قهوه گانودرما برای معده

یکی از بیماری هایی که جوامع ایرانی با آن دست و پنجه نرم می کنند، مشکلات گوارشی می باشد. در ادامه مطلب با خواص گانودرما برای معده با ما همراه باشید.

اما باید در ابتدا این سوال را از خود بپرسیم که : چرا بیماری های گوارشی برای هر فرد اتفاق می افتد. در جواب به این سوال باید بگوییم که مشکلات گوارشی دلایل بسیاری دارند که در ادامه این مطلب به بررسی علل بروز بیماری های گوارشی و درمان آن توسط قهوه گانودرما می پردازیم.

دلایل پیدایش بیماری های گوارشی

۱. برنامه غذایی نادرست یکی از از عوامل اصلی اختلالات گوارشی

زمانی که فرد از یک برنامه غذایی مناسب بهره مند نباشد به دو دلیل درگیر مشکلات گوارشی میشود

 • مصرف فیبر ناکافی در رژیم های غذایی
 • حساسیت های غذایی به مواد لبنی

پس سعی کنید از یک برنامه غذایی مناسب در رژیم های خود استفاده کنید.

۲. سبک زندگی اشتباه عامل دوم اختلالات گوارشی

این روزها به دلیل کمبود تحرک کافی افراد دچار مشکلات گوارشی چشمگیر می شوند. زیرا که با افزایش میزان تحرک روزانه و ورزش کردن عملکرد گوارش بهبود یافته و فرایند هضم غذا به درستی انجام میشود و فرد درگیر بیماری های گوارشی و یبوست نمی شود.

۳. عوارض جانبی برخی از دارو ها و تاثیر آن بر گوارش

مصرف بسیاری از داروها بر روی عملکرد دستگاه گوارش تاثیر منفی گذاشته و باعث ضعف در سیستم گوارشی فرد می شود رود که به موارد زیر می توان اشاره نمود :

 • مصرف دارو های ضد بارداری که حاوی آلومینیوم و کلسیم می باشد
 • مصرف بیش از حد قرص آهن
 • مصرف بیش از حد مسهل موجب ضعف عضلانی روده ها شده و مشکلات گوارشی را تشدید میکند.

مطلب مرتبط :

۴. استرس و فشارهای عصبی

یکی از عواملی که به صورت مستقیم بر روی دستگاه گوارش تاثیر گذار است استرس و اضطراب می باشد که با ادامه دار بودن این شرایط ممکن فرد درگیر زخم معده شود.

۵. ویروس ها ، انگل ها ، قارچ ها و باکتری ها

این موارد در دستگاه گوارشی به سرعت تکثیر یافته و با تکثیر بیش از حد آن باعث اختلال در عملکرد دستگاه گوارش می شود. با توجه به تحقیقات انجام شده برخی از باکتری ها برای معده مفید و برخی دیگر مضر میباشد. پس با تکثیر باکتری های مضر در دستگاه گوارش ممکن است فرد مورد نظر درگیری بیماری های قبیل زخم معده شود.

۶. بارداری و اختلالات گوارشی

یکی از شایعترین حالتهای یک فرد باردار حالت تهوع می باشد. این مسئله باعث کاهش و در نتیجه میشود. همچنین اختلالات هورمونی در زنان باردار باعث عملکرد ضعیف مری شده و از طرفی فشارهای وارد شده از طرف جنین به معده موجب بازگشت اسید به مری می شود.

مطلب مرتبط :

آشنایی با انواع بیماری های گوارشی

خواص گانودرما برای معده چیست ؟ حالا که با دلایل پیدایش بیماری گوارشی آشنا شدید، بهتر است که انواع مشکلات گوارشی را بدانید تا خیلی راحت تر بتوانید آن را درمان کنید.

 1. سرطان معده

یکی از رایج ترین بیماری های دستگاه گوارش می باشد که علائم زیر را دارد:

 • سوء هاضمه
 • درد خفیف در ناحیه معده
 • بی اشتهایی مزمن
 • احساس سیری زودرس
 • احساس حالت تهوع
 • کاهش وزن ناگهانی
 • مشاهده خون در مدفوع
 • استفراغ خونی
 1. بیماری سرطان روده کوچک و علائم آن

به دلیل تغذیه نامناسب و افزایش میزان رادیکال‌های آزاد در روده و اختلالات هورمونی این بیماری شیوع پیدا میکند که علائم زیر را دارا می باشد:

 • نفخ شکمی
 • خستگی مفرط
 • کاهش اشتها
 • احساس تهوع و درد شکمی
 • فقر آهن
 • مشاهده خون در مدفوع یا استفراغ
 • زردی پوست
 1. سرطان کبد یکی از مشکلات گوارشی

بیماری کبدی به عنوان یک بیماری پنهان تا زمانی که علائم آن در اثر بررسی و آزمایشات متعدد یافت نشود به صورت پنهان در بدن شیوع پیدا میکند که علائم آن عبارتند از:

 • مدفوع کم رنگ
 • تب
 • احساس ضعف در طول روز
 • احساس سیری زودرس
 • ورم و نفخ معده
 • زردی چشم
 • کاهش وزن ناگهانی
 • احساس حالت استفراغ و تهوع

اگر این علائم را مشاهده کردین هر چه سریعتر خود را به پزشک معرفی کنید.

4.سرطان روده بزرگ یکی دیگر از بیماری های گوارشی

خواص گانودرما برای معده و گوارش چیست ؟ این بیماری علائم مشابه سرطان روده کوچک را داشته و در صورت وجود خون در مدفوع یا خونریزی در ناحیه مقعد و عدم دفع مناسب مدفوع هرچه سریعتر خود را به پزشک معالج معرفی کنید.

 1. رفلاکس معده

به بازگشت اسید معده به داخل مری رفلاکس گفته می شود که علائم زیر را دارد:

اگر این بیماری به موقع درمان نشود موجب مشکلات پیچیده ای در ناحیه مری، خرابی دندان ها و …. می شود ، پس به در درمان آن هرچه زودتر اقدام  نمایید.

 1. سنگ کیسه صفرا

صفرا حالتی به شکل گلابی دارد که در قسمت پایینی کبد قرار دارد. این کیسه محل تجمع صفرا ای است که از طریق کبد تولید می شود که از طریق دوازدهه تخلیه می گردد. در بعضی مواقع مجاری تخلیه در اثر یک سری اختلالات موجب رسوب مواد می گردد و سنگ صفرا تشکیل می شود که علائم زیر را دارد:

 • احساس درد در بین استخوان های شانه
 • درد شانه راست
 • حالت تهوع و استفراغ
 • حس بی قراری و تعرق بسیار
 • احساس درد در هنگام خوردن غذاهای چرب
 • احساس درد در سمت راست بدن قسمت دنده ها
 1. سندروم روده تحریک پذیر یکی دیگر از بیماری های گوارشی

با توجه به مطالعات انجام شده علت این بیماری به طور دقیق مشخص نشده است اما با مصرف غذاهای پر فیبر می توانید علائم آن را کاهش دهید. نکته‌ای که باید در تغذیه خود را رعایت کنید این است که از مصرف الکل لبنیات شیرین کننده های مصنوعی و نوشیدنی های گازدار و کافئین اجتناب کنید. این بیماری علائم زیر را دارا می باشد:

 • اسهال مکرر و دل پیچه های شدید
 • در بعضی موارد به شکل یبوست ظاهر می شود
 • نفخ شدید و ورم روده

حال که با مشکلات گوارشی و علائم آن و دلایل پیدایش آن آشنا شدیم بهتر است که به نحوه درمان آن با قهوه گانودرما و عصاره قارچ گانودرما بپردازیم.

مطلب مرتبط :

درمان رفلاکس معده با قهوه گانودرما

بر اساس بررسی های انجام شده توسط طب سنتی یکی از دلایل اصلی رفلاکس معده غلبه خلط سر در درون دستگاه گوارش یا معده می باشد که به مرور زمان موجب تضعیف مری شده و باعث برگشت اسید به داخل مری می شود.

حال برای اینکه بتوانیم این بیماری را درمان کنیم بهترین انتخاب برای جلوگیری از این امر و بهبود عملکرد گوارش استفاده از عصاره قارچ گانودرما میباشد. طبق تحقیقات انجام شده توسط اطبای سنتی یکی است بهترین گیاهان درمانی برای مشکلات گوارشی قارچ گانودرما بوده که فاقد هیچ گونه عوارض جانبی می باشد و از طرفی روند هضم با مصرف این گیاه که ترکیب آن با قهوه می باشد راحت تر انجام شده و با بهبود عملکرد گوارش باعث جلوگیری از رفلاکس معده میشود.

کنترل میکروب معده با قهوه گانودرما

یکی از عواملی که باعث پیدایش اسهال و عدم فعالیت مناسب روده ها و همچنین رفلاکس میشود وجود بیش از حد باکتری های مضر در معده می همانطور که میدانید باتری ها به هضم بهتر غذا کمک می کند اما اگر سطح باکتری های مضر در معده افزایش پیدا کند شما دچار مشکلات هضم می شوید. از طرفی با مصرف قهوه گانودرما می توان از آن بهره مند شوید که موجب پاکسازی گوارش و تنظیم میزان باکتری های مفید معده می شود تا فرایند هضم و جذب آب به خوبی انجام گردد.

درمان اسید معده با مصرف قهوه گانودرما

با توجه به تحقیقات و بررسی های انجام شده با مصرف قهوه گانودرما عملکرد مری و معده بهبود یافته و به درمان اسید معده خود بسیار کمک کرده . زمانیکه شما از قهوه گانودرما استفاده می کنید اسید معده که سبب رفلاکس یا ترش کردن معده و ایجاد درد و سوزش در ناحیه گلو و سر معده میشود تسکین یافته و با مصرف مستمر آن می توانید به این مشکل خاتمه دهید.

تاثیر عصاره گانودرما بر روی ورم معده

خواص گانودرما برای معده و ورم معده ؟ یکی از دلایل پیدایش ورم معده انقباض باکتری هلیکوباکتر پیلوری می باشد. زمانی که فرد درگیر این بیماری می شود باید به سرعت این باکتری ها را از روده خود خارج کند. یکی از تاثیرات مستقیم قارچ گانودرما بر این بیماری این است که مانع رشد این باکتری در معده میشود و به مرور زمان مشکل ورم معده شما رفع می گردد.

تاثیر قارچ گانودرما بر درمان زخم معده

بیشتر بیماری های گوارشی از مرکز ضعیف اعصاب نشات می گیرد. مشکلات عصبی باعث ایجاد التهاب در بافت های معده شده و به مرور زمان به زخم معده تبدیل می شود. از زمانی که یک فرد از قهوه گانودرما استفاده می کند به دلیل خواص ضد التهابی و تسکین دهنده آن می تواند از این نوع التهاب ها جلوگیری کند. از طرفی گانودرما با تقویت سیستم گوارشی و پاکسازی سموم از بدن و کاهش سطح استرس بهبود عملکرد گوارش و تنظیم آن کمک شایانی کرده و با مصرف این گیاه در طول دوره های مشخص می توانید مشکلات گوارشی خود از جمله زخم معده را برطرف کنید.

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با روی لینک کلیک کنید.

با توجه به توضیحات بالا و تاثیرات این گیاه معجزه آسا برای بدن اگر شماهم هرگونه مشکلات گوارشی مانند رفلاکس ، یبوست ، زخم معده ، ورم معده و یا سوزش معده داشتید می توانید با مصرف عصاره گانودرما به درمان مشکلات خود پرداخته و آن را رفع نمایید.

برای آنکه شما عزیزان بتوانید از محصولات فرآوری شده اساره گانودرما به خوبی استفاده کنید، به جهت دسترسی راحت تر فروشگاه اینترنتی کالدینو آن را در سبد کالای خود شارژ نموده است است تا با خیال راحت و با صرفه جویی در زمان آن را تهیه نمایید.

نویسنده

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علقهوه گانودرما، شامل پودر قهوه فوری و پودر قارچ گانودرما (قارچ ری شی یا جان افزا) است. بعضی شرکت ها ممکن است مواد دیگری از جمله شکر یا پودرهای گیاهی به آن اضافه کنند.
بعضی از طرفداران این نوشیدنی ادعا می کنند که قهوه ی حاوی قارچ گانودرما فواید بسیاری برای سلامتی دارد. همچنین بسیاری از کسانی که می خواهند وابستگی یا اعتیاد خود را به کافئین کاهش دهند، از این نوشیدنی استفاده می کنند. اما باید بدانید که این ادعاها صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و پشتوانه علمی درستی ندارند.

چرا مردم از قهوه حاوی قارچ گانودرما استفاده می کنند؟

طرفداران این نوشیدنی و البته فروشندگان آن، ادعا می کنند که قهوه گانودرما می تواند باعث بهبود سیستم ایمنی، کاهش وزن، افزایش انرژی و کاهش خستگی، بهبود حافظه، کاهش کلسترول خون، کاهش التهاب، کاهش استرس، کند کردن روند پیری و بهبود گردش خون شود. همچنین گانودرما به عنوان یک منبع سرشار از آنتی اکسیدان معرفی می شود.

فواید مصرف قهوه گانودرما

تا به امروز هیچ تحقیق جامعی پیرامون اثرات قهوه گانودرما بر سلامت افراد انجام نشده است. هر چند بعضی تحقیقات مقدماتی نشان داده اند که قارچ گانودرما (به تنهایی، بدون قهوه!) می تواند اثرات مفیدی بر سلامتی انسان داشته باشد.

به عنوان مثال، که در آن پیشنهاد داده شد که می توان از تزریق عصاره قارچ گانودرما به عنوان یک درمان کمکی برای تقویت سیستم ایمنی بیمار، در برابر برخی تومور ها استفاده کرد. البته این درمان به عنوان یک درمان اولیه سرطان مورد پذیرش قرار نگرفت.

همچنین بعضی تحقیقات نشان داده اند که مصرف قهوه به تنهایی می تواند مزایایی داشته باشد. قهوه می تواند باعث بهبود بیماری های مزمنی نظیر دیابت و پارکینسون شود. اما در عوض با افزایش فشار خون می تواند باعث ایجاد بیماری های قلبی عروقی گردد.

همیشه اطلاعات درمانی را از پزشکان بخواهید نه فروشندگان، “هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه!”

تحقیقی نیز در سال ۲۰۱۵ به انجام رسید که در آن هیچ مدرکی دال بر تاثیر مثبت قارچ گانودرما بر کاهش ریسک بیماری قلبی عروقی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ یافت نشد.

عوارض احتمالی مصرف قهوه حاوی قارچ گانودرما

مصرف قارچ گانودرما می تواند عوارضی نظیر تهوع، خشکی گلو و خشکی بینی ایجاد کند. شما حتما باید قبل از مصرف قارچ گانودرما با پزشک خود مشورت کنید. مخصوصا اگر فشار خون بالا دارید یا از داروهای ضد انعقادی نظیر وارفارین استفاده می کنید.

همچنین مصرف زیاد قهوه می تواند باعث افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون، احساس تپش قلب به دلیل آریتمی ها، ناراحتی معده، اختلال خواب و اضطراب شود.

که افراد (مخصوصا کودکان) به دنبال مصرف قارچ گانودرما دچار مسمومیت شده اند. بنابراین پیشنهاد می شود که مصرف این قارچ باید با احتیاط و تحت نظر پزشک صورت گیرد.

انجام شد نشان داد که قارچ گانودرما تاثیر بسیار اندکی در کاهش فشار خون و بهبود کلسترول LDL و نیز قند خون داشته است اما به دلیل وجود نتایج مثبت جانبدارانه در این تحقیق، نمی توان به آن اعتماد کرد.

همچنین بر روی اثر قارچ گانودرما بر قند خون انجام شد، نشان از کاهش قابل ملاحظه قند خون، ۲ ساعت پس از مصرف این قارچ داد. با این حال نتایج این تحقیق با بر اثرات قلبی عروقی قارچ گانودرما انجام شد متفاوت بود. تحقیق مروری سال ۲۰۱۵ یکی از کامل ترین مطالعات مروری بود که به بررسی ۵ مطالعه دیگر پرداخت.

این مطالعه بیان کرد که تحقیقاتی که تاکنون روی اثرات این قارچ انجام شده کامل نبوده و از کیفیت مناسبی بر خوردار نیستند. ۲ مورد از ۵ تحقیق، نتایج حاصل از پلاسبو را منتشر نکردند و بنابراین قابل استفاده نیستند. ۳ مورد باقی مانده نیز اعلام کردند که قارچ گانودرما درمان مناسبی برای فشار خون، قند خون و کلسترول خون نیست. درنهایت باید گفت که اطلاعات کاملی درباره استفاده درمانی از این گیاه در دست نیست و در بعضی موارد باعث ایجاد عوارض متنوعی نظیر تهوع، اسهال و یبوست شده است.

در برروی اثرات ضد دیابت قارچ گانودرما لوسیدوم انجام شد نشان داده شد که این قارچ حاوی پلی ساکاریداز، تری ترپنوئید، پروتئوگلیکان و پروتئین هایی است که اثرات ضد دیابتی دارند. این مواد نه تنها به کاهش قند خون کمک می کنند بلکه در تنظیم کلسترول، تری گلیسیریدها نیز موثر هستند که باعث کاهش عوارض دیابت نظیر آترواسکلروز عروق می شود. با این حال هنوز مشخص نیست که اثرات ضد دیابتی این قارچ ناشی از پلی ساکاریداز هاست یا پلی پپتیدازها و نیاز به تحقیقات بیشتری برای اثبات مکانیسم ضد دیابتی این قارچ نیاز است.

در بر روی اثرات ضد سرطان قارچ گانودرما تاکید شد اما این مقاله صراحتا ذکر کرد که در این زمینه نیاز به کارآزمایی های بالینی برروی انسان وجود دارد و نمی توان صرفا بر داده های آزمایشگاهی تکیه کرد.

تفاوت بسیاری میان “عصاره قارچ مورد استفاده در آزمایشگاه” با آن چیزی که در محصولات تجاری می بینید وجود دارد.

همیشه به یاد داشته باشید که داروهای گیاهی هیچ وقت به اندازه داروهای تایید شده ی علمی، زیر ذره بین پزشکان و داروسازان نبوده اند. علاوه بر این تفاوت بسیاری میان “عصاره قارچ مورد استفاده در آزمایشگاه” با آن چیزی که در محصولات تجاری می بینید وجود دارد. بسیاری از عوارض داروهای گیاهی به خوبی شناخته نشده اند. متاسفانه بسیاری از مردم فکر می کنند که داروهای گیاهی هیچ ضرری ندارند و می توان آن ها را به هر میزان که خواست مصرف کرد. موارد متعددی از ایجاد بیماری های کبدی، کلیوی، گوارشی و … به دنبال مصرف خودسرانه داروهای گیاهی گزارش شده اند.

آیا قارچ ضرر دارد

قهوه گانودرما دکتر بیز یک پودر قهوه است که معمولاً از قهوه فوری به اضافه عصاره پودر شده ی قارچ گانودرما لوسیدوم که یک نوع قارچ دارویی است و به آن “رِیشی” یا “لینگژی” هم می گویند درست شده است

قهوه گانودرما دکتر بیز سوپریم مناسب ‌ترین و بهترین داروی گیاهی است که می‌تواند ریه را پاکسازی کند، قوای جسمی و جنسی را تقویت کرده، باعث کاهش وزن و جلوگیری از پیشرفت بیماری MS شود

قهوه گانودرما شرکت بیز با پایین ترین قیمت و تا 50٪ تخفیف خرید انواع محصولات بیز بصورت آنلاین و اینترنتی با امکان ارسال رایگان ارائه می دهد

فروشگاه دکتر بیز ارائه دهنده انواع محصولات دکتر بیز ارگانیک و طبیعی است که در تولید آن از هیچ ماده شیمیایی استفاده نشده است لیست تمام محصولات دکتر بیز و خرید مستقیم از شرکت بدون واسطه را می توانید در همین جا تجربه کنید جهت اطلاع از آدرس فروشگاه دکتر بیز کلیک کنید

دکمه بازگشت به بالا