استان ها

از بخش استانی جشنواره تئاتر فجر چه خبر؟

پردیس تئاتر تهران به مدت پنج روز میزبان بازبینی‌های بخش استانی چهل‌ودومین جشنواره تئاتر فجر شد. 

به گزارش خبر روزانه به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر تهران، امین اشرفی رییس پردیس تئاتر تهران و مدیر خانه نمایش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: روزهای سرد پاییزی با وجود فعالیت‌های متنوعی که در پردیس تئاتر تهران در حال انجام است گرمابخش این مجموعه شده است. پردیس تئاتر تهران از روز ۲۲ آذرماه به مدت پنج روز میزبان بازبینی‌های بخش استانی تئاتر فجر خواهد بود. بر همین اساس و با حضور اعضای هیئت انتخاب، سالن‌های «استاد رشیدی»، «استاد مشایخی»، «استاد نصیریان» و «پلاتو یک» از ساعت ۸ صبح تا ۲۲ محل اجرای هنرمندان و بازبینی‌ها انتخاب شده است. همچنین اعضای هیات سه نفره؛ «مهرداد کوروش‌نیا»، «توحید معصومی» و «محمدمهدی خاتمی» به عنوان داوران این بخش از چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برای بازبینی و تماشای اجراهای استانی نقاط مختلف کشور، در این مجموعه حضور دارند.  

اشرفی با بیان اینکه این روزها و همزمان با آغاز فعالیت‌های جشنواره تئاتر فجر تمامی سالن‌های پردیس تئاتر تهران میزبان رفت و آمدها و فعالیت‌های متنوعی است افزود: ضبط و پخش یک برنامه تلویزونی ویژه کودک و نوجوان و همچنین ضبط یک برنامه تلویزیونی برای شبکه یک از دیگر فعالیت‌های است که در این مجموعه در حال انجام است؛ این در حالی است که با برنامه‌ریزهای صورت گرفته سعی شده است تا خللی در تمرین گروههای نمایشی و کلاس‌های آموزشی تئاتر که از قبل در این مجموعه مشغول تمرین اجراهای خود هستند ایجاد نشود. 

همچنین سالن سینما پردیس تئاتر تهران با اکران فیلم‌های «هتل» ساعت اکران ۱۸ و ۲۲، «گیجگاه» ساعت ۲۰ و «بچه زرنگ» ساعت ۱۶ میزبان مخاطبان و شهروندان به هنر سینماست. 

پردیس تئاتر تهران با در اختیار داشتن پنج بلک باکس ( استاد رشیدی، استاد مشایخی، استاد نصیریان، استاد کشاورز و استاد محمد)، یک سالن اصلی با ظرفیت حدود ۹۰۰ نفر، دو پلاتو و همچنین یک سالن سینما، میزبان هنرمندان کشور و فعالیت‌های مرتبط با هنرهای نمایشی است. این مجموعه با امکانات ویژه در منطقه ۱۵ واقع شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا