بین الملل

جهاد اسلامی: تجاوزهای آمریکا منجر به افزایش تنش در منطقه می‌شود

جنبش جهاد اسلامی فلسطین به تجاوز اخیر آمریکا به سوریه و عراق واکنش نشان داد.

به گزارش خبر روزانه، جنبش جهاد اسلامی فلسطین تجاوز نظامی بامداد شنبه آمریکا به سوریه و عراق و نقض حاکمیت ۲ کشور را به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است که تجاوزهای آمریکا منجر به افزایش تنش و بی‌ثباتی در منطقه می‌شود.

جنبش جهاد اسلامی همچنین تاکید کرد که تجاوزهای آشکار آمریکا یکی جنبه‌های اشغالگری، سلطه‌گری و سرکشی در منطقه ما است.

پیش از این جنبش حماس نیز در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن شدید حملات شامگاه جمعه آمریکا به عراق و سوریه، این حملات را تنشی خطرناک و تجاوز به حاکمیت این دو کشور، تهدیدی برای امنیت و ثبات منطقه و در راستای برنامه‌های توسعه‌طلبانه رژیم اشغالگر و پوششی برای جنایات هولناک آن علیه ملت فلسطین در نوار غزه دانست.

حماس در ادامه دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا را مسوول عواقب این حمله ظالمانه دانست که آتش منطقه را شعله‌ورتر می‌کند.

همچنین این جنبش تاکید کرد، منطقه تنها با توقف حملات صهیونیستی و جنایات کشتار جمعی و پاکسازی نژادی علیه ملت فلسطین در نوار غزه و نیز توقف اشغال نازی‌طور مناطق فلسطینی و عربی اشغال شده توسط رژیم صهیونیستی، روی آرامش و صلح را خواهد دید و این مستلزم بازنگری آمریکا در سیاست‌های خصمانه‌اش و احترام به حاکمیت کشورها و منافع ملت‌های عربی است که هرگز در برابر جنایات کشتاری که در مقابل دیدگان جهانیان در حقشان انجام می‌شود، دست بسته نخواهند ماند.

ارتش و سران آمریکا روز شنبه از حملات به مواضعی در مرز سوریه و عراق در پی کشته‌شدن سه نظامی آمریکایی در حمله پهپادی روز هشتم بهمن ماه به پایگاه آمریکا در مرز سوریه و اردن خبر دادند و مدعی شدند ۸۵ هدف متعلق به نیروهای مقاومت را هدف قرار داده‌اند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا