پس لرزه‌های عملیات نیروهای یمنی علیه رژیم صهیونیستی در دریای سرخ

پس لرزه‌های عملیات نیروهای یمنی علیه رژیم صهیونیستی در دریای سرخ

رسانه‌های عبری زبان به عملیات قهرمانانه نیروهای یمنی در توقیف یک کشتی اسرائیلی در دریای سرخ واکنش نشان دادند.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، رسانه‌های عبری زبان اذعان کردند: توقیف یک کشتی توسط نیروهای یمنی باعث می‌شود فعالیت خطوط دریایی به سمت اسرائیل متوقف شود.

در ادامه این گزارش آمده است: این مسئله درنهایت به افزایش قیمت محصولات وارداتی از طریق دریا می‌انجامد. پیش‌بینی می‌شود این روند به‌صورت گسترده‌ای افزایش‌یافته و امنیت غذایی اسرائیل را تهدید کند.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز گذشته در سخنانی اعلام کرد که نیروی دریایی ارتش یمن در راستای اجرای دستورات «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن اقدام به اجرای عملیات نظامی در دریای سرخ‌کرده که از نتایج این عملیات به دست گرفتن کنترل یک کشتی اسرائیلی بوده است.

سریع افزود: نیروهای دریایی یمن این کشتی اسرائیلی را به‌سوی سواحل یمن هدایت کردند. ما با کادر این کشتی بر اساس آموزه‌های دین اسلام برخورد می‌کنیم.

وی گفت: به‌تمامی کشتی‌های دشمن اسرائیلی یا کشتی‌هایی که با دشمن دادوستد دارند مجدداً هشدار می‌دهیم که این کشتی‌ها به اهداف مشروع نیروهای مسلح ما تبدیل خواهند شد. به‌تمامی کشورهایی که اتباعشان در دریای سرخ مشغول فعالیت هستند اعلام می‌کنیم که از هرگونه فعالیت یا اشتغال در کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی که تحت مالکیت اسرائیلی‌ها هستند دوری کنند.

دکمه بازگشت به بالا