برترینهای کسب و کارعمومی

لوله مانیسمان چیست و انواع آن کدام‌اند؟

در فرآیند ساخت لوله‌های درزدار از انواع روش‌های جوشکاری استفاده می‌شود؛ به همین دلیل این نوع از لوله‌ها در بخش‌های سرویس با فشار بالا مانند صنایع پالایشگاهی و هیدروکربنی، انتقال نفت و گاز، اکتشاف، سیلندرهای هیدرولیک، بویلرها و صنایع خودروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لوله‌ها در سرویس فشار پایین و متوسط نیز کاربرد دارند. به‌منظور جبران کیفیت کمبود لوله‌های درزدار در بخش‌های فشار بالا، لوله‌های بدون درز یا لوله‌های مانیسمان نیز تولید می‌شوند. برای دریافت لیست قیمت به‌روز لوله مانیسمان به سایت پایپ بازار مراجعه کنید.

لوله مانیسمان، نوعی لوله بدون درز (Seamless) محسوب می‌شود که به واسطه روش تولید ویژه‌اش، در صنایع حساس کاربرد دارد. این لوله برای اولین بار در اواخر قرن ۱۹ عرضه شد و نام آن از مخترعانش (برادران مانیسمان) گرفته شد. مواد اولیه برای ساخت این نوع از مقاطع فولادی، به شکل شمش است که از طریق حرارت، کشش، غلطک، عبور از زره و همچنین روش‌های گریز از مرکز به محصول نهایی تبدیل می‌شود. روش‌های خاصی که برای تولید این نوع لوله به کار گرفته می‌شود، سبب شده قیمت لوله مانیسمان از دیگر لوله‌های موجود در بازار گران‌تر باشد.

خرید لوله مانیسمان | قیمت لوله مانیسمان | قیمت لوله مانیسمان ۴ اینچ

انواع لوله‌های مانیسمان

تنوع زیادی از لوله‌های مانیسمان وجود دارد که به طبقه‌بندی‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. در زیر، انواع رایج لوله‌های مانیسمان به تفصیل ذکر شده‌اند:

رده 20:

این نوع از لوله‌ها، با ضخامت حدود 2 تا 6 میلی‌متر و اندازه‌های حدود یک تا دوازده اینچ تولید می‌شوند. وزن آن‌ها نیز با توجه به مشخصات دیگر، متغیر است و ممکن است تا 300 کیلوگرم برسد.

رده 40:

لوله‌های این دسته نیز از اندازه 1 تا 12 اینچ و ضخامت 2 تا 10 میلی‌متر برخوردارند. وزن این نوع لوله در برخی موارد ممکن است تا 500 کیلوگرم نیز برسد.

رده 60:

این لوله‌ها، همانند دیگر انواع لوله مانیسمان، بدون درز نیستند و معمولاً در اندازه‌های قطر 8 تا 24 اینچ تولید و به بازار عرضه می‌شوند. وزن آن‌ها نیز بستگی به قطر و ضخامت دارد.

رده 80:

این نوع لوله با ضخامت 3 تا 9 میلی‌متر و وزن حدود 9 تا 150 کیلوگرم تولید می‌شود. اندازه‌های مختلفی از آن وجود دارد و از نظر سایز بسیار متنوع است.

رده 120:

وزن این لوله با توجه به ضخامت بالا تا حدود 700 کیلوگرم می‌رسد و ابعاد آن بر اساس درخواست مشتریان متنوع است.

رده 160:

این رده از لوله‌های مانیسمان، با وزنی بسیار زیادتر از سایر رده‌ها عرضه می‌شود و معمولاً در صنایع خاصی کاربرد دارد.

دکمه بازگشت به بالا