ورزشی

وزیر بهداشت: ویروس جدید تنفسی در ایران شناسایی نشده است

وزیر بهداشت: ویروس جدید تنفسی در ایران شناسایی نشده است

وزیر بهداشت امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: ویروس جدید تنفسی در کشور شناسایی نشده است.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، بهرام عین‌اللهی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت توزیع شیر خشک در کشور، اظهار کرد: نیاز ما به شیر خشک در کشور ماهی پنج میلیون قوطی است. ماه پیش ۱۲ میلیون قوطی شیر خشک توزیع کردیم. بنابراین امروز بیش از نیازمان در حال توزیع شیر خشک هستیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت توزیع سِرُم در کشور نیز اظهار کرد: تاکنون گزارش کمبود در این زمینه به ما داده نشده است. ادعای توزیع سرم با کد ملی نادرست است و برای بچه‌های زیر دو سال است که شیر خشک با کد ملی توزیع می‌شود.

وزیر بهداشت با اشاره به راه‌اندازی «پویش ملی سلامت» در این وزارتخانه، گفت: تا امروز ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در این پویش شرکت کردند و رکورد حضور مردم در یک پویش شکسته شد. صداوسیما همکاری خوبی با ما داشت و مردم هم در این پویش همکاری خوبی داشتند.

عین‌اللهی یادآور شد: به دلیل سبک زندگی  امروز و غذاهای چرب و پرنمک که سلامت آنان را به خطر می‌اندازد، حدود تقریباً ۶۷۰ هزار نفر که فشار خون داشتند شناسایی شدند. ۳۵۰ هزار نفر هم دیابت داشتند که نمی‌دانستند و دیگران هم در حال بررسی وضعیت سلامت هستند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره شناسایی ویروس تنفسی جدید در ایران که در چین و آمریکا شیوع یافته، اعلام کرد: هنوز ویروسی در کشور ما شناسایی نشده است.

وزیر بهداشت در پاسخ به این پرسش که آیا در ایران مافیای دارو وجود دارد، گفت: مافیای دارو با مقررات و قوانینی که می‌گذاریم کنترل می‌شود.

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا