الکترونیکی کردن صدور مجوزهای کسب و کار/محدودیت‌های جدید نیز ممنوع است

خبر روزانه/ لورستون مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان گفت: بر اساس ماده ۷ قانون، سیاست کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در اسرع وقت و به صورت الکترونیکی اجرا می شود.

الهام شاداب فر در جمع خبرنگاران گفت: به منظور تسهیل در سرمایه گذاری، مراجع صدور پروانه کسب و کار موظفند شرایط و فرآیند صدور یا تمدید پروانه کسب را ساده کنند تا متقاضی در صورت ارائه کلیه مدارک لازم در خصوص صدور مجوز ملی کشور، بتواند در صورت ارائه کلیه مدارک لازم در خصوص مجوزهای ملی کشور اقدام کند. پورتال آدرس mojavez .ir در کمترین زمان ممکن مجوز مناسب را دریافت می کند.

وی افزود: برای تسریع در کار دستگاه های اجرایی لازم است ثبت درخواست تجدیدنظر متقاضیان از طریق سامانه مشخص شده ساماندهی شود.

مدیر کل اقتصاد و دارایی لرستان تصریح کرد: زمان صدور مجوزها توسط شورای مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار مستقر در وزارت اقتصاد و دارایی تعیین و در پرتال مذکور اعلام می شود.

شاداب فر با اشاره به اینکه دریافت مدارک کاغذی از متقاضیان ممنوع است، گفت: دریافت مدارک و صدور مجوز به صورت کاملا الکترونیکی و غیر حضوری باشد.

وی با تاکید بر اینکه دریافت درخواست از سایر دستگاه ها بر عهده دفتر اصلی صدور مجوز است، گفت: اداره صدور مجوز باید مدارک لازم برای دریافت هرگونه درخواست و همچنین سایر مدارک لازم را از متقاضی در درگاه تخصصی خود دریافت و مجوز را صادر کند. در یک زمان خاص

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان افزود: ایجاد هرگونه محدودیت و مانعی برای صدور مجوزها که خارج از شمول این قانون باشد به دلایلی از جمله اشباع بازار، محدودیت ظرفیت و مرزهای تجاری و یا بر اساس تعداد یا موقعیت جغرافیایی. فاصله گرفتن از پروانه مالکان یا متقاضیان ممنوع است.

وی گفت: در مورد محدودیت های منابع طبیعی یا زیست محیطی، مجاز است با تشخیص نهادهای ذیربط، محدودیت های جدیدی را مشروط به تصویب شورای مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار و با تصویب این شورا اعمال کند. هیأت وزیران و اعمال محدودیت های جدید تا تصویب هیأت وزیران ممنوع است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا