برای بروزرسانی تلگرام چه باید کرد؟

چگونه تلگرام خود را آپدیت کنیم؟

امروزه ارتباط انسان ها با تکنولوژی ، آنها را ناگزیر از استفاده از رایانه های شخصی و گوشی های هوشمند کرده است. به نوعی می‌توان گفت زندگی امروز بشر با تلفن های هوشمند گره خورده است و نیاز انسان ها به این گوشی های هوشمند به گونه ای است که اگر یک روز آن را در اختیار نداشته باشند شاید زندگیشان مختل شود. جزء اصلی و لاینفک گوشی های هوشمند نرم افزار ها و برنامه هایی است که در این گوشی ها نصب می‌شوند و استفاده از این گوشی ها را آسان تر و کاربری آنها را افزایش می دهند.

شرکت های مختلف ساخت نرم افزار، برای اینکه بتوانند در بازار رقابت با نرم افزارهای مشابه باقی بمانند ، همواره درصدد رفع اشکالات احتمالی و ارتقای کیفیت نرم افزار خود هستند و به همین دلیل هر چند وقت یکبار، نرم افزارشان را به روز میکنند و آپدیت جدیدی از آن را در دسترس کاربرانشان قرار میدهند. یکی از نرم افزارهای بسیار کاربردی سالهای اخیر، پیام رسان  تلگرام است. شرکت سازنده تلگرام نیز مانند سایر پیام رسان ها همواره آپدیت هایی در جهت ارتقاء کیفیت این نرم افزار و ارائه بهترین تلگرام بدون فیلتر ارائه می‌دهد، آپدیت هایی که گاهی اوقات انقدر مهم و حیاتی می‌شوند که اگر صورت نگیرند ممکن است نرم افزار را از ادامه فعالیت بازدارند.

عده ای از کاربران همیشه با آپدیت تلگرام مشکل دارند و از آپدیت ناقص آن ناراضی هستند. با ما همراه باشید تا در این گزارش به نحوه صحیح آپدیت پیام رسان تلگرام در گوشی های اندروید و آی‌او‌اس  بپردازیم. جهت آپدیت نرم افزار تلگرام در گوشی های اندروید از دو راه می‌توان استفاده کرد :

  1. استفاده از نرم افزار « بازار »
  2. استفاده از نرم افزار « Google Play Store »

آموزش نحوه آپدیت پیام رسان تلگرام از طریق نرم افزار «بازار»

مرحله اول : وارد نرم افزار « بازار » شوید و در نوار پایین صفحه بر روی گزینه « برنامه های من » کلیک کنید.

 مرحله دوم : صفحه برنامه های من ، برایتان نمایش داده خواهد شد. در این صفحه باید به قسمت « به روز رسانی ها » مراجعه کنید.

مرحله سوم : حال صفحه ای به شما نمایش داده می‌شود که در آن برنامه هایی که نیاز به آپدیت دارند لیست شده اند. نرم افزار تلگرام را بیابید و بر روی گزینه « به روز رسانی » که در مقابل آن وجود دارد، کلیک کنید.

اگر شما به اینترنت دسترسی داشته باشید ، پس از مدتی با پیام نصب آپدیت تلگرام رو به رو می‌شوید و با کلیک بر روی گزینه « Instal » ، آپدیت این نرم افزار برای شما ثبت می‌شود.

 آموزش نحوه آپدیت پیام رسان تلگرام از طریق نرم افزار «Google Play Store»

مرحله اول : وارد نرم افزار پلی استور گوگل شوید و در نوار بالای صفحه بر روی گزینه علامت سه خط افقی کلیک کنید.

  مرحله دوم : در منوی باز شده بر روی گزینه « My apps & games » کلیک کنید.

مرحله سوم : در صفحه جدیدی که برایتان نمایش داده می‌شود، نرم افزار تلگرام را بیابید و بر روی گزینه « Update » که در مقابل آن قرار دارد کلیک کنید تا نرم افزار به طور خودکار آپدیت شود.

  آموزش نحوه آپدیت پیام رسان تلگرام در سیستم عامل آی‌او‌اس، از طریق نرم افزار «App Store»

 مرحله اول : وارد نرم افزار اپ استور اپل شوید و در نوار پایین صفحه بر روی گزینه «Updates» کلیک کنید.

مرحله دوم : در صفحه جدیدی که برایتان نمایش داده می‌شود، نرم افزار تلگرام را بیابید و بر روی گزینه « Update » که در مقابل آن قرار دارد کلیک کنید تا نرم افزار به طور خودکار آپدیت شود.

چگونه تلگرام خود را در گوشی آپدیت کنیم؟

کدوم تلگرام بهتره؟ اپدیت جدید یا آپدیت قدیم؟ تلگرام یک پیام رسان با آپشن های عالی می باشد و در بین مردم محبوبیت فروانی دارد، از این رو برنامه تلگرام یکی از برنامه های پرطرفدار است. پیام رسان تلگرام آپدیت های مختلفی برای برنامه دارد که شما می توانید به راحتی این آپدیت ها را نصب کرده و از آپشن های جدیدی که به برنامه اضافه می شود استفاده کنید. البته گاهی اوقات آپدیت کردن تلگرام فقط برای رفع باگ و عملکرد بهتر برنامه انجام می شود.

شاید برایتان سوال باشد که چگونه تلگرام را آپدیت کنیم؟ در این پست در مورد آپدیت تلگرام به شما توضیح داده می شود، با ما همراه باشید. برای آپدیت کردن تلگرام در گوشی خود می توانید به راحتی مراحل زیر را انجام دهید و با آپدیت تلگرام به ویژگی های جدید تلگرام دست پیدا کنید.

نحوه آپدیت تلگرام در گوشی اندروید

در گوش اندروید می توانید تلگرام خود را از نرم افزار « Google Play Store » آپدیت کنید، برای آپدیت کردن برنامه تلگرام از این نرم افزار مراحل زیر را انجام دهید:

    وارد نرم افزار « Google Play Store » شوید و در نوار بالای صفحه بر روی گزینه علامت سه خط افقی کلیک کنید.

    در منوی باز شده بر روی گزینه « My apps & games » کلیک کنید.

    در صفحه جدیدی که برایتان نمایش داده می‌ شود، نرم افزار تلگرام را بیابید و بر روی گزینه « Update » که در مقابل آن قرار دارد کلیک کنید تا نرم افزار به طور خودکار آپدیت شود.

روش آپدیت تلگرام در گوشی آیفون

می توانید پیام رسان تلگرام را از طریق نرم افزار «App Store» آپدیت کنید، برای آپدیت تلگرام در گوشی آیفون مراحل زیر را انجام دهید:

    ابتدا وارد نرم افزار «App Store» شوید و در نوار پایین صفحه بر روی گزینه «Updates» کلیک کنید.

    در صفحه جدیدی که برایتان نمایش داده می‌ شود، نرم افزار تلگرام را بیابید.

    سپس بر روی گزینه « Update » که در مقابل آن قرار دارد کلیک کنید تا نرم افزار به طور خودکار آپدیت شود.

اگر در آپدیت تلگرام به مشکل خوردم چه کار کنم؟

ممکن است در هنگام آپدیت تلگرام به مشکل برخورید، اگر مشکلی در آپدیت داشتید مراحل زیر را انجام دهید تا مشکل رفع شده و برنامه تلگرام آپدیت شود:

    در گوشی موبایل خود، وارد بخش «setting» یا تنظیمات شوید.

    سپس دنبال گزینه امنیت یا «security» بگردید که نام این گزینه در نسخه های مختلف، فرق دارد و ممکن است با عنوان تنظیمات پیشرفته یا «Advanced Settings» ظاهر شود، در هر حال وارد آن شوید و امنیت یا «security» را انتخاب کنید.

    سپس گزینه برنامه از منبع ناشناخته یا «Apps of Unknown Origin» را فعال کنید و سپس مجددا آپدیت تلگرام را نصب کنید.

    در این لحطه از شما اجازه می گیرد که آخرین آپدیت برنامه تلگرام را نصب کند، آن را بپذیرید و در عرض چند دقیقه، تلگرام جدید را می توانید روی گوشی هوشمند خود استفاده کنید.

قابلیت های جدید تلگرام در آخرین آپدیت

تلگرام در آخرین آپدیت خود امکانات بیشتر و کاربردی تری را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است که در این مطلب به معرفی این قابلیت ها می پردازیم .

قابلیت Draft

گاهی اوقات هنگام کار با تلگرام پیام‌های جدید حواستان را به خودشان معطوف می‌کنند. در این شرایط ممکن است از خاطر ببرید که در حال نوشتن یک پیام بوده‌اید. خبر خوب اینکه با آخرین بروزرسانی تلگرام دیگر دچار چنین مشکلی نمی‌شوید.

با این بروزرسانی بخش Draft در تلگرام فعال شده. حال پیام هایی که نوشته‌اید اما نفرستاده‌اید در لیست گفتگوها کاملا قابل مشاهده‌اند و گفتگوهایی که پیامی ارسال نشده دارند در بالای لیست گفتگوهاتان قرار می‌گیرند. نکته دیگر اینکه همه این Draft ها در دستگاه‌های مختلفی که در آنها از تلگرام استفاده می‌کنید با هم هماهنگ شده‌اند. در واقع کافی است با موبایل‌تان پیامی بنویسید و بعد با کامپیوتر شخصی‌تان همان پیام را از جایی که رها کرده بودید ادامه دهید.

قابلیت تصویر در تصویر

این قابلیت در iOS قابل استفاده است. با استفاده از این قابلیت برای ویدیوهای یوتیوب و ویمئو که از تلگرام اجرا می‌کنید می توانید با دکمه‌ای در گوشه راست صفحه ویدیو را کوچک کنید و در حالی که ویدیو اجرا می‌شود به کارهای دیگرتان برسید. می‌توانید ویدیوی کوچک شده را در هر بخشی از صفحه که می‌خواهید قرار دهید تا جلوی دیدتان را نگیرد. در آیپدها ویدیوها در حالت تصویر در تصویر حتی هنگامی که وارد اپلیکیشن دیگری می‌شوید هم با شما همراه خواهند بود و در بخشی از صفحه، نمایش داده می‌شوند. این قابلیت به زودی برای تمامی ویدیوها در تلگرام فراهم می‌شود.

ویدیو پلیر برای کاربران اندروید

تلگرام یک ویدیو پلیر تدارک دیده که کاربران گوشی‌های اندرویدی که اندروید ۴٫۱ به بالا دارند می‌توانند از آن استفاده کنند. نهایتا نسخه ۳٫۱۰ تلگرام به شما امکان می‌دهد مجموعه کامل عکس‌های پروفایل گروهی که در آن عضو هستید را با هم ببینید و نه صرفا آخرین عکس را. یک دکمه جدید هم برای هدایت کاربران اندروید به بخش پایین صفحه برای دیدن پیام‌های نخوانده به کار گرفته شده که همزمان اعلام می‌کند چند پیام نخوانده دارید.

واکنش‌های بی‌نهایت

در این بروزرسانی، کاربران به ایموجی‌های زیادی برای واکنش نشان دادن به پیام‌های دیگران دسترسی پیدا می‌کنند که شامل ایموجی‌های مخصوص حساب‌های پریمیوم هم می‌شود. تلگرام برای دسترسی کاربران به این ایموجی‌ها، پنل واکنش به پیام‌ها را بازطراحی کرده و حالا می‌توانید آن را باز کنید.

در تلگرام پریمیوم کاربران می‌توانند از ایموجی‌های سفارشی‌ شده هم استفاده کنند و همچنین حالا امکان استفاده از سه واکنش برای یک پیام وجود دارد. واکنش‌های جدید برای گروه‌ها و همچنین چت‌های خصوصی در دسترس قرار دارند و همچنین ادمین‌های گروه‌ها می‌توانند واکنش‌های سفارشی مورد استفاده در گروه‌ها را کنترل کنند.

ایموجی‌های استاتوس

یکی از ویژگی‌هایی که در آپدیت جدید telegram تنها برای کاربران پریمیوم درنظر گرفته شده، افزودن ایموجی در کنار نام کاربری است. این ایموجی بجای نشان حساب پریمیوم در لیست چت‌ها، پروفایل و درون گروه‌ها به نمایش گذاشته می‌شود. کاربران می‌توانند از ۷ ایموجی استاندارد استفاده کنند یا اینکه به سراغ ایموجی‌های سفارشی بروند. ایموجی‌های محبوب برای کار، خواب، سفر و موارد دیگر در بالای ایموجی‌ها به نمایش گذاشته می‌شوند.

دریافت کد ورود به حساب از طریق ایمیل

حالا کاربرانی که به دفعات از حسابشان خارج و وارد آن می‌شوند، می‌توانند کد ورود به حساب را از طریق ایمیل دریافت کنند یا اینکه به سراغ گزینه‌های Sign in with Apple یا Sign in with Google بروند. علاوه بر این، ورود یا ثبت نام حساب کاربری در نسخه iOS تلگرام به انیمیشن‌ها و رابط کاربری جدیدی مجهز شده که البته در اختیار کاربران اندرویدی قرار داشته است.

لینک‌های جدید نام کاربری

تمامی نام‌های کاربری در تلگرام دارای لینک t.me/username هستند تا بتوانید آن‌ها را به راحتی به اشتراک بگذارید. اما حالا تمام یوزرنیم‌ها به لینک جدید username.t.me هم مجهز شده‌اند.

اولویت‌بندی دانلودها در اندروید

مدتی می‌شود که تلگرام به یک دانلود منیجر داخلی مجهز شده و می‌توانید دانلودها را در یک صفحه جدید مشاهده کنید. اما حالا می‌توانید در همین صفحه با لمس دانلودها، آن‌ها را برای اولویت‌بندی جابجا کنید تا زودتر از سایر فایل‌ها دانلود شوند.

در نهایت تلگرام چندین قابلیت مجزا برای اندروید درنظر گرفته که شامل انیمیشن‌های روان‌تر برای باز و بسته کردن فایل‌های رسانه‌ای در نسخه مخصوص این سیستم عامل می‌شود. همچنین کاربران در اندروید ۱۳ و نسخه‌های بعدی این سیستم عامل می‌توانند آیکون تلگرام را مطابق تم دستگاه تغییر دهند و حتی حالت تاریک هم روی آن تاثیر می‌گذارد.

دکمه بازگشت به بالا