی، قوطی‌های نوشیدنی، ضایعات زینک چاپخانه‌ها، ضایعات رینگ و پیستون، سرسیلندر و غیره دانست.

ورق‌های آلومینیوم باارزش‌تر از ورق‌های فولادی است و ساخت آن‌ها نگرانی‌هایی را بابت صدمه به محیط زیست‌ به دنبال دارد که این امر به‌ دلیل مقدار انرژی مورد نیاز برای پروسه کربن و تولید اولیه آن است. در نتیجه تاکید زیادی روی پایین آوردن اثرات کربن و کاهش هزینه‌ها وجود دارد که با افزایش مواد قابل بازیافت و ضایعات آلومینیوم به کار رفته در ریخته‌گری و نورد، این هدف محقق می‌شود. ابتدا هدف این هست که ضایعات آلومینیوم ساخته شده در فرآیند ساخت به موثرترین حالت ممکن مورد استفاده مجدد قرار ‌بگیرد.

از آلیاژهایی که معمولا در صنعت خودرو استفاده می‌شوند از گروه آلیاژهای 5000 و 6000 هستند. جداسازی این آلیاژها ضمانت می‌کند که پارامترهای مناسب شیمیایی کاسته نشده و بیشترین سود را می‌توان از ضایعات برداشت نمود.

خرید ضایعات آلومینیوم تهران

اگر خریدار ضایعات آلومینیوم نرم و یا خریدار ضایعات آلومینیوم خشک هستید می توانید برای خرید ضایعات آلومینیوم در تهران از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با ما تماس بگیرید. مجموعه تفکیک سبز علاوه بر خرید ضایعات آلومینیوم در زمینه نیز فعالیت دارد.

انواع متفاوتی از ضایعات وجود دارد مثل:

 • ضایعات فلزی
 • ضایعات غیرفلزی
 • ضایعات الکتریکی و الکترونیکی
 • ضایعات محصولات فلزی و غیرفلزی

 ویژگی بهترین خریدار ضایعات آلومینیومی

از بارزترین ویژگی مجموعه تفکیک سبز خرید ضایعات آلومینیومی شما به صورت یکجا، تفکیک سبز یکی از بهترین مجموعه ها در زمینه خرید ضایعات آلومینیومی در کلان شهر تهران می باشد، این مجموعه هزینه خریدضایعات آلومینیومی  را به صورت نقدی به شما پرداخت می نماید. از مهم ترین ویژگی این مرکز جلب رضایت شما عزیزان می باشد.

بازیافت ضایعات آلومینیوم

ضایعات بازیافتی آلومینیومی می‌توانند در یک فرآیند با کمک قوس الکتریکی در کوره تبدیل به وسایل و ابزارهای باکیفیت شود، فولاد ضد خش هم می‌تواند با همین پروسه تولید گردد. به دنبال این فرآیند حرارت، انفجار و سروصدای بسیار زیادی اتفاق خواهد افتاد.

به‌طور مثال ضایعات مس قادرند از راه همین پروسه به محصولات متفاوتی مبدل گردند ولی آلومینیوم در دماهای خیلی کم‌تری نسبت به آلومینیوم خالص ذوب می‌گردد بنابراین برای آلومینیوم این روند به انرژی بسیار پایین‌تری احتیاج دارد.

این موضوع معمولا برای تمام فلزات بازیافتی صادق بوده و در این پروسه نه تنها انرژی بیشتری حفظ می‌شود بلکه انتشار کربن دی اکسید نیز بسیار پایین‌تر است، درنتیجه محیط زیست صدمه کمتری خواهد دید و در پروسه تولید، صرفه‌جویی اقتصادی بیشتری می‌شود و در نهایت ابزاری که با مواد بازیافتی تولید شده است به دست مشتری می‌رسد.

بازیافت ضایعات مزیت‌های قابل ملاحظه‌ای برای حفظ محیط زیست دارد به‌عنوان‌مثال:

 • ۷۰درصد در انرژی صرفهجویی خواهد شد.
 • ۹۰ درصد در کاربرد مواد خام صرفهجویی میشود
 • ۸۶ درصد در آلودگی هوا موثر است و آن را تا حد قابل ملاحظهای کاهش میدهد.
 • ۴۰ درصد در مصرف منابع آبی صرفهجویی خواهد شد.
 • ۷۶ درصد از منابع آبی آلوده نخواهد شد
 • ۹۷ درصد نیز در استفاده از منابع را به صرفهجویی میشود.

به‌عنوان نمونه هر هزار کیلوگرم فولاد که از آهن قراضه بازیافت شود، قابلیت این را دارد که:

 • ۱۱۱۵ کیلوگرم در مصرف آهن صرفهجویی نماید
 • ۶۲۵ کیلوگرم در مصرف زغال سنگ صرفهجویی خواهد شد.
 • ۵۳ کیلوگرم نیز در مصرف آهک

این اعداد و ارقام برای دیگر فلزات فلزاتی به‌غیراز آهن به شرح زیر می‌باشد:

 • ۹۵ درصد صرفهجویی در کاربرد آلومینیوم
 • ۸۵ درصد صرفهجویی در کاربرد فلز مس
 • ۶۵ درصد صرفهجویی در کاربرد فلز سرب
 • ۶۰درصد صرفهجویی در کاربرد فلز روی را به همراه دارد.

انواع بازیافت ضایعات آلومینیومی:

 ابزارهای خانگی

ابزارهای فلزی معمولا از فلزات بازیافتی تولید می‌شوند و می‌توانند جذاب، مقاوم و به‌صرفه باشند. مثل: صندلی‌ها، میزها، نیمکت‌ها و لامپ‌ها فقط قسمت کوچکی از این وسیله‌ها هستند که از آهن قراضه، ضایعات آلومینیوم و سایر فلزات تولید می‌شوند.

کاربردهای هنری

برخی از افراد که تمایل به فعالیت‌های هنری دارند با دیدن کپه و تجمعی از ضایعات آهن یا آلومینیوم فکر انجام فعالیت‌های هنری در ذهن آن‌ها خطور می‌کند. به‌عنوان‌مثال برای تولید مجسمه‌های هنری می‌توان از این مواد، بیشتر مصرف کرد.

حتی افرادی که در حرفه خود ماهر نیستند هم از خلاقیتشان برای انجام کارهای هنری استفاده می‌کنند و از نمایش این آثار روی دیوار منزلشان احساس خوشحالی، غرور و شعف می‌کنند! وسایل تزیینی ساخته شده از فلزات هم در نوع خود روشی غریزی در این هنر به شمار می‌رود.

همان‌گونه که مشاهده می‌کنید بازیافت در همه فعالیت‌های روزانه ما می‌تواند نقش بسزایی ایفا کند، از زباله‌های خانگی گرفته تا ضایعات ساختمانی یا حتی ضایعات صنعتی. خرید ضایعات آلومینیوم هر چه بیشتر به جلو می‌رویم اهمیت بازیافت در حفظ محیط زندگی‌مان افزایش می‌یابد، بنابراین بازیافت را باید جدی بگیریم.

بعضی از ضایعات آلومینیوم وجود دارند که در واحدهای تولیدی با انجام مراحل ساخت محصولات آلومینیومی حاصل می‌شوند. این ضایعات در واحدهای ذوب اولیه یا ثانویه و یا واحدهای ساخت و تولید (فرآیندهای اکستروژن یا نورد) ساخته می‌شوند. اصولا این نوع ضایعات در سیکل صنایع آلومینیومی وجود دارند، معمولا در آمارهای بازیافت آلومینیوم  وارد نمی‌شوند.

آلومینیوم قوطی

بعضی دیگر از ضایعات آلومینیوم که توسط مصرف‌کنندگان محصولات نیمه ساخته، تولید می‌شوند. مثل: ضایعات به وجود آمده از تبدیل ورق آلومینیوم به قوطی آلومینیوم.

 ضایعات صنعتی

اکثر ضایعات صنعتی جدید ازلحاظ کیفیت مشابه ضایعات باوجود آمده  از مراحل قبل از تولید نهایی محصولات اولیه آلومینیومی هستند. مثل اضافات نورد و اکستروژن یا تکه‌های معیوب که نوع آلیاژ آن‌ها به‌آسانی قابل تشخیص است و طی ساخت آلوده نشده‌اند. این نوع ضایعات آلومینیوم به واحدهای ذوب و ریخته‌گری به خصوصی مثل تولید شمشال برگشت داده می‌شوند. سپس این شمشال‌ها در سایر واحدها به تختال یا بلوم و محصولات اکستروژن و نورد مبدل می‌گردند.

براده آلومینیومی

ضایعات صنعتی دیگری متشکل از: براده و پلیسه‌های ماشین‌کاری و مواد دیگری حاصل از نورد، برش کاری و سوراخ کاری هستند. براده‌های آلومینیومی اغلب ترکیب آلیاژی مختلفی داشته و با روغن، رنگ و فلزات دیگر آلوده شده‌اند. پس برای انتقال به واحدهای معمول ذوب دوباره، مطلوب نیستند و باید برای تولید به کارخانجات ذوب ثانویه انتقال پیدا کنند.

ضایعات آلومینیوم کارخانه‌ها

ضایعات آلومینیوم که در کارخانه‌های تولیدکننده آلومینیوم تولید می‌شوند در صنایع گوناگون می‌توانند به کار برده شوند. از این ضایعات آلومینیوم در صنعت خودرو سازی ، بیلت و در و پنجره سازی ، کرکره سازی و غیره استفاده می‌شوند.

خریدارِ مرکز خرید ضایعات آلومینیوم تهران

مجموعه خریدار نام مجموعه ای است که به خرید انواع ضایعات و اجناس آلومینیومی می ‌پردازد و در حیطه آلومینیوم فعالیت های گسترده ای انجام خواهد داد. همان طور که می دانید آلومینیوم ها متریال اصلی بسیاری از وسیله های اطراف ما می باشند.

از آلومینیوم ها در وسیله های مختلفی استفاده می کنند. در کارخانه‌ ها آلومینیوم ها می توانند از متریال اصلی دستگاه های مربوطه باشند. همچنین از این فلز در صنایع ساخت و ساز نیز استفاده خواهد شد و همان طور که می‌ دانید این فلز به دلیل ویژگی ها و مشخصه هایی که در عنصر آلومینیوم نهادینه شده است، دارای مشخصه هایی است که باعث می ‌شود از این فلزات آلومینیومی در بسیاری از صنایع استفاده نمایند.

اولین ویژگی که از این فلزات بر می‌ آید استحکام بسیار بالای آن ها نسبت به فلزات دیگر می باشد و به همین دلیل از این اجناس در وسیله‌ هایی استفاده می‌ شود که استحکام بالا لازمه ساخت این وسیله ها بوده است. هر وسیله ای و هر ابزاری همان قدر که زمان می‌ گذرد و دچار فرسودگی و مشکلاتی می‌ شوند.

همان طور که می دانید آلومینیوم ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و با گذشت زمان ممکن است مشکلاتی برای آن ها به وجود بیاید و وسایلی که از آلومینیوم ساخته شده اند در معرض عوامل متعددی قرار گرفته که باعث فرسودگی وسیله مورد نظر خواهد شد.

وسیله ها به دلیل فرسوده شدن مطمئناً همه یا قسمتی از کارکرد خود را از دست می ‌دهند و باید وسیله ‌ای جدید جایگزین آن ها شود. مجموعه رِ از مجموعه ‌هایی است که این وسیله های کهنه و فرسوده شده آلومینیومی شما را خریداری کرده و بهای زیادی را نیز بابت آن پرداخت خواهد کرد.

خرید ضایعات آلومینیوم در شمال تهران

برای شما که ساکن محله های شمال تهران مانند تجریش، اقدسیه، ولنجک دربند، ازگل، اقدسیه، زعفرانیه، اوین، شهرک نفت، چیذر، دارآباد، ولنجک، جوزستان، امام زاده قاسم، شهرک محلاتی، فرمانیه، فرشته، قیطریه، کاشانک، دزاشیب، محمودیه، سوهانک، آجودانیه، جماران، الهیه، نیاوران، کاشانک، باغ فردوس، کامرانیه هستید نیز این امکان فراهم شده تا کلیه ضایعات آلومینیوم خود را به خریدارِ بسپارید.

خرید ضایعات آلومینیوم در غرب تهران

خریدارِ در محدوده مناطق غرب تهران چون شهر زیبا، دهکده المپیک، پونک، ستارخان صادقیه، بلوار فردوس، گیشا، جنت آباد، شهران، طرشت، تهرانسر، محله چیتگر، شهرک اکباتان، آزادی، حصارک هم آماده خرید ضایعات آلومینیوم  در یکی از این محله های غرب تهران می باشد.

خرید ضایعات آلومینیوم در شرق تهران

خریدارِ به عنوان مرکز خرید ضایعات آلومینیوم در تهران کلیه مناطق شرق و غرب شمال و جنوب را تحت پوشش خود قرار داده است. کسانی که ساکن محله های شرق تهران مانند: تهرانپارس، حکیمیه، نارمک، هنگام، هروی، علم و صنعت، فرجام، بلواز پروین، سراج، شمس آباد، مجیدیه، شمیران نو، قنات کوثر، شیان، لویزان، و مهران هستند نیز می توانند برای فروش ضایعات آلومینیوم خود خریدارِ را انتخاب کنند.

خرید ضایعات آلومینیوم در جنوب تهران

خریدارِ در محله های شوش افسریه،شوش، شهرک مسعودیه، شهرک بروجردی و کیانشهر، ایستگاه راه‌آهن، جوادیه،نازی آباد، یاخچی آباد، علی آباد و خزانه جوانمرد قصاب، دولت آباد، آذری، عبدل آباد امامزاده حسن، زمزم، شهرک ولیعصر،شادآباد و خلیج فارس نیز خریدار ضایعات آلومینیوم  شما می باشد و آن ها را با بالاترین قیمت از شما می خرد.

 از آن جایی که قیمت فلزات ارزشمندی چون آلومینیوم مرتبا در حال نوسان می باشد جهت استعلام قیمت خرید ضایعات آلومینیوم با بخش فروش خریدارِ تماس بگیرید.

ما خریدار انواع ضایعات آلومینیوم شما به صورت یکجا و با بالاترین قیمت هستیم!

خرید انواع ضایعات آلومینیوم 

همان گونه که در متن های بالا به آن ها اشاره شد ابزار ها و وسایل مختلفی که از جنس آلومینیوم هستند نیز دچار فرسودگی خواهند شد. با این که این ابزار ها مطمئناً به دلیل به کار برده شدن آلومینیوم در آن ها دارای استحکام بسیار بالایی هستند ولی عواملی فیزیکی و شیمیایی مختلفی موجود است که ممکن است به این فلزات آسیب ‌های زیادی برساند و آن ها را لازم به فروش کند.

قاعدتاً باید برای فروش یک کالا مرکزی وجود داشته باشد که بتواند به خرید کالای مورد نظر شما بپردازد. اما باید بگوییم که اگر شما دارای انواع و اقسام آلومینیوم در موارد متعددی هستید می توانید این آلومینیوم ها را به مرکز خرید ضایعات آلومینیوم که مربوط به مرکز خریدار می باشد بسپارید.

این مرکز با دارا بودن فعالیت بسیار گسترده ‌ای در زمینه خرید انواع ضایعات آلومینیوم توانسته در سراسر کشور به خصوص تهران فروشندگان بسیار زیادی داشته باشد. آلومینیوم ها از فلزاتی هستند که کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارند.

هر صنعتی که آلومینیوم در آن ها دارای کاربرد بسیار زیادی باشد مطمئنا دارای ضایعات آلومینیوم بسیار زیادی هم هستند. این صنایع می توانند برای فروش انواع ضایعات آلومینیوم خود مجموعه خریدار را انتخاب کرده و آلومینیوم های خود را در انواع و اقسام مختلفی به این مجموعه بفروشند.

زیرا مرکز خریدار انواع این فلزات را با قیمت بسیار بالایی که طبق نرخ روزانه و کاملا تایید شده توسط اصناف مربوطه می باشد خریداری خواهد نمود. همان طور که می دانید آلومینیوم ها از فلزاتی هستند که در کنار فلزات مهم دیگری مانند طلا، مس، نقره، آهن و… قرار می گیرند.

این فلزات روزانه با افزایش و کاهش قیمت نفت و دلار دچار تغییر شده و به خصوص در کشور ما که قیمت ثابتی برای این فلزات و همچنین دلار وجود ندارد، نرخ آن ها نیز کاملاً تغییر خواهد کرد و باید بدانید مجموعه خریدار نرخ کاملاً بالایی برای انواع و اقسام ضایعات آلومینیومی پرداخت خواهد نمود.

مجموعه خرید ضایعات آلومینیوم تهران

آلومینیوم ها دارای کاربرد های بسیار زیادی می باشند و به همان میزان ضایعات بسیار زیادی در صنایع مختلف و در منازل از آلومینیوم ها تولید می شود که باید هر چه سریعتر به فروش برسند.

برای فروش این ضایعات آلومینیوم باید بدانید مجموعه های مختلفی وجود دارند که البته همه آن ها دارای نحوه فعالیت مشترک نیستند. مجموعه خریدار یکی از مجموعه های فعال در زمینه خرید انواع ضایعات آلومینیوم در تهران و شهر های دیگر می باشد که فعالیت بسیار گسترده ای در این زمینه دارد. این مرکز توانسته است با تجربیات بسیار زیادی در زمینه جمع آوری انواع ضایعات آلومینیوم در سطح تهران کمک شایانی به بازیافت فلزات آلومینیوم در کشور انجام دهد.

همان طور که می دانید، فلزات از محصولاتی هستند که با وجود بازیافت شدن درجه کیفی آن ها تقریبا کاهش نیافته و می توانند در صنعت دیگری مورد استفاده قرار بگیرند که آلومینیوم ها نیز از این قاعده مستثنی نخواهند بود.

مجموعه ضایعات بازار که خریدار ضایعات آلومینیوم در تهران می باشد انواع و اقسام آلومینیوم ها را جمع آوری می نماید که از این آلومینیوم ها می توان به آلومینیوم های وسیله های مختلفی مانند درب و پنجره، آلومینیوم های نرم و آلومینیوم هایی که به صورت فویل هستند اشاره نمود. هر کدام از این ضایعات آلومینیومی در نوع خود کاربرد بسیار بالایی خواهند داشت.

این فلزات با درجه ‌های خلوص مختلفی اهمیت خود را نشان می ‌دهند و این درجه خلوص باعث می شوند که از هر آلومینیومی بتوان در صنعت خاصی استفاده نمود. به همین دلیل برای آلومینیوم هایی که دارای خلوص بالاتری هستند قیمت بالاتری پرداخت خواهد شد. ب

اید بدانید که مجموعه خریدار انواع و اقسام آلومینیوم ها شامل نرم و فویل را خریداری خواهد کرد و خود را به عنوان خریدار ضایعات آلومینیوم نرم و خریدار ضایعات فویل آلومینیوم و به طور کلی در سطح کشور به اثبات رسانده است و به همین دلیل در بین مجموعه های دیگر و با وجود فعالیت های بسیار گسترده در زمینه خرید حضوری و غیر حضوری انواع آلومینیوم، جزو بهترین خریدار ضایعات آلومینیوم تهران می باشد.

خرید و فروش ضایعات آلومینیوم تهران

ضایعات آلومینیوم از فلزاتی است که توسط مراکز مختلفی خریداری خواهد شد. همان طور که گفته شد ضایعات آلومینیوم در تهران و سایر شهر ها توسط مجموعه ای به نام مجموعه خریدار خریداری می شود. این مجموعه در حیطه خرید و فروش ضایعات فلز آلومینیوم در تهران و شهر های دیگر فعالیت بسیار گسترده ای داشته و توانسته است خود را در میان مجموعه های مختلف ثابت کند.

البته باید بدانید که مجموعه خریدار، ضایعات آلومینیوم را فقط خریداری می‌ کند. این ضایعات ممکن است به صورت دسته دوم باشند و در انواع نرم و یا فویلی خریداری شوند. مرکز خریدار هر گونه آلومینیوم که شما در اختیار داشته باشید را با قیمت بسیار بالایی خریداری خواهد نمود.

ولی باید بدانید این مرکز فقط در حیطه خرید انواع ضایعات آلومینیوم فعالیت می ‌کند و در حیطه فروش ضایعه های آلومینیوم هیچ گونه فعالیتی نخواهد داشت و به همین دلیل می ‌توان گفت واژه فروش برای افرادی به کار می رود که قصد دارند آلومینیوم های خود را به این مجموعه به فروش برسانند. این افراد می ‌توانند مجموعه خریدار را به عنوان بهترین مجموعه برای خرید انواع ضایعات آلومینیوم انتخاب کنند.

زیرا این مجموعه به صورت حضوری و به صورت غیر حضوری به فعالیت پرداخته و به نحوه بسیار راحت تری نسبت به مراکز دیگر به فعالیت می پردازد ضمن این که نرخ روز را برای آلومینیوم شما در نظر خواهد گرفت.

دکمه بازگشت به بالا