بین الملل

ناتو بزرگ‌ترین رزمایش نظامی خود را برگزار می‌کند

ناتو اعلام کرد بزرگ‌ترین رزمایش نظامی خود را با مشارکت ۹۰ هزار نیرو برگزار خواهد کرد.

به گزارش خبر روزانه، ائتلاف ناتو روز (پنجشنبه) اعلام کرد که هفته آینده بزرگ‌ترین رزمایش نظامی خود در چند دهه اخیر را آغاز خواهد کرد.

ناتو اعلام کرد که این رزمایش بزرگ با مشارکت ۹۰ هزار نظامی بوده و چندین ماه طول خواهد کشید و گسترده‌ترین رزمایش نظامی این ائتلاف بعد از پایان جنگ سرد به شمار می‌رود.

«کریستوفر کاوولی» فرمانده ارشد ائتلاف ناتو در اروپا در این باره اعلام کرد که این رزمایش که «مدافع مقاوم» نام دارد تا اواخر ماه ماه می آینده ادامه خواهد داشت و یگان‌هایی از ۳۱ کشور عضو به علاوه سوئد و کشورهای نامزد برای عضویت در این ائتلاف مشارکت خواهد کرد.

وی گفت سناریوی این رزمایش حمله به اراضی کشورهای عضو است و در واقع با این سناریو بند پنجم معاهده ناتو که دفاع دسته‌جمعی است، اجرایی می‌شود.

بر اساس این گزارش، ناتو پیش از این نیز در سال ۲۰۱۸ یک رزمایش نظامی بزرگ برگزار کرده بود که ۵۱ هزار نظامی در آن مشارکت داشتند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا