بین الملل

کلیات سند هوش مصنوعی تصویب شد

با رأی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی؛

کلیات سند هوش مصنوعی تصویب شد

دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: به اتفاق آرای اعضای شورا کلیات سند هوش مصنوعی با انجام برخی اصلاحات جزئی تصویب شد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، جلسه ۱۹۰ شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

رجبعلی برزویی، دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، پس از جلسه ۱۹۰ شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی، در خصوص ارائه پیش‌نویس سند راهبردی هوش مصنوعی جمهوری اسلامی ایران گفت: در جلسه ۱۸۱ این شورا در خصوص ضرورت‌ها و اهمیت تنظیم سند ملی هوش مصنوعی و تفاوت آن با سایر اسناد موجود در این حوزه و همچنین چالش‌های پیشروی تدوین سند مطرح شد.

وی افزود: در جلسه ۱۸۵ نیز مرجع نهایی‌سازی و تصویب سند از میان دستگاه‌های ذی‌ربط مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حاصل آن ماده واحده‌ای شد که در جلسه ۸۹۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و توسط رئیس‌جمهور ابلاغ شد. بر این اساس مرجع تصویب سند پس از نهایی‌سازی توسط ستاد علم، فناوری و نوآوری دبیرخانه، شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین شد.

 برزویی تصریح کرد: با عنایت به سابقه کار و بحث‌های کارشناسی متعدد و مفصل صورت گرفته در جلسات مختلف، در این جلسه کلیات پیش‌نویس سند ملی هوش مصنوعی جمهوری اسلامی ایران مشتمل بر اصول و مبانی ارزشی، چشم انداز، اهداف، اولویت‌ها، شاخص‌ها، راهبردها، اقدامات ملی و تقسیم کار ملی دستگاه‌های اجرایی مطرح شد و نیز برخی اولویت‌های سند مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: به اتفاق آراء کلیات سند با انجام برخی اصلاحات جزئی تصویب شد و مقرر شد چشم‌انداز سند ۱۰ ساله تعیین شود و از آنجا که موضوع هوش مصنوعی سیال است، روزآمدسازی سند هر ۵ سال یکبار انجام شود.

دبیر شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی افزود: مقرر شد در جلسات آتی این شورا جزئیات پیش‌نویس سند ملی هوش مصنوعی در جمهوری اسلامی ایران مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا