برگزاری دومین کنگره شهدا در خراسان شمالی سبب ترویج روحیه ایثار در جامعه می شود

خبر روزانه/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی با اشاره به ضرورت بستر سازی لازم برای برگزاری کنگره سه هزار شهید استان، گفت: برگزاری کنگره شهدا تنها برای بزرگداشت شهیدان نیست، بلکه حرکتی به منظور انتقال سیره و منش شهدا است، تا از این طریق روحیه ایثار و سلحشوری و امید در جامعه را بیش از پیش تقویت کنیم.

محمدرضاحسین‌نژاد در ستاد دومین کنگره سه هزار شهید استان که ۲۵ آذر ماه برگزار شد، با بیان اینکه همواره باید یاد و راه شهیدان والامقام پاس داشته شود و پیام شهدا منتقل شود، افزود: این حرکت باید به فرآیندی مستمر و همیشگی برای زنده نگه داشتن یاد شهیدان تبدیل شده و هیچگاه نباید متوقف شود.

وی برپایی کنگره‌های شهدا را حرکتی ارزشمند و امیدآفرین دانست و  توصیه کرد: ترویج فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت در جامعه و تبیین آن بین مردم و به ویژه نسل جوان صورت بگیرد.

استاندار خراسان شمالی گفت: چنانکه شاهد جلوه های روحیه ایثار و شهادت طلبی در دوران هشت سال دفاع مقدس بودیم، اکنون نیز زنده نگه داشتن و تقویت این روحیه سبب ایستادگی در برابر تهدیدات دشمن و کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی خواهد شد.

وی بر بستر سازی برگزاری کنگره شهدا با شور و قوی تر از گذشته تاکید کرد و امیدآفرینی، پیوست اجتماعی و خدمات رسانی، جذب و به کار گیری جوانان به عنوان موتور محرکه کشور، استفاده از ظرفیت رسانه ها و اطلاع رسانی، تولید آثار فاخر فرهنگی و … را از جمله اهداف برگزاری این کنگره ها در استان عنوان کرد.

فرمانده سپاه استان نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری کنگره ۳۰۰۰ شهید استان در سال ۱۴۰۴، گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا یک اصل مهم و اساسی در جامعه است.

سردار فرجی افزود: آشنایی با فلسفه جهاد در راه خدا، ترویج سبک زندگی شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت، دستاوردهای دفاع مقدس، ارتباط نسل امروز و نسل دفاع مقدس از مهم‌ترین اهداف این کنگره است.

وی افزود: برگزاری کنگره شهدا در جهت رشد و تعالی در جامعه‌ اثرگذار خواهد بود.

انتهای پیام

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

معنا و زیبایی را به یکجا می‌برم و با قلمی شیرین، نثر و شعر را به هم می‌آمیزم.
دکمه بازگشت به بالا