نتانیاهو با پیشنهاد حماس درباره آتش‌بس موقت مخالفت کرد

یک منبع ارشد سیاسی در تل آویو روز جمعه اعلام کرد نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیشنهادهای ارائه شده از سوی جنبش حماس برای آتش بس و تبادل اسرا را رد کرده است.

به گزارش خبر روزانه، این منبع گفت پیامی که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از جلسات کابینه جنگ و کابینه امور سیاسی و امنیتی این رژیم با محوریت بررسی پیشنهاد جدید حماس درباره آتش‌بس موقت در غزه صادر کرد این است که او این پیشنهاد حماس را رد می‌کند اما در را به روی از سر گیری مذاکرات درباره آتش‌بس و تبادل اسرا نمی‌بندد.

حماس اواخر عصر پنجشنبه اعلام کرد چشم انداز جامعی را بر اساس اصولی که برای توافق بر سر آتش‌بس در نوار غزه ضروری توصیف کرده است، به میانجیگران ارائه کرده است. این چشم‌انداز شامل پرونده تبادل اسرای غزه نیز می‌شود.

طبق گزارش رویترز، مرحله اول پیشنهاد حماس شامل آزادی زنان، کودکان، سالمندان و اسرائیلی‌های بیمار در ازای آزادی ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ اسیر فلسطینی است. این پیشنهاد شامل سربازان زن صهیونیستی نیز می‌شود.

در این پیشنهاد همچنین تصریح شده است که تاریخ نهایی آتش‌بس دائمی و خروج اشغالگران از نوار غزه پس از پایان مرحله اول توافق خواهد شد، مشروط بر اینکه در مرحله دوم تمامی اسرا از ۲ طرف آزاد شوند.

روزنامه الشرق الاوسط نوشت دفتر نتانیاهو هم با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد پیشنهاد حماس در جلسه کابینه امور سیاسی و امنیتی بررسی شد و نتانیاهو مطالبات حماس را «همچنان غیر واقعی» خواند.

در این بیانیه آمده است هیئتی از رژیم صهیونیستی برای انجام مذاکرات درباره برقراری آتش بس در نوار غزه و تبادل اسرا به قطر خواهد رفت و موضع این رژیم را تشریح خواهد کرد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا