زمان تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید دوو + عوارض تعویض نکردن فیلتر

بیشتر یخچال‌های تولید شده از سیستم فیلتر آب برای بخش آبسرد خود استفاده می‌کنند. این فیلترها باعث بهتر شدن طعم آب مصرفی و نیز سالم‌تر ماندن قطعات یخچال در این بخش می‌شود. در ادامه قصد داریم تا با نکاتی درباره زمان تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید دوو آشنا شویم.

فیلتر آب چیست و چه کار می‌کند؟

آب سالم ضروری‌ترین نیاز بدن ما است. آبی که مصرف می‌کنیم چه برای نوشیدن و چه برای پخت و پز باید خالص و تمیز باشد. آب لوله‌کشی اما در بسیاری از نقاط ایران دارای ناخالصی‌های فراوانی است. به علاوه آبی که به خانه شما می‌رسد، حاوی مواد معدنی سنگین، باکتری‌ها و سایر آلاینده‌ها است که در مسیر لوله‌ها وارد آب می‌شوند. این امر روی طعم آب هم تاثیر گذاشته و حتی برای سلامتی ما در دراز مدت مضر است. فیلترهای آب در یخچال‌های امروزی می‌توانند این ناخالصی‌های آب را از بین ببرند.

 هنگامی که از بخش آبسردکن و یا آبریز یخچال خود استفاده می‌کنید، وظیفه فیلتر این است که شما را از شر همه آن آلودگی‌ها در آب لوله‌کشی راحت کند. اما این فیلترها پس از مدتی استفاده، فرسوده می‌شوند و دیگر قادر به جذب ناخالصی‌های موجود در آب نیستند. در این هنگام است که باید به فکر تعویض این قطعه در یخچال خود باشید.

خدمات پس از فروش دوو تهران

چرا باید فیلتر آب یخچال  را عوض کنید؟| زمان تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید دوو

در حالی که مزایای سلامتی تعویض فیلتر آب یخچال مهم است، دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید آن را به طور مرتب تعویض کنید. اگر از یک فیلتر برای مدت طولانی استفاده کنید، آلاینده‌ها و سایر مواد اضافی موجود در آب را فیلتر نمی‌کند. اگر باکتری‌ها و مواد معدنی از فیلتر عبور کنند، متوجه می‌شوید که آب آبسردکن یخچال طعم بدی دارد، یخ تولید شده توسط یخچال نیز ممکن است طعم بد و یا  بوی بدی داشته باشد.

به علاوه گرفتگی فیلتر آب می‌تواند منجر به مشکلات دیگری در یخچال شود و به نقاط دیگر یخچال آسیب‌های جدی وارد کند. اگر فیلتر آب گرفتگی داشته باشد و یا دیگر به درستی کار نکند، باعث کاهش فشار آب از دستگاه آبریز خواهد شد. به علاوه تولید یخ نیز دیگر مانند گذشته نخواهد بود و دستگاه یخ کمتری تولید می‌کند.

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید دوو

سوالی که برای افرادی که یخچال دوو دارند پیش می‌آید، این است که هر چند وقت یک بار باید فیلتر آب یخچال را عوض کنم؟ به طور کلی، سازندگان یخچال و فریزر ساید بای ساید، توصیه می‌کنند فیلترهای آب یخچال را حداقل هر شش ماه یک بار تعویض کنید. با این حال، عوامل زیادی وجود دارد که ممکن است این زمان را تغییر دهد.

ممکن است شما در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که آب ناخالصی و املاح کمی دارد و یا بر عکس آب آشامیدنی شهر شما دارای ناخالصی‌های فراوانی است. در این صورت فیلتر آب آبسردکن یخچال باید بررسی شود. به علاوه اگر خانواده پرجمعیتی هستید و به دفعات زیاد از آبریز یخچال استفاده می‌کنید نیز ممکن است زود به زود مجبور به تعویض این فیلتر آب باشید.

نمایندگی یخچال ساید بای ساید دوو

سختی آب، کیفیت آب و تعداد دفعات استفاده از دستگاه آبریز و یخ ساز بر سرعت پر شدن فیلتر آب و زمان تعویض آن، تأثیر می‌گذارد. اگر در مورد کیفیت تامین آب منزل خود مطمئن نیستید، می‌توانید از نوارهای تست برای مشاهده آلودگی‌های موجود در آب نیز استفاده کنید.

نشانه‌هایی که زمان تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید دوو را یادآوری می‌کند، چیست؟

اگر نمی‌توانید آخرین باری که فیلتر آب یخچال خود را تعویض کرده‌اید به یاد بیاورید، چند علامت وجود دارد که می‌توانید به آنها توجه کنید که نشان می‌دهد زمان تعویض این قطعه فرا رسیده است:

علامت های روی یخچال دوو

1.       آب و یا یخ تولید شده از یخچال بوی بدی می‌دهد

 هیچ چیز آزاردهنده‌تر از این نیست که آب آشامیدنی و یا یخ‌هایی که قرار است نوشیدنی را خنک کند بوی بدی داشته باشد. اگر متوجه شدید که آب بوی خوبی نمی‌دهد اولین کاری که باید انجام دهید این است که با سرویس کار یخچال، برای تعویض فیلتر تماس بگیرید.

2.      آب آبسردکن یخچال و یا یخ طعم بدی دارد

اگر آب آبسردکن یخچال طعم بدی می‌دهد، نشان دهنده وجود ناخالصی در آب است. این موضوع به این معنی است که فیلتر آب دیگر کارایی نداشته و باید تعویض شود.

3.     فشار آب سردکن کم است

اگر وقتی از آبریز آبسردکن یخچال دوو استفاده می‌کنید، متوجه شدید فشار آب کم است، این امر می‌تواند به دلیل گرفتگی در این سیستم باشد و خرابی فیلتر حتی ممکن است باعث انسداد و گرفتگی در بخش‌های دیگر آبسردکن نیز شده باشد.

4.     یخ ساز کند یخ می‌سازد یا اصلا یخ نمی‌سازد

اگر فیلتر گرفتگی داشته باشد، آب کافی به یخ ساز نمی‌رسد و یخ کافی تولید نمی‌کند.

اگر متوجه هر یک از این علائم شدید، باید بدانید که زمان تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید دوو فرارسیده و بهتر است تا با سرویس‌کار و یا تعمیر کار یخچال تماس بگیرید.

نحوه تعویض فیلتر آب یخچال

دانستیم که تعویض فیلتر آب یخچال برای حفظ کیفیت آب آشامیدنی و نیز سلامت دستگاه چقدر ضروری است اما حل این سوال پیش می‌آید که برای تعویض این فیلتر باید چه کنیم؟ این موضوع واقعا به مدل یخچال شما بستگی دارد. خوشبختانه، سازندگان یخچال دسترسی به این فیلترها را آسان کرده‌اند و یخچال‌ها معمولا طوری ساخته می‌شود که با راه حل‌های آسانی بتوان این فیلترها را تعویض کرد.

  • برای شروع باید فیلتر جایگزینی متناسب با برند و مدل دستگاه خود بخرید. برای این منظور از دفترچه راهنمای یخچال استفاده کنید یا شماره مدل را به صورت آنلاین جستجو کنید تا جایگزین فیلتر مناسب را پیدا کنید. سپس فیلتر آب را پیدا کنید و مدل را با آن تطبیق دهید.
  • منبع آب را قطع کنید. یخچال را از برق جدا کنید و از شیر تامین آب برای قطع جریان آب استفاده کنید.
  • فیلتر را بردارید. بسته به مدل و برند، فیلتر را در جهت آزاد شدن آن بچرخانید و فیلتر را بیرون بکشید یا دکمه آزادسازی را فشار دهید.
  • فیلتر جدید را نصب کنید. فیلتر جدید را بچرخانید یا آن را در جای خود فشار دهید. باز هم این بستگی به محفظه فیلتر آب دارد.
  • منبع آب را دوباره باز کنید. سوپاپ را در وضعیت روشن قرار دهید و یخچال خود را به جای خود برگردانید.

اگر در این مورد تخصص ندارید یا در مورد زمان تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید دوو شک دارید، بهتر است این مراحل را به تعمیرکار بسپارید. این کار باعث می‌شود که همه مراحل به خوبی انجام شود و  فیلتر اصل و متناسب با یخچال برای شما نصب شود.

دکمه بازگشت به بالا