نکاتی که هنگام خرید کفش مناسب پیاده روی و کفش دویدن مردانه و زنانه باید بدانید

بهترین مدل‌های کفش دویدن مردانه با قیمت روز و خرید اینترنتی

امروزه در دنیای ورزش هر رشته ای از لباس و تجهیزات جانبی و همچنین کفش مخصوص به خود برخوردار است که رشته پرطرفدار دو و میدانی نیز از این قاعده مستثنی نیست! در گذشته همه ما برای هر نوع ورزش سالنی و خیابانی از یک جفت کفش کتانی معمولی استفاده می کردیم اما اینک وقت آن رسیده است تا برای هر رشته ورزشی مورد نظرمان از یک جفت کفش ورزشی بخصوص استفاده نماییم که برای اهالی دو و دونده های معمولی و حرفه ای عزیزمان پیشنهاد خرید کفش دویدن مردانه را می دهیم. در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا نکاتی مهم در خصوص انتخاب کفش پویان مخصوص دویدن برای شما ورزشکاران و ورزش دوستان مرد را ارائه نماییم.

نکات مهم هنگام خرید کفش دویدن مردانه

تعیین نوع و استایل دویدن:

 • نخستین نکته در خصوص خرید کفش دویدن مردانه توجه به نوع و استایل دویدن شما ورزشکاران عزیز است.
 • در واقع شما باید در وهله اول مشخص کنید که آیا یک دونده حرفه ای هستید و یا تنها بصورت تفریحی و صرفا برای سلامت جسمانی خودتان است که در طول هفته اقدام به دویدن می کنید!
 • بعد از مشخص کردن این مورد بایستی نوع دویدن خود را که یا استقامتی است و یا سرعتی را نیز مشخص نمایید.
 • ضمن اینکه خرید کفش دویدن مناسب خودتان را هم بایستی با توجه به استایل دویدنتان که یا بر روی پنجه می دوید و یا از قسمت پاشنه پای خود برای این منظور استفاده می کنید نیز باشد.
 • ناگفته نماند که میزان دوندگی شما در طول هفته و همچنین سطحی که بر روی آن می دوید (چمن، زمین خاکی، آسفالت و یا تردمیل) نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است.

اندازه مناسب:

 • بعد از مشخص کردن نوع و استایل دویدن خود، باید به دنبال کفشی با سایز مناسب پای خود باشید.
 • برای این منظور در وهله اول پیشنهاد می کنیم خرید کفش خود را در ساعات پایانی روز که پا در متورم ترین حالت خود قرار گرفته است، انجام دهید.
 • یادتان باشد در طول دویدن و حتی پیاده روی های طولانی مدت نیز پای شما تا حد بخصوصی ورم خواهد کرد.
 • موقع پوشیدن کفش از جورابی استفاده کنید که به هنگام دویدن نیز از آن بهره می برید.
 • حتما پنجه پای شما در داخل کفش دویدن مردانه باید راحت باشد و حرکات انگشتان پای شما به سهولت در آن صورت پذیرد (با انگشتان پایتان پیانو بزنید).
 • فراموش نکنید که پاشنه پایتان باید بطور دقیق در داخل کفش قرار داشته باشد و بلندترین انگشت پایتان نیز که لزوما شست پا نمی باشد، حتما باید تا قسمت نوک کفش به اندازه یک انگشت فضای خالی داشته باشد.
 • برای امتحان کردن کفش های ورزشی حتما به سراغ مدل های بند دار رفته و در روز خرید، مدل مد نظر خود را پا کرده و بند آن را همانطور که همیشه می بستید، ببندید.

وزن محصول:

 • مورد بعدی در فرآیند انتخاب و خرید کفش دویدن مردانه توجه به وزن این قبیل از محصولات ورزشی است.
 • وزن کفشی که مناسب دویدن و پیاده روی است، بایستی کم باشد تا فردی که آن را پوشیده با گذشت زمان دچار خستگی در ناحیه پاهای خود نشود.
 • امروزه برندهای مختلف داخلی و خارجی برای پایین آوردن وزن کفش های ورزشی خود از مواد شیمیایی EVA استفاده می کنند.

قابلیت تنفس پذیری:

 • همیشه با افزایش تحرکات جسمانی دمای بدن افراد افزایش پیدا می کند و چنانچه شما در چنین حالتی دارای کفش باشید نیز دمای داخل کفشتان به شدت بالا می رود.
 • برای همین امر بسیاری از تولید کنندگان انواع و اقسام کفش های ورزشی از قابلیت تنفس پذیری در تولیدات نهایی خود استفاده می کنند.
 • با وجود این قابلیت بر روی کفش ها و به ویژه کفش دویدن مردانه شما دیگر خیالتان از عدم داغ شدن پاهایتان در داخل کفش راحت خواهد شد.
 • ضمن اینکه وجود این قابلیت چه بصورت طراحی توری شکل و یا رویه ای مجهز به این تنفس پذیری بر روی کفشتان مانع از عرق کردن پاهایتان به هنگام دویدن می شود و سطح پوستتان را نیز خشک نگه داشته و امکان ایجاد بوهای نامطبوع را نیز به هنگام انجام ورزش از پاهایتان سلب می نماید.

تناسب با گودی کف پا:

 • از دیگر نکات مهمی که حتما به هنگام خرید کفش دویدن مردانه باید به آن توجه داشته باشید، متناسب بودن زیره کفش با گودی کف پای شما است.
 • یادتان باشد اگر کفشی به پا کنید که با گودی کف پایتان تناسب نداشته باشد، ممکن است خدایی ناکرده خیلی زود عضلات پاهایتان را دچار مشکل و مصدومیت نماید.
 • چنانچه دارای کف پای صاف هستید، حتما باید با مشورت پزشک خود از کفش هایی با زیره های ضخیم و ثابت استفاده کنید.

میزان انعطاف پذیری:

 • خیلی مهم است که کفش دویدن مردانه مورد نظر شما از میزان انعطاف پذیری مناسبی برایتان برخوردار باشد.
 • برای فهم این موضوع هم می توانید دو قسمت پاشنه و نوک کفش را در دست گرفته و بصورت همزمان به پایین و یا بالا حرکتش دهید.
 • و هم می توانید آن را به پا کرده و با فشار دادن نوک کفش توسط پنجه های خود، از میزان انعطاف محصول انتخابی خود اطمینان حاصل نمایید.
 • فراموش نکنید نکته مربوط به انعطاف پذیری را بایستی پیش از خرید هر نوع کفش با هر مدل و برندی که هست، اجرا نمایید.

زیر و لایه میانی کفش:

 • اغلب کفش های ورزشی دارای زیره ای پلاستیکی در قسمت انتهایی خود هستند.
 • جنس زیره کفش های دویدن بایستی به گونه ای باشد که مانع از انتقال فشار ضربات ناشی از گام برداشتن ورزشکاران بر روی زمین شود.
 • از طرفی هم جنس لایه میانی به کار رفته در ساختار کفش باید بصورتی باشد که ضمن تقسیم درست وزن ورزشکار بر روی قسمت های مختلف کفش، همچون ضربه گیری قدرتمند نیز عمل کرده و باعث جلوگیری از وارد شدن فشار بیش از اندازه به مچ و ساق پای شما دوندگان عزیز گردد.

عدم توجه به خصوصیات ظاهری:

 • از دیگر نکات مهم جهت خرید کفش دویدن مردانه عدم توجه به خصوصیات ظاهری این قبیل از کفش ها نظیر: طرح و رنگ ها می باشد.
 • ورزشکاران عزیز توجه داشته باشید از آنجایی که همیشه به خرید تجهیزات ورزشی زیبا جهت ایجاد انگیزه برای ورزشکاران توصیه شده است، اما خواهشا در بخش خرید یک کفش ورزشی مناسب، بیشتر ذهن خود را معطوف ساختار کیفی محصول مورد نظرتان کنید تا پرداختن به قیمت و مشخصه های ظاهری آن ها
 • همچنین بد نیست بدانید که امروزه اغلب کفش های جدید تنها از نظر شکل و ظاهر با مدل های پیشین خود متفاوت هستند و مطابق همان ساختارها و فناوری های استاندارد گذشته طراحی می شوند. پس لطفا در این مورد عجولانه و احساسی رفتار نکنید.

قیمت کفش دویدن مردانه:

 • قیمت کفش مردانه با توجه به تمامی نکات گفته شده در این مطلب مشخص می شود.
 • ضمن اینکه نام و برند تولید کننده محصول نیز که پشت سر آن قرار می گیرد تا حد زیادی بر روی قیمتش تاثیرگذار است.
 • اما از آنجایی که ما برندبازی در هیچ عرصه محصولاتی را به شما عزیزان پیشنهاد نمی کنیم، بهتر است همواره به سراغ خرید کفش دویدن مردانه ای بروید که ضمن برخورداری از کیفیت خوب حتما دارای طول عمر بالایی نیز برایتان باشد.

اکنون شما با مطالعه این مطلب به مهمترین نکات ضروری در خصوص خرید کفش مخصوص دویدن مردانه دست پیدا کردید و حال وقت آن رسیده است تا شما را با 27 مدل کفش دویدن مردانه باکیفیت و محبوب در بازار داخلی کشورمان آشنا نماییم. لازم به ذکر است تمامی این محصولات امتحان خود را پس داده اند و بنابراین تنها کافی است جهت دسترسی به اطلاعات بیشتر از محصول انتخابی خود بر روی هر آیتم و یا تصویر آن کلیک نمایید.

راهنمای خرید کفش مناسب پیاده روی و دویدن

افراد بسیاری هستند که از ورزش های مورد علاقه آن ها پیاده روی های بلند مدت و دویدن و یا دو میدانی است. مهم ترین مسئله برای انجام پیاده روی و دویدن انتخاب یک کفش پیاده روی و دویدن های مداوم است، که باید کفش استاندارد تهیه نمایید. اگر شما هنگام انجام این فعالیت ها از پا پوش های استاندارد و مناسب استفاده نکنید به مرور باعث بروز مشکلات جدی و غیر قابل جبرانی نیز برای شما خواهد شد. پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مقاله همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در مورد کفش های مناسب پیاده روی و دیگر ورزش های از این قبیل در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ویژگی های یک کفش پیاده روی خوب چیست؟

همانطور که گفتیم برای رفتن بع پیاده روی و یا دویدن های طولانی مدت به کفش های طبی و استاندارد است،  لذا این کفش ها ویژگی های خاصی دارند که عبارتند از؛

وزن استاندارد

در واقع مهم ترین عامل برای خریدن کفش های ورزشی داشتن وزن مناسب برای آن است. زیرا سبک بودن کفش پیاده روی  و دویدن اغلب باید وزن بسیار کمی داشته باشند تا مصرف کننده بتواند هنگام انجام فعالیت های مورد نظر مانند، راه رفتن، دویدن و … احساس راحتی داشته باشد. بنابر اهمیت بی شمار این موضوع برای تهیه کفش های طبی و استاندارد، از موادی خاص و سبک برای ساخت این محصولات استفاده می کنند.

به طور مثال، اکثر کفش های مناسب پیاده روی و یا دویدن دارای رویه های پارچه ای و یا همان لایه های میانی را بیشتر از مواد شیمیایی EVA ساخته می شوند. این ماده علاوه بر راحتی پاها درون این کفش ها در کم کردن وزن آنها بسیار موثر و کار ساز می باشد و شما هنگام پیاده روی بلند مدت اصلا در ناحیه پاها درد و خستگی را احساس نمی کنید.

زیره استاندارد و لایه میانی

از دیگر نکات مهم برای خرید کفش پیاده روی و دویدن میزان انعطاف پذیری بالا در این محصولات است. در واقع میزان ضربه های که در حین ورزش و یا فعالیت های روزانه امکان دارد که به پا وارد شود، از انتقال ضربه و صدمه وارد شده به پا جلوگیری کند. بنابراین شما باید هنگام خرید دقت بالایی در انتخاب کفش که دارای لایه های زیرین استاندارد هستند داشته باشد.

برای ساخت اکثر کفش ها از زیره های پلاستیکی و یا لاستیکی استفاده می کنند و از این نظر فرق آنچنانی با دیگر مدل ها نخواهند داشت. اما فرق عمده بین این کفش ها در نوع کفی های زیری آن است، در واقع زیره کفش های مخصوص پیاده روی و یا دویدن اغلب در قسمت کفی آنها قوس های وجود دارد. وجود قوس ها در ناحیه زیره کفش ها در زمان راه رفتن و یا دیگر فعالیت ها این امکان را برای شما فراهم می کند تا فشار بسیار کم و امکان بروز صدمه های وارد شده به پا را بسیار کم می کند.

انعطاف پذیری بالا

اگر بخواهیم بگویم که مهم ترین عامل بعد از موارد قبلی چیست؟ خاصیت انعطاف پذیری بالا برای کفش های مخصوص دویدن طولانی و یا راه رفتن های بلند مدت می باشد.

در واقع میزان انعطاف پذیری در کفش های مخصوص دویدن و یا کفش طبیعت گردی مردانه پویان به نسبت دیگر مدل ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زیرا برای انجام این فعالیت بیشتر از حرکت های مانند، خم شدن های مکرر پنجه پاها باعث می شود، این موضوع سبب فشار های وارده زیادی در این قسمت از پاها شود.

به همین دلیل باید از کفش های استفاده کرد تا از خاصیت انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشد، اکثر تولید کننده ها برای ساخت کفی کفش های خود از EVA استفاده می کنند، زیرا از خاصیت انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد.

نکات مهم برای خریدن کفش های ورزشی

 • همانطور که چند مورد از نکات اصلی برای تهیه و خرید کفش پیاده روی و دویدن را برایتان بازگو کردیم. موارد مهم دیگری هم وجود دارند که عبارتند از:
 • بهترین زمان برای خریدن کفش غروب و یا بعد از ظهر می باشد.
 • وقتی پاها در این زمان در سخت ترین حالت خود قرار می گیرند شما باید راحت ترین کفش را برای خود خریداری کنید.
 • نکته ای که حتما باید رعایت کنید این است که هنگام خرید حتما جوراب بپوشید و کفشی را انتخاب کنید که میزان گودی کفی زیر آن متناسب با گودی پاهای شما باشد.

رفع ضربه وارد شده به پا

دقت داشته باشید که این مورد برای افرادی که قصد دارند برای انجام ورزش های مانند، پیاده روی، کوه نوردی، دویدن باید حتما کفشی را خریداری کنند که میزان ضربه های وارد شده به پای شما را کاهش بدهد. برای امتحان این مورد کافیست که بعد از پوشیدن کفش با یک پای خود را به دیوار ضربه بزنید. هنگام برخورد پا با دیوار کفش باید تا حد زیادی ضربه ها را از بین ببرد.

بزرگ بودن قسمت پنجه کفش

سعی کنید کفش هایی که را برای انجام فعالیت های ورزشی در نظر دارید حتما قسمت پنجه آن بزرگ تر باشد تا انگشتان پای شما در موقعیت راحتی قرار بگیرند. مورد بعدی برای خرید کفش این است که دقت کنید کفش مورد نظر شما امکان گردش هوا را به داخل داشته باشد. اکثر برای رویه کفش از پارچه مش بندی شده برای تنفس راحت تر پا و گردش هوای بهتر به داخل کفش استفاده می کنند.

همانطور که گفتیم مورد مهم بعدی وزن این کفش ها است که باید بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ گرم باشد، وزن های بالاتر هنگام راه رفتن و یا دویدن باعث می شود که پا فشار زیادی را متحمل شود. این موضوع  هنگام دویدن طولانی مدت باعث پا درد، کمر درد و گاها زانو درد خواهد شد، نکته ای که در مورد خرید های اینترنتی مهم هستند، دقت به سایز آن ها است. توجه داشته باشید سایز برند های مختلف با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل مراقب باشید تا حتما سایز مناسب پای خود را انتخاب کنید.

در نظر گرفتن وزن برای خرید کفش

شاید این مورد اصلا مورد توجه قرار نگیرد، اما باید بدانید که وزن هر شخص در طول عمر کفش های آن بسیار موثر است. در واقع هر چقدر وزن بالاتر باشد میزان فرسودگی و از بین رفتن فرم و بافت کفش بیشتر می شود. بنابراین اگر شما جز افرادی هستید که دارای مشکل اضافه هستید باید برای پایین آوردن وزن و تناسب اندام خود اقدام کنید.

دکمه بازگشت به بالا