کلاهک‌های اتمی آمریکا به خاک انگلیس بازمی‌گردند

گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین خبر روزانه؛ «کلاهکهای اتمی آمریکا با سه برابر قدرتِ بمب اتمی هیروشیما در خاک انگلیس  مستقر می‌شود». روزنامه انگلیسی تلگراف براساس اسنادی که مشاهده کرده از تصمیم ایالات متحده آمریکا برای استقرار تسلیحات اتمی پنتاگون در پایگاه نظامی “لاکن هیث” در انگلیس خبر داده است.

ارتش آمریکا در 6 آگوست 1945 برای تسلیم کردن ارتش ژاپن یک بمب اتمی به قدرت 13 کیلو تن منفجر کرد که قدرتی برابر با 20 هزار تن تی ان تی داشت که در مجموع باعث کشته شدن بیش از 140 هزار نفر شد.

 

 

افشای این اسناد در حالی منتشر می‌شود که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) اخیرا در زمینه نیاز به آمادگی شهروندان کشورهای عضو برای جنگ با روسیه هشدار داده بود. 

هفته گذشته ژنرال راب بوئر یک مقام ارشد نظامی ناتو، گفت که «شهروندان ناتو باید برای جنگ همه جانبه با روسیه در 20 سال آینده آماده شوند» که این مستلزم تغییر عمده در زندگی آنها است.

آمریکا به عنوان بخشی از راهبرد بازدارندگی ناتو، به اروپا و کشورهای دیگر آن سلاح هسته‌ای ارسال کرده است. تعداد دقیق و موقعیت این سلاح‌ها جزو اطلاعات طبقه‌بندی‌شده هستند اما گفته می‌شود حدود ۱۰۰ بمب هسته‌ای B-61 در پنج کشور عضو ناتو شامل بلژیک، آلمان، ایتالیا، هلند و ترکیه قرار دارد.

نقشه تسلیحات آمریکا در اروپا

تلگراف در ادامه نوشت: بازگشت تسلیحات آمریکایی به خاک انگلیس بخشی از برنامه ناتو برای توسعه و ارتقای پایگاههای اتمی در پاسخ به تنش‌های شدید با کرملین در پی حمله روسیه به اوکراین است. 

روسیه در واکنش به این تصمیم واشنگتن گفته که استقرار کلاهکهای اتمی در این کشور را یک رفتار تحریک آمیز و تنش زا قلمداد کرده و با اقدامات متقابل مواجه خواهد شد. 

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا