اجتماعیبرترینهای کسب و کار

بهترین زمان پست گذاشتن در تلگرام

هر شبکه اجتماعی بهترین زمان مخصوص به خود را برای پست گذاشتن دارد. تلگرام به عنوان یک پیام‌رسان، به بخش مهمی از کسب و کارهای ایرانی تبدیل شده و همین سبب شده تا مردم در ساعات مختلف روز به آن سر بزنند. قطعا این زمان‌ها بهترین زمان برای پست گذاشتن به حساب می‌آید. هرچه افراد بیشتری آن را ببینند، شانس موفقیت در بیزینس نیز به همان اندازه افزایش پیدا می‌کند. در این مطلب قرار است در مورد ساعت طلایی یا بهترین زمان پست گذاشتن در تلگرام صحبت کنیم و توضیح دهیم چرا باید این ساعت را بدانید و چه سودی برای تجارت‌های مختلف دارد.

آموزش کانال تلگرام | اپلیکیشن مدیریت کانال تلگرام | پست برای کانال تلگرام

استفاده از تلگرام برای بیزینس

گاهی این سوال پیش می‌آید که چرا از تلگرام برای بازاریابی بیزینس خود استفاده می‌کنیم؟ تا آوریل 2020 مخاطبان تلگرام در سراسر جهان به 400 میلیون کاربر فعال در ماه رسید و روزانه 1.5 میلیون نفر برای ورود به این اپ ثبت نام می‌کنند. این محبوبیت مزایای خاصی را به همراه می‌آورد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • مخاطبان همیشه از جدیدترین اخبار کسب و کار شما باخبر هستند: خیلی ساده می‌توان با ایجاد یک کانال خصوصی یا پابلیک، مشتریان خود را در آن عضو کنید و جدیدترین اخبار را به اطلاع آن‌ها برسانید. اگر مدیریت کانال تلگرام خود را به درستی انجام دهید، می‌توانید خدمات و محصولات خود را بهتر عرضه کنید.
  • ارتباط بهتر با مشتریان: تلگرام امکان ایجاد گرو‌ه‌ها و سوپرگروه‌ها را ایجاد می‌کند و می‌توانید با ایجاد آن‌ها به طور مستقیم با کاربران و مشتریان خود در گروه در ارتباط باشید و بهتر نظرات و انتقادات آن‌ها را بشنوید.
  • پشتیبانی 7/24: یکی از بزرگترین مزیت‌های استفاده از تلگرام این است که می‌توانید به طور شبانه روز به سوالات و مشکلات مخاطبان خود رسیدگی کنید. مشتری مداری در دنیای کسب و کارهای آنلاین بسیار مهم است و حتی جنبه رقابتی هم دارد.
  • میتوانید ترافیک وبسایت خود را افزایش دهید: کانال‌های تلگرامی و گروه‌هایی که برای مخاطبان و کاربران خود ایجاد می‌کنید، بهترین مکان برای گذاشتن لینک مهم‌ترین موارد وب‌سایت کاریتان است. با این روش می‌توانید ترافیک وب‌سایت خود را هم افزایش دهید.
  • افزایش نرخ تعامل کاربران: به سادگی می‌توانید از تلگرام برای افزایش نرخ تعامل کاربران خود استفاده کنید. اگر بهترین زمان پست گذاشت در تلگرام را بدانید و بیشتر با کاربران خود در زمان درست صحبت کنید، نرخ تعامل را افزایش می‌دهید و این خود یعنی دیده شدن بیشتر و در نتیجه آن درآمد بیشتر.

چه زمانی بهترین زمان پست گذاشتن در تلگرام است؟

هرچقدر هم که استراتژی‌های قدرتمندی برای کسب و کار خود در تلگرام داشته باشید، اگر در زمان مناسبی پست‌های خود را منتشر نکنید، هیچ‌کدام نمی‌تواند مفید باشد. برای انتشار پست‌های خود می‌توانید از 3 بازه زمانی مختلف استفاده کنید.

  1. صبحها: بیشتر پست‌هایی که در این زمان می‌گذارید بهتر است مربوط به معرفی محصولات باشد. معرفی آن‌ها می‌تواند تمام روز کاربران را به فکر در مورد آن‌ها وادار کند. ساعت 9 تا 10 و نیم بهترین زمان برای انتشار پست‌های صبح در تلگرام است.
  2. ظهر و عصر: این زمان بیشتر کاربران یا سر کار هستند یا برای برگشتن به خانه می‌خواهند خود را آماده کنند. در این زمان بهترین زمان برای گذاشتن پست‌های مقایسه‌ای و قیمت‌ها است. در این زمان کاربران در تمام روز فکر کرده‌اند و حالا آماده تصمیم‌گیری هستند. ساعت 2 تا 5 عصر بهترین زمان برای انتشار این پست‌ها است.
  3. شب: اگر قرار است تخفیفی داشته باشید، شب‌ها بهترین زمان برای اعلام آن است. معمولا کاربران در این ساعات از شب که دیگر خسته و گرسنه نیستند و وارد خانه شده‌اند، بهتر تصمیم می‌گیرند. پست‌های تخفیف‌دار، جایزه‌دار و مسابقه‌ای را بهتر است در این زمان منتشر کنید. از ساعت 8 تا 12 شب هم بهترین زمان برای انتشار چنین پست‌هایی در تلگرام است.

در نظر داشته باشید که زمان‌هایی که اعلام شده کاملا یک روتین کلی است و نمی‌توان آن را برای تمامی کسب و کارها مناسب دانست و به همه آن‌ها ربط داد. بهترین کار این است که از یک استراتژی خوب برای تلگرام مارکتینگ خود استفاده کنید.

چطور یک استراتژی درست برای پست گذاشتن در تلگرام داشته باشیم؟

استفاده از استراتژی درست در تلگرام و پست گذاشتن به شما کمک می‌کند تا:

_ نظر واقعی مردم در مورد برند خود را متوجه می‌شوید. در لحظه متوجه می‌شوید که کاربران شما در مورد پست‌های شما چه فکری دارند و نظرشان به طور واقعی چیست. اگر انتقادی هم داشته باشند می‌توانید آن را ببینید و آن را بررسی کنید.

_ رقبای خود را بهتر بررسی می‌کنید و نقاط قوت و ضعف آن‌ها را بهتر درک می‌کنید. به طور کلی داشتن استراتژی به شما کمک می‌کند با بررسی خود با رقبایتان در زمینه کاری خود، متوجه شوید که کجا خوب عمل می‌کنید و کجا از آن‌ها ضعیف‌تر هستید.

_ بینش بهتری در مورد احساسات و ترجیحات مشتریان خود دریافت می‌کنید.

_ ارتباط بهتری با کاربران خود دارید و با سرعت بیشتری به نظرات و انتقادات آن‌ها رسیدگی می‌کنید.

_ با مشتریان خود تعامل ایجاد می‌کنید و روابط بین کاربران و برند خود را مستحکم‌تر می‌کنید.

_ همیشه منحنی رشد شما رو به بالا باشد و به لطف استراتژی خوب و پست‌های تلگرامی درست، کاربران ساده خود را به مخاطبان و مخاطبان خود را به مشتریان وفا‌دار تبدیل می‌کنید.

_ شاید باور نکنید، اما تا حد زیادی در زمان و هزینه خود نیز صرفه‌جویی می‌کنید. با ارتباط درست خواسته‌های کاربران را بهتر درک می‌کنید و هزینه‌های جانبی بیشتری را کاهش می‌دهید.

_ یک استراتژی خوب و بررسی آگاهانه به شما کمک می‌کند امکان مقایسه خود را با دیروزتان داشته باشید. نمودارها و داده‌هایی که ثبت می‌کنید، روند رشد را به شما بهتر از هر چیز دیگری نشان می‌دهد و می‌توانید بفهمید که عملکردتان درست یا غلط است.

_ تصمیماتی که برای برند و کسب و کارتان اخذ می‌کنید، کاملا مبتنی بر شواهد و داده‌ها است را براساس حدس و گمان تصمیم نمی‌گیرید.

قطعا تلگرام مارکتینگ بسیار پیچده‌تر از گذاشتن پست‌هایی در زمان شلوغی و ترافیک بالای کاربران است. بررسی کانال‌ها و گروه‌ها و انتخاب این که کجا چه چیزی منتشر کنیم، نیازمند دانش عمیقی از کاربران، نظراتشان، سلیقه‌هایشان و نیازهایشان است.

بدون شک به کمک افراد متخصص می‌توانید بدور از آزمون و خطا و ضررهای مالی، بهترین استراتژی را داشته باشید. متخصصانی مانند کارینو می‌توانند در این راه به شما کنند.

کارینو با تجربه چندساله‌ای که در زمینه کسب و کارهای مختلف دارد، به خوبی با محیط تلگرام آشنا است و می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. نه تنها کانال‌ها و گروه‌های شما هدفمندتر خواهند شد، بلکه متخصصان کارینو به شما کمک می‌کنند برنامه‌ریزی برای تلگرام خود داشته باشید. می‌توانید با متخصصان و مشاوران آن‌ها تماس بگیرید و در مورد هر آنچه که نیاز دارید بپرسید و راهنمایی و مشاوره دریافت کنید.

سخن آخر

همیشه یک زمان طلایی برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام وجود دارد. اگرچه این زمان برای هر کسب و کار می‌تواند متفاوت باشد، اما در این مطلب به طور نسبی زمانی که برای بیشتر کسب و کارها مناسب است را معرفی کردیم. اگر هنوز هم فکر می‌کنید برای بهترین زمان پست گذاشتن در تلگرام مشکل دارید، می‌توانید از متخصصان تلگرام مارکتینگ در این زمینه کمک بخواهید. قطعا دانش و تجربه آن‌ها راه موفقیت را برای شما ساده‌تر می‌کند و دیگر نیازی هم به آزمون و خطا نخواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا