بین الملل

مالزی: غربی‌ها چشم خود را بر جنایات اسرائیل بسته‌اند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین خبر روزانه، «انور ابراهیم» نخست‌وزیر مالزی روز سه‌شنبه از کشورهای غربی به دلیل سکوت در قبال وضعیت غزه انتقاد کرد و گفت که اسرائیل مرتکب «قتل عام بی‌رحمانه» فلسطینیان شده است.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، انورابراهیم گفت که اسرائیل در صدمین روز از حملات بیش از ۲۴۱۰۰ انسان بیگناه را به قتل رسانده است.

او گفت که اکثریت قریب به اتفاق جامعه بین المللی اقدامات شرورانه و نسل کشی آن را محکوم کرده است.

با گذشت ۱۰۲ روز از آغاز جنگ، شمار شهدای فلسطینی به بیش از ۲۴ هزار شهید رسیده که ۱۰ هزار و ۴۰۰ نفر از قربانیان، کودک هستند. نزدیک به دو میلیون نفر از جمعیت ۲.۲ میلیون نفری غزه آواره و بیش از ۶۰ درصد زیرساختهای آن یا کاملا ویران شده و یا آسیب جدی دیده است.

 

نخست وزیر مالزی اظهار داشت:«این کشتار وحشیانه اخیر فلسطینیان بیگناه، ادامه ۷ دهه ظلم و ظلم است که آشکارا نفرت، انزجار و خصومت رژیم اسرائیل را نسبت به مردم فلسطین نشان می‌دهد.»

طبق گزارش مورخان پس از پایان جنگ جهانی دوم، از مجموع جمعیت ۴.۳ میلیون نفری پایتخت آلمان تعداد ۲.۸ میلیون نفر در برلین اقامت داشتند و ۶۰۰ هزار آپارتمان از بین رفته بود.

نهاد حقوق بشری «دیده‌بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه» روز گذشته در گزارشی به موضوع محروم ماندن ساکنان غزه از آب آشامیدنی قابل شرب پرداخت و آن را یک جنایت جنگی از سوی رژیم صهیونیستی دانست.

در گزارش این نهاد غیر دولتی آمده است: «اقدام رژیم اشغالگر اسرائیل در محروم کردن نوار غزه از آب آشامیدنی قابل شرب یک حکم اعدام واقعی است که علاوه بر اینکه نوعی نسل‌کشی است، جنایت جنگی نیز محسوب می‌شود».

او همچنین از سکوت کشورهای غربی انتقاد کرد و گفت: «غربی‌ها چشم خود را بر جنایات اسرائیل می‌بندند و عملا در اقدامات موذیانه علیه بشریت شریک می‌شوند».

وی از اقدام آفریقای جنوبی برای کشاندن اسرائیل به دیوان بین المللی دادگستری ستایش کرد و گفت مالزی کاملاً از این اقدام حمایت می‌کند.

انور ابراهیم گفت، مالزی  نیز مانند سایر کشورهای همفکر، موضع خود را در حمایت کامل از اقدام آفریقای جنوبی در دیوان بین‌المللی دادگستری برای مخالفت با استبداد و حمایت از عدالت با قاطعیت تکرار می‌کند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا